"BIBLIA PAUPERUM" KOMISJI MILLERA

Obrazek użytkownika Martynka
Kraj

Raport komisji Jerzego Millera został rozniesiony w pył przez ekspertów Zespołu Parlamentarnego, którzy nie pozostawili złudzeń, co do prawdziwości tez postawionych przez ekspertów KBWLP: oficjalny, państwowy raport dotyczący przyczyn katastrofy TU 154 M zawiera wiele kłamstw, fałszerstw i celowych manipulacji.

Wydawało się, że dorośli ludzie z jakimś elementarnym poczuciem przyzwoitości, nawet jeżeli ulegli naciskom i napisali głupoty mające się nijak do rzeczywistości, powinni w imię ratowania swojej mocno nadszarpniętej konduity podjąć merytoryczną dyskusję, skorygować ewidentne błędy i wytłumaczyć opinii publicznej, a także światu naukowemu, dlaczego owe przekłamania, delikatnie mówiąc, znalazły się państwowym dokumencie. Tak się jednak nie stało, co tylko potwierdza to, czego wielu się domyślało: mamy do czynienia ze zbiorem ludzi dotkniętych syndromem homo sovieticus, których ogarnia paraliż na samo brzmienie słowa Rosja.

Zamiast dyskusji naukowej eksperci Zespołu Parlamentarnego spotkali się z prymitywną nagonką, atakami tak niskich lotów, że trudno to nawet ujmować w jakieś cywilizowane słowa. Panowie o genetotypie człowieka sowieckiego, których los rzucił na odcinek smoleński, postanowili iść w zaparte i bez żenady, czy cienia wstydu, zamierzają upowszechnić swoje kłamliwe tezy dotyczące katastrofy smoleńskiej w postaci książkowej, tak aby dotarła pod wszystkie polskie strzechy. Dodatkowym atutem planowanej publikacji ma być uproszczona wersja wypadku z 10 kwietnia, by nawet mało rozgarnięty człowiek, nie posiadający żadnej wiedzy technicznej, mógł ze zrozumieniem przyjąć, jako fakt bezsporny, że za katastrofę polskiego samolotu odpowiedzialni są piloci, generał Błasik oraz w tle Prezydent Lech Kaczyński.

W ten oto sposób panowie zamierzają zminimalizować straty, jakie poczynili w przemyśle kłamstwa smoleńskiego eksperci Zespołu Parlamentarnego i to wszystko, jak można się domyślać za pieniądze polskiego podatnika, bo przecież nie z prywatnej kieszeni pana Laska. Powstanie zatem taka „biblia pauperum”, do której szkice wykona zapewne niezawodny duet Amielin – Osiecki, gdzie punktem centralnym będzie pancerna brzoza, kozakujący piloci i pijany generał Błasik.

Jak można się domyślać wersja „light” raportu Millera nie będzie zawierała szczegółowych parametrów lotu, takich jak te z załącznika 4.11, z których wynika, że samolot nigdy nie zszedł poniżej 20 metrów, czy też z raportu amerykańskiej firmy UAS. Nie będzie także dokładnej mapy z zaznaczonym na niej punktem TAWS#38, bo przecież nie można wyjaśnić uderzenia w brzozę, publikując dane z TAWS# 38. Czytelnicy millerowskiej „biblii pauperum” nie zostaną zapewne uraczeni prezentacją mechanizmu rozpadu samolotu, nie zostanie im wyjaśniona zagadka wyrwanych nitów i tysięcy malutkich odłamków, o które trudno w przypadku uderzenia w ziemię z prędkością ok. 250 km/h, za to bardzo łatwo w czasie eksplozji, wreszcie nie dowiedzą się dlaczego skrzydło, które miało odpaść w wyniku kontaktu z drzewem ma nieuszkodzone sloty (przednią krawędź), jego poszycie górne i dolne jest oderwane, a w środku nie ma śladów po dźwigarach, jakby ktoś je „wydmuchnął”.

Inicjatywa panów z KBWLP pokazuje jedno: poczuli się zagrożeni, zwłaszcza po ostatnich sondażach, w których tylko znikoma część badanych wyraża zadowolenie z prac komisji Millera i postawy rządu. Pozostali to mniejsi lub więksi sceptycy tzw. oficjalnej wersji, więc trzeba pomóc „niedowiarkom” pozbyć się wątpliwości, nawet za pomocą łopaty. Z całej tej chorej sytuacji wyłania się jednak optymistyczny wniosek: prawda, choć słaba, choć trudno się jej przebić do ogółu społeczeństwa, jest ciekawsza od kłamstwa, które ma wielu głosicieli i mocne środki. Mimo wszechobecnego kłamstwa i propagandy ludzie instynktownie czują, gdzie leży prawda. Kluczową rolę odegrał Zespół Parlamentarny i jego przewodniczący Antoni Macierewicz, który niemal każdego dnia od ponad dwóch lat spotyka się z ludźmi w terenie, a jego wykłady cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Nie wystarczyły książki Osieckiego, Amielina, czy innych pomniejszych, często anonimów, którymi zasypano polskie księgarnie, szerząc w nich rosyjską wersję katastrofy, nie wystarczyły setki gadających głów, pseudoekspertów, którzy czy to z chęci zysku, sławy, czy innych pobudek od pierwszych chwil lżyli nieżyjących oficerów i polskiego Prezydenta. Nie wystarczyły nieograniczone czasy antenowe w wiodących mediach. Cały przemysł pogardy uruchomiony po 10 kwietnia nie wystarczył, by zakrzyczeć prawdę. A wiecie dlaczego?

Bo tylko prawda jest ciekawa, a kłamstwo ma bolszewicką twarz.

Brak głosów

Komentarze

świetna notka. nie znajduję jednej źle postawionej kropki, ktora tlumaczylaby jedynki anonimowych siusiaków (to taki mój maleńki zart z tutejszych samolansujacych sie gwiazd, szczegoly w notkach o Mikolajku na moim blogu:))

no chyba, ze kluczem byloby ostatnie zdanie!

 

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
-1
#275553

Martynka
Możliwe, że ta bolszewicka twarz kogoś zabolała;)))
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
-1

Martynka

#275563

Jednym zdaniem, jak rozumiem, ma to być popularnonaukowa wersja raportu Millera.
Zabawne przedsięwzięcie w kontekście stopnia „unaukowienia” owego raportu :)
A raczej – byłoby zabawne, gdyby nie fakt, że zapewne zostanie wydane w takim nakładzie,
na jaki niewiele książek w Polsce może liczyć.

Masz rację, że tylko prawda jest ciekawa. Wątpię jednak, by adresaci tej książki znali tę mądrość.

Twoja notka, jak zwykle, w najwyższym gatunku :)
Bardzo dziękuję i dokładam swoją „dziesiątkę”.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#275559

Dokładnie tak, wersja maksymalnie uproszczona, może obrazkowa, by każdy kto wątpi został przekonany:)
Dziękuję i pozdrawiam:)

Vote up!
0
Vote down!
0

Martynka

#275564

Myślisz, że to będzie wersja komiksowa?
Tak żeby nawet Taras i jego koledzy zrozumieli? :)

Bogiem a prawdą, to mi wcale nie do śmiechu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#275566

Martynko, dziękuję za wpis /mam wnuczkę o tym imieniu/.
Czas najwyższy, zacząć używać właściwych określeń, do adekwatnych zachowań ludzi, którzy obrali drogę kłamstwa i zaprzaństwa. Świnia przy korycie, potrafi znieść wszystko, byle nie została wypchnięta z jego dostępu.
Z oceny Twojego wpisu, wnioskuję, że i tutaj snują się "zadżumione" lemingi, dające popis swojej frustracji samobójczej.
Droga Martynko, ja już przestałem mieć "wrażenie", a mam przekonanie, że ci ludzie, których miałaś słuszność wymienić /i nie tylko/, zasługują na słowo - Zdrajca i służą Zdradzie narodowej /użyłem celowo dużej litery/.
Dziwię się, jak Premier i cała ta "oranżeria" potrafi spać spokojnie.

Martynko - dla Ciebie "dycha" i Pozdrowienia.

Vote up!
0
Vote down!
0

komar

#275656

już nie goebbelsowski 1000 raz wciskać kłamliwe idiotyzmy tylko po putinowsku 10tys razy...

wiecie co? jak oni wrzucą ten 7 bieg w tej przegrzanej machinie to ona pier... dyknie w końcu - róbmy swoje a się doczekamy!

pozdrawiam

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#275689