VAE VICTIS, CZYLI BIADA IPN

Obrazek użytkownika Martynka
Kraj

Instytut Pamięci Narodowej opublikował na swojej stronie komunikat, z którego wynika, że państwo rządzone przez ekipę PO po raz kolejny zdało egzamin w specyficzny, znany od 10 kwietnia 2010 roku dla siebie sposób. Oto jedna z niewielu instytucji, które się udały w III RP została w cichy, acz bolesny sposób pozbawiona możliwości dalszego funkcjonowania:

„W dniu 20 sierpnia 2012 r. Prezes Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu otrzymał pismo informujące, że firma RUCH S.A. sprzedała zajmowaną przez Centralę IPN nieruchomość przy ul. Towarowej 28 firmie GHN sp. z o.o. Tym samym niemożliwe stało się nabycie tej nieruchomości przez Skarb Państwa. Będzie to także oznaczać konieczność opuszczenia dotychczasowej siedziby przez centralę Instytutu Pamięci Narodowej.
[…]W przypadku nierozwiązania tej sytuacji w najbliższym czasie, realne jest niebezpieczeństwo całkowitego sparaliżowania pracy IPN po upływie terminu wypowiedzenia umowy najmu przez nabywcę obiektu, a co za tym idzie uniemożliwienie Instytutowi wykonywania ustawowych obowiązków, w tym także prac świadczonych na rzecz innych organów państwa. Nie jest możliwe przeniesienie części realizowanych w budynku przy ul. Towarowej 28 funkcji (magazyn akt tajnych, bezpieczne systemy teleinformatyczne) do wynajmowanych pomieszczeń. Tymczasem Minister Skarbu Państwa poinformował IPN, że nie dysponuje na terenie Warszawy nieruchomością odpowiadającą potrzebom IPN”.

Wydawało się, że po śmierci w smoleńskim błocie profesora Kurtyki, głównego wroga pookrągłostołowych i bezpieczniackich elit, IPN będzie wprawdzie odstawiony na boczny tor, ale nie stanie mu się większa krzywda, wszak główny winowajca, który zakłócał sen wielu zasłużonym funkcjonariuszom i ich TW, spoczął na Cmentarzu Rakowickim. Gwarancją mitycznego świętego spokoju zdawała się być postawa nowych władz instytutu, które w żaden sposób nie zamierzały drażnić tych, których w III RP drażnić się nie powinno. Od śmierci prezesa Kurtyki nie było bowiem żadnych kontrowersyjnych, z punktu widzenia Czerskiej, Wiejskiej i Wiertniczej, projektów. A jednak się nie udało uchronić tej instytucji od ciosu. Władze państwa wprawdzie nie odważyły się na oficjalną likwidację IPN, ale robią to po cichu, w białych rękawiczkach, aby spokój najbardziej „zasłużonych” i wpływowych, których życiorysy są opisane w niejednej teczce, mógł być wieczny i niezakłócony, by na ich czci nie pojawiła się najmniejsza rysa.
Sprawa jest o tyle bulwersująca, ze przecież IPN nie jest firmą prywatną, ale był i jest finansowany z budżetu państwa, jest instytucją tego państwa, jego częścią, podobnie jak sejm, czy poszczególne minsterstwa. Jak można się dowiedzieć z komunikatu na stronie IPN remont właśnie odebranej siedziby kosztował podatnika, nie prezesa Kurtykę, czy Jarosława Kaczyńskiego, ale podatnika, każdego z nas, ponad 17 milionów złotych. Mimo tych ogromnych kosztów poniesionych przez państwo polskie instytucje tego państwa postanowiły celowo roztrwonić te pieniądze, a IPN wysłać na zieloną łączkę, nie oferując niczego w zamian, choć przecież zbiory zgromadzone w tej instytucji są objęte ochroną, jako część państwowego zasobu archiwalnego.
To działanie należy nazwać działaniem wrogim, sprzecznym z interesami państwa polskiego. Nie ma bowiem usprawiedliwienia dla urzędników obecnej koalicji rządzącej, którzy celowo sprowadzają groźbę nie tylko paraliżu IPN, ale nawet jego likwidacji.
Po 1945 roku Polsce została ukradziona prawdziwa historia, zatriumfowało kłamstwo. Polacy mieli zapomnieć o bohaterskich żołnierzach AK, o żołnierzach niezłomnych walczących z rodzimymi zdrajcami w mundurach UB i z sowieckimi okupantami, wreszcie Polacy mieli nie wiedzieć, ilu ich kolegów, przyjaciół i bliskich zdradziło z konformizmu, z wyrachowania i zwykłego tchórzostwa. Ilu zdradziło, bo miało poplątane życie osobiste, ilu z żądzy pieniądza, a ilu z nienawiści do kolegi, kuzyna, czy szefa.
Te kilkudziesięcioletnie braki w wiedzy Polaków zaczął zmieniać IPN pokazując bolesną przeszłość, prawdę o nas samych, o naszych słabościach, ale także o naszych bohaterach, których kości odkopują teraz na Łączce na Powązkach. IPN zaczął odkrywać także długą i dla wielu szokującą historię zdrady narodowej, pokazując prawdziwe życiorysy twórców PRL.
Ten cały dorobek ma teraz zostać zniszczony, a cała działalność IPN ma się skupić tylko na tym, jak przetrwać, zamiast realizować to, co zapisano w ustawie w 1998 roku:

USTAWA

z dnia 18 grudnia 1998r.
O Instytucie Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu
(tekst jednolity)

Mając na względzie:

- zachowanie pamięci o ogromie ofiar, strat i szkód poniesionych przez Naród Polski w latach II
wojny światowej i po jej zakończeniu,

- patriotyczne tradycje zmagań Narodu Polskiego z okupantami, nazizmem i komunizmem,
- czyny obywateli dokonywane na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego i w obronie
wolności oraz godności ludzkiej,

- obowiązek ścigania zbrodni przeciwko pokojowi, ludzkości i zbrodni wojennych,
- a także powinność zadośćuczynienia przez nasze państwo wszystkim pokrzywdzonym przez
państwo łamiące prawa człowieka,

jako wyraz naszego przekonania, że żadne bezprawne działania państwa przeciwko obywatelom nie
mogą być chronione tajemnicą ani nie mogą ulec zapomnieniu - stanowi się, co następuje.

Vae victis?

http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/245/20742/Komunikat_prasowy_w_zwiazku_ze_sprzedaza_budynku_Centrali_IPN_w_Warszawie.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

firma RUCH S.A. sprzedała zajmowaną przez Centralę IPN nieruchomość przy ul. Towarowej 28 firmie GHN sp. z o.o.

GHN sp. z o.o. Firma zarejestrowana w KRS od 2010-12-03.
Przedsiębiotrstwo budowlane zajmujące się wznoszeniem budynków.
https://www.infoveriti.pl/firma-krs/372219.html?language=en

Prezesem zarządu jest Olbryk Waldemar Jan.
http://www.krs-online.com.pl/ghn-sp-z-o-o-krs-651433.html
Wyjątkowo pracowity gościu.

Od 4 listopada 2011 do 15 maja 2012 jest prezesem zarządu 20 spółek. Podobnie jest z panią Agatą Izabellą Skowrońską Domańską, która jako członek zarządu zasiada w tych samych spółkach.
http://www.imsig.pl/szukaj/osoba,WALDEMAR_JAN,OLBRYK,afe8d9fafaa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#284392

A więc, budynek do wyburzenia...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#284393

Raczej do sprzedania. GHN sp. z o.o. jak do tej pory niczego nie zbudowała. Przynajmniej nie ma żadnego śladu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#284398

W tej lokalizacji lepiej wyburzyć i sprzedać dużemu deweloperowi prawo do użytkowania wieczystego. Albo stworzyć konsorcjum.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#284452

Tak czy inaczej, świeży prezes 20 spółek Olbryk Waldemar Jan, zarobi. Co do tego nie mam wątpliwości.

P.S. Niezłe tempo, rejestracja 3 spółek na miesiąc. Zabezpieczenie średnio 6 000 zł na sp. z o.o., 120 000 zł na wszystkie 20 spółek. Już zarobił :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#284468

Co prawda, to prawda :).
Ale - niestety - zarobi więcej...jako nieformalny likwidator IPN :-(

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#284474

Pewna ilość Obywateli państwa to prokuratorzy , którzy jeszcze pracują godnie w IPN... ponieważ w pewnym czasie nie chcieli wykonywać niegodnych (służby państwu) poleceń politycznych w „rodzimych prokuraturach” ...

Proresor(t)ach poleceń (korupcyjnej bujdy ) kurortów prokurowania przestępczych opinii (kontrolowanych zakupów ?) ”biegłych sądowych” POtrzebnych do przestępczych „uprawomocnień” (umorzeń) ...

POpolitycznych za(nie)mówień - nie ścigania najgroźniejszych urzędniczych "gospodarczych" przestępstw antypaństwowych i zbrodni anty obywatelskich ...

(generowanych nagminnie przestępczym zdegenerowanym nePOtyzmem - nieludzkiej chciwości i partyjno partajniackiego despotyzmu - platform asPOłeczników , wyborców systemu dyktatury bezprawia – ZŁOczyńców demonicznie dewastujących ludzkie instytucje państwa prawa.

Rosnąca rzesza prokuratorów (POpolitycznie) niewolniczo wykluczanych z godnej służby państwu po pewnym czasie POzostanie zmuszona (EKOnomicznym stanem państwa) do połączenia swojej wiedzy z wiedzą „świadków koronnych” (dotychCzasowychprokuratorów w prokuraturach POdległych PO => odległych od ludzkich standardów -> cywilizowanych państw praw bożych BO-ŻE BY ŻYĆ - aby godnie tworzyć ludzką pieczę państw globu...cZŁOwieka ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#284401

Pogrobowców i dziedziców PRL czyli... ręka podniesiona na władzę. Czyli.... ? Rękę tą władza odrąbie.

No i odrąbała.

Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=Zssi

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#284451

gość z drogi

zakładająca je w ciągu tak krótkiego czasu....????

ciekawe ,co się z tego wykluje....w najbliższym Czasie ?...

Ruch,to dawna

machina z czasów PRLu....siedlisko pzpr i kolegów

warto iść tym śladem ,może coś więcej wiedzą koledzy z dawnej Solidarności...?

kiepsko widzę LOSY IPNu....załatwili NAS na szaro ...

i dalej stare powiedzenie smutno się kłania  "głupiś,boś biedny,biednyś ,boś

nie chciał kraść tego pierwszego miliona...."

serdecznie pozdrawiam Wszystkich zasmuconych Faktem "przejęcia "IPNu

Jedyna nadzieja w rzetelnych śledczych dziennikarzach,moze ONI coś znajdą....,co uniemozliwi dalsze zamaiary zniszczenia kart pamięci o korzeniach rządzących

nami ,a raczej" administrujących"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#284484

gość z drogi

moze wie dlaczego akurat IPN padł ofiarą niszczenia pamięci Narodowej 

17 milionów wydanych przez IPN na remont poszły w błoto....dlaczego 

panowie z Po i panie GRAD...?

"deweloper "ma pierwszeństwo przed Pamięcią Narodową....?

od wąsacza do grada,wciąż ta sama "gra" ?

10 IPN-owskie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#284486