Tusk w kosmos nie poleci…

Obrazek użytkownika rosemann
Kraj

Słuchając pana Premiera Donalda Tuska, goszczącego w poniedziałkowy wieczór u pana Tomasza Lisa uczucia miałem mieszane i była to mieszanka o bardzo wielu składnikach.
 
W pierwszej chwili, gdy pan Premier zapowiedział, że zamiar trwa mać na stanowisku aż do 2015 r., z rozpędu pomyślałem sobie „i ani dnia dłużej”. Zaraz potem żal mi się jednak zrobiło, że nie zastąpi prowincjonalnej, ba, zaściankowej Warszawy (niegdyś Paryża a dziś ponoć Wenecji Wschodu) na brukselski wielki świat. Przyznam uczciwie, że ta zmiana byłaby z gruntu niesprawiedliwa bo jednak to byłoby wyniesienie. No ale przecież ta nasza cała III RP powstała na fundamencie ulanym swego czasu gdzieś tam pod Warszawą z bezkarności i niesprawiedliwości. Jedna niesprawiedliwość więcej całokształtu i tak więc by nie zmieniła. W zamian zaś była szansa, że defekty swej osobowości szlifować będzie pan Donald już na innej materii. I tego mi się żal zrobiło na chwilę.
 
Ale zaraz mi się dowcip z lat sześćdziesiątych przypomniał. Do warsztatu wpada czeladnik – praktykant i od wejścia drze się „Panie majster! Ruskie w kosmos polecieli!”. Zainteresowany z lekka majster odłożył robotę i pyta w celu doprecyzowania informacji „Wszystkie?”. „Nie! Jeden…!” wyskandował chłopak. „To co mi dupę zawracasz!” odparł mistrz i niespiesznie powrócił do swej roboty.
 
Tak jest też i z tym Tuskiem, co to w kosmos… znaczy do Brukseli mógł polecieć ale nie poleci. Co by się jednak nie stało, na to samo albo i na gorsze by wyszło. Bo przecież wszystkie by nie polecieli tylko jeden. I choć ten największy, ktoś by tu musiał zostać.
 
Oczywiście mógłby się zdarzyć taki scenariusz, że zaraz po tym, jak Tusk by wsiadł na pokład czy tam liniowca czy też czarteru do stolicy Belgii, o zwolnione miejsce rozgorzałaby wojna. Jednak liczyć na to, że do nogi by się w niej wybili nie ma co. Po tych wszystkich latach instynkt przetrwania w sobie wyrobili na tyle, że jakiś pomiocik władzę by jednak ucapił. Nie sądzę, że byłaby to jakaś pozytywna zmiana jakościowa. Sądząc po jakości dostępnych pomiocików. Z faworyzowaną a ostatnio wsławioną po wielekroć warszawską pomiotną na czele.
 
Zmiana nastąpi dopiero, gdy oni „wszystkie” w ten kosmos zostaną wysłani. Co oby nastąpiło szybko.
 
Wracając do oświadczenia Tuska warto jeszcze na kilka kwestii zwrócić uwagę. Po pierwsze podniecanie się tym, że Tusk coś tam oświadczył sensu nie ma żadnego. Oświadczał on przecież fałszywie już nie jeden raz. Nie liczę i nie chce mi się sprawdzać ale sądzę, że częściej właśnie tak. Zatem to, że coś tam w poniedziałek powiedział, w środę (chyba ulubiony dzień naszego Premiera) może już nie mieć absolutnie żadnego znaczenia.
 
Druga sprawa to miejsce, w którym o tak istotnej sprawie Premier RP poinformował. Pamiętam sprawę niegdysiejszej umowy koalicyjnej, której podpisanie w eter wysłać mogła tylko jedna ze stacji telewizyjnych. Może to nie do końca to samo ale kiedy tego newsa Tusk zarezerwował na wyłączność dla swego ulubionego pluszaka, pomyślałem, że każdy ma takiego Rydzyka, na jakiego zasłużył.

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Tym razem decyzja "samego Tuska" jest kojarzona ze spotkaniem bilderbergów. To tam zapadają decyzje najważniejsze dla dalszego prowadzenia globalizacji.
Ponadto z Brukseli pojawiały się krytyczne opinie pod adresem Tuska...

Bruksela krytykuje rząd Tuska
http://wis.org.pl/forum/viewtopic.php?f=138&t=105&p=17556&hilit=Bruksela+krytykuje+rz%C4%85d+Tuska#p17556

Światowy inwestor ostrzega Tuska
http://wis.org.pl/forum/viewtopic.php?f=137&t=62&p=17614&hilit=Inwestorzy+Tusk#p17614

Tusk nie kandyduje na szefa KE
http://wis.org.pl/forum/viewtopic.php?f=137&t=71&start=940

Szewczak Bilderberg nakazał Tuskowi przedterminowe wybory ?
http://wis.org.pl/forum/viewtopic.php?f=133&t=37&p=17697&hilit=Szewczak+Bilderberg+nakaza%C5%82+Tuskowi#p17697
**************************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#363053

Nawet jak podłożymy pod niego tonę trotylu?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#363054

że nie poleci w Kosmos. A tyle jest na Marsie do zrobienia!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#363093

akacjonata

jestem pewna,że Premier mówił iż wykupił sobie bilet do Brukseli z przesiadką na Wenus,jestem pewna,że tak powiedział i komu tu wierzyć już nawet Premier nie pamięta co mówi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#363111