Woda w ustach.

Obrazek użytkownika ander
Blog

Czekam, czekam i jakoś nie mogę się doczekać. Dzisiaj rano usłyszałem, że Prezydent Komorowski przebywając za granicą, nie komentuje spraw krajowych, bo ma teraz inne, ważniejsze sprawy na głowie - nie wiem, co mu w tym skomentowaniu przeszkadza, ale być może się dowiem, jak wróci do kraju. Może będzie musiał sobie przypomnieć, jak wygląda dobrze zdany egzamin?

Premier Donald Tusk, choć przebywa, jak mi się wydaje, w kraju, bo widziano go niedawno na ćwiczeniach wojskowych w Drawsku Pomorskim, jak na razie również się nie wypowiedział w sprawie skandalicznej zamiany ciał ofiar Tragedii Smoleńskiej - nie wiem, co go powstrzymuje, choć moje przypuszczenia nie są dla niego zbyt przyjemne, bo widzę, jak jego partyjni i rządowi współpracownicy dwoją i troją w zaprzyjaźnionych telewizjach - czyżby przygotowywali mu grunt do wystąpienia, próbując ten skandal i jednocześnie koszmar, który przechodzą teraz rodziny ofiar Tragedii Smoleńskiej, zamienić w sprawę polityczną, ze wskazaniem winnego w stronę PiS?

Obaj najwyżsi przedstawiciele władz Rzeczypospolitej Polskiej nabrali więc wody w usta i czekają.

Za to ich chór ich współpracowników głosi, że "to rodziny chciały mieć za sobą jak najszybciej ten koszmar", więc wywoływały presję na władze w celu jak najszybszego dokonania pochówku swoich bliskich, albo że ktoś, kto w związku z zamianą ciał ofiar Tragedii Smoleńskiej posuwa się do stwierdzenia, że nasze państwo nie zdało egzaminu, jest ni mniej, ni więcej, tylko wrogiem Polski.

Przypomnę, że w dniu 10 kwietnia 2010 r. długo musieliśmy czekać na wystąpienie przedstawicieli najwyższych władz państwowych - premier Tusk dopiero po około pięciu godzinach od zaistniałej Tragedii był łaskaw przemówić do społeczeństwa, bo w tym czasie między innymi podróżował samochodem z Gdańska do Warszawy, a marszałek Sejmu Bronisław Komorowski swoje krótkie wystąpienie zaprezentował społeczeństwu dopiero o godzinie 20:30, ponieważ wcześniej zajmował się między innymi kwestią ciągłości władzy w naszym kraju.

Czekam więc spokojnie, aż najwyżsi przedstawiciele władz naszego kraju zabiorą głos - z doświadczenia wiem, że zajmuje im to sporo czasu. Liczę, że będą to poważne, merytoryczne wystąpienia, dotyczące zaistniałej sytuacji - a nie po raz kolejny atak przypuszczony przed wszystkim na PiS. I nie chcę słyszeć, że minister Kopacz wraz z ministrem Arabskim polecieli do Moskwy, aby... "pomagać rodzinom", jak to ujął dzisiaj minister infrastruktury Sławomir Nowak w programie Bogdana Rymanowskiego "Jeden na jeden" - bo jeśli tylko taki był cel ich wyjazdu, to w takim razie kto w Moskwie reprezentował polskie państwo i jego władze? Kto ustalał procedury z władzami rosyjskimi? Kto pilnował, aby rosyjskie władze i instytucje nie popełniały błędów? Kto był odpowiedzialny za współdziałanie? Kto podejmował konkretne decyzje?

Czy ministrowie Kopacz i Arabski doprawdy byli tylko "elementem wsparcia dla tych rodzin, tam, na miejscu"?

Chciałbym w takim razie usłyszeć z ust premiera Tuska i Prezydenta Komorowskiego, jak już zdecydują się w tej sprawie zabrać głos - kto reprezentował polskie państwo podczas dokonywania sekcji zwłok ofiar Tragedii Smoleńskiej w Moskwie, ich identyfikacji oraz przy wszelkich czynnościach związanych z ich przewiezieniem do kraju, oraz kto nadzorował, aby wszystkie te działania odbywały się z najwyższą starannością?

Szanowni Panowie - proste pytanie, więc i odpowiedź powinna być prosta, prawda?

A jako załącznik, aby obaj Panowie, zanim zabiorą głos, mogli się zastanowić, co mają zamiar powiedzieć w tej skandalicznej sprawie polskiemu społeczeństwu, proszę, aby zajrzeli do pewnego dokumentu datowanego na 13 kwietnia 2010 r. - ja przedstawię tylko jego fragment, a mimo tego, że dokument jest po rosyjsku, nie powinien on im sprawić większych problemów z jego zrozumieniem:

"Е.Копач: Господин Премьер-министр, уважаемые дамы и господа,

Сначала я бы хотела горячо и очень сердечно поблагодарить моего визави - Министра здравоохранения Российской Федерации госпожу Голикову.

Хотела бы напомнить о том, что с момента трагедии прошло уже трое суток. Результаты вчерашнего дня до самых поздних часов - 48 идентифицированных тел.

Все, кто здесь сидит, хорошо понимают, как выглядят жертвы таких катастроф. Поэтому подтверждение личности погибших - это целое искусство. Это результат работы как польских патологоанатомов, так и российских. Мы работаем как одна большая семья. Должна сказать, что я первый раз являюсь свидетелем подобного, такого хорошего, можно сказать, образцового сотрудничества и взаимного дополнения в работе. Я также уполномочена от тех, кто уже улетел, но был здесь в качестве родных и близких жертв катастрофы, выразить благодарность госпоже Министру за солидную работу, за вовлеченность в эту работу. И высказать также просьбу: просьба о тех, кто выехали, не сумев распознать, идентифицировать тела своих близких. Мы бы просили, чтобы работа генетиков была по возможности интенсифицирована. Мы бы хотели, чтобы, отчитываясь перед польским народом, мы могли бы с чистой совестью сказать, что сделали все возможное, чтобы можно было стопроцентно идентифицировать все тела жертв.

Поэтому, как сказала госпожа Министр, с завтрашнего дня, видимо, начнется вывоз тех тел, которые уже опознаны. Сегодня в работе уже начали участвовать специалисты, которые вчера вечером дополнительно прибыли из Польши. И мы также привезли свои гробы, в которые мы будем помещать уже идентифицированные тела.

Я еще раз горячо благодарю всех.

В.В.Путин: Спасибо большое, госпожа Министр.(...)"

http://правительство.рф/special/docs/10207/

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

wszelkiej maści o tematyce since fiction.

Kłamie ,żeby wszystkim się przypodobać. Ubiera to w najwyższe emocje ,a tak naprawdę jest pozbawiona prawdziwej empatii.
I kłamie , kłamie jak z nut.

Ander, masz rację , niech Tusk poda nazwiska kiedy te wszystkie osoby o których mówi kłamczucha, pojechały do Smoleńska i czym tak naprawdę się zajmowały.

Dziś w radiowej jedynce, Gowin podziwiał marszałkinię ,za to że brała udział w tych sekcjach , bo on by nie mógł. Że to było prawdziwe poświęcenie,że tam pojechała z własnej inicjatywy aby pomóc rodzinom.
Przyszło mi na myśl,że skoro tak ochoczo i bez niczyjego nacisku tam pojechała ,lubi takie widok?
Wcale bym się nie zdziwiła.

pozdrawiam z 10.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#293485

"niech Tusk poda nazwiska kiedy te wszystkie osoby o których mówi kłamczucha, pojechały do Smoleńska i czym tak naprawdę się zajmowały"- dokładnie o to mi chodzi - dlaczego grubo ponad 2 lata po Tragedii, nie ma podanego do publicznej wiadomości zapisu, co i kto robił z władz naszego państwa 10.04.2010 r., za co był odpowiedzialny, jakie podejmował decyzje?

Przecież minęło już wystarczająco dużo czasu, aby to ustalić, zebrać i opublikować!

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ander

#293494

takicch bzdetów, którymi zajmuje się społeczeństwo.bo nie oni są dla społeczeństwa....

a uważają, że są panami i władcami nad motłochem i to oni decydują co łaskawie skapnie motłochowi...

pozdrawiam stara czarownica xana

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrawiam
stara czarownica
xana

#293488

Niestety - zgadzam się całkowicie...
:(

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ander

#293497

"Premier Donald Tusk, choć przebywa, jak mi się wydaje, w kraju, bo widziano go niedawno na ćwiczeniach wojskowych w Drawsku Pomorskim"

sojuszników i oparcia w armii już szuka?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#293491

Myślę, że ten poligon nie jest taki przypadkowy - na teren wojskowy żaden niezbyt przyjazny dziennikarz się nie dostanie, aby przez, nomen omen, przypadek, zadać jakieś jątrzące pytanie...

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ander

#293499

NIEUNIKNIONA.

Jedno co pewne to autor tych słów powinien być w jednej z tych jego DUŻO trumien.

Był jakby taśmociąg na linii produkcyjnej u FORDA, prawda?

I stąd te hasło tych kanalii o tym, że "Polska zdała egzamin".
Tylko nie wiem do dziś ani kiedy ani z czego?

 

Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#293501

Pomyłki się zdarzają, a oni przecież chcieli dobrze...
Jak słyszę od kilku dni takie tłumaczenia, to mam nadzieję, że nie będzie pomyłek we wsadzaniu do pudła.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ander

#293531

nową narrację.A z tym jak widać ciężko, bo co tu właściwie można dodać do tego szamba, które Polsce zgotował Tusk ze swoimi "orłami"? Jak będą rządzić dłużej to dług publiczny wyniesie za trzy lata  2 bl.zł.skromnie licząc! a wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej, to jeden wielki skandal. Widziałam jak pare dni temu syn p.Walentynowicz, po drugiej ekshumacji w Warszawie, stwierdził bezradnie do dziennikarzy, że co w takiej sytuacji ma powiedzieć?

" To ludzie , ludziom zgotowali ten los", może za ostre stwierdzenie , ale gdy chodzi o "tę" władzę, wszystkie słowa są dozwolone. To władza, która nas poniża, to władza która  na każdym kroku ubliża Polakom, to władza,która o 6-tej rano wchodzi do dziewczyny Starucha, ciągnie ją do aresztu i chce sankcji na 3 m-ce tylko dlatego, ze dziewczyna siedziała na innym miejscu niż miała na bilecie!

Czy to można zrozumieć? bo ja już nie rozumiem!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#293519

Pan Janusz Walentynowicz powiedział, że komuś chyba zabrakło wyobraźni, skoro po przylocie ciał ofiar do kraju, nikt nie sprawdzał, czy rosyjskie władze i instytucje się "nie pomyliły".
To naprawdę bardzo delikatne słowa w stosunku do naszych władz i instytucji za to, co zrobiły, a raczej czego nie zrobiły...

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ander

#293532

w dostarczonych trumnach może być ziemia i musor (śmieci), bo jak już wiemy po tylko paru przeprowadzonych ekshumacjach, że taka właśnie było i jest.

Pozdrawiam,

Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#293542

Sporadycznie komentuję treści, jakie tu zacni bloggerzy prezentują. Przyczyna jest prozaiczna. Otóż jako "ścisłowiec" i analityk - od 10 kwietnia 2010 roku, a więc od dnia tej katastrofy twierdziłem i nadal twierdzę, że wszystkie poczynania rządu w Polsce (nie zaś rządu polskiego!) w tej sprawie - są tylko pochodną tego, co uknuli "wespół-zespół" platformersi z Sowietami na długo przed tą tragedią.

Teraz kłamstwo poganiane jest następnym kłamstwem i brną w nie do granic obłędu w bojaźni przed odpowiedzialnością karną. Ale każda prawda ma tę charakterystyczną cechę, że prędzej czy później zostanie ujawniona. A wówczas... drżyjcie mordercy, zdrajcy i kłamczuchy, bo sprawiedliwość nie zrobi wyjątku. Dopadnie każdego. Powoli mijają już te czasy, w których sądy skazują tylko podpitych rowerzystów, a gangsterzy, mordercy i zdrajcy Polski ciesząc się dobrym zdrowiem, żyją w luksusach na wolności. Jednakże aby przyspieszyć ten proces budowania z Polski kraju, w którym prawo znaczy prawo, potrzebne są Wasze głosy w urnach wyborczych. Inaczej, czeka nas zagłada, albo... ocalenie poprzez przewrót siłowy.  

Pozdrawiam, Satyr

________________________  

"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".   (ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#293533

gość z drogi

pochowali sie w mysie dziury...

a odbiorcom telewizorni serwuje się ćwiczenia w jakimś więzieniu na skutek buntu....

czy czegoś WAM to nie przypomina ?

i jeszcze te miliardy wydane na obronę WADZY...

dla  Autora 10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#293546

W końcu muszą z nich wyleźć...

Pozdrawiam i dziękuję

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ander

#293549

gość z drogi

a pokaz siły moim zdaniem jest znamienny...płemier na ćwiczeniach,też.... :)

pozdrowienia serdeczne :)

i usmiechnieta 10 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#293553

Myślę, że dzisiaj wieczorem poznamy już odpowiedź.
Jestem również pewien,że premier Tusk stanie w obronie "brutalnie" atakowanej marszałek Kopacz.

Pozdrawiam i dziękuję

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ander

#293571

gość z drogi

nie tylko stanął w obronie,ale i zaatakował PIS,obserwuję tą gębe i marzę sobie,ze przyjdzie dzień PRAWDY...a uno gorzko zapłacze...

pozdr z 10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#293624

Tak, słuchałem tego obronnego "wystąpienia"...
"Przeprosił" także...

Mam podobne marzenia - to, co dzisiaj zrobił, było wyjątkowo bezczelne.

Pozdrawiam i dziękuję

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ander

#293626

gość z drogi

spoliczkował Rodziny,spoliczkował NAS

Katyń,przez 70 lat sie przebijał do swiadomości ludzkiej,Smoleńsk

przebija się szybciej...bo nie wytłukli Wszystkich,mimo że mają

meRdia,wadze i pieniądze....

mają ARABskiego,TW Boniego ale nas nie mają i nigdy nie bedą mieli...

serd pozdr z 10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#293823

narrację juz przygotowali - ale tym razem posunęli się za daleko, jestem przekonany, że większość społeczeństwa juz tego nie kupi i wreszcie zrozumie, z kim ma tak naprawdę do czynienia
Jesli ktoś widział dzisiaj rano Niesiołowskiego w tv, to już nie uwierzy w żadne słowo tych kłamców...

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ander

#293837

gość z drogi

w obecności Posłów, Brata nieżyjącego Prezydenta,który zginął w trakcie pełnienia obowiązków służbowych...

są chyba autorstwa psora od muszek...człowieka stojącego na czele bardzo ważnej komisji..

poseł,taka PO i całe to

Towarzystwo Wzajemnej Adoracji

pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#293847

Te kłamstwa pewnego dnia wreszcie przestaną działać - jestem tego pewien.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ander

#293548

pewien jestem,że to nie jest stracony czas. Bo prawda,jak zawsze zwycięży.

Czasami przebijała się przez długie lata.

Tym (np.aktor)razem zabiegi dyspozycyjnych idiotów nie przytłumią coraz głośniej krzyczącej prawdy.Wierzę,że jej pełne ukazanie to kwestia nieodległego czasu.

Nie współczuję wszelkiej maści zdradzieckim szumowinom.

Zasiali wiatr to zbiorą burzę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#293627

Staram się go nie tracić...
I tego wszystkim również życzę. Oni chcą, abyśmy się pogrążyli w bólu i rozpaczy - ale my powinniśmy myśleć, jak ich odsunąć od władzy, a potem osądzić.
Dzisiejszy przykład niebywałej hipokryzji w Sejmie powinien nam dodać sił - im szybciej to się stanie, tym lepiej.
Ci ludzie nie działają i nigdy nie działali dla dobra Polski.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ander

#293718