NIE TAK "HYPKO" PANOWIE

Obrazek użytkownika Martynka
Kraj

Od rana śledzę z zainteresowaniem sprawę związaną z ujawnieniem przez Cezarego Gmyza informacji o zidentyfikowaniu przez biegłych na wraku TU 154 M materiałów wybuchowych w postaci trotylu i nitrogliceryny. Z pewnym rozbawieniem obserwowałam przedpołudniowe słowne wygibasy ekspertów i polityków PO, którzy przyparci do muru trotylem zaczęli głosić wszem i wobec, że samolot zapewne spadł w miejscu, gdzie pełno było trotylu, będącego pozostałości ą po II wojnie światowej. Żałosne to było i żenujące. Ale cóż, większość tych ludzi nie grzeszy szczególnie rozwiniętą inteligencją, a co najwyżej nabytym cwaniactwem. Prokuratura Wojskowa, jako dysponent informacji mających być źródłem dla dziennikarza „Rz” , dopiero po kilku godzinach od ujawnienia sensacyjnego newsa zorganizowała konferencję prasową, podczas której prokurator Ireneusz Szeląg we właściwy sobie sposób nie powiedział prawdy, jednocześnie nie kłamiąc. To szczególne zjawisko zyskało już specjalną nazwę „lewitacja Szeląga”.

Co powiedział pan prokurator?

Otóż zapewnił poruszoną newsem Gmyza opinię publiczną, iż nie jest prawdą jakoby stwierdzono materiały wybuchowe na wraku TU 154 M, dodając jednocześnie, iż fakt nie stwierdzenia ich występowania nie oznacza, że ich tam nie było. Tłumacząc wprost zawiłości procesu myślowo - językowego prokuratora Szeląga: były materiały do złudzenia przypominające cząstki wysokoenergetyczne, do których należy między innymi trotyl, ale nie ma jeszcze oficjalnych ekspertyz, które by to potwierdzały mocą pieczęci, stąd też nie stwierdzono, ale i nie wykluczono ich obecności na/we wraku Tupolewa. Oczywiście przekaz dnia poszedł taki, jakiego oczekiwał premier Tusk wraz z wiernym Grasiem i cała masa spoconych ze strachu przed carem: nie było materiałów wybuchowych na wraku TU 154 M, Gmyz kłamał, Kaczyński jest niezrównoważony, a Macierewicz bredzi. A jednak taka informacja, o tak dużym ciężarze gatunkowym, nie pojawiła się li tylko jako wynik dziennikarskich fantazji, czy też źle poinformowanych informatorów, zwłaszcza w takiej gazecie, jak Rzeczpospolita.

Wieczorem Cezary Gmyz podał do wiadomości publicznej, iż nie wycofuje się ze swoich tez zawartych w porannym artykule, co więcej potwierdza wiarygodność swoich informatorów oraz zapewnia, iż zweryfikował informacje w kilku, niezależnych źródłach, między innymi w NPW. Mamy więc wydawałoby się sytuację słowo przeciwko słowu, czyli trudno rozstrzygać, trzeba czekać.

Tymczasem po południu Stanisław Zagrodzki, kuzyn zmarłej 10 kwietnia 2010 roku Ewy Bąkowskiej oświadczył:

„Po ekspertyzie dr. Szuladzińskiego z początku tego roku postanowiłem poszukać kontaktu z naukowcami amerykańskimi. Po uzyskaniu zapewnienia, że byliby zainteresowani przeprowadzeniem badań rzeczy po Ewie, które przywiozłem z Moskwy, postanowiłem przekazać im materiał do badań. Ustaliliśmy, że przekażę materiał do badań w czasie wiosennej konferencji w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Tak też się stało. 16 czerwca otrzymałem informację od jednego z naukowców, że znane są już wyniki badań dwóch próbek, wielkości kilku centymetrów kwadratowych każda. Jedna pochodziła z fragmentu garsonki, druga – z pasa biodrowego od fotela lotniczego, który był z tą garsonką, można powiedzieć, zespolony. Okazało się, że w tej drugiej próbce znaleziono ślady trójnitrotoluenu, czyli trotylu. Informację tę potwierdził mi później inny naukowiec w obecności posła Antoniego Macierewicza, kilku rodzin i adwokata”.

Każdy rozsądnie myślący człowiek, dysponujący choćby skromnym aparatem analitycznym, po tej informacji musi uznać, choćby lakonicznie, iż „coś jest na rzeczy z tym trotylem”. Trudno bowiem nie stwierdzić, że ta zaskakująca zbieżność relacji kilku źródeł Cezarego Gmyza oraz wynik badań laboratoryjnym przeprowadzonych w USA na wniosek jednej z rodzin, są snem wariata. Nie ma takiej możliwości, aby wyniki badań polskich biegłych, które póki co wprawdzie nie mają oficjalnej pieczęci, jak i wyniki analiz zagranicznego ośrodka mogły się tak bardzo pomylić we wskazaniu materiału wybuchowego, którego miało nie być na/we wraku, a jednocześnie z dużą precyzją wskazać na trotyl. Oczywiście można opowiadać bzdury, pocąc się obficie ze strachu przed carem, że obecność trotylu, czy nitrogliceryny nie musi oznaczać wybuchu, że to też są składniki toreb foliowych ( made by Dziewulski w TVP Info), ale to nawet nie w trotylu jest problem. Trotyl jest taką, można by rzec kropką nad „i”, gdyż wszystkie dotychczasowe badania ekspertów Zespołu Parlamentarnego, jak i naukowców przedstawiających swoje referaty na konferencji smoleńskiej, jednoznacznie wskazują, iż zarówno sposób rozkładu szczątków, specyficzne zniszczenia (rozerwania, wywinięcia krawędzi blach, wyrwane nity, nity w ciałach ofiar), a także zapisy TAWS, FMS sugerują, wręcz krzyczą, iż doszło do eksplozji nad ziemią. Doktor Szuladziński nawet wskazał dokładne miejsce wybuchu: wnętrze skrzydła i śródpłacie. To właśnie w tych miejscach, według informatorów Gmyza, stwierdzono najwyższe stężenie materiałów wybuchowych. Czyżby ta zbieżność miała być znowu tylko snem wariata? Kto chce ten uwierzy w oficjalne krętactwa, co jest zrozumiałe w wielu przypadkach, gdyż, jak widać po dzisiejszym dniu, co poniektórym jest to potrzebne, jak tlen, by choć na chwilę oszukać sumienie i móc jeszcze te kilka miesięcy – do czasu wydania ostatecznych ekspertyz przez NPW - spać w nocy. Niestety dzisjsze słowa Antoniego Macierewicza zapewne zburzyły ten misternie budowany, pozorny spokój u wielu. Szef ZP powiedział w programie dla niezalezna.pl, że zespół dysponuje pewną, sprawdzoną informacją, iż prokuratura wojskowa odnalazła ślady materiałów wybuchowych na wraku Tupolewa.

Kwestia, że samolot uległ katastrofie w wyniku eksplozji, nie ulega już wątpliwości, jest to fakt. Biegli stwierdzili obecność materiałów wybuchowych na 60 częściach foteli, a także w śródpłaciu i na skrzydle. Jak powiedział poseł, ta dokumentacja spoczywa w NPW i dlatego słowa prokuratora Szeląga uznał za „bezczelne kłamstwo” , które daje czas na zacieranie śladów przez sprawców, przygotowywanie linii obrony oraz rodzi zagrożenia dla świadków, a przecież giną ludzie.

Dzisiejsza gra słów ze strony prokuratora Szeląga była żałosną próbą obrony obowiązującej wersji katastrofy, w której głównymi winnymi są polscy piloci i generał Błasik. To niegodne polskiego oficera, dlatego dobrze się stało, że panowie prokuratorzy wykonali to wątpliwe moralnie zadanie w cywilnych ubraniach, mundury na szczęście zostały w szafach.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/39581-ujawniamy-jedna-z-rodzin-na-wlasna-reke-zlecila-badania-w-usa-wykazaly-obecnosc-trotylu-na-elemencie-z-wyposazenia-tu-154m

http://vod.gazetapolska.pl/2650-antoni-macierewicz-obecnosc-materialow-wybuchowych-potwierdzaja-inne-zrodla

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Nikt nie ma już wątpliwości o całkowitym skorumpowaniu tej istytucji a niejaki typ zwany szelągiem, pocił się kłamiąc miliony Polaków przedłużając tym agonię mordercy zwanego tuskiem. Te bydlaki na siłę zakamuflowali prawdę i naród lemingowy dalej się cieszy, że Polska jest wolnym i demokratycznym krajem. Problem w tym, co dalej się stanie i ilu jeszcze zginie niewygodnych świadków. Prawda o Mordzie Smoleńskim i tak wyjdzie na jaw a ci wszyscy zamieszani w sprawę poniosą srogą karę. To tylko kwestia czasu.

Bóg-Honor-Ojczyzna

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bóg-Honor-Ojczyzna

#302517

Athina

powinien jeszcze publicznie oświadczyć ,że nie ma samobójczych mysli , niejeżdzie po pijaku i ma zdrowe serce może przetańczyć nawet całą noc i pozostać w dobrym zdrowiu , bo zdaje się ,że SS zabija już na oślep jak leci. Co do wczorajszego newsa to wierze Gmyzowi a nie załganej i POsranej ze strachu prokuraturze

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Athina

#302599

A nikt z Was nie pomyślał o tym, że gazecie czerskiej spada sprzedaż i że "działając wspólnie i w porozumieniu" z bandą Chyżego Ruja (że pozwolę sobie podelektować się troszkę) wpuścili Rzepę w maliny, a przy okazji sprowokowali pana Jarosława do bardzo ostrych słów, które odebrane są i przetwarzane od razu przez mainstream w jedynie dla nich specyficzny sposób? Wg mnie prezes Kaczyński dał się ponieść, ale w gruncie rzeczy powiedział tylko głośno to, co wynika wprost z wcześniejszych już ustaleń. Dla lemingów nie ma znaczenia, co powie, bo i tak Go nienawidzą, dla innych Polaków jasne jest, że powiedział, co i tak wiedzą lub przeczuwają, ale najważniejsze jest to, że w świat poszedł przekaz, że ślady materiałów wybuchowych są i że to był zamach, czyli morderstwo z premedytacją. Tam nikt nie będzie się zajmował sprostowaniami czy żółtymi paskami. News of a day już poszedł i tego ścierwo-tuSSkojady już nie sprostują. Myślę, że to jest coś więcej niż początek, to jest nawet coś więcej niż koniec początku - to jest POCZĄTEK KOŃCA tej ekipy!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#302527

Prok. Szeląg manipuluje grą słów, ale nikt sie na to nie da nabrać, prezes Kaczyński opiera się nie tylko na informacjach z artykułu Cezarego Gmyza; czekał dostatecznie długo z postawieniem ostatecznego oskarżenia - dr prawa nie postępuje w tak ważnej sprawie pochopnie.

Pół roku na laboratoryjne badania, to kpina, to jawne polityczne pociągniecie mające na cel;u danie czasu na kolejne manipulacje, a przede wszystkim na odwleczenie sprawy w czasie - skazanie jej do pewnego stopnia na zapomnienie.

Oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego, to nie jest atak na państwo, to nie jest nawet oskarżenie jakiejkolwiek osoby o udział w zamachu; J. Kaczyński oskarżył rząd Donalda Tuska o karygodne zaniechania w tej tragedii, o współudział w manipulacji, dał do zrozumienia, że ogromne polityczne korzyści z katastrofy osiągnął Donald Tusk, który zresztą kieruje najgorszym rządem (po ustrojowych przemianach).

Oczywiście, spolegliwe media i liczni akolici obozu władzy rozdzierają szaty i przedstawiają sprawę, jako destrukcje państwa, jako dzielenie Polaków. W rzeczywistości jest to pokazanie nieudolności rządu Donalda Tuska, który właśnie nieustannie kompromituje Polskę na arenie międzynarodowej, a w sprawach gospodarczych kieruje Polskę na grecką ścieżkę niewydolności finansowej. Upadek nieudolnego rządu, to nie upadek państwa, to sanacja zgniłego układu, który Polskę pogrąża.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 Janusz 40

#302595

Treść również!

Pozdrawiam
Zaścianek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#302606

I ja również śledziłam wczoraj bieg wydarzeń.
Przyznaję, że nie bez satysfakcji, bo strach i krętactwa zarówno prokuratury, jak i polityków były widoczne i oczywiste jak rzadko. Zdaje im się, że żałosnymi wyjasnieniami kupili sobie jeszcze kolejne pół roku.
Zdumiewające było natomiast, jak szybko "kupili" zarówno te wyjasnienia Szeląga, jak i dziwaczne, poprawione później dementi Rzepy, ludzie interesujący się wyjaśnieniem katastrofy i jak szybko uznali, że Gmyz został "wpuszczony".
Dla mnie jest to jasny dowód na to, że niezbyt dokładnie zapoznali się z ustaleniami konferencji smoleńskiej - to raz
i że nie czytają oraz nie słuchają dokładnie - to dwa.
Jest spora roznica pomiędzy stwierdzeniem, że "nie ma śladów środków wybuchowych", a stwierdzeniem, że ich "nie stwierdzono" - szzcególnie w sytuacji, gdy zarazem mówi się, że badania dopiero będą przeprowadzone.

Masz rację, że jest to specyficzna konstrukcja językowa, zwana niegsyś "nowomową", która polega na tym, by mówić, a zarazem nic nie powiedzieć.

Nie mam żadnych wątpliwości, że Gmyz dokładnie wiedział, o czym pisze.

10 - tym razem nie tylko za treść, ale i za celny tytuł :)

Pozdrawiam :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#302615