I nadszedł ten Dzień ta Godzina ..."W"

Obrazek użytkownika 1normalnyczlowiek
Kraj

     I nadszedł ten Dzień, w którym raz w roku w jednej godzinie minucie sekundzie wydaje się, że świat stanął, wiatr przestał wiać, krople deszczu zawisły nieruchomo a piorun w połowie zawahał się czy dokończyć dzieła zniszczenia. Takich dylematów nie mają ci, dla których to świetna okazja by albo zaistnieć albo przypomnieć o sobie lub po prostu jak codzień dowalić wyjmując kolejną cegiełkę z gmachu naszej historii z nadzieją, że to będzie ta, której brak obróci w gruzy nasze wielowiekowe dokonania. Dla jednych, dekonstrukcja naszych wartości to zabawa, dla drugich powołanie a dla jeszcze innych sposób na wygodne życie. Ostatnie dni, minuty nawet, przed Godziną "W", zaskakują kolejnymi opiniami z najmniej spodziewanych stron, od ludzi, których nie posądzalibyśmy o koniunkturalizm. Ale najlepszym wyjściem będzie chyba spuszczenie na nich wstydliwej zasłony milczenia, z nadzieją, że uderzą się kiedyś w piersi. Spośród nielicznych głosów rozsądku dwa szczególnie są według mnie warte zapamiętania.

        To głos Seamana "Powstanie Warszawskie. Z punktu widzenia życia..." ]]>http://seaman.salon24.pl/598757,powstanie-warszawskie-z-punktu-widzenia-zycia,2#logged]]> zadającego nie tylko sobie pytanie: "Czy będzie nas na to stać - żeby zachować swoje człowieczeństwo, poświęcając życie? A poprzeczkę w tym względzie unieśli nam bardzo wysoko właśnie powstańcy warszawscy ... Można bowiem się bać, odczuwać strach i nawet stchórzyć. Ale zakładać z góry, że się stchórzy, deklarować zawczasu, że ucieknie się od człowieczeństwa, to już nie jest zwykłe tchórzostwo. Z punktu widzenia ludzkiego życia to jest nieludzkie. Dlatego rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego to nie jest łatwe święto. Powiem więcej, to nie jest święto do świętowania, to jest święto raczej do pamiętania. I do stawiania się na ich miejscu - chłopców i dziewczyn przedwojennych."

        A drugi, to głos Dyrektora Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie prof. dr hab. Jerzego Eislera:

"... Nikt nigdy za to nie przeprosił, żaden prezydent III Rzeczpospolitej, żaden premier nie odwołał tych słów. Przepraszano za wszystko i wszystkich. Ale za "zaplute karły reakcji"  nikt nigdy ich nie przeprosił i nie powiedział, że to jest wstyd i hańba. I ponieważ było tak. Gdy zmieniał się w Polsce ustrój, już wszyscy byli emerytami. A dzisiaj, trzeba mieć osiemdziesiąt sześć, siedem osiem lat, nie mniej, żeby być prawdziwym, nie udawanym, nie tam takim doszywanym, powstańcem warszawskim ... prawie 90 lat. To jest pokolenie, które nie planuje swojego życia w dziesięcioleciach. I jak odejdą, to dopiero wówczas powinniśmy pisać takie książki jak "Obłęd 44". Żeby Oni już tego nie czytali. Im od nas należy się jedno wielkie: Dziękujemy! A nie dyskusja: Co by było gdyby i czy to było słuszne!"

I niech te słowa zabrzmią w uszach wszystkich patriotów i "patriotów", w Godzinę "W"!

Czy do obecnego PR_emiera i PR-ezydenta dotarł ten głos i przeproszą Powstańców?

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (14 głosów)

Komentarze

...to ciągnie się od zakończenia II wojny światowej, ktoś podmienił nam elity na elyty, czytając historyczne książki doszedłem do wniosku, że przed wojną zupełnie inni byli Polacy ...tylko tamto pokolenie mogło się na to odwarzyć, jaka nacja mogła by tak zrobić...żadna...ja wiem, że trzeba było rozważyć przypuszczalne zwycięstwo, ale wtedy z tamtego pokolenia kto nad tym myślał, kiedy zazdrość o Ojczyznę spędzała im sen z powiek...dziś jest inaczej, w godzinie W część naszego fircykowatego społeczeństwa czmychnie byle najdalej zostawiając Ojczyznę...kto chwyci za broń, kiedy już pordzewiała i rozszabrowana, kto będzie wydawał rozkazy, kiedy ostała nam się tylko generalicja szkolona w Moskwie...jak walczyć, kiedy wróg zakamuflowany zapuścił już korzenie i udaje "polaków"...ta rocznica to nie święto, to przypomnienie nam, że jesteśmy gówno warci sprzedając kraj europejskiej międzynarodówce...gówno warci podpisując nadrzędność europejskich dyrektyw nad polską konstytucją...szkoda pisać, bo mnie krew zalewa...dzieki za post 5*...pozdrawiam niepoprawnie

 

...cześć i chwała Bohaterom...!!!

Vote up!
8
Vote down!
0

http://trybeus.blogspot.com/

#1433597

"...szkoda pisać, bo mnie krew zalewa..."

 

---> Tak jak i mnie. Między innymi dlatego starałem się jak najmniej napisać, jedynie spuetować to co się działo.

PS. Godzina "W" minęła, "przywódcy" zaistnieli w mediach ... i już Zychowicz bryluje w TVP Info ...

Dziękuję i pozdrawiam

 

Vote up!
6
Vote down!
0

1normalnyczlowiek

#1433599

Bartoszewski bryluje w niemieckich mediach....

Vote up!
3
Vote down!
0

eirePL

#1433616

Po wczorajszym dniu jestem nie po raz pierwszy przekonana, iż to dobrze, że wczoraj w kościele słowa znanej pieśni zmieniłam na Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie. Żyjemy w coraz bardziej niewolniczej niewoli, im więcej czasu mija od 10.04.2010, tym bardziej groteskowi rzeźnicy wolności, nie mający żadnych praw do tego, zawłaszczają znak Polski Walczącej, który nosiliśmy na rękawach pod pałacem Prezydenckim, 4 lata temu. Nastał czas bzdurnych kotylionów, patriotyzmu w stylu disco polo, „odważnych” znaczków powstańczych, które mają swoim pięknym wyglądem zamaskować odrażający smród coraz bardziej rozkładającej się prawdy i jakby ciche głosy resztek ciał nadal pogrzebanych pod chodnikiem hańby narodowej w Smoleńsku. Najpierw rządowe media wychylały łeb z taką pewną nieśmiałością, a teraz na całego, już można uderzyć na ludzi mających poczucie honoru Ojczyzny, kłamstwem i obłudą. Już można obok tytułu  GW wkleić znak Polski walczącej.

Więc jedyna nadzieja, która gdzieś dla mnie pojawiła się na horyzoncie to … gwizdy. Wstydzę się, że w tym roku nie kupiłam gwizdka.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1433675

Piszesz - "Takich dylematów nie mają ci, dla których to świetna okazja by albo zaistnieć albo przypomnieć o sobie lub po prostu jak codzień dowalić wyjmując kolejną cegiełkę z gmachu naszej historii z nadzieją, że to będzie ta, której brak obróci w gruzy nasze wielowiekowe dokonania. "

 

Dziwisz się ? Oni przez 70 sekund nie mogą wytrzymać żeby nie ujadać, a co dopiero 70 godzin... Czytałam właśnie coś na wPolityce, miałam otwartych kilka stron i nagle wszystkie przesłoniła ogromna plansza "70 sekund ciszy na 70.Rocznicę Powstania". Zerknęłam na zegar - no faktycznie Godzina "W" i przyznam, że ten drobny w sumie akt bardzo mnie wzruszył. Komuś nie szkoda było czasu by taką uroczystą planszę zamówić, innemu nie szkoda go było by ją zrobić, innemu wgrać ją w system. Na te jedyne 70 sekund w historii ludzkości bo tylko 1 sierpnia 2014. Gdy cała Polska staje w Godzinę "W" to jest dla nich praktycznie jedyny moment w roku prawdziwego zaistnienia. Bo nie ma oponentów, nie ma kontrargumentów, są królami. Na kilkadziesiąt sekund  ale są. I przez ostatek czasu do kolejnego 1 sierpnia chodzą w glorii tej jednej minuty. Ich nie interesuje kto jak zareaguje na ich eksces bo oni widzą tylko siebie i swą wielkość, reszta się nie liczy. A że są "wielcy" tylko swą zdradą wartości, które prawdziwy Polak wyznaje od początków państwa polskiego... O tym już nigdy nie pomyślą. Bo czym ? Przeżartym latami zaprzaństwa mózgiem ?

 

Pod słowami Seamana i prof.Eislera się podpisuję oburącz.

Pozdrawiam.
 

Vote up!
6
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1433601

"Pod słowami Seamana i prof.Eislera się podpisuję oburącz."

 

---> Pewnie pod słowami Gadowskiego również:

 

"Guzik mnie obchodzą historyczne smęcenia tłustych zadków, wygodnie umoszczonych za biurkami i rezonujących sobie bez żadnego ryzyka. Nic z was dla Polski nie zostanie, smród jeno i malizna, a z Nich wypłynęła nasza wolność, nasze harde patrzenie, odwaga. Oni są naszą krwią, naszym krwiobiegiem."

"Oni ginęli, miejcie choć tę odrobinę odwagi, aby posłuchać, co Oni mają wam do powiedzenia!"

"Ojczyzna tylko was uwiera, marzycie o tym, aby ruszyć w świat i nawet o tym nie wiecie, że na całym świecie, wszędzie, bez swojej polskości, bez naszego Powstania buzującego w żyłach, będziecie ścierami, pachołami, których nikt nie będzie poważał."

http://wpolityce.pl/historia/207399-gadowski-we-wsieci-bez-naszego-powstania-buzujacego-w-zylach-bedziecie-scierami-pacholami

 

Dziękuję za odwiedziny.

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

1normalnyczlowiek

#1433624

stają się Powstańcami. Oczywiście z wyłączeniem "ónych".

Pozdrawiam.

Vote up!
3
Vote down!
0

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1433607

Co uny mają wpięte w klapy ? Bo polskie kokardy to nie są, ani żółte żonkile... Trochę jak... beza wygląda.

 

 

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1433622

Konia i bez rzędu nie zdobędę, ale powiem, że ci specjaliści od indonezyjskich kotylionów nawet patriotyzm próbują pompować - nie tylko koła partyjne, jak Schetyna - więc

różne cuda mogą wymyśleć

http://normalny.neon24.pl/post/101529,pompowac-to-oni-potrafia-nawet-patriotyzm

:)

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

1normalnyczlowiek

#1433632

Nie mam już jak poprawić - tytuł powinien brzmieć "Konia z rzędem za odpowiedź", a tak się wpatrzyłam w te białe krążki na foto bo bodaj wczoraj ktoś pytał na NP.PL co  wepnie sobie dziś "państwo polskie zdało egzamin" w klapy - żółte żydowskie czy polskie biało-czerwone kokardy. Ja stawiałam, że nic nie wepną choć trochę liczyłam, że jednak polski albo w ostateczności indonezyjski kotylion bo trochę ich zostało po obciachu no i oni bez nich już nie mogą, hehehe. Biały - dziwna sprawa. Mnie kojarzy się z białą flagą i na pewno nie tą na plaży. A oni ? Co wyrazili białą plakietką czy co tam ma ten krążek w ich mniemaniu przedstawiać...

Szkoda mi czasu na pisanie notki i zadanie tego pytania choć jakieś wyjaśnienie elyt się należy.

Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1433636

"Nie mam już jak poprawić..."

 

---> Przecież każdy może swoje komentarze edytować i poprawiać ... ale nie ma takiej potrzeby. Nawet przez chwilę nie miałem watpliwości co mówił ...

Co do tego, co sobie przyczepiły te atrapy władzy, to faktycznie trudno jest cokolwiek znaleźć ...

... A może one dopiero po tym znaczku są w stanie się nawzajem rozpoznawać ...?

Albo jest to jakis lokalizator ostrzegający przed zbliżaniem się do "Sowy i Przyjaciół"?

:)

 

Pozdrawiam

 

 

Vote up!
2
Vote down!
0

1normalnyczlowiek

#1433647

"A może one dopiero po tym znaczku są w stanie się nawzajem rozpoznawać ...?"

 

Też mi przyszło do głowy, albo to jakiś zakamuflowany czip lub łączność z Koziejem dyżurującym na twitterze?

Hehehe.

Pozdrawiam.

 

PS. Nie każdy komentarz można zedytować, takiego z odpowiedzią już nie.

Vote up!
2
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1433651

Faktycznie. Teraz dopiero zwróciłem na to uwagę ...

Dzięki

Vote up!
1
Vote down!
0

1normalnyczlowiek

#1433669

wprowadzony przez Panią G.W.  jednakże jest on niedopracowany,

powinna być też druga strona z napisem:

Wy walczyliście o życie, a my teraz rozprawimy się z życiem, po co nam niepełnosprawni niewolnicy UE i 10 przykazań,

cha cha cha i co mi zrobita?

 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1433650

"... wszyscy Polacy stają się Powstańcami..."

 

---> My stajemy się z przekonania a "óni" ze strachu przed spadającymi słupkami sondaźy, przerażeni widmem klęski.

 

Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
0

1normalnyczlowiek

#1433629

Witaj,

bardzo dobrze, ze przypomniałeś słowa prof. Eislera. 

Jak to jest, że mozna bylo czcic Powstanców Styczniowych w II RP, zapraszać ich na święta panstwowe, uhonorowac ich siłę ducha,

a teraz RP atakuje się epigonów PW! Nawet komuniści umieli ich uszanowac.

Pozdrawiam

tj.

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1433649