Oddajemy hołd śp. Annie Walentynowicz

Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Ogłoszenie

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych oraz Święto Zmarłych, już trzecie od dnia tragedii smoleńskiej. Zapraszamy serdecznie na kolejną wspólną modlitwę i zapalenie zniczy pod krzyżem przy głównej alei na Cmentarzu Centralnym „Srebrzysko” w Gdańsku Wrzeszczu przy ul. Srebrniki 12.

Spotkajmy się w sobotę, 3 listopada 2012 o godz. 16.00.

Modlitwę poprowadzi ksiądz Jarosław Edward Piotrowski z Kościoła
Garnizonowego pod wezwaniem św Piotra i Pawła w Gdańsku Wrzeszczu.

Miejscem naszych spotkań jest nekropolia, wybrana na miejsce wiecznego spoczynku przez Panią Annę Walentynowicz, matkę "Solidarności", która oddała życie walce o prawa ludzi i niepodległość Polski. Nasza obecność i serdeczna pamięć jest tu szczególnie potrzebna teraz, kiedy Pani Anna,
dzięki staraniom bliskich, spoczęła w grobie rodzinnym, po tułaczce wracając do nas w Roku Wiary.
Niech smutek połączy się z naszą nadzieją na poznanie prawdy.

Byliśmy tu:

– 2 listopada 2010 roku, w pierwszy Dzień Zaduszny po katastrofie smoleńskiej,
– 17 kwietnia 2011 roku, dla upamiętnienia pierwszej rocznicy tragedii,
– 5 listopada 2011 roku, w oktawie Wszystkich Świętych,
– 14 kwietnia 2012 roku, dla uczczenia drugiej rocznicy tragedii.

Bądźmy tu także w listopadzie 2012 roku.

Wszystkich, którzy nie będą mogli spotkać się z nami pod krzyżem na cmentarzu "Srebrzysko", prosimy o łączenie się z nami we wspomnieniu o Pani Annie i modlitwie w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej oraz Ojczyzny.

Trójmiejski Społeczny Komitet na Rzecz Uczczenia Pamięci Anny
Walentynowicz
Magdalena Czachor
Marek Czachor
Beata Kuna
Maciej Kuna*Joanna Radecka

Gdańsk, Sopot, Gdynia, październik 2012

Dojazd do cmentarza "Srebrzysko" - autobusem miejskim (spod SKM Gdańsk
Wrzeszcz)

Brak głosów

Komentarze

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

Vote up!
0
Vote down!
0
#302775

Nie lekajmy sie bo owoce ktore pozostawilas daja plony mimo przeciwnosci losu prawda pokona zlo

Pamieci Anny Solidarnosc

Wieczna Czesc Anno Walentynowicz

Vote up!
0
Vote down!
0
#302814

Relacja:
http://niezalezna.pl/34462-w-trojmiescie-upamietniono-anne-walentynowicz

Już po raz piąty spotkali się Ci, którzy dbają o pamięć, o Pani Annie Walentynowicz. Było ich znowu więcej – kilkadziesiąt osób, może setka.

Zanim zaczęły się wypominki, przybyli na nie zapalili znicze pod Krzyżem i wokół drzewa przyległego do Krzyża. Kiedy się pojawił wizerunek Ofiar smoleńskich, przybyli oddający hołd Annie Walentynowicz mogli zapalić znicze pod nim. Zebrani trzymali w rękach flagi narodowe i wizerunki Ofiar smoleńskich. Rozwinięto też baner Klubu „Gazety Polskiej” im. Anny Walentynowicz - czytamy w relacji na stronie polskigdansk.pl.

Obok osobowości stanowiących Trójmiejski Społeczny Komitet na Rzecz Uczczenia Pamięci Anny Walentynowicz i grona Organizatorów, czy Współpracowników, pod Krzyżem znaleźli się - pośród innych - Joanna i Andrzej Gwiazdowie, poseł Anna Fotyga, profesor Sławomir Cenckiewicz, senator Antoni Szymański, ale był przede wszystkim wnuk Pani Anny – Piotr Walentynowicz.

Spotkanie prowadziła Pani Magdalena Czachor. Wszystkich Poległych nad Smoleńskiem przypomniano w Apelu Poległych. Po nim modlitwę poprowadził tradycyjnie ksiądz Jarosław Piotrowski z Kościoła Garnizonowego pod wezwaniem św. Piotra i Pawła w Gdańsku Wrzeszczu.

Następnie kolejno o zabranie głosu poproszeni zostali Andrzej Gwiazda, Anna Fotyga, Joanna Gwiazda i Wincenty Koman. Każdy z mówców poruszył niebagatelne kwestie, jednak ich opisywanie w kontekście bliskiego opublikowania pełnej relacji filmowej wydaje się niecelowe.

Po tej części spotkania Pani Magdalena zaprosiła zebranych do tradycyjnego przejścia w pobliże grobu Anny Walentynowicz. Zgromadzeni jednomyślnie podjęli to niemal wysokogórskie wyzwanie.

Na alejce przyległej do grobu Państwa Walentynowiczów, poniżej tego grobu, półkolem ustawili się modlący. Modlitwę prowadził ksiądz Jarosław.

Po tej części modlitewnego spotkania zapalono dalsze znicze przy i na nagrobku Anny Solidarność. Kilka osób zatrzymało się w zadumie nad grobem i w jego pobliżu.

Zebrani – za przypomnieniem prowadzącej spotkanie – umówili się na kwietniowe spotkanie przy Krzyżu i grobie Pani Anny, dla trwania w pamięci ofiary Jej życia i Tych, którzy oddali je wraz z Nią.

Polecam fotoreportaż: http://niezalezna.pl/34462-w-trojmiescie-upamietniono-anne-walentynowicz

Wypominki (film) http://vod.gazetapolska.pl/2679-wypominki-anna-walentynowicz-cmentarz-srebrzysko-w-gdansku

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#303824