Dzień bez Smoleńska -odpowiedź face`a bookowcom

Obrazek użytkownika CyprianPolak
Kraj

Dzień bez Smoleńska? Owszem. Trzeba było jednak coś pożytecznego zrobić aby mógł być dzień bez Smoleńska. Wy jesteście tymi którzy nie starali się dochodzić prawdy na własną rękę, którzy całe morze dezinformacji, kłamstw bez sprostowań i przekłamań łykali jak karmne gąsiory, tylko oczy wam zachodziły mgłą . Młodzi, wykształceni, z wielkich miast?... Człowiek wykształcony myśli, zadaje pytania, nie mówi „Fakty mówią inaczej, tym gorzej dla faktów”. Wolę człowieka po zawodówce, który zadaje pytania, nie godzi się na kłamstwo, dezinformację, manipulację niż po doktoracie bez kręgosłupa. Kiedyś zresztą mówiono o inteligencji polskiej , nie o „młodych, wykształconych”... Widać nawet Ci którzy Was lansują nie odważą się powiedzieć żeście inteligencją polską, zresztą nawet nie chcą byście taką byli.

Jakie macie uprawnienia moralne od 10 kwietnia aby żądać dnia bez Smoleńska? Czy takie że z podnieceniem, czując się odważni fajni i cool mówiliście o kaczce po smoleńsku zapitej zimnych lechem. Czy takiej że nie czujecie się odpowiedzialni w ogóle za państwo polskie, choć nie przyznacie się do tego i zagadnięci powiecie że uważacie się za dobrych obywateli.

Czy może macie takie uprawnienia moralne że słysząc o filmie „1.24” nie obejrzeliście go nawet raz, choć jak sama nazwa wskazuje trwa marne niecałe półtorej minuty, a jeśli już obejrzeliście to na odczepnego, aby nic nie usłyszeć, albo twierdzić że słychać „bełkot” „jakieś hałasy” po jednorazowym przesłuchaniu i uważać że macie sprawę z głowy i nie ma się tutaj czym interesować czy niepokoić.

Ależ głosowaliście na hrabiego z przywłaszczonym herbem od którego taktu i dystynkcji wolę Andrzeja Leppera bo przynajmniej wiem z kim mam do czynienia, i nie udaje kogoś kim nie jest, poza tym nie szkodził Polsce. Głosowaliście na pana dla którego woda ma to do siebie że spłynie, dla którego szczątki elity polskiej to nie był wielki problem, i który chciał wychodzenia z NATO nie prostując tego. Głosowaliście aby tylko nie wygrał Jarosław Kaczyński. No to teraz nie miejcie pretensji, skoro wybieracie ludzi którzy mataczą i będą mataczyć w tej sprawie, a świadoma i duża część społeczeństwa nie chce się zgodzić na niszczenie narodu i państwa. „Dzień bez Smoleńska” byłby bliżej gdyby prezydentem został ktoś z opcji patriotycznej bo szybciej doprowadziłby do zakończenia śledztwa i rozwikłania tragedii do tego z bezstronną oceną międzynarodowych instytucji. „Dzień bez Smoleńska” będzie bliżej gdy w przyszłym rządzie nie będzie PO, ale i SLD i PSL.

Czy gdyby szczątki Waszych bliskich poniewierałyby się po smoleńskim karczowisku też wołalibyście „Dzień bez Smoleńska”, albo gdyby spopielono niezidentyfikowane szczątki, wśród których nie wiedzielibyście co i ile z waszego bliskiego może tam być, albo gdyby nie wydawano Wam zgody na ekshumację, do tego obśmiewano bliskich, poniewierano, niszcząc ich dobre imię. Też mówilibyście. „Dość naszych zmarłych, ludzie dajcie spokój”?

A może chcecie też dnia bez Polski? Wzorem waszego nadal pupila Donalda Tuska który pisał w roku 1987 „Polskość to nienormalność”. Pozostawiając każdemu wolność wypowiedzi, taki człowiek nie powinien być nigdy politykiem, a zwłaszcza premierem. Niech wybierze kraj którego wartości uzna za normalne. Może mu zaproponują premierostwo.

To że nie ma „Dnia bez Smoleńska” jest wynikiem Waszej postawy, Waszego przyzwolenia, Waszej politycznej poprawności, waszej bezduszności i braku kręgosłupa.

A przecież i do Was docierały niepokojące rzeczy, zaraz jednak z radością łykaliście nową informację która pozwoliła odstawić Wam tamto w kąt. Jesteście jak dzieci które przestają płakać gdy im się pomacha przed nosem nową zabawką. We wtorek zapominacie co było w poniedziałek. Gdybyście byli dziećmi nie byłby to problem. Jesteście jednak dorośli.

Odpychacie od siebie prawdę bo czujecie że byłaby niewygodna, że nie pozwoliłaby być fajnym i „lekkim” i nawet głosząc ją można oberwać.

Przecież jednak nikt nie każe Wam oglądać i słuchać medialnych informacji o Smoleńsku. Zresztą w klubach gdzie bywacie, na imprezach, i w odpowiadającym Wam towarzystwie o tym się nie mówi. Więc w czym problem?
Wiadomości możecie zasięgać tylko z internetu. Ale może się go boicie? Bo tam można natrafić na informacje których nie odważy się zamieszcza nawet wyklęta prasa. Więc lepiej nie zastępować telewizyjnego dziennika internetem bo natrafi się jeszcze na jakieś treści które zaburzą spokój ducha?

Poza tym możecie pisać i dzwonić do Waszej ulubionej stacji TVN aby był tam i miesiąc bez Smoleńska i dwa nawet – nie mam nic przeciwko. Ponieważ manipuluje i kłamie dla mnie może w ogóle nie informować. Ale tego nie zrobi, nawet dla Was bo wie że jak nie będzie zatruwać to by może nawet jacyś z takich jak Wy w ciszy zaczną jeszcze myśleć i dojdą do odmiennych niż TVN wniosków, a to by było bardzo niepożądane. Ale próbujcie, pod zły adres piszecie żądając od niewiadomo kogo, chyba od Pana Boga dnia bez Smoleńska. Piszcie, dzwońcie do radia Zet, do Wyborczej. Ale oni nie chcą milczeć. Poza tym ludzie pójdą do innych mediów aby usłyszeć coś o Smoleńsku.

Ciekawe że „Dzień bez Smoleńska” pojawił się gdy nawet w oficjalnej rządowej i zależnego od niego komitetu kierowanego przez Jerzego Millera został zaprezentowany przekaz że Rosjanie podawali Tupolewowi złe dane i mówili że jest na kursie i ścieżce podczas gdy nie był. Zastanówcie się? Ale to dla Was pewnie za trudne..

Powiem jeszcze że te media dla których Wasza postawa jest cool i ci politycy i te siły chwalą Was ale wcale Was nie szanują. Myślą o Was tak jak Marks i Engels o robotnikach o których w korespondencji pisali: „Bydło” „Ludzie którymi trzeba się posłużyć” Lenin zaś nienawidził narodu rosyjskiego.

Brak głosów

Komentarze

Dzień bez Smoleńska. Tylko wtedy trzeba będzie się zająć tym co robi lub nie robi rząd w innych sprawach. Może sie okazać, że przygotowuje ustawy dla kolesiów. Albo nie robi nic!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#131531

trzeba będzie się rozliczyć a to już nie będzie takie proste.
Bardzo dobry tekst.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#131540

niestety wymaga myślenia, o co trudno podejrzewać autorów i gwiazdy wpisów "Dnia bez Smoleńska" na Facebooku. Te typy tak mają, że myślenie samodzielne jest im obce. Gdyby tak nie było, podobna inicjatywa byłaby skazana na klapę już od samego początku, a jednak kilkadziesiąt tysięcy lemingów wpadło w zachwyt podobnie jak wtedy, gdy padło hasło "Zabierz Babci dowód", by nie głosowała na Kaczyńskich.

A rzeczywistość skrzeczy (tego chyba też jeszcze lemingi nie zauważyły). Byłem wczoraj rano (01.02.2011)w sklepie spożywczym (Lublin). Jakaś starsza Pani, może i moherowa Babcia, zapytała sprzedawczynię przy kasie, dlaczego tak dużo zapłaciła za chleb, mleko i jakiś serek. W odpowiedzi usłyszała: "Dziś była podwyżka pieczywa i nabiału".

Niech się więc dalej bawią facebookowe palanty, te od zimnego lecha i kaczki po smoleńsku, aż szlag ich trafi razem z tymi, którzy tą bezmyślna masą manipulują. Na Titanicu tez orkiestra grała do końca.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Vote up!
0
Vote down!
0
#131564

te niby uczone lemingi juz sami nie wierza w klamstwa ze to byl wypadek, ale oni nie moga (jak ich przyklad co mowi mentor tumanski) przyznac nawet wobec siebie ze sie pomylili, ze nie mieli racji, i im sie marzy jeden dzien, jedna chwila co nie bedzie im na dodatek przypominac jacy oni sa nedzni i durni...

Vote up!
0
Vote down!
0
#131660