pierwsza droga... jedyna???

Obrazek użytkownika sosenkowski
Gospodarka

Wykład Wszechnicy Narodowej w Krakowie. Janusz Lewicki redaktor naczelny dwumiesięcznika Michael "Globalne oszustwo - drogi wyjścia - zasada kredytu społecznego". Wszechnica Narodowa wykład 5/2010 z dnia 30 października 2010.

po załadowaniu tego wykładu na YT okazało się, że moje konto dostało limit na MAX 15-minutowe materiały audio-video...  zablokowano możliwość publikacji dłuższych filmów z powodu donosu iTVP na skopiowany u mnie fragment programu Pospieszalskiego o Całunie Turyńskim :((( - zapraszam więc na Vimeo ;)))

https://vimeo.com  - jest to kopia ze znacznie poprawionym dźwiękiem i częściami z YT połączonymi w 44 minutową całość.

więcej wyjaśnień o Zasadach Kredytu Społecznego można znaleźć tutaj: http://michaeljournal.org

i fragment na zachętę:

Robienie z pieniędzy celu działalności biznesowej jest oczywiście następnym przykładem mylenia celów ze środkami.Więcej nawet, jest to największa herezja obecnego systemu ekonomicznego. Próbuje się inwestować kapitał w coś, co przyniesie największy zysk (w pieniądzach), a niekoniecznie w coś, co zaspokoi podstawowe potrzeby ludzkie. Jeżeli więcej można zarobić na produkcji napojów alkoholowych i trucizn, to więcej inwestorów będzie kierowało się do przemysłu produkującego alkohol albo trucizny. Pracownicy również dają się zwieść temu pomieszaniu: będą się starać zatrudnić tam, gdzie płacą najwięcej, nawet, jeśli rzeczy, które produkują są bezużyteczne lub wręcz szkodliwe albo, gdy w ten sposób przyczyniają się do większego nawet wzrostu monopoli i rozszerzenia ich dyktatury ekonomicznej.

Wiązanie dochodu z zatrudnieniem także oznacza zapominanie o celu dochodu. Dochód zasila siłę nabywczą, która z kolei jest środkiem pozwalającym produkcji osiągnąć jej cel, tzn. zaspokojenie potrzeb ludzi.

 - czy to ma sens? czy jest to alternatywa dla wirtualnej bańki kapitałowej "złoto-cielcowych"? - posłuchajcie proszę sami. może nawet zaproście red. Lewickiego do siebie, do Waszego miasta, wsi - niech odpowie na pytania osobiście.

Polska:  DwumiesięcznikMICHAEL

ul. Traugutta 107/5

50-419 Wrocław

Tel.: (71) 343-6750

E-mail: redakcja@michael.org.pl

 

PS.

w nagłówku banknot brytyjskiej wyspy Guernsey

Ocena wpisu: 
Brak głosów