Żydzi przepraszają Żydów w Jedwabnem

Obrazek użytkownika CyprianPolak
Kraj

Zawsze myślałem że Żydzi chcą by za Jedwabne przepraszali Żydów Polacy, ale okazuje się że wolą inaczej. Wolą by za Jedwabne przepraszali Żydów Żydzi.

Dziwne to dosyć, ale cóż kultura śródziemnomorska zderza się (wedle określenia profesora Konecznego) z cywilizacją żydowską, a są tam zapewne meandry nam profanom nie znane.

Przepraszał Aleksander Kwaśniewski. Teraz zaś w imieniu prezydenta przeprasza specjalnie wydelegowany Tadeusz Mazowiecki. (10.07.2011)

A może doprawdy trudno znaleźć sprzedajnego Polaka, nie chcącego żyrować tej hucpy i tego kłamstwa. Pocieszające to bardzo dla mnie i dla wielu rodaków. Myślałem że z Polakami jest gorzej.

Trzecią ważną osobą z tego grona jest Andrzej Kunert, uważany do niedawna przez wielu za patriotę polskiego i rzetelnego historyka, który po ataku na Polskę 10 kwietnia, „ataku na mózg państwa” jak to określa Suworow, odsłonił przyłbicę.

Ale coś w tej logice trzeba przyznać jest : Mówi się że przy okrągłym stole dogadali się agenci ze swymi oficerami prowadzącymi. No i tak najlepiej dogadać się: prawilno. W tym kontekście czyż można się dziwić że Żydzi wolą dogadywać się z Żydami?

No i mamy jeszcze biskupa Cisło. Wypowiedź była straszna, fatalna. Na tym samym poziomie co oficjalnych Żydów. Zamiast powiedzieć że Polacy bezprzykładnie ratowali Żydów na tle innych narodów, a to jest incydent, który nie powinien być stawiany, tak jak jest, na przeciwległej szali wszystkich zasług Polaków (choć i tak mówiąc żyrowałby hucpę) powiedział że w narodzie były, jak wszędzie dobre i czarne charaktery, ple , ple , ple i w tej wypowiedzi zrównał wszystkie zasługi ratowania Żydów przez Polaków z owym Jedwabnem właśnie.

Poprzednim przewodniczącym ds. dialogu z judaizmem był biskup Pieronek. (Wedle źródeł Mosze Michlis). Ba, jeśli Żydzi wolą się dogadywać że swoim narodem, to dlaczego w przypadku komisji do spraw dialogu z judaizmem miałoby by inaczej. Jak konsekwencja to konsekwencja, czego my Polacy możemy się od Żydów uczyć. Zatem nie mam prawa sądzić że w przypadku następcy do spraw dialogu z judaizmem ta konsekwencja została złamana.

Brak głosów

Komentarze

wklejam swój wpis z sierpnia ub roku. Początkow chciałem dac link ,ale nie zależy mi aby nabijać klikalność S24

"Uśmiech Kunerta

Kilka dni temu, najprawdopodobniej 15 sierpnia główne wydanie „Wiadomości” nadało krótką relację z zablokowania przez mieszkańców odsłonięcia pomnika żołnierzy bolszewickich – najeźdźców w wojnie 1920.

Rzecz już znana i nie o tym będę pisał. Napiszę tylko o uśmiechu pana Kunerta który wyłapać można było w tej krótkiej relacji, a który w kontekście całej sytuacji wiele mówi.

O Panu Kunercie słyszaem wcześniej, że nie jest tak godnym zaufania historykiem i godną zaufania osobą, a przede wszystkim rzetelną dla spraw polskich, jakby się mogło wydawać. No cóż, po owocach poznacie, myślałem.

Faktem jest jednak że komuś kto w tvp jest czołowym dyżurnym historykiem trzeba patrzeć na ręce. A nawet więcej. Nikt w tvp nie będzie dyżurnym komentatorem czy to spraw współczesnych, czy to historycznych kto bezpardonowo realizuje sprawy polskie, co do kogo, nazwijmy to delikatnie, politycznie poprawne siły nie będą miały pewności że nie wyskoczy z czymś co im się nie spodoba.

A cóż mieliśmy we fragmencie relacji którą dały „Wiadomości”? Jeden z protestujących mówi do pana Kunerta: „ Dlaczego nas Polaków upokarzacie, dlaczego nas w ten sposób upokarzacie”. Silne w głosie było zaakcentowanie oddzielenia: Wy, i my Polacy. Nie wiem niestety czy protestujący dookreślał ów rozdział i w jaki sposób, bo tego w relacji nie było. Ale na te słowa jaka była reakcja pana Kunerta. Czy protest na podział Wy i My Polacy, tłumaczenie że jestem jednym z was, jestem dobrym Polakiem poświęciłem lata dla spraw historycznych ważnych dla Polski, ale teraz uważam że tak należy postąpić i to jest dobre dla Polski? Nie, nie było. Czy wreszcie widoczna przynajmniej na twarzy przykrość że oto Wy i my Polacy a ja Kunert zaliczany jestem do „Wy” ( no właśnie kto „wy” , na jakiej zasadzie).

Nie, nic z tego nie było. Panu Kunertowi nie było przykro. Pan Kunert uśmiechnął się nieszczerym uśmiechem, półgębkiem trochę. Nie było to może nawet zbyt widoczne dla interlokutora i innych osób w pobliżu, lub może w ogóle nie było bo Kunert przykucnął i brodę miał opartą na dłoni. Kamera jednak to wyłapała.

Jest takie określenie dywersant.

Przyznam te że mój dawniejszy kredyt zaufania do pana Kunerta brał się też z nazwiska. Otóż sądziłem że przodkowie pana Kunerta byli Niemcami, czy też Austriakami. Wielu spolonizowanych Niemców, zazwyczaj z zaboru austriackiego było dobrymi Polakami mogącymi być wzorem dla rdzennych Lechitów czego dali przykład miedzy innymi w II Wojnie.

Przyznać się muszę w tym względzie do naiwności. Podobnie do teraz sądziłem na przykład że Stanisław Lem pochodził ze spolonizowanych Austriaków.

Vote up!
0
Vote down!
0
#170026

wsławił się swoją wypowiedzią w sprawie pomnika w Ossowie.
Przez kilka minut zaczynał zdanie od słów: "Czym innym jest..." po czym wstawiał tu różne rzeczowniku typu: pomnik, obelisk, cokół, statua, bla, bla, bla, aby na koniec swojego długiego wywodu dodać, że całkiem czym innym jest UPORZĄDKOWANIE MOGIŁY!!!
Może ciemny lud to kupił, nie wiem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#170030

Kunert ma na sumieniu jeszcze jeden pomnik. Odmówił sfinansowania kotwicy, symbolu Polski Walczącej na pomniku Lotnika(poraz pierwszy namalował ją tam Rudy - Janek Bytnar)

Pisałam już kiedyś o tym tu

 http://www.niepoprawni.pl/blog/1792/bolszewicko-faszystowski-patriotyzm-i-moralnosc-andrzeja-kunerta#comment-119565

 

 

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

Vote up!
0
Vote down!
0

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

#170111

Jak on mógł zrobić coś takiego?...
Pamiętam jak płakałam czytając fragment, kiedy Rudy i Alek umierali ;( Nie możemy pozwolić umrzeć pamięci o Nich!

Vote up!
0
Vote down!
0
#170112

Jan Bytnar pseudonim "Rudy", który należał w przedwojennej Polsce do ONR-u. :)

http://niepoprawni.pl/content/polscy-narodowcy

Vote up!
0
Vote down!
0
#179672

CZYM TU SIĘ PODNIECAĆ .NIC I TAK NIE ZMIENISZ ,ONI SĄ WSZĘDZIE. PO CO SIĘ STRESOWAĆ ,JA TAM JADĘ NA RYBY PÓKI RZEKA NIE SPRZEDANA.POZDRAWIAM

Vote up!
0
Vote down!
0
#170029

Czy ja się podniecam? Pisze jak o wszystkim chociaż to jedna z rzeczy najważniejszych. ty to wiesz co wiesz, ale inni? Nawet i blogerzy?

Vote up!
0
Vote down!
0
#170032

Pytam sie juz co prawda kolejny raz, ale jakos nikt z niepoprawnych nie podjal tematu.Pytam sie wiec kolejny raz....Czy wiadome jest Wam, kto wstrzymal ekschumacje zwlok pomordowanych zydow w Jedwabnem ? Na czyje polecenie dzialal ten pozniejszy Prezydent Rzeczpospolitej ? Czyzby bali sie, ze wykopia rowniez rozwalony pomnik Lenina, ktory kazano tym, ktorzy go postawili i czcili niesc na swoich plecach w miejsce kazni. Czyzby bali sie, ze odkryja 100 % sprawstwo niemieckich bandytow? Jeszcze jedno na koniec....czy ten Pan wstrzymujacy na rozkaz ekschumacje tez byl zydem?

Vote up!
0
Vote down!
0

Zbyszek Lowcakangurow

#170042

Można o tym przeczytać tu: http://www.naszawitryna.pl/jedwabne_73.html.

Cała sprawa Jedwabnego to jedno wielkie oszczerstwo - a kajanie się za niepolskie winy to plucie w twarz Polakom.

Jedwabne oszczerstwo i haniebne przeprosiny

Polacy nie mają z tym mordem nic wspólnego, nie są za niego odpowiedzialni. Zostali przemocą zagonieni przez Niemców. Pora przestać kajać się za nie swoje winy - i pokazać oszczercom, gdzie ich Polacy mają. Zebrałem wiele materiałów kluczowych dla zrozumienia kto i w jaki sposób mordu w Jedwabnem dokonał oraz kto i dlaczego sprawcą (sensu largo, kierowniczym bądź dobrowolnym współsprawcą) tego mordu nie mógł być. Mord w Jedwabnem niekiedy bywa uzasadniany jako "słuszny odwet" polskiej ludności, która pamiętała zachowanie "sąsiadów" po 17.IX.1939 (polecam publikację prof. Krzysztofa Jasiewicza “Rzeczywistość sowiecka 1939-1941 w świadectwach polskich Żydów”). To bardzo poważny błąd. Jaki sens dla poznania prawdy o tym zdarzeniu ma usprawiedliwianie potencjalnych motywów kogoś, kto zbrodni się nie dopuścił – a mając okazję – dopuścić się nie chciał (i był raczej – ofiarą – raz przemocy okupanta, drugi raz – stalinowskiego aparatu represji (i istnieje duża szansa, że dochodzenie i proces miały podtekst nienawiści na tle etnicznym, ale skierowanym w niespodziewaną dla Grossa i polskich tumanów stronę), a trzeci raz – współcześnie – jest ofiarą kampanii oszczerstw, zdradzoną przez osobę pełniącą funkcje prezydenta III RP)?

Co zapomniano Polakom powiedzieć o procesie łomżyńskim?

Zbrodnia w Jedwabnem (10 lipca 1941 r.) została objęta postępowaniem dochodzeniowym w lutym 1948 roku. Postępowanie to, w sprawie ‘zbrodniczej działalności mieszkańców Jedwabnego’ prowadził Powiatowy Urząd Bezpieczeństwa Publicznego w Łomży, tzw. ‘bezpieka’, w czasach, w których UBP od góry do dołu sterowane oraz kontrolowane było przez funkcjonariuszy pochodzenia żydowskiego. Nikt więc nie może zarzucić wynikom śledztwa, że w jakikolwiek sposób podlegały naciskom zmierzającym do wybielania Polaków, a wprost przeciwnie, po zakończeniu śledztwa, przed sądem, wielu oskarżonych i świadków zeznawało, że różnymi, nieraz okrutnymi metodami, zmuszano ich do składania nieprawdziwych zeznań i przyznawania się do winy, czego zresztą komunistyczny sąd pod uwagę nie wziął.
Czytaj dalej na myslnarodowa.wordpress.com >>> ( http://myslnarodowa.wordpress.com/2012/04/17/jedwabne-oszczerstwo-i-haniebne-przeprosiny/ )

Vote up!
0
Vote down!
0
#266550

marcopolo

Jak mozna zyc w POlsce normalnie,jak corka funkcjonariuszy MBN,SB jest dzis

-PIERWSZA DAME RP-Ludzie!,to sie w pale nie miesci!!

Vote up!
0
Vote down!
0

marcopolo

#170044

marcopolo

Pan Karol Bodziak w "Glosie Katolickim"Nr.13 27.03.2011 ,proponuje panu T.Grossowi,aby ujawnil ilu zydow uratowal Polacy w czasie wojny,a ilu  PolakowZ ydzi   usmiercili po wojnie,niech tak bedzie uczciwie!!

Vote up!
0
Vote down!
0

marcopolo

#170047

Bardzo mnie ciekawi,czy kiedykolwiek Pan namiestnik,wyśle swoich wujków, aby przeprosili Polaków za Krakowskie Przedmieście?.
http://www.youtube.com/watch?v=pJaXnO_x250

Vote up!
0
Vote down!
0

JAN OLSZEWSKI

#170053

Kunert i pomniki

najeżdzcom bolszewikom w Ossowie

dla Wehrmachtu w Poznaniu

Szwedom za Potop w Częstochowie

no i w du...e własnemu ...opętaniu!


tożsamosć w programie

w Polsce na lepsze się zmieni

gdy wrócimy do korzeni


Moskwa czy Bruksela?

bądz najpierw dobrym Polakiem

wyprostuj się nie stój tak okrakiem

 

kawaler Bartoszewski

Polska dla niego to brzydka panna stara

choć on taki młody i piękny to mu od Niej wara!

Vote up!
0
Vote down!
0
#170054

Ostatnio odnoszę takie wrażenie, jakby w Polsce nie było Polaków, tylko sami Żydzi. Barack przyjechał- tematem głównym było muzeum Żydów polskich. Nasz kochany żond dba o ich pamięć, przeprasza. Dzisiejsze żydokomunistyczne gnidy dostają najwyższe odznaczenia państwowe.
A gdzie Polacy? Czy to jest jeszcze nasz kraj? Nasz, dumnych Słowian? Absolutnie nie chodzi mi tutaj o jakąś dyskryminację, aczkolwiek sądzę, że odrobina zdrowego antysemityzmu jest nam potrzebna, żeby uratować ten Kraj- chociażby przed takimi larwami, jakie siedzą w wielce szanownym żondzie. Tylko zastanawia mnie, czy jesteśmy większością, czy mniejszością.
Pozdrawiam ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#170059

w takich przypadkach mam poważne wątpliwości. Wątpliwości dotyczą tego czy wśród nas są jeszcze jacyś Polacy? Bo jak widzi się to co wokół i posłuch tych biednych i niedouczonych ludzi to ma się wrażenie że tych Polaków to w Polsce ze świecą szukać. Najpierw była wojna i ruscy do spółki z niemcami wymordowali lub zmusili do ucieczki (co eufemistycznie nazywane jest dziś emigracją) tysiące albo i setki tysięcy ludzi z przedwojennych elit. Tych szeroko rozumianych. Potem mieliśmy nieustającą wyniszczającą resztki tamtych elit walkę z narodem i jego stopniową rusyfikację czy raczej sowietyzację - model polski. Tak powstała polska odmiana człowieka o nazwie homosovieticus. Takiego który nie ma świadomości i potrzeb wynikających z poczucia narodowego lecz jest nastrojony główniena hasła populistyczne ewentualnie komunistyczne. To stąd własnie mamy często wypowiedzi nostalgiczne na temat czasów PRL-u. Dziś nie ma żadnego istotnego związku ludzi którzy reprezentowaliby sobą ciągłość Rzeczypospolitej na poziomie elit właśnie. Dlatego nie dziwi mnie że ludzie którzy nie mają korzeni czysto polskich, ani nie znają dobrze prawdziwej historii Polski nie potrzebują Polski jako takiej do realizacji swojego życia. Oni zostali pozbawieni więzi kulturowych, społecznych, politycznych i wszystkich pozostałych jakie powinni mieć poprzez swoje ścisłe związki rodzinne, towarzyskie, społeczne i wszelkie inne z Polską przedwojenną. To jesteśmy my, Polacy dnia dziesiejszego. Dlatego też dziś mamy zjawisko odżywania takich mniejszości narodowych jak żydowska. "Dziś już wolno".
Nasza tożsamość wynika po trosze z zafałszowanej i okrojonej znajomości historii oraz strzępów historii rodziny. Najczęściej jednak nawet historia rodziny przedstawia się jako pełna braków informacji i ciągłości. Lata komuny skutecznie zabiły w ludziach szacunek dla własnych korzeni. Brak nacisku na metody wychowawcze w szkołach, ale i w domach jaki normalnie "spływa" z elit na niżej usytuowane grupy społeczne nie zaistniał po drugiej wojnie. To ułatwiło reżymowi narzucić nową strukturę więzi społecznych i zwyczajów panujących w tak zwanych elitach o rodowodzie komunistycznym. Niedobitki które się ostały, nie były w stanie wpływać na bieg zdarzeń. Wraz z nowymi pokoleniami i nowymi środkami informacji udoskonalono metody wynaradawiania Polaków. Staliśmy się narodem bez elit, za to z poczuciem wyzucia nas z czegoś czego nie potrafimy nawet nazwać. Tym czymś jest właśnie poczucie ciągłości oraz więzi międzypokoleniowej w KAŻDEJ dziedzinie życia oraz prawdziwy patriotyzm o charakterze wynikającym z ciągłości państwa. Dość długo chroniliśmy sięw Kościele Katolickim, króry tradyucyjnie odgrywał rolę ochronną. Jednak okazało sięże i tu miał swój wpływ reżym komunistyczny i żydostwo. Jak to było możliwe? Znowu upatruję tu brak elit. Brak ludzi mających silne poczucie przynależności narodowej i pragnących to poczucie przekładać każdego dnia na działania wynikające z ich przynależności do elity. Dlaczego nie mamy dziś skutecznej ochrony albo choćby walki ze szkalowaniem Polski i Polaków przez rozmaite żydowskie ale i inne organizacje? Kim są ludzie którzy z racji pozycji społecznej i zawodowej powinni być na pierwszej linii tej walki o dobre imię Polski i Polaków? Są nikim jak chodzi o polskość. W tym sensie Jarosław Kaczyński ma pełną rację mówiąc że od roku 1945 Polską nie rządzą Polacy. Oni nie mają w sercu Polski. Przykład sprzed wielu już lat, ale bardzo charakterystyczny. Lata pierwszej Solidarności, wywieszamy z żoną polską flagę na balkonie mieszkania (mieszkamy razem z teściami). Reakcją teściowej było pytanie: "A co wy tacy Polacy jesteście?" Sama była też Polką, urodzoną w rdzennie polskiej, biednej rodzinie. Zawsze chodziła do kościoła i dbała o rodzinę. Historę znała tylko ze szkoły. Żadnych potrzeb znajomości własnych korzeni, żadnego zainteresowania sprawami Polski. Aby tylko garnek był pełny. Dziś nie zasługiwałaby nawet na miano leminga.
Czy jest nas coraz mniej?
Przepraszm za przydługi tekst.

Vote up!
0
Vote down!
0
#170072

Nie ma za co przepraszać, to piękny komentarz i dający do myślenia.
Nie rozumiem, jak można nie interesować się swoimi korzeniami. Kiedy tylko jestem w Polsce wypytuję się babci o jej rodzinę, o rodzinę dziadka. Z takich opowieści można dowiedzieć się wiele nie tylko o swoich przodkach, ale również o tym, jakie życie wtedy wiedli. Osobiście uwielbiam słuchać, jak to żyło się na Kresach u Kuriatów :) Co innego z rodziną ojca, którego nie znałam... i tutaj chyba nie chciałabym nawet się niczego dowiadywać.
I nawet jeśli okazałoby się, że nie jestem Polką czystej krwi, to i tak zawsze nią będę. Bo jak można nie czuć przynależności do tak wspaniałej Ojczyzny? Jak można o Nią nie dbać? W głowie mi się to nie mieści.

Vote up!
0
Vote down!
0
#170089

Jest takie powiedzenie - uderz w stół...

czy pamiętasz donos Radsika na wypowiedż o. Rydzyka  w Brukseli oraz reakcję prezesa Światowego Kongresu Żydów?

Otóż ten pan włożył w usta księdza słowa, których ten nie wypowiedział,  że w Polsce rządzą Zydzi. Kto jak kto, ale Lauder chyba dorze wie gdzie ma swoich ludzi

 

 

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

Vote up!
0
Vote down!
0

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

#170101

nie dostrzega lub nie ośmiela się dostrzec - czy to ze strachu czy z wytresowania.

To wszak niezwykle wygodne prowadzić dialog z samym sobą a konsekwencje tego dialogu narzucać tym w których rzekomo imieniu ten dialog prowadzono. A że dajemy sobie narzucać... Już 90 lat temu H. Ford zadawał pytanie: Jeśli Żydzi rządzą, jak się to stało: Ameryka jest krajem wolnym. Żydzi stanowią tu zaledwie trzy procent ogólnej liczby ludności; na każdego Żyda wypada 97 nieżydów; na trzy miliony Żydów w Stanach Zjednoczonych jest 97 milionów nieżydów. Jeżeli Żydzi rządzą, to czy dzieje się to dzięki ich wyższemu uzdolnieniu, czy też z powodu niższości i niedbalstwa nieżydów?

 

Qrcze - co ciekawe wikipedia nie zarzuca H. Fordowi i jego książce "antysemityzmu". Zmieniło się coś? :)))

"Henry Ford założył Dearborn Publishing Company, które wydawało gazetę The Dearborn Independent. Gazetę wykorzystywał do krytyki nacjonalizmu żydowskiego (to coś takiego w ogóle istnieje i wiki o tym wspomina? :)) drukując serie artykułów pt. "Międzynarodowy Żyd, najważniejszy problem świata" "

Vote up!
0
Vote down!
0
#170070

Dzięki za to przypomnienie o Dearborn... Ciekawe że nikt jakoś nie odwołuje siędo tych znaczących słów.

Pozdrawiam :-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#170076

Taki gruby eseldowski wieprz,ten od Trybunału sranu,w imieniu gudłajów i pedałów, złożył projekt ustawy o szczególnej ochronie osłób upośledzonych.Za obelgę podczas
stosunku pedała z żydem,z urzędu więzienie.Popatrzcie na jednego pedała,bo już będzie szlaban:
http://www.youtube.com/watch?v=uVRE24WypzU

Vote up!
0
Vote down!
0

JAN OLSZEWSKI

#170073

masoewe mordy tą metodą,palenia w stodołach,w podbitych
krajach Europy, zajmował się prof.Iwo Pogonowski,wojenny
emigrant,na stałe zamiszkały w Stanach Zjednoczonych.
Polecam sięgnąć do archiwum TV TRWAM,która już trzykrot-
nie pokazła film, w którym prof.Iwo Pogonowski,bardzo rze-
czowo i dokumentując odpowiednimi matriałami,daje obraz
niemieckich zbrodni stosowanych tą metodą.
Moja św.p.Matka wspomniała o tak przeprowadzonej egze-
kucji w Piotrkowie !(nie dało mi się już dopytać).
Co,Landryna I ? Można odniść takie wrażenie,że coś
Polaków wymiotło, że Polaków z krwi i kości nie widać.Są!
Nie widać i nie słychać,poza Radiem Maryja i TV TRWAM,
bo cały aparat propagandowo-medialny,z kulturą, oświatą,
teatrem,filmem i rozrywką jest właśnie w łapskach talmu-
dystycznych, o bolszewickiej mentalności, Żydów.
Stronnik,krótko,znakomita merytorycznie analiza,gratuluję.
Landryna II,właśnie tak, w pierwszej kolejności szukaj-
wiedzy, o tym co było,u swoich rodziców,dzidków i u innych
starszch krewnych,już z własnej incjatywy dokumentując.
Tak w przeszłości uczyliśmy się naszych dziejów.
Z, słuchajmy "bajania" pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#170113

Kiedy wreszcie wymrą świadkowie, historycy mogą wreszcie zacząć kształtować historię, niedouki przepraszać, a głupcy się wstydzić.

A przecież nie ma na świecie narodu wobec którego wyznawcy talmudu mają większy dług niż... wobec Polski. Oni o tym wiedzą i dlatego tak dbają by nasi rodacy sobie tego nie uświadomili.

"Żaden dobry uczynek nie uchodzi bezkarnie."
Jak to napisał Douglas Reed
"Żądanie Jehowy, aby go czcić w określonym miejscu i kraju, pociągało dla jego wielbicieli konieczność przebywania w nim.
Oczywiście, nie wszyscy mogli tam mieszkać, lecz ci żyjący poza krajem, czy to z konieczności, czy z własnego wyboru, automatycznie stawali się ‘niewolnikami’ ‘obcych’, których należało ‘wykorzenić’, ‘wytracić’ i ‘zniszczyć’. Według podstawowych zasad tej wiary nie ma znaczenia, czy ci ‘władcy’ są najeźdzcami, czy też kurtuazyjnymi gospodarzami; ich z góry przeznaczonym losem jest zagłada lub zniewolenie."

Tyle co do dialogu z judaizmem.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#170099