MARSZ ZWYCIĘSTWA

Obrazek użytkownika Lara
Kraj

Tego marszu nikt i nic nie zatrzyma. Żadne Antify i niemieckie lewackie bojówki, ponieważ kiedy „Niemiec chciał wielkopolską ziemię mieć dla siebie, Poznaniak nie pozwolił, Niemca trzymał twarz przy glebie!”

16 lutego 1919 r. o godzinie 18.00 w Trewirze podpisano przedłużenie rozejmu Niemiec z państwami Ententy. Armię Wielkopolską uznano za wojsko sprzymierzone, a Berlin otrzymał nakaz zaprzestania dalszych działań ofensywnych na terenie byłego zaboru pruskiego. Tę datę przyjęto za datę zwycięskiego zakończenia Powstania Wielkopolskiego. Nieformalnie Wielkopolska stała się Polską (formalnie nastąpiło to w czerwcu 1919).

19 lutego 2012, z inicjatywy kiboli Kolejorza, odbędzie się Marsz Zwycięstwa. Tegoroczny marsz rozpoczynamy w niedzielę o godz. 17.00 na Starym Rynku, skąd wyruszamy ulicami: Paderewskiego, placem Wolności, 27 Grudnia, Gwarną, Świętym Marcinem, al. Niepodległości, aż do Pomnika Powstańców Wielkopolskich.

Przynosimy barwy narodowe, flagi powstańcze, barwy Kolejorza i dumę w sercu!

Moja dedykacja dla Niepoprawnych - dla Was śpiewa chłopak z Jeżyc :)

P.S. Nasze małe ojczyzny stanowią wielką Polskę.

Brak głosów

Komentarze

Cieszę się Twoim optymizmem i odwagą.

Pozdrawiam jak zwykle cieplutko :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#226507

to znaczy, że młode pokolenie myśli o Polsce poważnie. Sercem będę z manifestującymi 19 lutego. Wielkie dzięki za teledysk. Gratuluję autorowi talentu i odpowiedzialności. Niech sie przebije z przesłaniem do wielu młodych ludzi a Polska wówczas zostanie Polską. SUPER - terka

Vote up!
0
Vote down!
0

 - terka

#226976