W obronie krzyża stanę !

Obrazek użytkownika raven59
Ogłoszenie

Eliminowaniu z życia publicznego znaków wiary i narodowej tożsamości sprzeciwia się polska młodzież...

Apel Młodych

Jeżeli nie wstydzisz się Jezusa i jesteś gotowy w obronie Krzyża stanąć...
Jeżeli jesteś wrażliwy na Piękno, Dobro i Prawdę...
Jeżeli pragniesz, aby świat był lepszy ...
Przyłącz się do nas i weź udział w KRUCJACIE ODWAŻNYCH SERC
podjętej w imię najwyższych wartości : BÓG- HONOR- OJCZYZNA.
Naszym znakiem jest KARTA ODWAGI.

http://youtu.be/tKJvQaHho6s

W ubiegły piątek 25 listopada 2011 r. w Suwałkach w konkatedrze pw. Św. Aleksandra odbyła się inauguracja krucjaty „W obronie krzyża stanę”. Krucjatę zainaugurował biskup diecezji ełckiej Jerzy Mazur.

Z inicjatywą podjęcia krucjaty wystąpili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.

Młodzież zaniepokojona podejmowanymi próbami usuwania krzyża z przestrzeni publicznej, w tym z sali obrad Sejmu. Młodzi nie chcą stać bezczynnie, chcą zdecydowanie opowiedzieć się za wyznawanymi wartościami:

http://youtu.be/_D8LivWX5rs

„ ..Jest to akcjamająca na celu uświadomienie młodym ludziom, naszym rówieśnikom, a także całemu społeczeństwu, jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu podstawowe wartości, jakimi są: Bóg, Honor i Ojczyzna. Chcemy wyjść naprzeciw temu, co dzieje się w otaczającym nas świecie, i zwrócić uwagę na to, jak będzie wyglądała nasza przyszłość. (…). Chcemy wyrosnąć na odpowiedzialnych i prawych Polaków, a bez respektowania tych wartości jest to niemożliwe. Krzyż jest symbolem miłości i zasad moralnych, według których winniśmy postępować, dlatego właśnie obrona krzyża, obrona wartości w naszym życiu- podkreśla Agnieszka, uczennica klasy pierwszej”.

Akcję wspiera grono pedagogiczne – jak informuje Nasz Dziennik: „…obecna inicjatywa młodzieży to nawiązanie do chlubnej tradycji. W tym roku przypada 30. rocznica powieszenia krzyża w szkole. W zeszłym roku wspólnota szkolna obchodziła 25. rocznicę obrony krzyża. System komunistyczny nakazał jego usunięcie. Wyrzucenie krzyża ze szkoły było wielką tragedią dla uczniów i nauczycieli, którzy bronili jego obecności. Postawa młodzieży i nauczycieli pragnących nie dopuścić do tego była wymowna i budująca. Wyrzucony w 1985 roku ze szkoły krzyż powrócił do niej po pięciu latach. Młodzi z I LO w Suwałkach kierują apel do młodzieży wszystkich suwalskich szkół, i nie tylko, do młodzieży całego świata, aby również podejmowała tego typu inicjatywy w obronie najwyższych wartości, których najwymowniejszym znakiem jest krzyż.”.

Krucjata skierowana jest do wszystkich – tych młodszych i tych starszych, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania, całej Polski jak i całego świata. Do krucjaty może przystąpić każdy. Członkowie otrzymają Karty Odwagi z hasłem krucjaty oraz miejscem na podpis. Wszelkie informacje na temat inicjatywy i możliwości przystąpienia do niej zamieszczono m.in. na stronie suwalskiego liceum: www.1lo.suwalki.pl.

http://youtu.be/EehZ1pzXwzY

Polecam moją notkę na temat:

Czy krzyż w miejscu publicznym narusza prawa niechrześcijan?
http://kruk.nowyekran.pl/post/36994,czy-krzyz-w-miejscu-publicznym-narusza-prawa-niechrzescijan
...
http://krucjata.infiniti-web-media.com/apel-mlodych
http://www.1lo.suwalki.pl/krucjata.php
.
http://youtu.be/_Ok2pWIjLYQ
http://youtu.be/_4RihaNJJ04
http://youtu.be/8hEY52N_Oo4
http://youtu.be/ITLBVi4wnFM
http://youtu.be/VIz_WDsP66s

Zdjęcie wprowadzające:
http://wobroniekrzyza1.files.wordpress.com/2011/11/p1070087.jpg

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20111125&typ=wi&id=wi09.txt

Brak głosów

Komentarze

Nie zdejmę krzyża z mojej ściany .Jaka piękna piosenka i na czasie .Zadam pytanie ;Katolików w Polsce jest podobno większa połowa .Ilu z nas potrafi dac świadectwo jak ta młodzież z LO?

Vote up!
0
Vote down!
0

jagoda

#203971

Jeżeli zależy Wam na Krzyżu i na jego obronie, to możecie zacząć go bronić już teraz w Internecie. Ja już to robię bo łajzy z Czerskiej i Wiertniczej oraz ich wychowankowie nie śpią.

No chyba, że Wam brakuje ikry albo CZASU NIE MACIE.

http://www.youtube.com/watch?v=_D8LivWX5rs&feature=youtu.be

Vote up!
0
Vote down!
0
#203986

Piękna inicjatywa.
Dziękuję Młodym Polakom.
Pozdrawiam serdecznie

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Vote up!
0
Vote down!
0
#203997