czerep obcy

Obrazek użytkownika sosenkowski
Historia

zwłaszcza przed Wigilią irytuje mnie, że Jaruzelski mówił o Polsce... i nadal mówi o Polsce. dlatego postanowiłem przypomnieć monografię Anny Grażyny Kister pt. "Pretorianie" wyd. IPN, Wa-wa 2010

 

oto jaka była ta "Polska". na postawie życiorysów tych, którzy infiltrowali Nasz Naród jeszcze przed pokonaniem Niemców... można się śmiać, albo płakać - jak kto woli:

 

(str. 73)

W sztabie pracowało 436 osób. Zostały one skierowane nie tylko z Armii Czerwonej – tych było 154. Wielu przybyło z rozformowanych oddziałów partyzanckich, prawdopodobnie głównie sowieckich – 163 osoby. Z 1. Armii Polskiej w ZSRR w PSzRP pracowały tylko 93 osoby. Ponadto sztab zatrudniał 26 cywilów. Interesująca wydaje się też przynależność partyjna pracowników PSzRP. Największa ich liczba była członkiem WKP(b) – aż 68 osób. Poza tym było 21 komsomolców, 3 członków Polskiej Partii Socjalistycznej, 4 byłych członków Komunistycznego Związku Młodzieży Zachodniej Białorusi (KZMZB), 1 były członek Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy (KPZU). Łatwo zauważyć, że wśród pracowników sztabu nie było żadnego członka PPR. Według oficjalnych danych w skład PSzRP wchodziło 321 Polaków, 69 Rosjan, a poza tym Ukraińcy, Żydzi i inni.

Jak wynika z powyższych danych, PSzRP miał charakter internacjonalistyczny. Ponieważ jednak w nazwie znalazł się przymiotnik „polski”, władze polityczne zadbały o jego uwiarygodnienie. Już na początku maja 1944r. zaplanowano naukę języka polskiego, którą zorganizowano dopiero 16 czerwca.

  • o nauce Polskich Kolęd wśród „paljakow-z-nakaza” w niniejszej publikacji nie ma ani słowa ;)))

 

i ciekawostka:

 

(str. 76)

Oddział partyzancki Józefa Sobiesiaka „Maksa” został stworzony przez byłych członków KPP i KPZU w kwietniu 1942r. i działał samodzielnie do końca 1942r., kiedy podporządkował się grupie desantowo-dywersyjnej Sztabu Generalnego Armii Czerwonej pod dowództwem Antoniego Bryńskiego. Latem 1943r Sobiesiak został delegatem na I Zjazd ZPP w Moskwie. Po powrocie, we wrześniu 1943r., został zastępcą gen. Wasilija Begmy i stworzył Brygadę Partyzancką im. Michaiła Frunze. W lutym 1944r., po spotkaniu na Wołyniu z Armią Czerwoną, została ona przekształcona w Brygadę Partyzancką „Grunwald”

  • czyżby sowieccy dowódcy nakazali przybrać jednostce Sobiesiaka „pozory polskości”???

 

użyte skróty:

PSzRP - Polski Sztab Ruchu Partyzanckiego

WKP(b) - Wszechzwiązkowa Partia Komunistyczna (bolszewików)

KPP - Komunistyczna Partia Polski

ZPP - Związek Patriotów Polskich

 

ps.

ten "wigilijny żart" w "Rozmowach kontrolowanych", to nie był wcale taki głupi:

 

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Witaj,
warto przypominać, gdyż podobne działania, choć nowocześniejsze mają dalej miejsce.
A z drugiej strony wyrosły kolejne pokolenia "poljaków".

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#209120

No ,ale jak zostawic mlodym POLSKE z niewyjasnionymi "osobami" TAKI przyklad JARUZELSKI-facet gdzies tam urodzony,ale nie bardzo wiadomo,czy w tej rodzinie i czy pochodzi z tej rodziny JARUZELSKICH,kiedys w latach 80 w bibliotece Regionu znalazlem taka mala ksiazeczke na temat Jaruzelskiego, w niej dowiedzialem sie ,ze ON ,TO nie ON,tylko podstawiony przes ruskich -ruski! , Ciekawostka sa takie informacje ,ze tam gdzie urodzil sie "niby "JARUZELSKI"  cala posiadlosc zostala przez ruskich spalona i wybito ludzi lacznie z cala rodzina JARUZELSKICH!Dzis ja mam ciagle problem czy ON to ON,czy ruski?Pewien Prof.zaproponowal DNA-i wtedy dowiemy sie KTO TO?Ale ,Kto da zgode,jak ON ma wszystkie sznurki w reku!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

marcopolo

#209165

vide POseł Paweł Olszewski - syn "ludzia sukcesu", który urodził się jako Wiesław Kierbel, rozwijał się jako działacz komunistycznej młodzieżówki studenckiej ZSP, a teraz spełnia się w tzw. "korporacji Ordynackiej" - takie to właśnie "pseudo-polskie KADRY" nadzorują Polaków w imieniu... chyba Niemców ;)))

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

#209238