Wyruszmy bronić prawdy!

Obrazek użytkownika 1normalnyczlowiek
Kraj

Prawda jest jedna - poglądy są różne!

            Myliłby się ktoś sądząc, że w tak doniosłym dniu jak w święto Konstytucji 3 Maja i w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, ten najpoważniejszy, najdonioślejszy głos będzie pochodził od tych, którzy dzierżą w ręku władzę i media. Choć z pewnością całe sztaby spin doktorów rządowych i prezydenckich poczyniły szereg analiz i przygotowań, by zapewnić właściwy, jedynie słuszny przekaz propagandowy, skierowany do milionów Polaków na kilka tygodni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, to i tak nie ustrzegły się "strzału w stopę". Z pozoru wszystko wyglądało profesjonalnie a więc - jak podawała prezydencka strona internetowa - wszystkie wozy  transmisyjne, w każdym miejscu, w którym się cokolwiek działo miały wyznaczoną gotowość na 7 rano. O 9:00 rozpoczęła się Msza św. w bazylice Świętego Krzyża w Warszawie z udziałem parlamentarzystów a o 9:30 - w warszawskiej archikatedrze Św. Jana Chrzciciela, z udziałem Pierwszej Pary i innych przedstawicieli najwyższych władz państwowych i wojskowych. Wydawałoby się - w świetle takich przygotowań (no i kiepskiej pogody) - nic tylko rozsiąść się wygodnie w domu przed telewizorem, by oglądać wszystko,  co na ten tak uroczysty dzień przygotowano i w sferze sacrum i w sferze "profanum", by posłuchać tego, co mają do powiedzenia kapłani oraz tego, co chcą w tym uroczystym dniu przekazać swoim obywatelom przedstawiciele najwyższych władz państwowych. I tu  w tym miejscu - podkreślić należy: w dobie cyfrowej telewizji, w dobie internetu!!! -  czekała nas ogromna niespodzianka. Otóż z ledwością - i z ogromnym opóźnieniem - udało mi się natrafić na transmisję Mszy św. z bazyliki Świętego Krzyża w ... "Jedynce" Polskiego Radia. Natomiast poszukiwania MSZY ZA OJCZYZNĘ! odprawianej w obecności PREZYDENTA!!! PAŃSTWA POLSKIEGO (jakby ktoś nie wiedział, to prezydenta nazywa się również: Głową Państwa!), nie było na ŻADNEJ stacji - łącznie z komercyjnymi! Z początku nie wiedziałem "co jest grane". Ale wszystko stało się jasne, gdy najpierw wysłuchałem (na własne uszy, ale niestety tylko drugą część) homilii z bazyliki, gdzie eucharystii przewodniczył i wygłosił kazanie Pasterz Diecezji Kieleckiej  Jego Ekselencja Ksiądz Biskup Kazimierz Ryczan a później zapoznałem się ze szczątkowymi informacjami na temat tego, co mówił kardynał Kazimierz Nycz do prezydenta i reszty "zebranych" w archikatedrze:

"... Dziękujemy, że mieliśmy tak mądrych przodków, iż potrafili ustanowić Konstytucję 3 maja - mówił kard. Kazimierz Nycz podczas sobotniej mszy odprawianej w intencji ojczyzny w warszawskiej archikatedrze.
W homilii kard. Nycz podkreślił, że 3 maja to zarazem święto maryjne oraz państwowe.
Nawiązał też do niedawnej kanonizacji Jana Pawła II oraz obchodzonych w tym roku rocznic: 25-lecia odzyskania wolności oraz wstąpienia Polski do UE. "Bez niego wielu rocznic by nie było" - dodał metropolita warszawski. ..."

]]>http://www.tvn24.pl/swieto-konstytucji-w-deszczu-oficjalne-obchody-zakonczone-co-nas-jeszcze-czeka,424372,s.html#forum]]>

... co świadczyło, że ta nasza Główka Państwowa, jak wygłówkowała tak i zrobiła:

"Już niedługo kazania, które mają zostać wygłoszone podczas Mszy św. z
udziałem prezydenta RP, będą musiały zostać najpierw zweryfikowane, a może
nawet napisane, przez służby prasowe Bronisława Komorowskiego. Prezydentowi
nie spodobała się homilia, którą 11 listopada, w Święto Niepodległości, w
bazylice Świętego Krzyża w Warszawie wygłosił administrator Ordynariatu
Polowego Wojska Polskiego ksiądz prałat pułkownik Sławomir Żarski.
Komorowski dał temu wyraz, besztając publicznie po Mszy św. ks. Żarskiego.
Osoby będące świadkami zdarzenia są zszokowane zachowaniem prezydenta."

]]>http://www.radiomaryja.pl/multimedia/homilia-wygloszona-bazylice-sw-krzyza-w-warszawie-podczas-mszy-sw-za-ojczyzne-w-uroczystosc-92-rocznicy-odzyskania-przez-polske-niepodleglosci/]]>

Widać jednak, że strach Bronisława Komorowskiego, przed tym co by mógł ewentualnie usłyszeć z ambony, był większy niż się można było spodziewać, więc na wszelki wypadek ukryto wszelki przekaz medialny z archikatedry i pokazując później tylko parosekundowe wstawki.

Czego się tak bardzo bał ten Nieustraszony Pierwszy Myśliwy RP, łatwiej będzie zrozumieć zapoznając się (korzystając z powyższego linka) z pełnym tekstem homilii wygłoszonej wtedy przez księdza Sławomira Żarskiego a która mało co nie spowodowała kolejnej zmiany na tym najwyższym w państwie stanowisku.

Charakterystyczne, że prawie rok później mieliśmy do czynienia z podobną sytuacją, gdy to w katedrze polowej została odprawiona msza św. z okazji przypadającej w środę 92. rocznicy bitwy warszawskiej oraz święta WP.

Pewnie (bo nabożeństwo w Katedrze Polowej utajniono, nie zapewniając bezpośredniej transmisji) bp Guzdek ważył dzisiaj swoje słowa, by nie spotkało go to co jego poprzednika:

"Gdy tylko gdzieś się pojawiała - tak jak  choćby 11 listopada 2010 roku w bazylice Świętego Krzyża w Warszawie, z pomocą ówczesnego administratora Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ks. prałata płk Sławomira Żarskiego, natychmiast przybywały  "Czójne i Zatroskane w Bulu" moce, by ją przenieść ... do rezerwy."

]]>http://normalny.neon24.pl/post/9903,10-kwietnia-zobaczylismy-gdzie-jest-polska]]>

]]>http://normalny.neon24.pl/post/71260,kustosz-bolszewickich-pomnikow]]>

 

        "Czójne i Zatroskane w Bulu Moce" nie zdołały dotrzeć do bazyliki Świętego Krzyża - by może przerwać transmisję na żywo, która z pewnością została zauważona przez sporą rzeszę słuchaczy, wywierając na nich niezatarte wrażenie - ale za to skutecznie wyczyściły przekaz internetowy tak, że niestety nie będę mógł podać linka do wygłoszonej przez biskupa Ryczana homilii.

Dlatego najpierw posłużę się fragmentami znalezionymi dość przypadkowo w internecie a zakończę stenogramem drugiej części tej homilii. Sądzę, że warto odszukać całość (może ktoś ma?) i upublicznić jak najszerszemu gronu Internautów:

       "Do obrony pamięci, wartości i prawdy wezwał ks. bp Kazimierz Ryczan podczas Mszy św. sprawowanej 3 maja w bazylice Świętego Krzyża w Warszawie.

Przypomniał, że dzisiejsza uroczystość łączy dwa historyczne wydarzenia: obwołanie Maryi Królową Polski przez króla Jana Kazimierza podczas ślubów złożonych we Lwowie oraz uchwalenie Konstytucji 3 maja.

Zwracając uwagę na kolejne trudne wydarzenia w dziejach naszej Ojczyzny, jak zabory, zakaz mówienia w języku polskim czy przejęcie władzy przez komunistów po II wojnie światowej, ks. bp Ryczan powiedział, że na ratunek posłał Bóg św. Jana Pawła II. – Pan wysłuchał modlitwy arcykapłana, oddanego całkowicie Maryi i wrócił wolność narodom środkowej Europy. Runęła potęga militarna stojąca na straży kłamliwej ideologii. Pozostały jednak głębokie rany – przypomniał ordynariusz kielecki.

Ks. bp Ryczan wezwał wszystkich Polaków, by stanęli do obrony pamięci przeszłości Ojczyzny, „bo w granice nasze wtargnął wróg pamięci narodowej”. Jak podkreślił ks. bp Ryczan, zwolennicy tego wroga – „zgrupowani w resortach ministerialnych czy w redakcjach prasy polskojęzycznej” – mówią, iż nie możemy tkwić w przeszłości, „ale należy zabić patriotyczne wzloty przeszłości, bo to nacjonalizm, polskofobia i pomachiwanie szabelką”. – Maryjo, nie dopuść, byśmy stracili pamięć przeszłości. Narody bez korzeni giną – mówił ks. bp Ryczan."

]]>http://www.radiomaryja.pl/polecamy/narody-bez-korzeni-gina/]]>

 

Pojawił się pełny tekst homilii. Uzupełniam notkę o link do niej:

]]>http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/76290,narody-bez-korzeni-gina.html]]>

 

Ks. bp Kazimierz Ryczan mówił:

         "... Władimir Putin przywrócił radziecki hymn narodowy i Order Bohatera Pracy.

       W dniu święta Królowej Polski wzywamy Braci Polaków : Wstańmy do obrony wartości. Tysiąc lat wyrastaliśmy na wartościach chrześcijańskich. Z nich zrodziła się nasza kultura, której się nie wstydzimy i styl życia, który uszanował Ojca, Matkę, Dziecko, Starca i Żebraka. Dziesięć Przykazań stało na straży porządku i ładu w rządzie, w gminie i w rodzinie. Swoje miejsce miał Bóg, Kościół, życie ludzkie, prawda, sprawiedliwość, wolność, Ojczyzna i Rodzina. Księdza Piotra Skargę słuchał król, senatorowie, szlachta i chłopi. Ważne było: Co mówił! A nie: Kto głosi. Przeciwnik wartości mówi: Nie ma wartości stałych, nie ma wartości absolutnych,  człowiek jest twórcą wartości i norm. Demokracja koalicyjna kreuje prawdę, ustanawia normy moralne. Demokracja krymska wyznacza międzynarodowy ład. Należy pokruszyć fundamenty starej Europy. Zaparło Polakom dech w piersiach. Rada Ministrów, przed 30 kwietnia, zgodziła się na ratyfikację Konwencji Rady Europy "O zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej". Ten prezent otrzymujemy w Oktawie Dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II. Panie i Panowie Parlamentarzyści. Niezależnie od wyznania, nie pozwólcie by ten Koń Trojański pozbawił Polaków prawa do ochrony elementarnych wartości naturalnych i chrześcijańskich, zarówno w życiu społecznym, jak i prywatnym, w rodzinach oraz w wychowaniu swoich dzieci. Z tej ratyfikacji nie przybędzie miejsc pracy, ani miejsc w szpitalach, ani więcej gazu w rurociągach. Nie pozwólcie, by ustawa ta spowodowała utratę naszej suwerenności w sprawach etycznych i rodzinnych. Niech sądy europejskie nie wydają wyroków na nasze matki i ojców. Tak niedawno zrzuciliśmy niewolę ideologii marksizmu i leninizmu ze Wschodu. Nie dopuśćmy, by nowa ideologia z Zachodu zabijała naszą wolność i nasze dusze.

          Królowo Polski! Zachowaj nas przed kolejnym potopem. W dniu Święta Królowej Polski wzywam Braci Polaków w Polsce i za granicą:

Wyruszmy bronić prawdy!

Nie ma dwóch prawd telewizyjnych, telewizji Trwam i TVN.  Nie ma dwóch prawd o małżeństwie i rodzinie. Nie ma dwóch prawd o Smoleńsku.

Prawda jest jedna - poglądy są różne!

Prawda wymaga dialogu, pokory, służby, cierpliwości, czasu, wyrzeczenia i jednej twarzy. Prawda nie ma nic wspólnego z partyjniactwem, z nienawiścią, z brakiem tolerancji. Silniejszy, bogaty, głośno krzyczący, dysponujący władzą medialną, czy czołgami, nie ma patentu na prawdę! To przerabialiśmy tak niedawno.

Idąc na odsiecz prawdzie, bronimy suwerenności Ojczyzny.

Autostrady można zbudować w następnych latach, można odtworzyć zlikwidowane szkoły, można reprodukować nowe stada bydła.

Trudno jest odrodzić zamarłą miłość Ojczyzny i wskrzesić zabite wartości.

             Przyzywając świętość Jana Pawła II, męczeństwo błogosławionego księdza Popiełuszki, mądry patriotyzm sługi Bożego Kardynała Wyszyńskiego, przed Tobą Maryjo deklarujemy: Nie możemy zdradzić Boga, prawdy, życia, człowieka, Dekalogu, Ojczyzny, za żadną sumę euro! To już nie będzie Polska! Dziś należy o tym pamiętać. Bo na zachodniej granicy stoi potęga ekonomiczna i finansowa. A dzieci Polaków, urodzone z matek niemieckich, nie można uczyć języka polskiego. Dziś należy o tym pamiętać. Bo za wschodnią granicą są ogromne zasoby bogactw naturalnych a od nowa brzmi hymn: Niezłomny jest Związek Republik Swobodnych. Należy pamiętać, że Wschód z Zachodem łączy, omijający Polskę, prawdziwy a nie wirtualny rurociąg gazu. Na lotnisku w Smoleńsku leżą szczątki polskiego Tupolewa. A na Zachodzie napisano, że przemiany w Europie zaczęły się od obalenia Muru Berlińskiego!!!

A gdzie Polska???

Jednak nie przestańmy się modlić za Naród: Maryjo Królowo Polski! Przyjmij modlitwę za  Ukochaną Ojczyznę. Amen."

 

Ps. Korzystając z okazji podaję linki do równie wspaniałej wcześniejszej homilii księdza biskupa:

]]>http://www.diecezja.kielce.pl/bp-ryczan-dzis-istnieja-niemilitarne-drogi-utraty-suwerennosci]]>

i pełny tekst:

]]>http://www.diecezja.kielce.pl/sites/default/files/homilia_biskupa_kieleckiego_-_3_maja_2013.pdf]]>

 

Powtórzę apel: Nie pozwólmy by bolszewickiej propagandzie udało się ukryć przed Polakami słowa prawdy!

04.05.2014 r. 10:27

Jako że od samego rana, od chwili przebudzenia, napadła mnie i "męczy" pewna myśl, więc ją tu dopisuję:

Prawda jest jak nieskończenie głęboki basen, wypełniony wodą. Gdy w nim pływamy, to woda przed nami i zamykająca się za nami, choć na chwilę się wzburzy, pozostaje niezmienna, "spokojna" o swój kształt. Możemy opłynąć go wzdłuż i wszerz, w dół i w górę, ale do (se)dna nigdy nie dotrzemy. Co najwyżej trochę się opijemy i wydaje się już nam, że Ją poznaliśmy ...

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (16 głosów)

Komentarze

Dzięki !  za zebranie w jednym miejscu ważnych treści.

Pozdrawiam.

Vote up!
14
Vote down!
-3

#1424162

"Dzięki !  za zebranie w jednym miejscu ważnych treści."

 

---> Chyba ważne ... skoro już się ktoś znalazł, komu nie spodobał się Twój komentarz :)

 

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

1normalnyczlowiek

#1424182

Nalezy tu przypomniec kazanie księdza Małkowskiego, całkowicie przemilczane:

Kapelan Wolnych Polaków ma głos :

 

Ks. Stanisław Małkowski 2.5.2014    http://youtu.be/YXky7JPb_Bo

35 minut

Proroctwo rabina Gamaliela dla nas, dla naszych czasów.

Chrystus Król chce, by Polska żyła.

Jakimi Nagrodami dysponuje zły duch.

A za co je daje. I w jakim celu?

 

CZAS jest bliski.

Ludzie najpierw przyjęli pokarm duchowy, a potem, głodni też fizycznie - podzielili się pięcioma chlebami i dwiema rybkami.

O wojnie wypowiedzianej dzieciom.

 

Rola CUDU: Budzić wiarę.

Narzędzia zwycięstwa, które daje nam Bóg.

Dziewięć Krucjat zwycięskich ! Nasza jest DZIESIĄTA !

Polska mocą Różańca zwycięży !

 

Więdcej u mnie: www.dakowski.pl

Vote up!
6
Vote down!
0
#1424186

To zaszczyt, gościć Pana.

 

Można u Pana przeczytać, m.in.:

"nieuchronność : nie ma dróg ucieczki - od śmierci i teczki"

dodam: ... i od prawdy.

 

PS. Pod tą samą moją notką, ale na s24, Pani Wiesława poleciła jeszcze inną homilię:

"Polecam lekturę homilii abp ks Marka Jędraszewskiego, metropolity łodzkiego, wygloszonej 10 kwietnia 2014 roku w łodzkiej bazylice archikatedralnej, podczas mszy św odprawionej w czwartą rocznicę katastrofy smoleńskiej.

Tekst homilii jest opublikowany na stronie internetowej łodzkiej Kurii Biskupiej"

http://archidiecezja.lodz.pl/new/?news_id=fc45e92b1f6ed88b3e63aef2ceb8b994

 

Pozdrawiam

 

Vote up!
4
Vote down!
0

1normalnyczlowiek

#1424193

ruszyły "góry" polskiego episkopatu to Tuskowy "Matrix" runąłby znacznie szybciej, pozdrawiam.

Vote up!
6
Vote down!
0

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1424209

"Gdyby za tymi słusznymi i prawdziwymi kazaniami ruszyły "góry" polskiego episkopatu to ..."

 

---> Dokładnie tak. Niestety niektórzy pomylili się z powołaniem ... a Ty się Dziwisz? :)

Parę lat temu ostro mnie wkurzył więc napisałem:

"Chciałeś, to masz: Teraz Robert Biedroń i Anna Grodzka dobiorą ci się do d... i żaden TusKomorowski cię nie obroni! Tak się kończy paktowanie z Politycznymi Oszustami i zabieganie o ciepłe posadki dla rodziny. Hodowałeś, aż w końcu wyhodowałeś na własnym krakowskim podwórku tego, który będzie miał teraz najbliżej do ciebie."

http://normalny.neon24.pl/post/29752,i-co-sie-dziwisz-dziwko

 

Vote up!
4
Vote down!
0

1normalnyczlowiek

#1424211

nie wszystko można zwalić na "góry".Dostęp do kazań i do prawdy w dobie internetu dziś  jest powszechny.Poprostu nie wszyscy chcą prawdy..i gdyby nawet sam Pan Jezus stanął pośród nas.....ale to już było.

Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
-1

Verita

#1424227

"Dostęp do kazań i do prawdy w dobie internetu dziś  jest powszechny"

 

---> Pozory mylą. Proszę spróbować poszukać wczorajszych homilii wygłoszonych w bazylice Świętego Krzyża przez biskupa Ryczana i w archikatedrze św. Jana Chrzciciela - kardynała Nycza ... :)

 

"... .i gdyby nawet sam Pan Jezus stanął pośród nas..."

---> Sądzę, że Jego łatwo byłoby poznać - i po samych słowach i po absolutnej zgodności słów z czynami ...

 

Pozdrawiam

 

Vote up!
0
Vote down!
0

1normalnyczlowiek

#1424234

Spoko ! Nie tylko homilie chowają, kasują itd. Zaskoczyło mnie wczoraj, że musiałam się sporo naszukać  by... znaleźć tegoroczne 3-Majowe przemówienie belwederskiej kataryny. Nie migawki i wstawki typu - pan prezydęt powiedział (...), pan prezydęt podkreślił (...), pan prezydęt dodał jeszcze (...). 

Przecież przemówienie jeszcze "ciepłe", wierny syn partii rządzącej wygłosił więc powinno być na widocznym miejscu, żeby nawet ślepy leming znalazł, prawda ?  O wiele łatwiej znaleźć w Google przemówienia 3-Majowe śp.Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego z 2009 roku i wcześniejsze...

Wracając do przemówienia B.K - w sumie można uznać, że to jedna z lepszych wypowiedzi B.K. bo tym razem nie unikał - jak w przypadku np. przemówienia z okazji 160. Rocznicy Powstania Styczniowego - kwestii  roli Rosji, pojechał równo, a nawet o dziwo o Targowicę zahaczył, mimo że w komentarzach o rządach PDT po 10 kwietnia 2010 analogia z Targowicą jest na porządku dziennym. W ogóle... a z resztą ujęłam przemówienie B.K.  krótko w PS pod mą ostatnią notką. Będzie o tym coś i w następnej, może na jutro dam radę.

Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1424246

"... kwestii  roli Rosji, pojechał równo, a nawet o dziwo o Targowicę zahaczył, mimo że w komentarzach o rządach PDT po 10 kwietnia 2010 analogia z Targowicą jest na porządku dziennym ..."

 

---> Pasowałoby to do koncepcji tych, którzy uważają, że "siły poliyczne" skupione wokół obozu prezydenckiego (ja bym powiedział po prostu: WSIoki), już postawiły krzyżyk na Tusku ...

Ja jednak uważam, że przez nieuwagę powiedział i o Tusku i o sobie:

"Wtedy nie udało się nam wyzwolić z zależności od Wschodu. Nastąpiła rosyjska interwencja, wsparta przez rodzimy obóz narodowej głupoty, zdrady i anachroniczności, zwany Targowicą. Wielki zamysł głębokiej modernizacji Polski legł wtedy w gruzach"

Przecież od początku - w swej "rodzimej głupocie i zdradzie" - obaj wspierali Putina a teraz też wspierają "rosyjską interwencję" na Ukrainie.

 

"Będzie o tym coś i w następnej, może na jutro dam radę"

 

---> Też chodzi mi po głowie napisanie "co autor miał na myśli", ale nie wiem czy "zmaterializuję" ... :)

 

Pozdrawiam

 
Vote up!
2
Vote down!
-1

1normalnyczlowiek

#1424263

Dziękuję za linki ! Słuchałam do nad ranem... I dziwić się, że te wspaniałe kazania są tak skrzętnie ukrywane ?

A propos "Już niedługo kazania, które mają zostać wygłoszone podczas Mszy św. z
udziałem prezydenta RP, będą musiały zostać najpierw zweryfikowane, a może
nawet napisane, przez służby prasowe Bronisława Komorowskiego."

A był taki pomysł - min.Boni miał czuwać nad tekstami kazań, miałam nawet popełnić wesołą notkę  o tym jak BoniM pisze wzorce, które mają być wydane w "Vademecum kaznodziei czyli jak pisać kazania" ale na zamiarze się skończyło. A Misiek Boni na jakiś czas zniknął z horyzontu bo popełnił faux pas - do tego zadania powołał komisję, która... już istniała i pomysł z wzorcami zdechł.

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1424215

WYRUSZAMY BRONIĆ PRAWDY !

Vote up!
0
Vote down!
-1

Aleksander Szumanski

#1424248

WYRUSZAMY BRONIĆ PRAWDY !

Vote up!
1
Vote down!
-1

Aleksander Szumanski

#1424249

"WYRUSZAMY BRONIĆ PRAWDY !"

 

---> Tryb oznajmujący może oznaczać stwierdzenie faktu. Pozostaje zapytać: Skąd i kiedy ...?

Natomiast tytuł mojej notki jest dokładnie zgodny z wezwaniem księdza biskupa i nie chciałem tego zmieniać.

A w ogóle wydaje mi się, że już wyruszyliśmy, że już jestesmy na dobrej drodze ... Aby tylko nie zabrakło nam wytrwałości, konsekwencji w działaniu.

 

Kłaniam się.

Vote up!
2
Vote down!
-1

1normalnyczlowiek

#1424266