"czarna flaga" nad Syrią

Obrazek użytkownika sosenkowski
Świat

próba analizy tego czego nie podają media ws. Akcakale, czyli uwagi nt. tła geopolitycznego ataku z 3.X.2012 (Is fecit, cui prodest) oraz możliwych sposobów i środków wystarczających do jego przeprowadzenia.

 

podobnie jak blogerowi Andarianowi - trudno mi uwierzyć w to, że rząd syryjski, będący w takiej sytuacji geopolitycznej miałby powód by przeprowadzać bezpośredni atak zbrojny na Turcję... a taki właśnie atak rzekomo miał miejsce 03. października 2012r., choć Syria ma przynajmniej kilka tysięcy zbrojnych problemów u siebie, z którymi od miesięcy sama nie może sobie poradzić. dodatkowo wszyscy zainteresowani: począwszy od Kurdów i skończywszy na Legii Cudzoziemskiej robią już swoje porządki, wykorzystując zamieszanie rewolucji ... na razie po cichu ;)))

w takich okolicznościach porównanie ww. incydentu w Akcakale  z Operacją Himmler nasuwa się samo... a tym bardziej, że za takim niewielkim atakiem moździerzowym może stać ktokolwiek - ustawienie jednej tuby i wysłanie kilku granatów z 4-5km to teraz dla żadnego komando nie jest problem -wystarczy jedna MAŁA ciężarówka i kilku przeszkolonych żołnierzy ;)))


przykład mobilności ciężkiego moździerza M327 120mm o zasięgu pow. 8km (granat M933 ok. 13kg) 


otoczenie Akcakale - każdy okrąg co 1km: odpowiednie zasięgi dla moździerzy: [czerwony] M224, [pomarańcz] M252, [żółty] M120

dla porównania - najbardziej znanym w Polsce aktem dywersji, będącym pretekstem do wojny jest Napad na radiostację w Gliwicach, który był nieporównanie poważniejszy, niż szybki ostrzał wioski na chybił trafił kilkoma granatami moździerzowymi...

jak widać zniszczenia 3.X.2012 domu w Akcakale mogły spowodować... nawet niewielkie granaty 60mm

  

sytuacja teraz wygląda tak, że ktoś na chybcika ostrzelał tureckie domy i w związku z 4. punktem traktatu NATO zwołane zostało posiedzenie członków tego sojuszu w nocy z 3. na 4. października, od którego wyniku zależał... wybuch III. wojny światowej. dlatego nasuwa się pytanie: czy NATO wykorzysta dziwaczny fakt, iż spośród 5 państw z którymi sąsiaduje Syria do incydentu musiało dojść akurat na granicy z JEDYNYM członkiem NATO wokół Syrii???- prawdopodobnie tak, gdyż wojna pozwoli szybko zamaskować eurosowietom kryzys landów peryferyjnych, a w przyszłości zwiększy potencjalne udziały liderów EU w "korycie energetycznym" Bliskiego Wschodu... choć orzekli na razie, iż „Kraje NATO nie planują podjęcia środków wojskowych przeciwko Syrii", to wysadzenie kotła syryjskiego i nowe przemeblowanie w byłych koloniach francuskich chyba jest eurosowietom na rękę, a zwłaszcza Francji która nagle i niespodziewanie "wróciła" do NATO w 2009 roku ;)))


ostatnimi zdobyczami terytorialnymi Francji były zajęte po I wojnie światowej dawne tereny tureckie. były to dwa terytoria mandatowe Syrii i Libanu 

najdziwniejsze że, władze tureckie były bardzo pozytywnie nastawione do obecnych władz syryjskich, a przynajmniej do momentu wybuchu powstania w Syrii. również do niedawna Turcja utrzymywała bardzo dobre stosunki z Iranem, który w obliczu konfliktu może poprzeć stronę syryjską  - ergo - jeśli wybuchem rewolucji Bashar Al Assad słusznie obarcza USrael i kraje zachodnie, dla których ostatnim "klinem w machinie wojennej" jest Turcja to... MÓDLMY SIĘ o niepowodzenia kolejnych prowokacji ;)))

 

PS.

i na koniec - żeby nie było, iż w swoich spekulacjach opieram się wyłącznie na moździerzach US Army - oto mały i poręczny Soltam K6 na 13kg granaty o kalibrze 120mm i zasięgu pow. 7km :

 
(used by: United States, Egypt, Denmark, Republic of China, Morocco, Nicaragua, Slovenia, Brazil ;) 

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Od początku wojna domowa w Syrii została wywołana przez siły zewnętrzne. "Rebelianci" to głównie Al Kaida.
Należy pamiętać o tym, iż Turcja jest zaangażowana w rewolucję w Syrii od jej samego początku tworząc bazy dla bojowników Al-Kaidy przetransportowanych z terytorium Libii po upadku Kadafiego. Wymiana ognia ma miejsce w miejscu gdzie stacjonują rebelianci w Turcji.

95% rebeliantów w Syrii to najemnicy.
http://www.youtube.com/watch?v=ZU5VCyE8UJ0&feature=player_embedded

Turcja domaga się wysłania wojsk do Syrii.
Reuters
http://www.prisonplanet.pl/polityka/turcja_domaga_sie,p751394327

Raport: Turcja żąda strefy zakazu lotów nad Syrią.
Paul Joseph Watson
http://www.prisonplanet.pl/polityka/raport_turcja_zada,p959896590

więcej:
http://www.wis.org.pl/forum/viewtopic.php?f=138&t=29&start=300
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
 
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#295704