POLSKA czy POlska- Jacylowi,Smokowi i innym.

Obrazek użytkownika zib1
Kraj

Zapewne znów wpis „nie zostanie zauważony”,ale co mi tam.

Jacyl poruszył dziś bardzo istotny temat, zresztą co jakiś czas, ktoś z nas pisze o utraconej demokracji, o złej konstytucji, czy tragicznej ordynacji wyborczej. Szkoda że to wszystko kończy się tylko na wymianie zdań, i nic z tego więcej nie wynika.
Należę zapewne do znikomej mniejszości takich, którzy nie akceptowali kierunku „zmian” naszej Ojczyzny od samego początku,od 90-tego, a nawet przedtem. Postaram więc włączyć się w każdą inicjatywę,która da choć niewielkie nadzieje na to że zmienimy naszą Polskę.
Wydaje mi się jednak że idea Jacyla i z nim związanych idzie odrobinę za daleko, jeśli dobrze zrozumiałem to w grę wchodzi przygotowanie projektów ustaw i zmian do Konstytucji.
Zgoda, taki powinien być efekt końcowy, tylko nie można zaczynać od końca.
Zacząć moim zdaniem należałoby od określenia w jakimś tematycznym panelu dyskusyjnym/lub panelach/ zakresu naszych ,jako grupy o określonych preferencjach, oczekiwań. Należy odpowiedzieć jakiej chcemy POLSKI, a przy okazji postarać się tak określić zakres i tematykę zmian,aby były one do zaakceptowania przez osoby,środowiska o innych poglądach.
Całe to działanie powinno być skoordynowane z akcją uświadamiania Polakom że twór, w którym żyją z demokracją nie ma i nigdy nie miał nic wspólnego.
Docierać,tłumaczyć,perswadować że Demokracja to nie jest prawo do wrzucenia kartki wyborczej.
Pokazywać pozytywne przykłady że ludzie mogą mieć prawo decydować o wszystkim co ich dotyczy,że to MY Obywatele jesteśmy władzą najwyższą.
Jest kilka podstawowych tematów,które muszą do ludzi dotrzeć, muszą oni zrozumieć między innymi że:
-warunkiem podstawowym Demokracji jest rozdział władzy ustawodawczej,wykonawczej i sądowniczej, każda z nich musi być niezależna od pozostałych i muszą one być wybierane przez nas w oddzielnych wyborach.
-kolejnym warunkiem niezbędnym do funkcjonowania zdrowej Demokracji jest stała kontrola wybranego przez wyborcę z ciągłą możliwością odwołania posła,senatora,radnego,który zawiódł oczekiwania wyborców.
-niezbędnym warunkiem skończenia z partiokracją byłby zakaz tworzenia partyjnych klubów poselskich, poseł powinien reprezentować tylko i wyłącznie swoją grupę wyborców
-zastanowić się można i trzeba nad zmianą ustawy o partiach politycznych – czy chcemy aby mogły one funkcjonować tak jak teraz ,jako agregaty stworzone tylko po to aby zdobywać i utrzymywać władzę, takie PZPO? Czy też powinny jasno zostać w statutach określone szczegółowo cele, które przez partię mają być realizowane, jak również i grupy interesu, które dana partia reprezentuje. Nie można jednocześnie reprezentować homofili i homofobów, jakie wspólne interesy mogą mieć obrońcy praw zwierząt i miłośnicy golonki i polowań?

Tematów, na które trzeba by odpowiedzieć zanim zaczniemy się organizować i tworzyć ustawy jest bardzo wiele, moża je pogrupować i pracować nad nimi w grupach tematycznych. Łaskawa Redakcja mogłaby takie panele wydzielić.
Musimy pamiętać o jednej podstawowej zasadzie, w naszych planach nie możemy wykluczać nikogo, wypracowane przez nas rozwiązania muszą trafiać do wszystkich, którzy chcą mieć większy wpływ na to co się dzieje w Polsce, bez względu na to czy jest to konserwatywny prawicowiec, liberał, czy czerwona lewica.
Wydaje się że jesteśmy w stanie wypracować tak uniwersalne rozwiązania pod którymi będzie mógł podpisać się każdy.
Redakcjo, droga proponuję powołanie paneli w których będziemy wypracowywać rozwiązania w tematach:
-ustrój i organizacja Państwa
-ordynacja wyborcza
-partie polityczne
-inne propozycje
Może to zostać zorganizowane w podobny sposób jak „lub czasopisma” , tylko zamiast redaktora naczelnego koordynator czy koordynatorzy dyskusji,grupy roboczej? Co Wy na to?

Skończmy dość bezproduktywne dyskusje, zabierzmy zabawki zawodowym cudotwórcom i magikom, przynajmniej spróbujmy , tym bardziej że to my jesteśmy tymi zabawkami.

zib1

Brak głosów

Komentarze

"Zgoda, taki powinien być efekt końcowy, tylko nie można zaczynać od końca."

Nowa konstytucja to jest początek!!! Od tego trzeba zacząć... I to się zaczęło!

Co do Twojego apelu do Redakcji o powołanie paneli dyskusyjnych: jest forum. Niczego innego tu nie potrzeba. Do dzieła!

Pozdrawiam
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#107290

Ustrój,realia a potem kształt Konstytucji, chyba że sa już wypracowane konkretne koncepcje i przedyskutowane, przyjęte propozycje rozwiązań systemowych, jeśli tak to czekam na te konkrety,jeśli nie sam zxacznę pisać jak ja to widzę. Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#107328

Najwidoczniej umknęły Ci notki KJW z cyklu Imperium Polski. Polecam o tyle że po części spełnia to Twoje postulaty. Nic nie stoi na przeszkodzie byś także dołączył i "wniósł wkład pracy i inwencji" . Zapraszam przeto na stronę :
http://www.spiritolibero.fora.pl/
Jeśli uznasz że to Ci nie odpowiada zawsze możesz zrezygnować ^^
Z tego co wiem wkrótce ma ruszyć strona "konstytucjonalistów". Sam więc widzisz że coś się zaczyna dziać :)

pozdrawiam
W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#107302

Dzieki za zaproszenie,skorzystam.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#107330

Ale to właśnie jest początkiem. Aby móc dyskutować merytorycznie musimy mieć o czym dyskutować. Bez projektów nie ma o czym.

------------------------------------------------------------
"Jeżeli państwo jest zbudowane na występku i rządzone przez ludzi depczących sprawiedliwość, niema dlań ocalenia" PLATON "Państwo"

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#107305

Tak i nie, dytskutować można o składowych, trudno dyskutować o bigosie,czyli o wszystkim naraz. zależy to oczywiście jak rozumiemy konstytucję, czy jako zbiór najważniejszych praw i obowiązkow/tak bardziej po hamerykańsku/ czy/na drugim biegunie/ zbiór bzdetów,czyli konstytucja iewropejska.
Życzę wszystkiego najlepszego i w zależności od możliwości będę starał się popmóc.
Swoją drogą postaram się też na miarę moich skromnych możliwości opisać,przedstawić jak ja wyobrażam sobie Państwo Polskie w róznych jego aspektach.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#107332

Jak dobrze wiesz większość ludzi najszybciej reaguje na krótkie i wyraziste komunikaty, taka to już kultura obrazkowo - tabloidowa. Wynika to oczywiście z tego jak media kształtują przekaz i sposób jego odbioru. Ubolewam nad tym, iż mało kto chce czytać dłuższe, analityczne teksty, czy też dyskutować do białego świtu. Jednak i tak się sporo dzieje tu i na innych portalach, ludzie się budzą z pięknego snu jaki im funduje PO, PSL i Lewica, snu o Złym Wilku, Dobrym Gajowym, Czerwonym Kapturki i Babci. A ręka w nocniku już się moczy. Ja staram się czytać codziennie wszystkie wpisy na 3 blogach i część na salonie24, czytać kilka gazet i przeglądać kilka portali, a do tego praca. Sądzę, iż twoje propozycje, przynajmniej w części są realizowane i nie dopuścimy już by za nas się poukładali inni.

Pozdrawiam Serdecznie

jwp

Hrabia Skrzyński – Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
Marszałek Piłsudski – Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#107356

Szkoda że nie mam zdolności plastycznych bo zrobiłbym komiks pod tytułem np. Ordynacja wyborcza, a poważnie, nie chcę ukladac za Was,proponuję pomoc i proponuję "rozbicie" calego problemu na sekcje, ale jak uważacie.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#107361

Powolutku, choć czas goni.
Zacznijmy się organizować w grupy wspierania.
Są goście od grafik, filmów, muzyki, tekstów.

Możemy to połączyć.

Napisz scenariusze, szkice Do tematów jakie chcesz poruszać i zaczniemy działać - multimedialnie.

Pozdrawiam

jwp

Hrabia Skrzyński – Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
Marszałek Piłsudski – Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#107560

czyli że konstytucja to za mało i nieco od dupy strony. Ale takie ujęcie jak proponujesz też mi się nie podoba, gdyż jest też inaczej lecz też zbyt daleko idące. Lepiej się skupić na mniejszej liczbie tematów i opracowac tylko tak szczegółowo jak to jest w wąskim gronie możliwe - przez skromność zwyczajnie panowie!.

Nie można jednocześnie reprezentować homofili i homofobów,
jakie wspólne interesy mogą mieć obrońcy praw zwierząt i miłośnicy golonki i polowań? - czyżby ?
A całkiem sporo tych wspólnych jest interesów i całkiem mogą byc blisko fundamentalnych kości niezgody- ot choćby niezgoda na legalizację pornografii czy prostytucji nie zależy od preferencji seksualnych . Podobnie jest z niezgodą na pałowanie krzywo patrzących na organy władzy. Obrońcy zwierząt i miłośnicy polowań mogą wspólnie bronić lasów itd.

Problem klubów partyjnych nie trzeba rozwiązywać uderzając w partie ale wzmacniając np. możliwość odebrania mandatu przez wyborców W TRAKCIE KADENCJI.

Vote up!
0
Vote down!
0
#107396

Owszem mogą wspólnie bronic lasów, tylko PO co w jednej parti.Jako przykład łączenia ognia z wodą niech POsłuży Ci ostatni przykład rokoszan z PiSu, albo jak wolisz przykład wspólnego komitetu zlodzieji z oszustami w POszukiwaniu "wadzy" i tylko "wadzy.
W naszy kraju trzeba Zmienić bardzo wiele,POczynając od wprowadzenia wreszcie Demokracji do chociażby zmian ustaw POdatkowych,wszystkiego nie da się zrobic na raz,ale zacząc trzeba od określenia zasad ustrojowych.
Będę pisał o tym jak ja sobie wyobrażam POlSKĘ, jeśli ktoś tworząc projekt Konstytucji,czy inne projekty będzie chcił z moich doświadczen korzystać to bedę szczęśliwy jeśli nie to może przekonam choć jedną osobę że można inaczej.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#107569

A nie lepiej jest utworzyć, jak mówiłem, listę NGO i mediów szkodliwych i nieskodliwych, egzekwowane poprzez referenda?

Do tego warto by regiony widziane w UE połączyć inaczej - dla Górnego Śląska wstydem jest być w jednym regionie z Małopolską, a nie z Opolszczyzną.

Vote up!
0
Vote down!
0
#108801

[quote=Knight_In_Fire]Do tego warto by regiony widziane w UE połączyć inaczej - dla Górnego Śląska wstydem jest być w jednym regionie z Małopolską, a nie z Opolszczyzną.[/quote]

Jak widzę szanowny kolega już zaakceptował następny rozbiór kraju oparty na "jewropejskim" oszustwie ^^
I teraz uzasadnienia dla "secesji" ciąg dalszy ;)
Czas zacząć rozpatrywanie wpływu "alfa Centaurii" na życie społeczne mrówek i pochylić się z troską nad ich problemami :/

Bez urazy, ale nie mogłem się powstrzymać
W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#108827

Demagogia, nic więcej!!! Jak sobie wyobrażasz władzę, rząd, przy takiej wielości jednostek. Niemożliwe byłoby, podjęcie jakiejkowiek rzeczowej, kompromisowej decyzji??? Manipulacją jest również pomysł, jednomandatowych okręgów wyborczych, ponieważ prowadzi on w lini prostej do monopolizacji wszystkiego. Proszę sobie wyobrazić kogoś, kto pierwszy raz wygra takie wybory i czy pozwoli sobie, by oddać dobrowolnie mandać. Naiwnością, byłoby też wierzyć w bezpartyjność, czy niezależność kandydatów, którą tak się szafuje, choć wszyscy doskonale wiedzą kto jest kto??? Władza niestety jest jak narkotyk. Przykładem, są prezydenci i burmistrzowie miast, wójtowie gmin. Władza, jaką otrzymują po wyborze, pozwala im zdobyć wszystko, pieniądze, sponsorów, popleczników i do tego rezlizacja inwestycji, na koniec kadencji i kto z nimi wygra, kto może zaoferować coś lepszego??? Uważam, że najlepszym rozwiązaniem, są wybory uzupełniające. Bez szczegółów w skrócie wygląda to tak, przykładowo: rok 2011 wybory do sejmu senatu, ostatni raz wybieramy cały skład. Następnie wprowadzamy nową ordynację, która polega na sytemowym podziale terytorium Polski na cztery części tzn równomiernie + - w każdym województwie, rok póżniej, jedna z ćwiartek, przeprowadza wybory uzupełniające, wybierając ustaloną ilość posłow, w pierwszym i drugim roku, niech to będzie np: 20%, w trzecim i czwartym 30%, w piątym roku cała Polska, wybiera ponownie nowy pełny skład, werfikując pracę parti, stoważyszeń oraz tzw niezrzeszonych, i wtedy rónież prezydenta. Przy okazji zmiany ordynacji, wprowadzamy, usuwamy ze składu posłów, uznając większościową decyzję klubu, że dany poseł nie spełnia warunków wybieralności. Gwarantuję merytoryczną pracę od początku kadencji. Propozycja do dyskusji??? Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#108832

//-warunkiem podstawowym Demokracji jest rozdział władzy ustawodawczej,wykonawczej i sądowniczej, każda z nich musi być niezależna od pozostałych i muszą one być wybierane przez nas w oddzielnych wyborach.//

Na jakim prawie to stoi?
Jeśli wybieramy ludzi, to musimy wiedzieć, czy podoba nam się to co oni głoszą.
Mamy jakieś wytyczne ustrojowe? Ideę?
Na jakim paradygmacie Prawdy budujemy tę ideę?
To jest ważniejsze niż struktura, bo najlepsze struktury mogą służyć złu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#111333