Łatwo sprawdzić czy TU-154 zabrał 96 osób

Obrazek użytkownika inextremo99
Kraj

Agencja mienia wojskowego wystawiła TU-154 na sprzedaż. Każdy chętny może, tak rozumiem, obejrzeć przed zakupem jak wygląda samolot bliżniaczy do 101. Kłopot jest z salonką nr III, gdzie podobno leciało 18 osób zamiast 8. Salonka ta "niewiedzieć czemu" nie jest ujęta na fotografiach przedstawiających wnętrze TU-154 102. Jest zdjęcie kokpitu, zdjęcie salonki I, zdjęcie z salonki II, zdjęcie pokładu pasażerskiego. Pewnie tylko zwykłe niedopatrzenie, pomyłka, niedbałość o szczegóły spowodowała brak zdjęcia tej salonki, salonki III. Ja rozumiem, że nie jest przebudowana na 18 osób, ja rozumiem, że kupujący nie musi widzieć by uwierzyć.

Zanim AMW sprzeda Tupolewa 102, zainteresowane wyjaśnieniem okoliczności z 10.04.10 osoby, szczególnie Posłowie, Rodziny Ofiar powinny przeprowadzić podstawową czynność dowodową. Czynność, która nic nie kosztuje a wiele może udowodnić. Wystarczy by osiemnaście osób weszło do SALONKI nr III. Weszło. Po prostu weszło. Kto może to siądzie, kto nie może to bedzie stał. Taka tam mało istotna sprawa. Dodatkowo można zrobić szczegółowe pomiary tej salonki oraz zdjęcia. To można chyba?

Nie mówię już, żeby kupujący w cenie ujął koszt przebudowy tej salonki na 18 osób. Koszt jest znany bo 6.04.2010r. wykonano tej "kosmetycznej" zmiany. Wydaje się, że i firmę można tą samą wynająć by rach-ciach przeróbkę wykonała. Chyba, że firma ta już nie istnieje?

Tak więc jeżeli ktoś chce wyjaśnić czy wylot z taką ilością Pasażerów był możliwy powinien rozpocząć od TU-154 102 - jak mawia tvn24 - bliźniaczego.

Dodam, że wg schematu rozmieszczenia miejsc w załączniku do raportu Millera ukazany jest brak możliwości fizycznego upchania foteli takich jak w przedziale ogólnym, w rozstawie takim jak w przedziale ogólnym,by każdy pasażer miał możliwość usiąść. Albo trzeba przesunąć wejście do samolotu albo zablokować możliwość siedzenia w pierwszym rzędzie w przedziale pasażerskim.

To, że w salonie nr III leciało do smoleńska 18 osób i kto wśród tych osób był, podaje nawet wikipedia.

Gdyby agencja mienia wojskowego opublikowała na swoich stronach wszystkie zdjęcia, wszystkich pomieszczeń to bym nawet nie "wąchał" tematu. A tak zobaczyłem sobie kokpit na zdjęciach, też ciasno, ale czterech członków załogi jakoś da się umieścić choć za ich plecami trudno stać, siedzieć byłoby komukolwiek. No ale. Zdjęcie jest.

Najlepiej TVN24 by wykonał, czarno na białym, jak wchodzą na żywo do salonki III w 18 osób. Jeżeli się mylę to łatwo bedzie udowodnić. Aparat, miarki, 18 osób, TU-154 102.

Obym nie miał racji...

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Proszę podać link do oferty sprzedaży TU154M nr 102.
Dziękuję.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#238005

http://www.amw.com.pl/pl/a/sprzedaz-samolotow
na dole tej strony są zdjęcia, Tu-154 i jak-40.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

extremo99

#238013

Dzięki.
Strasznie brakowało tych zdjęć do analiz.
Nawet AMW powinniśmy być bardzo wdzięczni.
Szczególnie za tę wykładzinę podłogową, niechlujnie
powycinaną nożyczkami, aby ukryć usuniecie oryginalnej,
niebieskiej.
Bo jak inaczej można wyjaśnić to, że w odremontowanym wnętrzu
z powymienianymi sprzętami, ktoś ordynarnie powychapywał
wykładzinę na podłodze?
Pozdrawiam

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#238064

rikardo ,,,,,, nie ma się co czepiać tak błahy dowód trzeba piorunem sprzedać a nawet podarować jego producentowi,,bo ponoć ma ochotkę na niego a i by mnie to nie zaskoczyło gdyby Putin kupił go dla którejś z republik ,,,do podobnego lotu jak nasz ,,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

rikardo

#238060