Na strzelnicy: Polski konserwatyzm w poszukiwaniu nowej tożsamości

Obrazek użytkownika raven59
Kraj

Tradycyjnie zapraszam na relację ze strzelnicy.

Tym razem w gościnnym Klubie Ronina na dyskusji panelowej spotkali się: Elżbieta Królikowska-Avis (prowadzącą), dr Grzegorz Kostrzewa-Zorbas oraz profesor i poseł Krzysztof Szczerski. Temat ambitny: „Polski konserwatyzm w poszukiwaniu nowej tożsamości”.

Elżbieta Królikowska-Avis przedstawiła charakterystykę konserwatyzmu brytyjskiego od jego początków aż do współczesności, Grzegorz Kostrzewa-Zorbas zmagał się z konserwatyzmem północno-amerykańskim, zaś profesor Krzysztof Szczerski przedstawił w nieco prowokacyjny sposób współczesny konserwatyzm polski.

Warto posłuchać.

Relacja (jak zwykle u mnie) sfilmowana w sposób nieprofesjonalny, nieprofesjonalną kamerą.

Ponieważ nie widziałem blogerki Elig, nie ma co liczyć na jej drobiazgowy opis aż do czasu pojawienia się relacji Blogpress’u. 

Zatem uzbrójcie się w cierpliwość i słuchawki i do dzieła….

 

Część I zawiera wypowiedzi uczestników dyskusji: ]]>http://youtu.be/t5nPuIz8Gm0]]>

Część II zawiera odpowiedzi na pytania: ]]>http://youtu.be/fqoFY8YUtow]]>

Tak zupełnie przy okazji zapraszam na kolejny pokaz filmów w ramach OB.-CIACH’owego Kina Non-Stop. Tym razem, 17 maja 2013 r. o godz.: 20.00, na tzw. „patelni” przy stacji Metra Centrum odbędzie się trzeci już pokaz filmów.

Tym razem gościem będzie Alina Czerniakowska a wyświetlać będziemy jej filmy.

Obecność zapowiedziała Barbara Fedyszak-Radziejowska, a Niewolnik specjalnie na ten cel przygotował stosowny rysunkowy komentarz. Poniżej treść zaproszenia:

 ]]>]]>

]]>]]> 

Pokaz organizuje Fundacja Kocham OB-CIACH

 

Brak głosów