Nasze dzieci nie będą Polakami. Inicjatywa - OKOP

Obrazek użytkownika zib1
Kraj

Nazywają nas mordercami, złodziejami, pijaczkami, a nawet przypisują nam gnębienie biednych, niewinnych Niemców.

W wielu z nas Polaków wytworzyli przez ostatnie dwadzieścia lat kompleks „polskości”. Patriotyzm to obciach. Chcecie aby Wasze dzieci, dzieci Waszych znajomych były wychowywane w kraju, który nie POtrafi zadbać o szacunek dla własnej historii, który nie reaguje nawet na najgorsze obelgi?
Jeśli nie wystarczy Wam utyskiwanie to uwierzcie, My to możemy, a nawet musimy zmienić.

Obywatelski Komitet Obrony Polskości – wiem że przymiotnik obywatelski nabrał, POd wpływem radosnej twórczości pewnej szajki, dla wielu z nas pejoratywnego wydźwięku. Czas to zmienić, to My jesteśmy Obywatelami tego pięknego kraju, o zagmatwanej,trudnej ale też pełnej wspaniałych kart historii.

Od ponad dwudziestu lat wszystko co polskie i szlachetne jest niszczone i wyśmiewane. Banda pogrobowców KPP, szpicli na moskiewskich usługach, razem z gromadami użytecznych idiotów, których jedynym celem jest przypodobanie się samozwańczym elitom niszczą patriotyzm, gnoją wszystko to w co wierzymy i chcemy wierzyć. Musimy się bronić,musimy bronić naszej Ojczyzny i tego w co wierzymy.

Dla nas, dla Polski ,dla naszych dzieci.

Nie będziemy więcej potulnie słuchać jak naszą Ojczyznę obarczają zbrodniami innych, nie będziemy spokojnie patrzeć na obsikujące nasze ideały kundle. I nie jest ważne czy będą to kundle w tyrolskich kapelusikach, czekistówkach, myckach czy będą to nasze polskie ofiary skundlenia.

Kiedyś Okopy Świętej Trójcy broniły Polskę , Europę przed zalewem barbarzyństwa. Dzisiejsza dzicz chce odebrać nam naszą Dumę, a POtem zabierze nasze domy,nasze dzieci,wszystko.

Dlatego ogłaszam że rozpoczynam proces organizacji

 Obywatelskiego Komitetu Obrony Polskości

Będzie on nas bronił przed wszelkimi przejawami niszczenia naszych wartości, będzie chronił naszą Dumę i wartości,które po przodkach wyznajemy.

Karykatura Polskiego Państwa tego nie robi, będziemy bronić się sami. Wszyscy,którym nie odpowiada to że ktoś uważa Polskę za „dziki kraj”, wszyscy którzy nie chcecie godzić się z tezą że polskość to nienormalność, wszyscy,którym nie odpowiada to że na Polskim Stadionie Narodowym nie będzie biało-czerwono i królować będą obce flagi,że Polaków nazywa się złodziejami, czy zrównuje z hitlerowcami, wszystkich tych zapraszam.

Stowarzyszenie OKOP będzie zarejestrowaną organizacją ponadpartyjną , niezwiązaną z żadnym wyznaniem i otwartą dla każdego kto będzie chciał realizować cele związane z obroną dobrego imienia Polski i Polaków.

Podstawowym celem będzie swoiste monitorowanie wszystkich wypowiedzi publicznych, oraz wynajdywanie takich ,które naszym zdaniem szkalują Polskę i Naród Polski.

Naszym zadaniem będzie wyselekcjonowanie z setek tysięcy nieprzychylnych nam wypowiedzi takich, które noszą znamiona przestępstwa w myśl polskiego i międzynarodowego prawa. Ludzie, organizacje czy firmy odpowiedzialne za te kłamliwe i szkalujące nas traści bedą wzywani do sprostowań, w przypadku braku takowego będziemy zawiadamiać prokuraturę lub sami kierować sprawy do polskich i międzynarodowych Sądów.

Początki oczywiście będą niełatwe, ale damy radę. Potrzebni są chętni do Komitetu Założycielskiego, dobrze aby byli to ludzie z różnych regionów Polski i nie tylko,zapraszam.

Zapraszam ludzi z wiedzą prawniczą i historyczną, ale też wszystkich innych. Większość z nas dużo czyta zatem nie będzie szczególnym wysiłkiem dla nikogo raportowanie treści ,które będą przedmiotem naszych działań.

Początkowe sprawy organizacyjne i finansowe biorę na siebie, oczywiście będę, zapewne potrzebował konsultacji. Chciałbym w ciągu najbliższych kilku miesięcy/może uda się do wakacji/ doprowadzić do złożenia w Sądzie dokumentów rejestracyjnych, a po wakacjach rozpocząć działanie.

Jednym z pierwszych naszych celów będą/to moja propozycja/ publiczne działania i wypowiedzi organizacji i związanych z nimi działaczy, które kwestionują prawo Polski do istnienia na obecnym obszarze.

Zapraszam zainteresowanych do zadawania pytań, zamieszczania swoich uwag, oraz zgłaszania swego akcesu pod tą notką, lub na wewnętrznej poczcie NP. Każdemu odpowiem w miarę możliwości. Proszę również o rozpropagowanie tej idei na innych forach, upoważniam każdego kto zgadza się z moimi propozycjami do używania tej treści, w części i całości oraz mojego nicka. Mam nadzieję że Redakcja nie ma nic przeciwko temu.

zib1- Zbigniew Bilski

 

Do Redakcji-Przpraszam zmieniłem tytuł i początek,zgodnie z moim wpiem do Administratora poniżej.
Mam nadzieję że moja inicjatywa jest zgodna z linią redakcyjną i zostanie na kilka,kilkanaście dni wyeksponowana na SG. Myślę że po dwóch, trzech dniach poinformuję czy jest sens eksponować ją dalej. Wiem że teraz jest gorący przedrocznicowy okres,ale tym bardziej zależy mi , żeby na gruncie towarzyszących obchodom nastrojów, powstało coś co z pewnością byłoby po myśli Wielkiego Patrioty Lecha Kaczyńskiego.

Brak głosów

Komentarze

Obawiam się że popełniłem błąd,nie chcialem iść na klikalność i nie dałem "porywającego" tytułu i początku. Jednak nie oczekiwałem aż takiej "nędzy", a z oczywistych względów zależy mi bardzo na powodzeniu tej inicjatywy.
Mam propozycję.Usunę tekst i przerobię go odrobinę i oczywiście poproszę o dłuższą ekspozycję.
Oczekuję na odpowiedź.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#150166

Pomysł bardzo słuszny, szcególnie jeśli chodzi o pozywanie do sądów kłamców i oszczerców kalających dobre imię Polski. Tylko czy starczy pieniędzy (i skąd je wziąć) na prowadzenie pozwów w sądach za granicą. Jest to jak najbardziej konieczne aby więcej nie pojawiały się określenia typu "polskie obozy koncentracyjne". Gdyby te gnoje co tak piszą parę razy zapłacili po milionku dolarów to nauczyliby się że tak pisać nie wolno! A naprawdę to jest to zadanie rządu aby dbać o dobre imię Polski ale rządu polskiego nie ma. Jest tylko klika bandytów i agentów która okupuje Polskę z obcego kacapskiego i szkopskiego nadania. Ach ci Polacy, tacy są głupi i tak omamieni tą propagandą wsi24 i aborczej.....

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#150175

Kasa nie jest problemem,szczególnie gdy chodzi o sprawy o odszkodowanie w cywilizowanym świecie,choćby w stanach. Tam cęsto prawnicy pracują w oparciu o umowę,która określa ich udział w odszkodowaniu.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#150179

Witam
wspaniały pomysł. W jaki sposób można razem z Wami działać w tym przedsiewzięciu? Uważam, że nadszedł czas podniesienia "spuszczonej głowy Polaka", aby inni wiedzieli że w II WŚ, I PÓŹNIEJ z komunistami walczyli najdłóżej właśnie Polacy często zdradzani przez niby sojuszników.
Pozdrawiam Ledor

Vote up!
0
Vote down!
0

ledor

#150848

Oczywiście że kazdy będzie mógl brać udział w naszej przyszłej pracy.Teraz jest czas na pewne sprawy organizacyjne.w tym też bedzie można uczestniczyć.
O wszystkim bedę informował tutaj i poprzez pocztę NP.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#150851

(i skąd je wziąć) na prowadzenie pozwów w sądach za granicą".
 

Nie jestem prawnikiem, stąd moje pytanie: na jakiej zasadzie prawnej niemiecki sąd mógł skazać panią Arciszewską - Mielewczyk ? 

Czy tej zasady nie można wykorzystać w procesach przed polskimi sądami przeciw "autorom" tekstów w ichnich Szpiglach. Czy nie wystarczyłby zwykły pozew prywatnej osoby w polskim sądzie ?

Trzeba też wziąć pod uwagę, że "niezależne" polskie sądy nie kiwną palcem bez tzw. woli politycznej, którą ktoś musi im objawić !

Vote up!
0
Vote down!
0
#150236

Jeszcze raz,koszty poczatkowe biore na siebie,zawiadomienie o mozliwości p[opelnienia przestępstwa nic nie kosztuje,kiedy zxaś będziemy chcieli pozwać choćby niemiecką gazetę to pieniądze się znajdą,zapewniam.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#150241

wielkizderzaczhedronówW pełni cię wspieram, wspaniała idea.NIECH ŻYJE POLSKA!!!!!

Vote up!
0
Vote down!
0

wielkizderzaczhedronów

#150187

Wielkie dzięki.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#150189

Proszę ustosunkować sie do mojej prośby zawartej w końcowej części notki.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#150208

Serdeczne dzięki.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#150217

Uważam,że inicjatywa wspaniała.Popieram.

Vote up!
0
Vote down!
0

Janowa

#150255

bo z racji wieku i z racji kilku innych "racji" nie mogę teraz aktywnie uczestniczyć w tym projekcie. Przepraszam za to :(  i życzę powodzenia. Będę obserwował rozwój tej akcji i oczywiście wspierał na miarę moich możliwości.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#150267

10/10

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#150276

Po raz kolejny prosze o ustosunkowanie się do mojej prośby.w sposób trwały tak abym nie musiał tego robić z każdą zmianą admina dyżurnego.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#150285

Adam

Serdeczne dzięki za kapitalną inicjatywę .
W miarę swoich mozliwości będe wspierał
także finansowo OKOP .

Pozdrowienia !!!!

Vote up!
0
Vote down!
0

Adam

#150300

gość z drogi

Swietna Incjatywa,my internetowi bojownicy,wyjątkowo dobrze ją Czujemy....

Pinychnych stronach, walczymy z TYM,co TY ująłeś w Jedno

I TAK Trzymać,jesli dodamy do tego możliwość zaskarżenia,to

Wspaniale

Popieram Cię z całego serca i duszy........tego nam bardzo brakowało

Powodzenia w naprawianiu Dobrego Imienia Polski...

jestem pewna,ze bezinteresownie dołączą następni..........

przestańmy rozmieniać się na drobne,a połaczmy siły..........by "dziki kraj"

był napiętnowany i właściwie oceniany.......

dycha OKOPowa......

pozdr

 

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#150307

kaja

Wspaniała inicjatywa, popieram z całego serca. 10.

pozdrowienia

P.S. Dziwi mnie milczenie administracji.

 

Vote up!
0
Vote down!
0

kaja

#150359

Niech wspaniałe świadectwa miłości Ojczyzny, bezinteresowności i heroizmu będą wyzwaniem do zbiorowego poświęcenia wielkim narodowym celom.
- Jan Paweł II –

Vote up!
0
Vote down!
0
#150379

i jestem zainteresowany.
Choć mam pewne wątpliwości, co do kształtu takiej działalności.

Vote up!
0
Vote down!
0
#150403

Pomysł jes bardzo świeży,sam w ciągu najbliższych dni będę przygotowywał coś w rodzaju konspektu na temat celów,zasad itp/będą to wytyczne do przygotowania Ststutu/.Wszyscy potancjalnie ,wstępnie zainteresowani otrzymają te informacje z prośbą o akceptację lub ewentualne uwagi i z zaproszeniem do Komitetu Założycielskiego.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#150406

Rozesłałam wici po znajomych.

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#150439

Wszystko to bardzo nowy pomysł,ukladam to sobie i poznaję aspekty prawne , ustawy itp,w najbliższym czasie wezmę się za pisanie statutu,potem do wszystkich, którzy wyrażą zainteresowanie roześlę zaproszenia do udziału w Komitecie załozycielskim.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#150448

szczęść Boże , wici rozesłałam _________________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Vote up!
0
Vote down!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#150471

Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#150481

Wrzuciłem info na FB, dodam (jesli demonica jeszcze nie dodała) na stronie http://hej-kto-polak.pl
Inicjatywa bardzo potrzebna. Jedna rada - nie rób wszystkiego sam, poczekaj na współpracowników, którzy się zgłoszą.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#150479

musze opracować _________________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Vote up!
0
Vote down!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#150485

Popieram tę inicjatywę. Jest bardzo potrzebna. Jestem zainteresowana uczestnictwem i aktywnym udziałem w miarę moich możliwości.
pozdrawiam
Adela

Vote up!
0
Vote down!
0
#150489

Będziemy w kontakcie.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#150495

Wspniały pomysł i bardzo celna nazwa. Chcę brac w tym udział i zachęcac do tego znajomych. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
0
Vote down!
0

bm

#150502

będziesz w tym brała udział jeśli taka Twoja wola.Bedziemy w kontakcie./poczta NP/
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#150507

Monitorowanie naszych mediów to ciężka praca w warunkach szkodliwych dla zdrowia (toksyczne opary), ale ktoś to powinien robić. Baza danych wyjątkowych szmatławców byłaby przydatna (drobne szumowiny odpuszczamy).

Vote up!
0
Vote down!
0

Leopold

#150546

Założenie i prowadzenie bazy to jedna z najważniejszych spraw.Teraz jednak zajmuję się sprawami organizacyjnymi.Będziemy w kontakcie.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#150571

 NIE ! Ten błąd dał początek wszystkiemu - nie mogą mieć poczucia bezkarności i zapomnienia.Historia nauczyła ,że obrastają siłą i szkodzą potem podwójnie.Nie popełniajmy wciąż tych samych błędów.Niech wiedzą ,że będą na zawsze naznaczeni - to zmusza do większej odpowiedzialności...

----------------------------------

Pozdrawiam Poprawnie Myślących !

Vote up!
0
Vote down!
0

hejabar

#150813

Dlatego zalezy mi żeby wśród nas byli ludzie z różnych stron Polski.Monitorowanie mediów lokalnych jest tak samo ważne jak monitoroweanie mediów ogólnopolskich.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#150830

Proponuję założyć stronę internetową O.K.O.P.
Inicjatywę popieram.

Domeny:
okop.pl - zajęta, ale z ciekawych okop.info.pl, okop.net.pl,okop.org.pl - są wolne. Warto się pośpieszyć.

Vote up!
0
Vote down!
0
#150559

Nie wiem jak to się robi/domena/ale spróbuję.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#150572

Aleksander Szumanski

Groźnym wrogiem polskości jest wybiórcza. Jej naczelny pomieszcza w niej artykuł Żuradzkiego "Patriotyzm jest rasizmem", aby przejść do czynów. W czasie konferencji prasowej w Stanisławowie nawołuje w ślad za tutulkiem likwidację Polski przez połączenie Polski z Ukrainą w twór UKR-POL, lub POL-UKR.
Źródła posiadam, zapisuję się do RUCHU PATRIOTYCZNEGO OBRONY POLSKOŚCI proszę o wiadomość
Z uszanowaniem dla autora
Aleszumm

Vote up!
0
Vote down!
0

Aleksander Szumanski

#150687

Sprawy organizacyjne zajmą jeszcze z pewnościa trochę czasu,oczywiście będę o wszystkim informował.Po przygotowaniu założeń ,a potem statutu,zaproszę Ciebie i wszystkich chętnych do Komitetu założycielskiego.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#150692

GW to podstawowa tuba propagandowo-manipulacyjna dla niezaangażowanego inteligenta. Dla przekroju społeczeństwa źródłem "prawdy" (coś jak konsomolskiej) jest TVN której patronuje J. Urban. Reszta to oszuści zapasowi (posiłkowi).

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________ Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#151378

Oczywiści masz rację.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#151388

Pełne poparcie!.
Obawiam się jednak że takie działanie wymaga znacznego zaplecza finansowego i specjalistów. Może się mylę, ale opłaty sądowe i inne z działalnością taką związane mogą nas po prostu przerosnąć. Nie mniej inicjatywa godna poparcia bezapelacyjnie.
W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#150685

Są różne formy obrony i protestu,tańsze i droższe,to co wybierzemy w pierwszej fazie będzie odpowiadalo naszym aktualnym możliwościom. Organizowałem kilka dużych przedsięwzięc, choć nie tego typu i sądzę że to się może udać,gdybyśmy nie spróbowali to by dopiero był niewybaczlny błąd.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#150695

Fakt.
W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#150709

Bardzo cenna inicjatywa,trzeba się organizować na wszelkie sposoby by ratować Ojczyznę. Jestem z gronem przyjaciół z Lublina do dyspozycji, czekam na informacje co dalej. Pozdrawiam wszystkich, którzy chcą bronić Polski i Polaków przed zniewoleniem!

Vote up!
0
Vote down!
0

Herakliusz

#150728

Z pewnością skorzystam z Twojej deklaracji.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#150831

Daje dychę za inicjatywę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#150763

Dobosz
popieram

Vote up!
0
Vote down!
0

Dobosz

#150804

Do Ciebie będę miał specjalną prośbę,niebawem dostaniesz "prywatną wiadomość" z góry przepraszam i dziękuję.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#150834

Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#150832

[quote]wielu z nas Polaków wytworzyli przez ostatnie dwadzieścia lat kompleks „polskości”. Patriotyzm to obciach. Chcecie aby Wasze dzieci, dzieci Waszych znajomych były wychowywane w kraju, który nie POtrafi zadbać o szacunek dla własnej historii, który nie reaguje nawet na najgorsze obelgi?[/quote]Nie pasuje wam, że polskość gdzieś jest obciachem? To teraz wiecie jak my, Ślązacy, czuliśmy się kiedy władze niemieckie, a potem polskie wmawiały nam że jesteśmy gorsi. Dopiero pokolenie nie pamiętające PRLu wraca do śląskości, bo uważa ją za wartościującą.

[quote]Obywatelski Komitet Obrony Polskości – [...]. Czas to zmienić, to My jesteśmy Obywatelami tego pięknego kraju, o zagmatwanej,trudnej ale też pełnej wspaniałych kart historii.[/quote]Mam nadzieję, że tu ruch patriotyczny, a nie pseudo-patriotyczny jak RPPŚ, Jarosław Kaczyński, czy Roman Giertych...

[quote]Od ponad dwudziestu lat wszystko co polskie i szlachetne jest niszczone i wyśmiewane. Banda pogrobowców KPP, szpicli na moskiewskich usługach, razem z gromadami użytecznych idiotów, których jedynym celem jest przypodobanie się samozwańczym elitom niszczą patriotyzm, gnoją wszystko to w co wierzymy i chcemy wierzyć. Musimy się bronić,musimy bronić naszej Ojczyzny i tego w co wierzymy.[/quote]Ale tak, żeby było nam łatwiej rozumieć - można prosić konkretne przykłady?

[quote]Karykatura Polskiego Państwa tego nie robi, będziemy bronić się sami. Wszyscy,którym nie odpowiada to że ktoś uważa Polskę za „dziki kraj”, wszyscy którzy nie chcecie godzić się z tezą że polskość to nienormalność, wszyscy,którym nie odpowiada to że na Polskim Stadionie Narodowym nie będzie biało-czerwono i królować będą obce flagi,że Polaków nazywa się złodziejami, czy zrównuje z hitlerowcami, wszystkich tych zapraszam.[/quote]1. Co do karykatury się zgadzam.
2. Co do dzikiego kraju też.
3. Co do Stadionu Śląskiego się nie zgadzam. Barwy regionalne są tutaj bardzo na miejscu. Zauważcie, że Śląsk to nie jest ziemia wyłącznie Polaków, lecz śląskiej wspólnoty regionalnej,  na którą składają się m.in. Polacy, ale także Niemcy, Ślązacy, Czesi, czy Romowie. Wszyscy mamy jakieś swoje barwy, ale wspólne są dla nas te żółto-niebieskie. Czy też podnosilibyście krzyki, gdyby stadion w Wilnie, Ostrawie, Grodnie, Żytomierzu, czy Chicago były w barwach biało-czerwonych? Jeżeli uważacie krzesełka w barwach polskiego regionu, to zniżacie się poziomu Litwinów, którzy tępią polskość, uznają ją za zdradę litewskości, a polskie organizacje uznają za zło wcielone.

Czy wasz komitet będzie zwalczał także Polską Partię Ludową i Ruch Autonomii Śląska?

[quote]Podstawowym celem będzie swoiste monitorowanie wszystkich wypowiedzi publicznych, oraz wynajdywanie takich ,które naszym zdaniem szkalują Polskę i Naród Polski.[/quote]A mamy rozumieć przez pojęcie "szkalują"?

[quote]Jednym z pierwszych naszych celów będą/to moja propozycja/ publiczne działania i wypowiedzi organizacji i związanych z nimi działaczy, które kwestionują prawo Polski do istnienia na obecnym obszarze.[/quote]To trochę się zapędzacie za daleko, bo chcecie monitorować wypowiedzi z zagranicy.

[quote]Wiem że teraz jest gorący przedrocznicowy okres,ale tym bardziej zależy mi , żeby na gruncie towarzyszących obchodom nastrojów, powstało coś co z pewnością byłoby po myśli Wielkiego Patrioty Lecha Kaczyńskiego.[/quote]Szkoda, że z dwojga braci został Jarek, a nie Lechu. On przynajmniej wiedział co dla Polski dobre, a Jarek tylko potrafi konflikty tworzyć.

[quote]Jest to jak najbardziej konieczne aby więcej nie pojawiały się określenia typu "polskie obozy koncentracyjne".[/quote]Tylko, że tutaj sprawa jest niejednolita.
* Gdy chodzi o obozy z lat 1940-1945 to określanie ich mianem polskich jest ścigane mocą prawa jako kłamstwo oświęcimskie i bardzo dobrze, ale...
* gdy chodzi o obozy z okresu od 1945 to określenie polskie jest już prawdziwe. W obozach wyzwolonych przez Czerwonych tworzono nowe, w których trzymano obywateli Reichu, a prowadziło je polskie Ministerstwo Porządku Publicznego. Żeby nie rozpoczynać zbędnej dyskusji dodam, że w tych obozach zdecydowaną większość stanowili ci, którzy za Hitlera przywilejów nie mieli. Ci co mieli uciekli już wcześniej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#150865

1.Tak się składa że ja pamiętam PRL,i jakoś nie pamiętam że władze wmawiały Ślązakom że sa gorsi,kiedy to było? Może za Gierka,gdy cała Polska przyjeżdzala na Śląsk bo tylko tu można było kupić dobra gdzie indziej niedostępne?
Choć jestem "gorolem"czyli kimś w Waszym mniemaniu gorszym,mieszkam na Śląsku.A moja żona pochodzi z rodziny,która tu była od zawsze,są Ślązakami,ale nie takimi którzy fotografują się pod niemiecką flagą/RAŚ/, wprost przeciwnie na dźwięk niemieckiej mowy Ś.p.teściowi otwierał się "scyzoryk w kieszeni"
2. wszystko zależy od tego jak kto rozumie Patriotyzm.
3.Przykladów jest mnóstwo,lecz moim celem nie jest ich przypominanie,tylko zorganizowanie tych co je znają.
4. Barwy regionalne- nie wiem może i tak,tylko to jest stadion NARODOWY,został wybudowany nie tylko za pieniądze Ślązaków.Zresztą może nie byłoby sprawy gdyby nie to że miał być w barwach biało-czerwonych i to komuś przeszkadzało.Ty odpowiedz mi komu i dlaczego?
5.Stowarzyszenie nie będzie zwalczać nikogo kto mu nie da do tego racjonalnych powodów.A co do pojęcia szkalowanie to proszę zajrzeć sobie do odpowiednich slowników.
6."Zapędzacie się za daleko"???To co na Ślązaków można pluć z zagranicy,to może skoro kuc i raś ogłaszają Śląsk odzielnym państwem to odczepcie się od tych,którzy powiedzą coś o Was co nie będzie się Wam podobać,i będzie to powiedziane "za granicą" na przykład w małopolsce.
7.Ubolewanie że przeżył J.K jest zwyczajnym objawem podłości i świadczy o autorze.
8.Ostatni cytat nie pochodzi z mojej notki,ale całkowicie się z nim zgadzam.Zaś Twoje porównywanie "obozów polskich" do obozów typu Auschwitz jest co najmniej żenujące.

Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#150875

[quote]1.Tak się składa że ja pamiętam PRL,i jakoś nie pamiętam że władze wmawiały Ślązakom że sa gorsi,kiedy to było? Może za Gierka,gdy cała Polska przyjeżdzala na Śląsk bo tylko tu można było kupić dobra gdzie indziej niedostępne?
Choć jestem "gorolem"czyli kimś w Waszym mniemaniu gorszym,mieszkam na Śląsku.A moja żona pochodzi z rodziny,która tu była od zawsze,są Ślązakami,ale nie takimi którzy fotografują się pod niemiecką flagą/RAŚ/, wprost przeciwnie na dźwięk niemieckiej mowy Ś.p.teściowi otwierał się "scyzoryk w kieszeni"[/quote]1. Wmawianie mam, że jesteśmy gorsi odbywało się np. przez traktowanie nas jakbyśmy byli jakimiś Niemcami, czy też bicie dzieci w szkołach za godanie.
2. Na Śląsku można było dużo kupić, tylko że to nie było z miłości dla Śląska. Tu chodziło oto, żeby ludzi z całej Polski zebrać u nas, żeby pracowali w kopalniach i hutach.
3. "Gorol" to nie osoba gorsza, lecz obca a to różnica. Antagonizmy hanysko-gorolskie to wynik wciśnięcia na Śląsk ludności polskiej, z Ukrainy Zachodniej. Była to ludność obca kulturowo.
4. Pan chyba nie wie co to w ogóle jest RAŚ. Jest to ruch dążący do odzyskania autonomii, która zabrali nam nielegalnie komuniści. Autonomia ta była i ma być integralną i nieodłączną częścią Polski, zgodnie z art. 1 ustawy konstytucyjnej z dnia 15 lipca 1920 r. Autonomia ma być dla wszystkich - Ślązaków i dla nie-Ślązaków.
5. Czemu nazywa Pan RAŚ niemiecką flagą? Że niby Niemcy to jacyś gorsi?

[quote]2. wszystko zależy od tego jak kto rozumie Patriotyzm.[/quote]Patriotyzm do dla mnie miłość do jakieś ziemi, niezależna od naszej tożsamości narodowo-etnicznej, wyznaniowej, językowej, rasy, czy pochodzenia. Patriota kocha swoją ziemię i nie mówi innym - ty jesteś taki, a ty taki, jak Kaczyński. Uważam (co zgodne ze śląską specyfiką), że można być narodowości śląskiej i kochać Polskę. Dla przykładu (po raz kolejny) poda siebie - w spisie dałem narodowość "śląska" i "niemiecka", język domowy "śląski" i "polski", popieram ideę autonomii śląskiej, ale jakoś nie domagam się żeby wywalono stąd wszystkich goroli, czy też żeby się odłączyć od Polski, o przyłączeniu do tego chorego, socjalistycznego tworu jak Niemcy nie wspominając. Nie rozumiem po prostu tego straszenia RAŚiem, który nie jest ruchem separatystycznym. Współczesne państwo powinno opierać się na wspólnej tożsamości państwowej (obywatelska koncepcja stabilności państwa), zamiast na tożsamości narodowej (narodowa koncepcja stabilności państwa).

[quote]3.Przykladów jest mnóstwo,lecz moim celem nie jest ich przypominanie,tylko zorganizowanie tych co je znają.[/quote]Ja temu nie przeczę, ale jestem człowiekiem konkretnym, dlatego wolę oprzeć się na jakimś wydarzeniu.

[quote]4. Barwy regionalne- nie wiem może i tak,tylko to jest stadion NARODOWY,został wybudowany nie tylko za pieniądze Ślązaków.Zresztą może nie byłoby sprawy gdyby nie to że miał być w barwach biało-czerwonych i to komuś przeszkadzało.Ty odpowiedz mi komu i dlaczego?[/quote]A za czyje pieniądze go budowano? Nie czarujmy się, ale Śląsk był kiedyś bogatszy niż dziś w stosunku do reszty Polski, więc i opłacił sobie budowę. Stadion jest ŚLĄSKI stąd barwy śląskie są optymalne. Stadion w barwach narodowych powinien stać w stolicy - Warszawie, ewentualnie w jakimś starym polskim mieście jak Poznań, czy Kraków, ale nie w Chorzowie. Do tego nie zapominajmy, że Stadion Śląski został pominięty (klasyka na Śląsku) w sprawie EURO 2012.

[quote]5.Stowarzyszenie nie będzie zwalczać nikogo kto mu nie da do tego racjonalnych powodów.A co do pojęcia szkalowanie to proszę zajrzeć sobie do odpowiednich slowników.[/quote]Nie mam zastrzeżeń co do samych pojęć, lecz ich rozumienia przez drugą stronę, np. dla Litwinów ochrona litewskości = tępienie polskości. I co Pan uznaje za danie racjonalnych powodów? Czy RAŚ, lub Polska Partia Ludowa dają takie powody i jeśli tak to jakie?

[quote]6."Zapędzacie się za daleko"???To co na Ślązaków można pluć z zagranicy,to może skoro kuc i raś ogłaszają Śląsk odzielnym państwem to odczepcie się od tych,którzy powiedzą coś o Was co nie będzie się Wam podobać,i będzie to powiedziane "za granicą" na przykład w małopolsce.[/quote]Proszę nie kłamać. Mam tu na myśli to, że monitorowanie zagranicy to trudna sztuka - niezbędni będą informatorzy. Kutz i RAŚ nie ogłaszają Śląsk innym państwem i proszę przestać siać to kłamstwo - to tak jakbym powiedział, że w 1940 obóz w Auschwitz założył Polski Rząd Emigracyjny. I proszę by Pan zajrzał na art. 1 ustawy konstytucyjnej z 1920 r.

[quote]7.Ubolewanie że przeżył J.K jest zwyczajnym objawem podłości i świadczy o autorze.[/quote]Prosze teog nie odbierać na zasadzie "szkoda, ze jarek nie zdechł", bo ja nawet największemu wrogowi nie życzę śmierci. Życie to nasza najwyższa wartość. Po prostu stwierdzam, że wolałbym by na scenie politycznej został Lechu, który o wiele lepiej od Jarka potrafił łączyć ludzi. Np. Lechu miłował Kaszubów, a Jarek ich potępił w raporcie.

[quote]8.Ostatni cytat nie pochodzi z mojej notki,ale całkowicie się z nim zgadzam.Zaś Twoje porównywanie "obozów polskich" do obozów typu Auschwitz jest co najmniej żenujące.[/quote]Żenujące jest ukrywanie prawdy. Nigdzie nie porównałem tych obozów, a jedynie wskazałem fakt, potwierdzony przez stronę polską, że po wojnie te obozy dalej działały pod kontrolą MBP i w tym przypadku określenie "polskie" jest trafne, tak jak określenie "niemieckie" na te z czasów wojny.

Vote up!
0
Vote down!
0
#150886

RAŚ-iowcu Eleksy to i tutaj na niepoprawnych też działasz?

Vote up!
0
Vote down!
0
#150955

Kłamstwa trzeba rozwiewać wszędzie..

Vote up!
0
Vote down!
0
#150967

jasne, bezwzględnie konieczny, bo one są w łapach niemieckich głównie. Ale przede wszystkim monitoring NN, a nawet monitoring tego wątku:

"* gdy chodzi o obozy z okresu od 1945 to określenie polskie jest już prawdziwe. W obozach wyzwolonych przez Czerwonych tworzono nowe, w których trzymano obywateli Reichu, a prowadziło je polskie Ministerstwo Porządku Publicznego"

Takie stwierdzenie tu sobie "stoi" i nikogo się nie boi. Wolność wypowiedzi?
Przynajmiej w tym wątku można chyba zastosować tzw. krótki proces i nie bawić się w "prawo do innych poglądów" !

Vote up!
0
Vote down!
0
#150871

1. Co do monitoringu to szykuje się dla męcząca praca. Przydałoby się jakiś informator w każdym kraju Niemiec.
2. Nie rozumiem Pańskiej reakcji na moje słowa o obozach powojennych. Co mam przez to rozumieć?

Vote up!
0
Vote down!
0
#150874

..trudno powiedzieć,że obozy zarządzane przez różnych Salomonów Moreli to były polskie obozy...tak samo jak większość zarządu MBP.Poza tym w tych obozach siedzieli również i Polacy.
Zgadzam się ,że cierpieli tak samo winni i niewinni,ale po tym co nam Niemcy zrobili,nienawiść była wielka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#150878

że troll robi swoje z sukcesem, a Ty śmiało w to wchodzisz.

To naiwność, czy coś innego ?

 

P.S. Ten wątek dotyczy organizowania OKOPu, a nie rozczłonkowywania Polski na kawałki.

Vote up!
0
Vote down!
0
#150880

[quote]Więc takie aleksoteksty tu, na tym wątku, uważam za trollowanie. To nie jest dobre miejsce na taką bijatykę. Szkodliwie skupia uwagę odwiedzających na sprawach innych niż OKOP.[/quote]Trollowaniem jest np. pański post. ja nie atakuję, lecz nadmieniam by to mieć na uwadze, by się potem nie okazało, że komitet będzie zielony kiedy się o tym dowie. Nie traktujcie każdego słowa, które zawiera coś niewygodnego jak atak na cała polskość, bo tym nigdzie się nie dojdzie. Trzeba znać błędy swojego kraju.

Vote up!
0
Vote down!
0
#150891

- wg nich, po "wyzwoleniu" w obozach siedzieli niewinni Niemcy (o tym wiedzą), natomiast nie wiedzą, że w katowaniach SB torturowano i mordowano POLAKÓW - patriotów. Poduczyć się trochę historii, poczytać w internecie strony o Żołnierzach Wyklętych, o zdrajcach Narodu - ile polskiej krwi mają na swoim sumieniu, w tym i śląskiej. _________________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Vote up!
0
Vote down!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#150882

Więc takie aleksoteksty tu, na tym wątku, uważam za trollowanie. To nie jest dobre miejsce na taką bijatykę. Szkodliwie skupia uwagę odwiedzających na sprawach innych niż OKOP.

Vote up!
0
Vote down!
0
#150887

podejrzewam , że zalęgły sie tutaj michnikowsko-raś-owskie wtyki i mącą, mącą ... _________________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Vote up!
0
Vote down!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#150889

Jeżeli komitet ma mieć taki charakter jak kolega, to tylko czekać na upadek. Takie rzeczy rozwiązuje się merytorycznie, a nie emocjonalnie, bez patrzenia na to że druga strona myśli tak samo.

Vote up!
0
Vote down!
0
#150896

[quote]..trudno powiedzieć,że obozy zarządzane przez różnych Salomonów Moreli to były polskie obozy...tak samo jak większość zarządu MBP.Poza tym w tych obozach siedzieli również i Polacy.
Zgadzam się ,że cierpieli tak samo winni i niewinni,ale po tym co nam Niemcy zrobili,nienawiść była wielka.[/quote]Proszę aby pan przestał zachowywać się jak knajpie. MBP było prowadzone przez Polaków, nie da się ukryć. Byli to czerwoni, ale jednak Polacy. Proszę nie odbierać tego jako atak na Polskę, bo tu nie o to chodzi. Po prostu stwierdziłem, że należy walczyć z nazywaniem "Auschwitz" polskim obozem, ale trzeba mieć na uwadze że określenie "polskie" też jest prawdziwe, ale do tych powojennych. Oczywiście, że w obozach ginęli Polacy, którzy podpadli władzy, tak jak w obozach niemieckich lądowali też Niemcy, którzy podpadli. Ja nie atakuję Polski, lecz stwierdzam coś co Polska sama już uznała.

Vote up!
0
Vote down!
0
#150890

To, że MBP było prowadzone przez osoby posługujące się językiem polskim, nie znaczy, że byli Polakami. Sami siebie uważali za bezpaństwowców-internacjonalistów-komunistów. Dla nich Polska to było puste słowo, a raczej słowo, ktore należało zwalczać jako wytwór "rekacyjno-narodowych sił".
I proszę bez jałowej demagogii, bo autonomia oznacza "samodzielność", "samostanowienie", czyli jest czynnym nawoływaniem do podziału Państwa Polskiego. Oczywistym faktom proszę nie zaprzeczać. Ciekawe, że RAŚ używa jako ragumentów pruskich map i symboliki pruskiej... Tęsknicie za Bismarkiem?

Vote up!
0
Vote down!
0

Kazia

#151497

............. lecą : Niemiec, Rosjanin i Ślązak. Mają tylko dwa spadochrony.Kto skoczy bez spadochronu ?? no kto ?
..... może mało śmieszne, ale za to prawdziwe !
Aleks, powiedz dr.Gorzelikowi... nie idż tą drogą !!
pozdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#150879

maruś, zostałeś zakapowany przez trolla. Współczuję. A co by ci zrobili, gdyś pisał na stronie RAŚ, to lepiej nie myśleć :)

 

Zamiast się skupić na OKOPie, to szarpiemy się tu jak dresiarze.

Vote up!
0
Vote down!
0
#150900

Jak już stwierdziłem, ruch ten upadnie dość szybko, lub zejdzie do totalnego rynsztoku, jeżeli ma mieć takich członków jak Panowie. Takie zachowania jak wasze mogły się sprawdzać 100 lat temu, ale teraz, cóż, liczy się umiejętność zdrowej i merytorycznej dyskusji, której wam brakuje. Miejmy jednak nadzieję, ze komitet ten będzie się składał się z ludzi, którzy potrafią postawić sprawę na argumenty jak np. Pan zib1, który wyszedł z inicjatywą dyskusji, a nie popychanki w stylu ulicznych dresów, jak Panowie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#150901

...... on jest "przecwelony" w RAŚ-owej dziupli. No powiedz, co to za Troll, nie znający się na - wicach :-)) Szkoda mi Psa bo bym mu powidział co ma zrobić z Trolem. A ten dzisiejszy Moderator ?? to też "fajny" chłop. pozdr. ......Nazywają nas mordercami, złodziejami, pijaczkami, a nawet przypisują nam gnębienie biednych, niewinnych Niemców..

Vote up!
0
Vote down!
0
#150905

[quote]No i gościu koniecznie też chce mieć coś do powiedzenia o OKOPie, no i co mu zrobisz. [/quote]Nie wiem po co te ataki. W swojej wypowiedzi pokreśliłem już, że popieram powłanie takiego komitetu, ponieważ to niedopuszczalne by polskość była powodem do wstydy dla młodych ludzi.

[quote]Nazywają nas mordercami, złodziejami, pijaczkami, a nawet przypisują nam gnębienie biednych, niewinnych Niemców..[/quote]Kto was tak nazywa, bo raczej nie ja.Stwierdziłem, że takie coś jak powojenne obozy istniej i sama Polska to uznaje za fakt. Nie twierdzę, że naród polski jest temu winny, bo oskarżanie narodu jest głupie. Nie winię was, tak jak nie winię Niemców, ani Rosjan, choć moja familja przez nich też cierpiała. To, ze piszę o polskich obozach nie znaczy że przeczę cierpieniom Polaków

Vote up!
0
Vote down!
0
#150910

 A moze napiszesz cos o slaskich obozach? Np Groß-Rosen?

Vote up!
0
Vote down!
0
#150913

Może jestem o czymś niedoinformowany. Może mi Pan przybliżyć problematykę? Kiedy Państwo Śląskie prowadziło obozy koncentracyjne, obozy pracy i dla kogo?

Vote up!
0
Vote down!
0
#150914

gościu koniecznie też chce mieć coś do powiedzenia o OKOPie, no i co mu zrobisz.

A za chwilę przyciągnie tu, za tym Timurem, jego drużyna i kijem ich nie odpędzisz  :(

Pozdro maruś

Vote up!
0
Vote down!
0
#150904

Nie było mnie jakiś czas i widzą że wątki POboczne się rozwinęły.
Proszę o to aby zostawić to miejsce dla ludzi,którzy chcą tworzyć OKOP.Jaki on będzie?Cóż,zobaczymy, ale z pewnością jego podstawowym celem nie będzie walka ze "śląskością" i dopóki Rasie i jakieś kucyki/"za dziesięć lat nie będzie Polski na śląsku"/ nie będą atakować Polski i Polaków,dopóty nie obchodzi mnie nawet to że "przyjaźnią" się z organizacjami uważanymi za nazistowskie.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#150909

[quote]Proszę o to aby zostawić to miejsce dla ludzi,którzy chcą tworzyć OKOP.Jaki on będzie?Cóż,zobaczymy, ale z pewnością jego podstawowym celem nie będzie walka ze "śląskością"[/quote]Podkreslę to jeszcze raz - ruch popieram, ale mam nadzieję że nie będzie to PIS-bis a raczej patriotyczna organizacja, która nie atakuje, lecz broni.

[quote]i dopóki Rasie i jakieś kucyki/"za dziesięć lat nie będzie Polski na śląsku"[/quote]Kto tak mówi? Raczej nie RAŚ, bo ten mówi o autonomii za 9 lat a nie o państwie. A to każdy powinien wiedzieć, że nie to samo.

[quote]dopóty nie obchodzi mnie nawet to że "przyjaźnią" się z organizacjami uważanymi za nazistowskie.[/quote]Jakimi??

Vote up!
0
Vote down!
0
#150911

Odnośnie Komitetu i jego działań to jeżeli będzie to organizacja rzeczywiście patriotyczna, a nie pseudo, to będzie mogła liczyć nawet na wsparcie organizacji śląskich, takich jak Związek Górnośląski, Młodzież Górnośląska, Ruch Autonomii Śląska, Mniejszość Niemiecka, Młodzież Niemiecka, etc, etc, ponieważ polskość jest integralną i nieodłączną częścią śląskości, więc wstydzenie się polskiej tożsamości narodowej i państwowej szkodzi pośrednio także śląskiej tożsamości etnicznej i regionalnej oraz niemieckiej mniejszości narodowej. Dlatego właśnie tego organizacje będą chętnie wspierać działania na rzecz walki ze "wstydem" wynikającym z polskości. Wszak Niemcy i Ślązacy to też obywatele Polski. Jeżeli ktoś nie wierzy w to co napisałem to ostatnio rząd niemiecki zamierza wesprzeć Polonię niemiecką, pomimo że nie jest mniejszością narodową. Dlaczego? Ponieważ za niemieckimi Polakami, wstawili się polscy Niemcy!

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80620,9403737,Polski_Niemiec_wsparl_niemieckiego_Polaka.html

Vote up!
0
Vote down!
0
#150912

....... chyba cię "porąbało" Mein Herr ?? oberschlesier napisał : polskość jest integralną i nieodłączną częścią śląskości, więc wstydzenie się polskiej tożsamości ... k.c. chyba powinno być : śląskość jest integralną częścią polskości , czy nie ??

Vote up!
0
Vote down!
0
#150919

Jeżeli uważasz, że integralna częścią polskości jest też niemieckość i czeskość to owszem. Ślązacy to wspólnota regionalna na którą składają się os. narodowości polskiej, niemieckiej, czeskiej, śląskiej, romskiej i wielu innych, tak też śląskość jest połączeniem kultury rdzennej i kultur Polaków, Niemców, Czechów, etc.

 

Nie wiem dalej po co robicie te ataki, czy tak chcecie ograniczać wstyd z polskości?

oberschlesier...

Raczej - Oberschläsinger

Vote up!
0
Vote down!
0
#150924

...... Ty się ucz języka niemieckiego !!! bo Ci nie pozwolą podpisać tej "V" -Listy :-))))
OBERSCHLESIER = Górnoślązak

Vote up!
0
Vote down!
0
#151035

że facet zmienia nick`a, IP, i za dwa dni zgłasza akces do komitetu organizacyjnego OKOPu, jako bogu ducha winny patriota w najczystszej postaci.

Jak będzie ten OKOP wtedy działał, jak - nie przymierzając - Porozumienie Polskie, co tylko "wisi" w necie, a Kukiz mu patronuje. Też szczery patriota.

Vote up!
0
Vote down!
0
#150928

Nie rozumiem o co Panu chodzi. W sensie, że ja jestem jakimś gorszym polskim patriotą, bo deklaruję narodowość śląsko-niemiecką i przez to z automatu jestem zdrajcą, rewizjonistą i nazistą? Czy też dlatego, że piszę o czymś co Polska już uznała za fakt (obozy powojenne)??

Wie Pan co, jeżeli ten Komitet ma dać rezultaty to musi opierać się nie na hipotezach i szukaniu dziury w całym, lecz na współpracy i niezbitych argumentach. Inaczej stanie się popychadłem.

A co do akcesu, to proszę się nie bać. Jestem Ślązakiem, więc mam swoje poczucie honoru. A sympatię do inicjatywy już wielokrotnie w tym temacie wyraziłem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#150931

Tak jak napisał Zib. Nikt nie zabrania Ślązakom czuć się Ślązakami (jeśli tego chcą).
Polacy potrafili zaakceptować mniejszość Niemiecką nawet w swoim parlamencie to czemu mieliby nie zaakceptować Ślązaków ;)
Jednak RAŚ Panie szanowny z jej nawoływaniem do autonomii Śląska i oderwania go od reszty kraju wpisuje się doskonale w retorykę ziomkostw i niejakiego pana Hubke (przepraszam, ale nie chce mi się klawiatury przestawiać). I jako taka musi budzić sprzeciw bo jest w swej istocie antypaństwowa. To chyba jest oczywiste i proste jak drut. Dziwić się można że taka organizacja zdołała zostać zarejestrowana przez nasze sądy. Ale to inny temat.
W każdym razie dopóki jakakolwiek organizacja będzie miała na celu działalność w celu zachowania kultury i tradycji Śląska nikt nie powie złego słowa. Ale to co proponuje RAŚ w moim przekonaniu kwalifikuje się do postępowania prokuratorskiego i w efekcie jego delagalizacji.
I żeby nie było niedomówień. Sam mieszkam na Śląsku podobnie jak Zib.
Dlatego bardzo proszę nie prowadzić w tym miejscu agitacji tej organizacji bo na mnie jak i innych działa to jak płachta na byka. No chyba, że taki był cel Pańskich wypowiedzi. Bo zdaję sobie sprawę że niektórzy już mają taką konstrukcję psychiczną.
W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#151025

[quote]Polacy potrafili zaakceptować mniejszość Niemiecką nawet w swoim parlamencie to czemu mieliby nie zaakceptować Ślązaków ;)[/quote]Dlatego pytałem czy to patriotyczne, czy pseudopatriotyczne. Taki PIS to naszej społeczności nie uzna nawet w zamian za Lwów.

[quote]Jednak RAŚ Panie szanowny z jej nawoływaniem do autonomii Śląska i oderwania go od reszty kraju[/quote]Proszę zdecydować - autonomia czy secesja? Proszę mi wskazać że RAŚ dąży do oderwania Śląska (jakieś dokumenty, przykłady działań), ponieważ teraz Pańskie słowa są kłamstwem. W latach 1922-39 województwo śląskie było częścią Polski, czy nie? No było, a miało szeroką autonomię wewnętrzną, o której odzyskanie walczy (demokratycznie i zgodne z prawem RP) RAŚ.

[quote]Dziwić się można że taka organizacja zdołała zostać zarejestrowana przez nasze sądy. Ale to inny temat[/quote]Dążenie do autonomii terytorialnej nie jest sprzeczne z prawem. Sprzeczne z nim byłoby dążenie do odrębnego państwa.

http://poczta.niepoprawni.pl/blog/1745/imperium-ras-kontratakuje-czyli-poczatek-prawdziwego-problemu#comment-173850

Vote up!
0
Vote down!
0
#151089

Aleksy czy jak tam panu na imię , w rzeczy samej , pańska determinacja w dążeniu do celu nie jest przypadkowa i wcale nie oderwana od ogólnie szeroko lansowanych tendencji czyli ogólnoeuropejskiego dążenia do regionalizmu.

Tylko na fali owego przyzwolenia z drugiej zaś strony "miękkiej" polityki a raczej serwilizmu polskiej ekipy mieniącej się nazywać "polskim (nie)rządem", mogło dojść do czegoś takiego . Sytuacja przypomina najechaną brzózkę ..na którą to od czasu do czasu próbują wskoczyć co mocniejsze koziołki...

Korzystacie z okazji i trudno wam się dziwić w takiej sytuacji , polityka nie znosi próżni, ba , nie kieruje się zazwyczaj solidaryzmem . Jest bezwzględną grą interesów przede wszystkim pomiędzy podmiotami prawa międzynarodowego.

Tu należałoby się skierować kilka słów do podobnych panu zapaleńców ..Jeśli z naiwności ( w co wątpię) popełniacie ten rokosz to wiedzcie że jako zbyt mały terytorialnie "gracz" z góry jesteście skazani na wchłonięcie w granice innego podmiotu prawa międzynarodowego.

Ale to ja musiałbym być naiwnym sądząc że coś takiego ma miejsce .Najprawdopodobniej role są już przydzielone , teraz natomiast trwa faza realizacji misternie zaplanowanego, oczywiście że dużo wcześniej, przedsięwzięcia.
Oczywiście sprawa jest istnym majstersztykiem w wykonaniu przede wszystkim ościennej dyplomacji w sukurs za nią uruchamiane są odpowiednia przyczółki ..do prowadzenia potrzebnej agitacji i propagandy.

Po woli nie wychylając się ponad to co konieczne za to podskórnie uzbrojeni w potężne środki finansowe stajecie się istnym "koniem trojańskim" ..

Wszystko to jak najbardziej w zgodzie z wszelką dyrektywą Unijna a co gorsza wykorzystując ułomne i rozbuchane do granic absurdu "polskie prawo" popychacie dzień za dniem ową szalę aż do upragnionego zwycięstwa ..

Przed takimi krokami przestrzegał swego czasu wielki obrońca polskości Śląska pan Wojciech Korfanty. Ówczesny wojewoda Grażyński jak na ironię tyle miał wspólnego z polską racją stanu co "członek" obecnego rządu .

Miał rację pan Korfanty że nie wierzył tym ignorantom gospodarczym - "warsiawskim"..

Grabski natomiast miast rozwijać równomiernie a przez to i racjonalnie Śląsk obkładał go co rusz nowymi podatkami.

Po czym doszło do najgorszego , za tą wierną służbę Polsce spotwarzono Korfantego i bez żadnego uzasadnienia w dowodach próbowano następnie zniszczyć jego samego , co gorsze , nie oszczędzono nawet jego najbliższej rodziny - czyli żony i dzieci..

Wstyd mi jako Polakowi za te podłe knowania Piłsudskiego pod adresem nie tylko samego Korfantego ale i jego rodziny.

Wiele z tych faktów opisuje sam Korfanty w swej "Odezwie do
ludu Śląskiego" z 1927 roku wydanej własnym nakładem .

Z tego nie jestem i nigdy nie będę dumny jeśli chodzi o same dokonania sanacji międzywojennej.

Warto zatem pamiętać o ówczesnym tle politycznym i gospodarczym tamtego regionu.

pozdrawiam
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."/Z.Herbert/
/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#151104

Dokładnie jak piszesz.
W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#151117

Ja swojego zdania nie zmienię w tej kwestii. Nie będę się jednak w tym miejscu zabawiał w polemiki na ten temat.
Proszę założyć wątek, a wówczas znajdzie Pan miejsce do wyrażania swoich poglądów i ewentualnej dyskusji. Jednak akurat ten wątek poświęcony jest innemu zagadnieniu. Wypadałoby to uszanować.

W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#151116

costerin

Kaszuby-Slask.

My Polacy czyli Kaszubi i Slazacy mowimy jasno i wprost!!!

Juz nie raz targowiczanie z warszawy doprowadzili do utraty,polski,do utraty Kaszub i Slaska!!!

dzisiejszym herr thuzk-om i komorom ku przypomninieu

K-S.

Nigdy nie bylo niemieckiego slaska ani kaszub,byla wieloletnia okupacja[zabory] gdyby druga wojna swiatowa nie trwala lat 5 a 150 siat czy mowilby ktokolwiek o historycznym niemieckim miescie -warschau-???

idz do linku.http://niepoprawni.pl/blog/2386/wszyscy-jestesmy-kaszubami

Vote up!
0
Vote down!
0

costerin

#151043

Pański post to 100% stek kłamstw, których nie potrafi pan uzasadnić. Śląsk nigdy pod zaborem nie był, a jeżeli tak to teraz mamy zabór polski i czeski. Śląsk był niemiecki i to fakt, z którym polemizować się nie da (to jak podważanie polskości Józefa Piłsudskiego). Ślązacy byli zawsze u siebie - na Śląsku.

Vote up!
0
Vote down!
0
#151085

Jak był niemiecki, to Ślązacy nie mogli być u siebie tylko u Niemców. ;)

Śląsk był pod zaborami zwłaszcza tutaj, mowa o zaborze niemieckim, czy to się panu podoba, czy to się panu nie podoba.

Vote up!
0
Vote down!
0
#151086

Śląsk był przez swoje istnieniu w państwie wielkomorawskim, czeskim, polskim, austriackim, niemieckim. Przynależność państwowa nie miał wpływu na to, ze śląska wspólnota regionalna była zawsze u siebie - na Śląsku. Również dziś przy polskiej państwowości Ślązacy są u siebie, nawet gdy nie czują więzi z polskością.

A zaborów na Śląsku nie było, więc tworzysz teraz pseudohistorię. W wyniku, którego rozbioru Śląsk stał się niepolski? Pierwszego (1772)? Drugiego (1793)? Trzeciego (1795)? Żadnego. Nie udawaj, że znasz historię lepiej od polskich historyków.

Vote up!
0
Vote down!
0
#151088

[quote=Aleksy]Śląsk był przez swoje istnieniu w państwie wielkomorawskim, czeskim, polskim, austriackim, niemieckim. Przynależność państwowa nie miał wpływu na to, ze śląska wspólnota regionalna była zawsze u siebie - na Śląsku. Również dziś przy polskiej państwowości Ślązacy są u siebie, nawet gdy nie czują więzi z polskością.

A zaborów na Śląsku nie było, więc tworzysz teraz pseudohistorię. W wyniku, którego rozbioru Śląsk stał się niepolski? Pierwszego (1772)? Drugiego (1793)? Trzeciego (1795)? Żadnego. Nie udawaj, że znasz historię lepiej od polskich historyków.[/quote]
costerin

Jakkolwiek bandziorow,najezdzcow zaborcow nazywac,czy to niemcy,austrowegry,czy tez inne hieny,zawsze byla to ta sama germanska krew.

Slask to Polska,tak samo jak Kaszuby,wiec raz jeszcze K-S jak Kaszuby -Slask dla was ktorzy po te perly korony POLSKIEJ wyciagacie brudne lapy oznacza tylko jedno Kara Smierci.

Przepis na autonomie Slaska i Kaszub;

usiasc na tronie w wc,jak sie skonczy,popatrzec do muszelki,to co tam zobaczycie to wlasnie wasza autonomia.

Vote up!
0
Vote down!
0

costerin

#151091

1. Co ma do rzeczy "germańska krew"? Hitler już eksperymentował z rasami, ty lepiej nie próbuj.
2. Śląsk to Śląsk i koniec i kropka. Polska to państwo, a Śląsk to region. Śląsk jest w większości położony w Polsce, ale nie było tak zawsze, więc skończ z tą bzdetom o odwiecznie polskim Śląsku.
3. Śląsk zawsze był perłą w koronie, do którejkolwiek by nie zależał. Był perłą Korony Czeskiej, Austriackiej, Niemieckiej, ale niestety jeszcze nie jest traktowany jak perła Polski, dlatego RAŚ w ślad za słowami Korfantego próbuje go w tej Koronie umieścić jako perłę...
4. pomijam niski poziom (o ile jest jakikolwiek) merytoryczny dyskusji i cywilizacyjny oponenta.

Vote up!
0
Vote down!
0
#151138

[quote=Aleksy]1. Co ma do rzeczy "germańska krew"? Hitler już eksperymentował z rasami, ty lepiej nie próbuj.
2. Śląsk to Śląsk i koniec i kropka. Polska to państwo, a Śląsk to region. Śląsk jest w większości położony w Polsce, ale nie było tak zawsze, więc skończ z tą bzdetom o odwiecznie polskim Śląsku.
3. Śląsk zawsze był perłą w koronie, do którejkolwiek by nie zależał. Był perłą Korony Czeskiej, Austriackiej, Niemieckiej, ale niestety jeszcze nie jest traktowany jak perła Polski, dlatego RAŚ w ślad za słowami Korfantego próbuje go w tej Koronie umieścić jako perłę...
4. pomijam niski poziom (o ile jest jakikolwiek) merytoryczny dyskusji i cywilizacyjny oponenta.[/quote]
costerin

doch die polen,die untermenschen,[ przeciez polakami,podludzmi ]

wiec raz jeszcze K-S Kaszuby -Slask dla was to oznacza jedno
Kara Smierci.
zajzales juz do muszelki??? pokazala sie autonomia???

Vote up!
0
Vote down!
0

costerin

#151145

[quote=costerin]

[quote=Aleksy]1. Co ma do rzeczy "germańska krew"? Hitler już eksperymentował z rasami, ty lepiej nie próbuj.
2. Śląsk to Śląsk i koniec i kropka. Polska to państwo, a Śląsk to region. Śląsk jest w większości położony w Polsce, ale nie było tak zawsze, więc skończ z tą bzdetom o odwiecznie polskim Śląsku.
3. Śląsk zawsze był perłą w koronie, do którejkolwiek by nie zależał. Był perłą Korony Czeskiej, Austriackiej, Niemieckiej, ale niestety jeszcze nie jest traktowany jak perła Polski, dlatego RAŚ w ślad za słowami Korfantego próbuje go w tej Koronie umieścić jako perłę...
4. pomijam niski poziom (o ile jest jakikolwiek) merytoryczny dyskusji i cywilizacyjny oponenta.[/quote]
costerin

doch die polen,die untermenschen,[ przeciez polakami,podludzmi ]

wiec raz jeszcze K-S Kaszuby -Slask dla was to oznacza jedno
Kara Smierci.
zajzales juz do muszelki??? pokazala sie autonomia???[/quote]
costerin

jak kiedys ladnie powiedzial pan Cejrowski,z idiotami sie nie dyskutuje,idiotow sie zwalcza.

Vote up!
0
Vote down!
0

costerin

#151146

Jest Pan jednym z najbardziej prymitywnych osób z jakimi miałem styczność... Takie stawianie sprawy żadnemu stowarzyszeniu nie przyniesie korzyści, tym bardziej jeżeli w założeniach jest to poważna inicjatywa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#151261

Narzekasz Pan na oponenta a sam co Pan czynisz ? Zwróciłem Panu delikatnie uwagę że nadużywa Pan gościnności i cierpliwości autora wątku swoją dyskusją spychając go na boczne tory i co ? Ano nic. Sam Pan swoim zachowaniem wystawiasz sobie świadectwo. Uprzedzam, że każdy kolejny komentarz nie dotyczący wątku autora będę konsekwentnie odznaczał do moderacji.
W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#151151

Czy jest możliwośc by ktoś przeniósł offopty do tego tematu? http://poczta.niepoprawni.pl/blog/1745/imperium-ras-kontratakuje-czyli-poczatek-prawdziwego-problemu

Vote up!
0
Vote down!
0
#151172

Dziękuję bardzo za utrzymywanie tekstu o Inicjatywie OKOP na "górce".Cieszę sie z bardzo pozytywnego odbioru pomysłu i teraz wiem że OKOP powstanie.Proszę o przetrzymanie tego tekstu w tym samym miejscu jeszcze przez dwa,trzy dni.Wiele osób przez ostatnie dni zajmowało się sprawami związanymi z Rocznicą,chcialbym aby też mieli szansę podpisać się pod projektem.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#151052

Dziękuję bardzo za utrzymywanie tekstu o Inicjatywie OKOP na "górce".Cieszę sie z bardzo pozytywnego odbioru pomysłu i teraz wiem że OKOP powstanie.Proszę o przetrzymanie tego tekstu w tym samym miejscu jeszcze przez dwa,trzy dni.Wiele osób przez ostatnie dni zajmowało się sprawami związanymi z Rocznicą,chcialbym aby też mieli szansę podpisać się pod projektem.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#151098

Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#151099

Jestem za, popieram, gratuluję pomysłu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Kazia

#151498

Przepraszam, że dołączam tak późno. OKOP w 100%. Piękna inicjatywa. Rozesłałem informację do kilku (tylko tylu mi zostało) znajomych, którzy również popierają Pańska inicjatywę. Postaram się zainteresować tym pomysłem AKO im. Lecha Kaczyńskiego z Poznania.

Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
0
Vote down!
0
#151128

Oczywiście tak miało być:)

Vote up!
0
Vote down!
0
#151132

Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#151133

..... Szanowny Panie Zbigniewie. Oczywiście popieram pańską inicjatywę powołania do życia : OKAP...Absolutnie popieram, bo wiem,że kieruje się Pan dobrem naszej Matki . Tylko ??
gwoli, precysion ... czy jest Pan Ślązakiem ? czy zna Pan specyfikę tego Regionu ?? czy ,był Pan , łaskaw przeprowadzić , jakieś socjologiczne,badania dot. opinii Ślązaków ,w sprawie tzw. Autonomii ?? sporo pytań. Ja znam tych Ludzi b. dobrze .. oczywiście mam na myśli, normalnych, Polaków, śląskiego pochodzenia !!
W którymś , pańskim komentarzu.. powiedział Pan..,że to są wstępne, pierwsze przymiarki do zmierzenia się z tą materią.?
Zapewniam Pana, że sami Ślązacy, gołymi rękami, "poduszą", tę hołotkę .
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#151148

OKOP nie jest organizacją,a raczej nie będzie,której celem jest zajmowanie się Śląskiem,czy jego autonomią.Niestety rozwinął się /mimo moich próśb/wątek ,którego tutaj nie powinno być,może to celowe działanie.
Nie jestem Ślązakiem,ale moja żona pochodzi z prawdziwej śląskiej rodziny,mieszkam na Śląsku i znam wielu ślązaków,którzy mieszkają tutaj od pokoleń/nie tak jak twórca RAŚ/.Nie prowadziłem i nie mam zamiaru prowadzić żadnych badań.
Zwyczajnie mam dość tego że kto chce pluje na naszą Ojczyznę i w dodatku jest bezkarny,chce podjąć próbę aby z tym skończyć.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#151154

[quote=zib1]OKOP nie jest organizacją,a raczej nie będzie,której celem jest zajmowanie się Śląskiem,czy jego autonomią.Niestety rozwinął się /mimo moich próśb/wątek ,którego tutaj nie powinno być,może to celowe działanie.
Nie jestem Ślązakiem,ale moja żona pochodzi z prawdziwej śląskiej rodziny,mieszkam na Śląsku i znam wielu ślązaków,którzy mieszkają tutaj od pokoleń/nie tak jak twórca RAŚ/.Nie prowadziłem i nie mam zamiaru prowadzić żadnych badań.
Zwyczajnie mam dość tego że kto chce pluje na naszą Ojczyznę i w dodatku jest bezkarny,chce podjąć próbę aby z tym skończyć.
Pozdrowienia
zib1[/quote]
costerin

Slazaczka czyli Polka,bardzo kompetentna, pani Jadwiga_Chmielowska,niedlugo podejmiemy wspolprace,Kaszuby-Slask,napisz do niej jest na niepoprawnych,lub skontaktuj sie przez facebook,mozesz dodac ze wysylam Cie [narazie bez giwery] na front walki o POLSKE.
bo Kaszuby-Slask to dla zdrajcow znaczy jedno K-S czyli kara smierci

Vote up!
0
Vote down!
0

costerin

#151162

.....Nie jestem Ślązakiem,ale moja żona pochodzi z prawdziwej śląskiej ... To napisał my now friend ! Moja TEŻ!!! ale mieszkamy w moim rodzinnym, Mój Teść brał udział w odbudowie Warszawy... jako inż.w FSO. SORRY , jeszcze do Aleksandra .. : powiedz proszę .. naprawdę masz powody aby tak nienawidzieć Polski ?? Pozdrawiam Ślązaków z NP.

Vote up!
0
Vote down!
0
#151165

[quote=maruś]..... Szanowny Panie Zbigniewie. Oczywiście popieram pańską inicjatywę powołania do życia : OKAP...Absolutnie popieram, bo wiem,że kieruje się Pan dobrem naszej Matki . Tylko ??
gwoli, precysion ... czy jest Pan Ślązakiem ? czy zna Pan specyfikę tego Regionu ?? czy ,był Pan , łaskaw przeprowadzić , jakieś socjologiczne,badania dot. opinii Ślązaków ,w sprawie tzw. Autonomii ?? sporo pytań. Ja znam tych Ludzi b. dobrze .. oczywiście mam na myśli, normalnych, Polaków, śląskiego pochodzenia !!
W którymś , pańskim komentarzu.. powiedział Pan..,że to są wstępne, pierwsze przymiarki do zmierzenia się z tą materią.?
Zapewniam Pana, że sami Ślązacy, gołymi rękami, "poduszą", tę hołotkę .
Pozdrawiam[/quote]
costerin

nie zostawisz chociaz jednego dla mnie,jednego schowaj do worka dla mnie.

Vote up!
0
Vote down!
0

costerin

#151156

..... błagam ... zostaw mi Aleksa :-)))
coś mi mówi,że /mimo wszystko/ ,to OK !! Gość. "w razie co"- niech przyjeżdża do W-wy..
Aleksander.. ja nie znam Śląska ?? Boże, ilu ja mam tam Przyjaciół !!
Aleksander.... piękne Imię >>> od Wielkiego ?? czy od "kwaśniaka" ??
POZDR.

Vote up!
0
Vote down!
0
#151161

Nie znasz Śląska i to jest widoczne w każdym poście. Zachowujesz się jak szlachta polska - pokazać jaki to jestem ważny, kto by tam się przejmował, że się mylę!! Prosiłem o przeniesienie tej dyskusji do innego wątku.

O imionach masz tez takie pojęcie jak o Śląsku. Skąd tyś se wziął tego "Aleksandra"...

Vote up!
0
Vote down!
0
#151166

Specyfiki na pewno nie zna Pan. Gdyby Pan coś takiego powiedział na Śląsku, wśród rdzennych Ślązaków, o polskiej tożsamości narodowej to by Pan się zdziwił, ale to Pan zostałby pogoniony jako nacjonalista i pseudopatriota.

 

Co do sprawdzenia kto za, kto nie to polecam:

http://nm.dz.com.pl/pix/grafikiPOLSKA/grafika2.jpg

 

 

 

Proszę o odpisywanie na temat Śląska i Śląsków tutaj - http://poczta.niepoprawni.pl/blog/1745/imperium-ras-kontratakuje-czyli-poczatek-prawdziwego-problemu

 

Ten temat niech zostanie do spraw komitetu, a sprawy śląskiej niech będą poruszane tylko jeżelic dotyczy to samego komitetu. Dobrze by było gdyby administracja wątek przeniosła.

Vote up!
0
Vote down!
0
#151158

Podpiął się Pan pod mój komentarz dlatego czuje się zobowiązany odpowiedzieć.

Nie jestem adwokatem Pana Zbyszka, inicjatora tej inicjatywy, ale jestem pewien, że przynależność etniczna w żadnej mierze nie przeszkadza, więcej nie przyświeca, mu w realizacji tego projektu. Jako rodowity Wielkopolanin szczerze w to wierzę.

Dlatego też ufam, że jeśli ktoś zelży dobre imię Mazowszanina, Małopolanina, Wielkopolanina, Kaszuba, Ślązaka, Kurpia, Górala, Podhalanina, Podlasianina, mam mało czasu więc się zatrzymam, w skrócie POLAKA, reakcja będzie taka sama.

Dlatego proponuję napisać wpis we własnym blogu o Ruchu Autonomii Śląska, wyłuszczyć o co w tym chodzi i zapewniam, że zabiorę w tej dyskusji głos. Myślę, że Niepoprawni również wypowiedzą swoje zdanie. W tym chodzi o coś innego Szanowny Panie.

Z czystej ciekawości, bo szczerze nie wiem, zapytam. Ilu członków liczy RAŚ. I jaki to procent mieszkańców Śląska?

Vote up!
0
Vote down!
0
#151175

I proszę bardzo:
http://niepoprawni.pl/blog/3578/tradycje-samorzadowe-i-problem-relacji-polsko-%E2%80%93-slaskich

Vote up!
0
Vote down!
0
#151451

Bardzo fajny tekst, do którego komentarz postaram się jak najszybciej napisać. Mam nadzieję, że otrzymam tam odpowiedzi na postawione pytania.

PS. Dałem 10:) Bo przecież można się różnić pięknie...

Vote up!
0
Vote down!
0
#151472

szpicli na moskiewskich usługach", to ma jakieś wspólne pochodzenie etniczne czy nie ma? A jeśłli ma to ma to jakąś korelację z ich antypolskoscią, czy nie ma żadnej, najmniejszej? Oj wiem, że znacznie milej, wygodniej i ładniej jest tego nie dostrzegać, ale czy wtedy przypadkiem nie mijamy się z rzeczywistością?

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#151163

Pochodzenie etniczne mnie kompletnie nie interesuję.Wyraźnie to podkreślam-tyrolski kapelusz,mycka,czekistówka itp.

Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#151170

A mi się wydawało, że Żydzi są na tyle inteligentni, że zauważyli holokaust:). I choćby tylko po zauważeniu tego jak ich wyróżniono, starają się zdobyć jak najwyższe pozycje w społeczeństwach w których mieszkają. I to nie tylko drogą wolnej konkurencji, lecz wszelkimi sposobami, które wszak w ich oczach uchodzą za usprawiedliwione, skoro alternatywą jest  - wg nich - niebezpieczeństwo holokaustu. W związku z tym, wydawało mi się, że mają swój interes narodowy, który niekoniecznie jest współbieżny z interesem narodu-gospodarza (z którego wszak przedstawicielami rywalizują) i interes ten realizują wszelkimi, także czasem bezwzględnymi, metodami. No, ale pewnie myliłem się, podobnie jak np. ks. Chrostowski (ciekawa ksiązka wywiad), K. MacDonald, prof. K. Jasiewicz (dawny pupilek GW, który nieco zmienił optykę - pokrótce: w czasie wojny występuje postawa świętego i postawa nastawiona na przetrwanie. Nie może tak być, ze w przypadku Żydów zawsze usprawiedliwiona jest ta druga postawa, a od Polaków zawsze wymaga tej pierwszej, ratowania Żydów bez względu na straty. Po zmianie optyki, przestał być pupilkiem). Mylili się też wyjątkowo błędnie oceniający rzeczywistość oszołomy jak R. Dmowski czy H. Ford, a o ich ocenie wiemy, bo w tamtych czasach jeszcze można było tak myśleć, choć już wtedy było to  b. źle widziane. No, ale jeszcze nie zakazane. Dziś to oznacza śmierć cywilną, a czasem procesy sądowe i to nie cywilne, lecz karne. Nie wspomnę już o takich oszołomach jak H. Sienkiewicz (są w sieci wspomnienia jego tłumacza na angielski, nota bene poligloty nie mającego żadnego związku z polskością) czy Staszic...

Rozpisałem się , więc już podsumowuję. B. wygodna postawa z tym nieinteresowaniem się pochodzeniem etnicznym. Tylko czy na pewno godna przy tworzeniu OKOP? Jeśli ktoś atakuje polskość, to chyba ma to, przynajmniej czasem:)), jakiś związek z etnicznością? Czy może nie ma żadnego?

A może bronić polskości nie interesując się pochodzeniem narodowym atakującego?:)) I uznając a priori że nie ma ono żadnej korelacji z jego antypolonizmem - to znaczy wtedy, gdy atakującym jest Żyd, bo jeśli Rosjanin czy Niemiec, to wtedy wolno jeszcze to zauważyć:))

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#151186

Nie mój drogi ,nie obchodzi mnie kim jest ten kto szkaluje Polskę,bez względu na jego rasę,kolor skóry czy preferencje seksualne zaatakował moją Ojczyznę i przez to stał się moim wrogiem.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#151187

Zobaczymy jaczejkę komunistyczną antypolską. I stwierdzimy, że na 100 osobników 91 jest Żydami, choć stanowią oni w danej społeczności np 7%. I powiemy - nie interesuje nas ich pochodzenie. I nie dowiadujemy się o powiązaniu między żydowskością i komunizmem. Dlaczego? W imię czego zamknęliśmy oczy na fakty?

Ponadto czy nie zastanawia nas oraz czy nie inaczej reagujemy, gdy przeciw polskości występuje Polak (to się nazywa zdrada), Węgier (czy nie zastanawia nas, że pomimo historycznych więzów to robi) czy Niemiec. Wiedza o etniczności atakującego jest wręcz podstawą.

Tak, to jest uleganie politycznej poprawności - moim skromnym zdaniem - choćby nawet tekst miał  zewnętrzne znamiona sprzeciwu wobec tej poprawności, ale to pozory sprzeciwu.

Zresztą sądzę, że swoją opinię wyczerpująco uzasadniłem - nie nudzę więcej.

Serdeczności, pozdrowienia i dobrej pogody w końcu, tej atmosferycznej, ale w razie czego także pogody ducha życzę

Vote up!
0
Vote down!
0
#151211

[quote=zib1]Nie mój drogi ,nie obchodzi mnie kim jest ten kto szkaluje Polskę,bez względu na jego rasę,kolor skóry czy preferencje seksualne zaatakował moją Ojczyznę i przez to stał się moim wrogiem.
Pozdrowienia
zib1[/quote]
costerin

Punkt 1; statu OPKOP.

prosto i dobitnie napisane[sformuowane.

Masz racje niewazne kto nam pluje na kromke chleba,nie pytamy skad lecz walczymy z nim,bo nikomu przeciez nie w smak i przez gardlo nie przejdzie opluty chleb.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

costerin

#151383

kasuję.

Vote up!
0
Vote down!
0
#151181

Świetny pomysł, strzał w dziesiątkę. Akurat to, czego teraz potrzebujemy. Podziwiam Pana za Pana odwagę i trzymam kciuki! Niestety z racji mojej niepełnoletności nie mogę wziąć w tym udziału, z resztą nie wiem, czy bym podołała. Powiedziałam już o tym mojej mamie, która jest polonistką i wszelkie sprawy związane z naszym językiem są jej bardzo bliskie. Jej reakcja była co najmniej pozytywna :) Mam nadzieję, że za dwa lata będę mogła zapisać się do Obywatelskiego Komitetu Obrony Polskości!

Vote up!
0
Vote down!
0
#151183

Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#151232

Maria Kowalska
Z TAKĄ SPRAWĄ musisz być na kilku portalach. Właśnie zrobiłam Ci tzw. "zanęcenie tematu" na Nowym Ekranie. Pisz też tam i gdzie tylko możesz.
Nawiąż w spółpracę ze stroną http://www.antypolonizm.pl/
Sejsmograf antypolonizmu. Mogą mieć jakieś doświadczenie.

Vote up!
0
Vote down!
0

Maria Kowalska

#151421

Nie udzielam się na innych portalach,dlatego prosilem czytelników NP o rozpowszechnienie.Będziemy mieli wlasną stronę i oczywiście nawiążemy niezbędne kontakty,wszystko w swoim czasie.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#151457

Czy autor tematu ma jakiś wstępny projekt statutu stowarzyszenia, tuteż jakieś punktów, których stowarzyszenie MUSI się trzymać? Wiem, ze dopiero się zaczyna zbierać komitet organizacyjny, ale jakieś wstępne autorskie założenia chyba są?

Vote up!
0
Vote down!
0
#151426

Pracuję nad załozeniami do Statutu,kwestia czasu.
Najpierw był pomysł,teraz czas na działania formalne.
Propozycje będą publikowane.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#151458

Rozumie, że odnośnik do projektu statutu zostanie tu umieszczony? Najważniejsze jest odpowiednie napisanie celów i sposobu ich realizacji.

Vote up!
0
Vote down!
0
#151463

Przy walce ze wstydem z polskości warto się trochę zagłębić w poczucie wstydu z miejsca pochodzenia. Ludzie często wstydzą się że, np. że pochodzą ze wsi (poczucie wyższości miasta nad wsią), że pochodzi się np. ze Śląska (poczucie wyższości innych regionów), czy że pochodzi się z Polski (poczucie wyższości państw zachodnich). Jak pokazałem w nawiasach, bierze się to z mylnych stereotypów o wyższości jednych nad drugimi co jest przecież wierutną bzdurą, bo jakbyśmy się przyjrzeli to miejsca naszego pochodzenia, często są lepsze od tych z których "chcielibyśmy pochodzić". Wieś jest lepsza od miasta, bo zapewnia bliższy kontakt z naturą; Śląsk jest lepszy od zamieszkiwania gdzie indziej, ze względu na jego kulturę; Polska jest lepsza od państw zachodnich, bo mamy np. o wiele lepsze jedzenie, które bardzo sobie za Odrą cenią, Polska ma piękną historię. Dlatego tutaj trzeba pokazać ludziom, że na swój "dom" trzeba spojrzeć nie przez pryzmat niższości, lecz obiektywności.

Vote up!
0
Vote down!
0
#151484

proszę o informację o postępach

Vote up!
0
Vote down!
0
#151517

jestem Polakiem i wszedzie podkreslam dumnie swoje pochodzenie, jestem pelny podziwu z daniny krwi jaka wylaly pokolenia najwspanialszych Polakow za Ojczyzne, bez pomocy Przenajswietszej Maryi Panny byloby to niemozliwe do zniesienia, nie jestem meczennikiem, ale cierpie z powodu niedoli mego Narodu i jak moge pomagam Mu

Vote up!
0
Vote down!
0
#151603

miejmy nadzieję, ostatnich przejawach radosnej i celowej "tfu(!!)rczości" pani Hall, które trzeba jak najprędzej oprotestować /wprowadzi totalniacką inwigilację naszych dzieci/.
Popieram i przyłączę się, powodzenia.

Vote up!
0
Vote down!
0

Joanna K.

#151683

Przemilczana - jakby zapomniana,
rozlanymi wodami spięta,
jest kraina - mało światu znana.
Najpiękniejsza, najdroższa, najświętsza!

Wiedzą Ci, co w Niej młodość spędzili,
że tu wieczna jest pamięć nieszczęścia,
za to ludzie się rodzą wspaniali
w Przenajświętszych Matczynych objęciach.

Zanim świat ich daleki zabierze,
zanim ich możliwości pokaże -
z wyszeptanym, ojczystym pacierzem
rozkwitają w nich kosmosy marzeń.

Te marzenia rozrzucą po Ziemi.
Dla nich często poświęcą wszystko.
Romantyczni - osamotnieni,
bo ich serca zostały nad Wisłą.

W przemilczanej - jakby zapomnianej,
rozlanymi wodami spiętej,
przecudownej - mało światu znanej,
ukochanej, Krainie Najświętszej!

Ty podobnie myślałeś Karolu.
Świat Cię zabrał, lecz stale tęskniłeś -
przy tej małej kapliczce, gdzieś w polu
znowu jesteś! Święty! Powróciłeś!

Vote up!
0
Vote down!
0

Marek Gajowniczek

#151706

jestem za ale kto jest założycielem ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#151873

Znakomita inicjatywa Popieram w 100%.

Jeśli tylko będę mógł być pomocny,służę swoją osobą.

Swoim czasem,energią i chęcią przywrócenie Polsce Polskości na co dzień.

Eliminowania i gnębienia dziadów co kalają własną Ojczyzne.Przywrócenia godności barwom i godłu narodowemu , na co dzień.

Szacunku dla tradycji .

Dziękuje za zaproszenie do udziału w tak wielkiej sprawie.

Jestem zwykłym szarym obywatelem.Ale POLAKIEM.

Vote up!
0
Vote down!
0

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#151894

To piękna inicjatywa, jestem gotów do współpracy, proszę o bliższe informacje na prv. Serdecznie pozdrawiam-rewizjonista

Vote up!
0
Vote down!
0

REWIZJONISTA

#152277

Witam,
Proszę o kontakt jestem zainteresowany współudziałem w tym projekcie.
---
Pozdrawiam
Arkadiusz Szymański

Vote up!
0
Vote down!
0
#152306

Piękna inicjatywa. Gorąco popieram!

Vote up!
0
Vote down!
0
#152463

I chciałbym dołączyć się do projektu. Proszę o kontakt.

Pozdrawiam,
Piotr

Vote up!
0
Vote down!
0
#152662

Witam,
Jeżeli mogę pomóc to bardzo chętnie się zaangażuję, służę pomocą w sprawach informatycznych i monitorowaniu prasy angielsko / niemiecko języczniej i lokalnej polskiej.
---
Pozdrawiam
Arek Szymański

Vote up!
0
Vote down!
0
#153429