gotuj FLAGĘ!!!

Obrazek użytkownika sosenkowski
Historia

"nic się nie stało" - spróbujmy wykorzystać "sezonowy nacjonalizm pikników" - apelujmy o wywieszanie Flag Polskich 28 czerwca w rocznicę podpisania Traktatu Wersalskiego przez R. Dmowskiego i I. Paderewskiego, gdy Polska powróciła na mapę Europy :)))

 

PAMIĘTAJMY: w Sali Lustrzanej Wersalu, 28 czerwca 1919 Państwa Ententy podpisały z Niemcami traktat pokojowy kończący I wojnę światową i uznający Niepodległość Polski. TO WIELKIE ŚWIĘTO DLA POLAKÓW, które jeszcze przed Katastrofą Smoleńską tj. 1 lipca 2009r. doceniono w Sejmie III.RP, gdy przez aklamację posłowie złożyli hołd "wszystkim Polakom zaangażowanym w walce o polską sprawę w czasach zaborów oraz w trakcie konferencji pokojowej w Paryżu, a w szczególności delegatom pełnomocnym  Ignacemu Janowi Paderewskiemu i  Romanowi Dmowskiemu". - podkreślono wówczas że, podpisy Paderewskiego i Dmowskiego pod dokumentem wersalskim"przypieczętowały powrót Polski mapę Europy i świata"."Polska, po 123 latach niewoli, wracała do rodziny niepodległych państw europejskich, mając dostęp do morza i odzyskując ziemie zaboru pruskiego - Wielkopolskę, Śląsk i Pomorze Gdańskie".

tej rocznicy nie pozwólmy przejść bez echa - udowodnijmy, że potrafimy organizować Narodowe Uroczystości lepiej niż SSowieci i inne "agresywne mniejszości". niech każdy kto się czuje Dumnym Polakiem zorganizuje w swoim mieście np. akcję plakatowania, rozdawanie ulotek itp. oraz oczywiście wywiesi Flagę Polski :)))

 

niech Narodowi Blogerzy przywrócą Honor Polsce,
usuńmy kurz zapomnienia z tej daty... SSowietom na pohybel ;)))

Ocena wpisu: 
Brak głosów