Mój antyfaszystowski odzew
Mój antyfaszystowski odzew
- Dzisiaj front faszystowski stanowi socjal-liberalne lewactwo, posługujące się terrorem poprawności politycznej.
- Terror polit-poprawności jest narzędziem faszyzacji życia, ograniczenia swobody wypowiedzi i represyjnego panowania nad opinią publiczną przy pomocy grożenia konsekwencjami karnymi.
- Liberalne lewactwo tak jak naziści z III Rzeszy czy bolszewicy z NKWD porusza się już wyłącznie na płaszczyźnie zła kierując się regułami eugenicznego w swej istocie morderstwa aborcyjnego, włączenia organów państwa do dokonywania zabójstw o charakterze eutanazyjnym (por. odpowiednie zezwolenia na eutanazję, wydawane przez Kancelarię III Rzeszy).
- Najpaskudniejszą oznaką nazistowskiego faszyzmu był czynny antysemityzm, który w dzisiejszych kręgach socjal-faszystowskich przyjął formę zaciekłego anty-izraelizmu, tak właśnie środowiska lewackie wyrażają swą polityczną nienawiść do broniącego swej niepodległości, otoczonego przez wrogów, Państwa Izrael.
- Pozornie demokratyczni i tolerancyjni fatyganci z kręgów lewackiego faszyzmu nie wahają się porównywać Izraela, walczącego z muzułmańskim totalitaryzmem do Niemiec rządzonych przez NSDAP, a budowania obronnych murów, których istnienie wydatnie zmniejszyło ilość zamachów terrorystycznych do wznoszenia muru berlińskiego przez komunistów lub otaczania wysokimi ogrodzeniami obozów koncentracyjnych.
- Nie dziwimy się więc, że i w Polsce faszystowskie lewactwo ma czelność organizować przedsięwzięcia przybierające nazwę antyfaszystowskich, a będącym w rzeczywistości działaniem odsuniętej od władzy grupy interesów.
- Organizowanie ruchu terroru politycznej poprawności jakoby w imię zwalczania wymyślonego ideologicznego celu (rzekomego faszyzmu) mamy prawo uważać za postepowanie wyjątkowo uwłaczające, pomimo jego skrajnej absurdalności (to trochę tak jakby faszyści pożerali swój własny niesmaczny bo faszystowski ogon).
- Przeciwdziałanie opisanemu zjawisku zniewolenia społeczeństwa polityczną poprawnością powinno się zacząć od wyraźnego wskazania, kto naprawdę przejął spadek po faszystach z przeszłości i w jaki sposób to dziedzictwo kontynuuje.
- Jeśli już wskażemy kto zacz i co wyrabia, powinniśmy tych osobników wymienić z imienia i nazwiska, tak jak przestępców, których mamy się wystrzegać.
- To powinno wystarczyć, ale jak ostatnio powiedział p. Timmermans o Katalonii, podjudzanej przez takie właśnie lewactwo, tam gdzie państwo demokratyczne jest zagrożone, to … i podał wzbogaconą wersję odzewu.
- Miejmy świadomość i pamiętajmy!!! Dzisiaj zagrażają nam faszyści spod lewacko-liberalnego znaku.
- Blog
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 2335 odsłon
Komentarze
@ wojcicki
5 Października, 2017 - 10:11
Jakże zwięźle i klarownie, dosłownie w jedenastu punktach, wyłożył Pan istotę dzisiejszego zmutowanego faszyzmu, wskazał kto się za nim ukrywa i w jaki perfidny sposób maskuje, również podał sposoby z nim walki.
Pozdrawiam
jan patmo
To ważny dla mnie komentarz
5 Października, 2017 - 12:10
Powyższy antyfaszystowski konspekt pisałem z obawą o dobre zrozumienie u Czytelników, nie dlatego, że w nich nie wierzę, tylko dlatego, ze w tym wypadku zrozumienie i celne działanie wydaje mi sie społecznie i politycznie priorytetowe. Dlatego dziekuję za głos w tej sprawie....
Piotr W.
]]>Długa Rozmowa]]>
]]>Foto-NETART]]>
Jednym słowem:
5 Października, 2017 - 20:45
albo faszystowscy lewacy, albo lewaccy faszyści.
Najciekawsze jest to, iż oni na swoich przeciwników - inaczej myślących - mówią "faszyści, tak jak ich nauczył batka Stalin. Może faktycznie nadszedł czas, ażeby zmienić określenia, zwłaszcza w mowie potocznej.
Apoloniusz
Precyzja słowa.
6 Października, 2017 - 19:34
Faszyści.
"W Rumunii powstała Partia Jedności Narodowej Rumunii na czele z George Funarem (burmistrzem Cluj), która głosiła hasła walki przeciw cudzoziemcom i pozbycia się Cyganów z kraju. W swoim programie jawnie odwoływała się do haseł Żelaznej Gwardii. Podobnie na Bałkanach, w Serbii powstała Serbska Partia Radykalna na czele z Vojizlavem Sešeljem, Chorwacka Partia Praw Historycznych pod przywództwem Dobroslava Paragi, nawiązująca do Ustaszy Ante Pavelića.
Na Węgrzech po 1989 r. powstała Partia Sprawiedliwości i Życia na czele z Istvanem Csurką jawnie odwołuje się do neonazizmu m. in. do Złamanych Strzał – organizacji z lat 1944/1945. Do neonazistów zaliczyć można Węgierską Akcję Narodowo-Socjalistyczną, Narodową Powszechną Partię Władzy, Powszechne Stowarzyszenie Woli Społecznej, a także Partię Interesu Węgierskiego z Isabellą Kiraly na czele, która głosi hasło czystej węgierskości oraz postulat usunięcia z kraju wszystkich cudzoziemców.
W Czechach w latach dziewięćdziesiątych powstała Partia Republikańska pod przywództwem Miroslava Sladka wzywająca do wyrzucenia obcokrajowców oraz (jako jedyna) negująca secesję Słowacji. Na Słowacji zaś zanotowano Związek Ludu Słowackiego czerpiący inspiracje z reżimu Tiso i dążący do jego rehabilitacji. Także Ukraina nie jest wolna od tendencji neofaszystowskich. Współczesne organizacje działające we Lwowie wprost odwołują się do restauracji kultu SS Galicja z czasów II wojny światowej.
Jakie elementy akcentują współcześni neofaszyści?
Wybitny znawca problematyki Walter Laqueur w pracy "Faszyzm" stwierdza, że dzisiejszy neofaszyzm posiada następujące wyróżniki:
a) Chęć dominacji politycznej i cywilizacyjnej: „faszystów nie interesuje teraźniejszość Europy, są pochłonięci «pewną ideą Europy», która jeszcze nie istnieje, ale w końcu, jak twierdzą, powstanie pod ich przywództwem”,
b) Wyolbrzymiany antykomunizm,
c) Protest przeciwko „kulturze coca-coli” i „Mc Donaldyzmowi”,
d) Krytyka demokracji zachodniej,
e) Elitaryzm,
f) Pogarda dla homoseksualistów, pomimo że np. zmarły na AIDS przywódca neonazistów niemieckich Michael Kühnem był homoseksualistą,
g) Antyreligijność i antychrześcijańskość (takie hasał głosił Giulio Evola 1898−1972),
h) Odwoływanie się do mitów i instynktów: żądza krwi i władzy.
Neofaszyzm posiada następujące cechy i perspektywy rozwoju:
-Nowy faszyzm europejski jest raczej defensywny niż ofensywny.
-Wszystkie partie neofaszystowskie i skrajnie prawicowe są nacjonalistyczne,
-Faszyzm międzynarodowy jest nie do pomyślenia.
Współcześnie nie jest możliwe stworzenie ścisłej definicji faszyzmu.
Terminu tego używa się w bardzo szerokim znaczeniu. Dwa obecnie najważniejsze fakty, to zneutralizowanie się neofaszyzmu i powstanie ruchów podobnych do faszystowskich, które poza Europą działają pod sztandarami:
- ultra nacjonalizmu,
- fundamentalizmu religijnego,
- funkcjonowanie w północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie faszyzmu klerykalnego, który pod pewnymi względami podobny jest do faszyzmu historycznego.
Terminu faszyzm używano zbyt swobodnie tak, aby skompromitować przeciwników politycznych, np. w NRD. Antyfaszyści narobili dużo zła, czyniąc zjawisko i pojęcie faszyzmu niejasnym. Za faszystów uznawano Konrada Adenauera i Charles’a de Gaulle’a. Antyfaszyzm jest także odpowiedzialny za złą politykę imigracyjną w krajach Europy Zachodniej, co z kolei doprowadziło do poczucia niebezpieczeństwa politycznego, moralnego, kulturowego i gospodarczego.
Faszyzm powstaje w czasie kryzysu ekonomicznego, społecznego i politycznego, gdy istniejący system wydaje się bezradny wobec rozmaitych wyzwań. Są to warunki wstępne.
Czy faszyści albo neonaziści potrafią wykorzystać sprzyjające warunki?
Brak pracy i perspektyw życiowych dla ludzi młodych i w średnim wieku w Europie może doprowadzić do wzrostu znaczenia ekstremistycznych i populistycznych ruchów. Ponadto etniczne i klasowe konflikty potęgują zapotrzebowanie na silną władzę."
Skrót artykułu Macieja Marszała, który m.in. 30 marca 2016 został powołany przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego w skład Zespołu Ekspertów do Spraw problematyki Trybunału Konstytucyjnego, który otrzymał za zadanie podjęcie kwestii związanych z zaistniałym w 2015 kryzysem wokół TK (zespół złożył raport 1 sierpnia 2016)
PS
Nowi faszyści wierzą w polityczny, kulturowy i ekonomiczny kryzys Zachodu, jego niezdecydowanie i ogólną słabość, wtedy też mogą zaistnieć warunki odpowiednie do realizacji ich przesłań.
Literatura Bankowicz Marek, Kozub-Ciembroniewicz Wiesław, Dyktatury i tyranie Szkice o niedemokratycznej władzy, Kraków 2006; Cesarz Maciej, Od „Większej Brytanii” do zjednoczonej Europy: faszystowska doktryna Oswalda Mosleya, Wrocław 2006; Felice Renzo de, Interpretacje faszyzmu, Warszawa 1978; Kornat Marek, Bolszewizm, totalitaryzm, rewolucja, Rosja. Początki sowietologii i studiów nad systemami totalitarnymi w Polsce (1918−1939), Kraków 2003; Laqueur Walter, Faszyzm. Wczoraj, dziś, jutro, Warszawa 1998; Musielak Michał, Nazizm w interpretacjach polskiej myśli politycznej okresu międzywojennego, Poznań 1997; Ryszka Franciszek, Państwo autorytarne, [w:] Dyktatury w Europie Środkowo-Wschodniej 1918−1939,Wrocław−Warszawa−Kraków −Gdańsk, 1973; Sierpowski Stanisław, Faszyzm we Włoszech 1919−1926, Wrocław 1973; Skarzyński Ryszard, Od liberalizmu do totalitaryzmu. Z dziejów myśli politycznej XX w., Warszawa 2002; Totalitaryzm a zachodnia tradycja, pod. red. Miłowita Kuninskiego, Kraków 2006; Wielomski Adam, Faszyzmy łacińskie. Sen o rewolucji innej niż w Rosji i w Niemczech, Warszawa 2011;Zmierczak Maria, Spory o istotę faszyzmu, Poznań 1988 r.
casium