Ruch Obywatelskiego Sprzeciwu - inicjatywa.

Obrazek użytkownika zib1
Kraj

Bez dwóch zdań podobają mi się prowadzone przez blogerów akcje, a szczególnie dość powszechny w tym gronie na nie odzew. Niestety wydaje mi się że poza integracją środowiska, poza może w ograniczonym w zasięgu pogłębieniem przez nas wiedzy o historii, również tej najnowszej, posuwają nas w bardzo ograniczony sposób w naszej drodze do priorytetowego celu,jakim nie wątpię dla każdego jest odsunięcie od władzy PO w następnych wyborach.

Wygląda też na to że PiS, nawet gdyby udało mu się osiągnąć najlepszy wynik i tak nie będzie w stanie zgromadzić większości parlamentarnej.
Niestety wygląda na to że po 2011 Polska może być znowu zarządzana przez ten sam układ, będzie to prawdopodobnie jakiegoś rodzaju konglomerat eseldowsko-peowski.
Widząc staczanie się naszego kraju przez ostatnie 3 lata, pamiętając o tym jakie szkody przyniosły naszemu krajowi poprzednie okresy rządów lewactwa występującego pod różnymi szyldami, nie możemy spokojnie czekać na rozwój sytuacji.
Jeśli mamy coś zmienić musimy zacząć działać już dziś.
Jeśli mamy spowodować odwrócenie się części elektoratu od PO i jednocześnie jeśli mamy pobudzić część elektoratu „martwego” musi to być działanie przemyślane, zorganizowane i zdecydowane.
Proponuje powołanie organizacji o charakterze fundacji non profit o nazwie np. Ruch Obywatelskiego Sprzeciwu. Organizacja ta nie powinna być związana z żadną partią i nie powinna żadnej partii popierać/ aby nie można na wprost przypiąć nam łatki przybudówki/. Powinniśmy zajmować się tylko i wyłącznie pokazywaniem społeczeństwu informacji o przewinach , zaniedbaniach i przestępstwach aktualnych władz. Najlepszą formą będzie,moim zdaniem/choć oczywiście jest to sprawa do dyskusji/ będzie publiczne zadawanie rządzącym pytań, na które odpowiedź nie będzie zbyt wygodna.
Bloki pytań można podzielić na trzy podstawowe tematy:
-pytania o charakterze gospodarczym np. o umowę gazową, czy o zamiary sprzedaży Lotosu Rosji
-pytania o charakterze społeczno-prawnym np. o rozszerzenie kompetencji służb i tym samym ograniczenie swobód obywatelskich
-pytania o Smoleńsk , i tu nie muszę chyba w tym gronie podawać przykładów.
Pytań powinno być niewiele, powinny być starannie przygotowane i powinniśmy nimi atakować przestrzeń publiczną przez długi okres, np. od wiosny do jesieni 2011.

Niestety podstawowym problemem jest fakt iż brak nam takiego nośnika informacji ,dzięki któremu moglibyśmy codziennie docierać do setek tysięcy ludzi. Jak wiadomo wszystkie znaczące media są z oczywistych względów dla takiego działania niedostępne, te na które moglibyśmy liczyć mają zbyt ograniczony zasięg oddziaływania. Internetem choć jest on bardzo nośny nie dotrzemy nawet do jego stałych użytkowników, którzy w większości nie podejmą próby dotarcia do, a tym bardziej zastanowienia się nad naszymi pytaniami.
W tej sytuacji aby poruszyć tłumy potrzeba innego środka przekazu,a takim mogą być wielkoformatowe nośniki reklamowe , wsparte akcją plakatową. Jest to jednak przedsięwzięcie wymagające niemałych środków, ale jestem przekonany że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie je pozyskać. Każdy z nas, którzy chcemy powiedzieć nieRządowi tuska dość, może wpłacać na konto fundacji środki na jakie go stać – sam pierwszy deklaruję takie wpłaty. Każdy z nas ma różnego rodzaju kontakty i każdy może pozyskać środki od osób, firm i organizacji. Jest nas dużo, z każdym dniem istnienia farsy pod nazwą rząd tuska będzie nas coraz więcej, musimy się zorganizować, musimy tę szansę wykorzystać.
Pamiętajcie 5,10 % zorganizowane i działające w wspólnym celu znaczy więcej niż kilkukrotnie więcej niezorganizowanych, więcej niż całe pseudoelity.

Jest to „luźna propozycja”, posiadam jakąś konkretną wizję powołania i działania takiej organizacji, sam jednak ze względów zarówno zawodowych, jak i przede wszystkim zdrowotnych nie będę w stanie podjąć się organizacji tego przedsięwzięcia, w które oczywiście na miarę moich możliwości chciałbym się zaangażować. Zresztą myślę że powinny to zrobić osoby cieszące się naszym zaufaniem, wybrane z naszego grona. Może jakąś podstawową rolę powinny pełnić osoby z redakcji niepoprawnych? Jeśli chcą? Z pewnością można do uczestnictwa w sprawie namówić parę osób powszechnie znanych, przy czym podstawowym jest warunek bezpartyjności.

Nie wiem jak odbierzecie moją propozycję, ale jeśli oddźwięk będzie pozytywny, lub ta idea choć w minimalny stopniu przyczyni się do zorganizowania środowisk przeciwnych tuszczyźnie i pobudzenia tych, którzy odwrócili się do Polski plecami, olewając wybory, będzie to dla mnie wielka sprawa.

Możemy! Możemy zobaczyć najpierw Polskę obwieszoną pytaniami typu : panie premierze dlaczego płacimy za gaz najwięcej w Europie? Tego nie będą mogli zlekceważyć, a gdy się zaczną tłumaczyć to będzie ich koniec. Jeśli obywatele się zorganizują to będą mogli wszystko.

zib1

Do redakcji, jeśli inicjatywę uznaci za ciekawą i wartą przynajmniej zastanowienia to proszę tekst wywiesić z "odroczoną datą publikacji" tak jak inne o tym charakterze.

Brak głosów

Komentarze

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Każda przemyślana inicjatywa jest potrzebna (truizm, wiem).
Mam jednak kilka wątpliwości. Co do tego, że rządy PO-PSL są totalną porażką dla kraju to wszyscy wiemy. Ale co potem?
Moim zdaniem PiS tak czy siak zaraz będzie u władzy. Obecna formuła zniewalania i okradania Narodu już powoli się wyczerpuje a dochodzi jeszcze sprawa Smoleńska.
Władzę więc przejmie PiS (z jakimś koalicjantem na doczepkę, może znowu PSL - sprawdzony albo SLD - "pojednanie narodowe").
W kraju nie zmieni się nic bo PiS jeśli chodzi o politykę gospodarczą niewiele się różni. Co najwyżej przybędzie urzędników.

Jest jeszcze możliwa inna opcja - "Wielkie Pojednanie Narodowe" - pogodzony POPiS poprowadzi nas ku świetlanej przyszłości goniąc batem fiskalnym do roboty bo "czasy ciężkie i trzeba zakasać rękawy" (nowa wersja "Pomożecie?").

Organizacja, którym mówisz " nie powinna być związana z żadną partią i nie powinna żadnej partii popierać/ aby nie można na wprost przypiąć nam łatki przybudówki"
kogoś jednak ma popierać. Kogo?

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#100647

Obywatele dla obywateli, będąc zorganizowanym silnym lobby można wywierać nacisk na każdą wladzę, można zmieniać konstytucję czy ordynację wyborczą. Na tym chba polega społeczeństwo obywatelskie, a nie na poieraniu tej czy innej partii.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#100656

Proponowana już Tu wcześniej federacja konsumentów.

Wzbudzić w ludziach świadomość poprzez ukazanie kosztów działalności Państwa z jego agendami.
Gdyby ktoś z nas pokusił się na uzyskanie informacji o ksztach działania administracji na poziomie gminy wpadłby w nielada kłopot .
Koszty ukryte i rozmyte . Efektywność nie rozliczona .
Srodki na zadania własne i wpłata z budżetu centralnego(dotacje celowe) podlegają kreatywnej księgowości.

Brak rzetelnych planów mikro i makro.
Nie ma współzależności w działaniach sąsiadujących jednostek .
Każdy h.. na swój strój.- i to wydawałoby się rewolucyjne.
Jednak tak nie jest . Gmina spętana jest wspanikami i wytycznymi tak aby w RIO (regionalna izba obrachunkowa) wszystko było -Pero pero bilans musi wyjść na zero.

30% budżetu marnuje się na pzorowane działania.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100740

, a nawet sponsoruje kilkanaście gmin, nietypowy biznas/?/, tylko że niewiele można zmienić w skali globalnej/krajowej/ od poziomu gmin,zmiany muszą iść od głowy.
Dzisiejsza głowa to ćwierćgłówek i od tego należy zmieniać,tylko że chory jest cały system i nie ma co liczyć że jakaś część systemu będzie dążyła do zmian.
Dlatego ta inicjatywa, coż skoro admin nie pozwolił na to żeby dotarło to do większej ilości blogerów, ciekawią mnie jego /ich/ pobudki. jeśli ktoś umieszcza na SG śmiecie w rodzaju wklejek z programu "szkło kontaktowe" bez żadnego komnentarza tylko z jednym zdaniem wprowadzającym to zapala się czerwona żaróweczka o co w tym wszystkim chodzi, przecież każdy sam może sobie wlączyć tvn?
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#100751

Czego oczekujesz?
Zrobić impreze w czasie imprezy na koszt gospodarza?

Cały ten system skierowany jest na spuszcznie pary.

Np.pl - traktuj jak gre wstępną :)
Słuszne postulaty znajdziesz wszędzie.
Chodzi o stworzenie Kompletnej Oferty.- to nie Tu.

Nie szwadron a o legionach myśli-

W oderwaniu od "pralni" wpadamy w magiel.
To jest najsmutniejsze.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100755

"Cały ten system skierowany jest na spuszcznie pary."

"ten"... czy masz na myśli konkretnie Np.pl?

Pzdr, Hun

Vote up!
0
Vote down!
0
#100757

każdy.prowadzący do jałowej dyskusji.
Mamy dobry czas na sadzenie drzew -

Vote up!
0
Vote down!
0
#100761

Skłaniałbym się jednak ku stwierdzeniu, że do jałowej dyskusji prowadzą raczej - lub nie - dyskutanci, a nie system...

Cieszę się jednocześnie,że NIE masz na myśli Niepoprawnych, gdy tak sobie myślisz o "systemach do spuszczania pary"...

Pozdrawiam, Hun

Vote up!
0
Vote down!
0
#100763

to racja.
Zapatrzeni w przeszłość i "Ikony".
Potrafimy się naparzać cepami ku uciesze ideologów.

Dla mnie to jest właśnie systemowe działanie.
Zorganizowane rozbijanie wszelkiej inicjatywy.

Kryzys innowacji jest widoczny gołym okiem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100764

Witam,

pomysł wydaje się interesujący. Jednak najpierw warto sprawdzić jaki jest koszt ustawienia takiego billboardu. Po bardzo krótkiej kwerendzie znalazłem zatrważające dane :-) Kilka tysiaków może kosztować wykonanie i zamontowanie, a sama powierzchnia reklamowa na miesiąc około tysiaka w dużym mieście, choć nie tak popularnym jak Kraków, Poznań, czy Warszawa. Z drugiej jednak strony - biorąc pod uwagę np. koszt darmowej gazety w liczbie 2 tysięcy egz. który wynosi 1800 zł, to mnożąc go przez 4 tygodnie otrzymuję około 7 tysięcy bez kolportażu.

Kwestia druga to "akceptowalność" takiego rodzaju "reklamy". Postawmy sobie pytanie - co bardziej przemówi do ludzi - typowa w dzisiejszych czasach kampania reklamowa czy "dzikie akcje" typu plakaty z pytaniami, wlepki, czy nawet napisy na murach? :-)

Z jednej strony poprzez akcję reklamową wchodzimy do oficjalnego obiegu, systemu - dlatego też system będzie musiał się zainteresować. Z drugiej strony - czy rzeczywiście chcemy wchodzić w system? :-)

Te pytania to tylko tak - zaprezentowaną wyżej myśl uważam za kolejną z dobrych pomysłów, które pojawiają się na NP. Z chęcią się w to włączę. Zastrzegam jednak - w obecnym momencie przed wyborami powierzchnie reklamowe są zabukowane. Co więcej, zajmowano je na pół roku wstecz :-)

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#100657

Tylko to czy znajdzie się grupa ludzi, którzy chcą zmienić Polskę. Nie jest to też akcja z dziś na jutro, dziś chciałbym abyśmy odpowiedzieli sobie czy chcemy coś zmienić,a nie tylko pisac dla siebie i kilku kolegów.
Jak widzę "redakcja" to olewa, czyżby byli już tylko zajęci klikalnością jak IJ?
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#100663

dzisiaj Pierwszy Listopada. Ja jeszcze 2 lata temu chodziłem po cmentarzu na wódkę :-) Oni może chodzą na wino? :-)

Kasa jest problemem. Podobnie jak zabukowanie pow. reklamowych, które są nieustannie zajęte (a. nie wiesz czy ścierki od pow. rekl. zgodzą się na "akcję polityczną" b. nie wiesz czy ścierki od platfusów gdy się dowiedzą o akcji, nie będą bukować dla siebie - wszak kasa na to nie jest ich, tylko podatników, a i urzędasów mają na skinienie - U MNIE NP. URZĘDASY ZAJMUJĄ SIĘ CHYBA KAMPANIĄ OBECNEGO PREZYDENTA - JEGO NOBLIWY RYJEK JEST JUŻ NA KAŻDYM PŁOCIE I ŚMIETNIKU :-)

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#100664

Uczestniczyłem i kierowałem kilkoma wielomilionowymi projektami w biznesie. Problemem dla jednej osoby jest sfinansowanie jednej tablicy,choć ja mógłbym zmobilizowac parę osób i zebrałoby się na trochę więcej,ale nie na tym sprawa polega, jeśli do poparcia zebrało by się kilka tysięcy osób to do dyspozycji mogą być relatywnie duże środki, rozmowa z reklamiarzami przy dużej skali to nie problem,pieniądze nie mają przynależności partyjnej,zresztą kilka,kilkanaście lat temu miałem trochę kontaktów w tej branży,mozna to odświeżyć. Zresztą to kwestia kalkulacji może okazałoby się że należy powołać firmę reklamową,wszystko jest dla ludzi, peło jest zbyt małym pikusiem /przy takich coca colach/ żeby coś znaczyć na rynku reklamowym,zresztą sprzed lat pamiętam że reklamiarze za najgorszych swoich klientów uważali partię, bo zwykle kończyło się na obietnicach w zamian za ogromne upusty.Sprawa jest złożona i z pewnością trudniejsza niż zwołanie ludzi na obciach, tylko że i tu i tam najważniejsza jest chęć i entuzjazm.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#100677

(dziki ryk poparcia) - fajna inicjatywa. Jak zaczynamy?

Vote up!
0
Vote down!
0
#100670

tylko zależy to od tego czy znajdą sie ludzie, którym nie wystarcza komentowanie,którzy chcą dzialać.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#100679

Jan Bogatko

...pomysł jest dobry, ale nie wiemy, cza uda się go zrealizować. Uważam, że należy popierać istniejące struktury.A co Państwo sądzą o wolontariacie wyborczym? O pukaniu do drzwi i prezentacji programu walki o Polskę w 5 góra punktach?

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#100706

Pomysłów nie mam, ale na szeregowego nadam się.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100716

Popieram każdą inicjatywę obrony naszego Państwa lecz mam
pewne wątpliwości czy nie spowodujemy jeszcze większego bałaganu tym aby nie popierać żadnej parti Każde społeczeństwo musi wiedzieć kto jet w stanie doprowadzić do zmiany na lepsze.Krytyka wszystkich i wszystkiego bez pokazania przywództwa do niczego dobrego nie doprowadzi.
Ps. mogę się mylić , proszę o skomentowanie
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100768

słusznie.
Negować jak sofista łatwo.

Pieprzyć przywództwo i przywódców- patrzeć na programy i pod to dobrać ludzi.
Najważniejsze mieć "bata" na konia.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100771

Dokładnie tak, ale zanim patrzeć na programy to określić sobie co jest dla nas najważniejsze- na przykład dążenie do demokracji jak najbardziej zbliżonej do bezpośredniej, czyli zmiana sytemu wyborczego choćby w kierunku amerykańskim czy szwajcarskim/ to hasła, o szczegółach można by długo/.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#100781

uch obywatelski nie powinien bezpośrednio popierać żadnej parti, powinien popierać obywateli, czyli postawione przez grupę obywatelio konkretne, a może nawet ustatutowione cele. Najpoważniejszym dziś zadaniem jest odsunięcie od wladzy peło, przy czym grupa obywateli może postawić sobie dalsze,inne cele i tu jest możliwość dogadania się z partiami,które będą realizować politykę zgodnie,czy zbieżnie z celami grupy obywateli.
Należy unikać wyrażania kom ukolwiek jednoznacznego bezwarunkowego poparcia gdyż wtedy proste by było dorobienie gęby przybudówki. A przecież chodzi o świadomy,obywatelski ruch, którego cele mogą być rozbieżne również z dzisiejszą opozycją, przykładem tego może być stosunek do ordynacji wyborczej,któłrą moim zdaniem trzeba radykalnie zmienić, zdaniem dzisiejszej opozycji niekoniecznie.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#100780

Popieram całym sercem akcję która dąży do odsunięcia peło
od władzy jak piszesz lecz maleńki skłon w stronę PIS-u
może nie zaszkodzi.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100783

Tylko posłowie mają być dla obywateli,a nie odwrotnie,czego przykładem jest dzisiejszy nieRząd, i niestety czego przykładem w każdym stopniu jest każda władza która w naszym "sytemie jest poza obywatelską kontrolą.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#100785

a co to jest ta "obywatelska kontrola"? i w jaki sposób ma byc ona realizowana i przez kogo?..nie ma jak to "zdrowe, prawicowe" poglady,hehehe!

Vote up!
0
Vote down!
0
#100789

Czego przykłady bedą się na całym świecie odbijać czkawką jeszcze przez wiele lat.
Obywatelska kontrola,formy mogą być różne, najprostszą jest powiązanie posłów z wyborcami poprzez możliwość ich odwołania w okręgu, w którym zostali wybrani. Dzisiejszy zapis że poseł reprezentuje społeczeństwo,znaczy że nie reprezentuje nikogo poza swoją szajką.
Tylko czy tłumok potrafi zrozumieć różnicę???
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#100792

a imię jego JOW. Tako rzecze profesor Przystawa i Janusz Palikot dzielnie mu wtóruje.

JOW to grób dla PIS-u. Tylko czy tłumok potrafi to dostrzec?

Vote up!
0
Vote down!
0
#100797

Pis ma swoje wojwództwa, a peło niedługo nie będzie miało gdzie się schować.Natomiast JOW jest tylko półśrodkiem, bo przy mocnym upartyjnieniu i upodmiotowieniu sporu z podziałem na dwie strony, wycina mniejszą konkurencję, zatem prowadzi do sytemu dwupartyjnego, który z punktu widzenia demokracji nie jest idealny,tak samo jak i zresztą każdy inny. Meritum sprawy leży w zmianie konstytucji i doprowadzeniu do posla świadomości, że gdy nie będzie reprezentował grupy jego wyborców i ich poglądów to może byc w każdej chwili odwołany. Gdy zmienimy system w ten sposób że kandydata na posła będzie wybieral ten sam komitet centralny partii, a nie wyborcy spośród siebie to zmiana będzie czysto kosmetyczna.Dotarło? A jak nie to może kiedyś dotrze.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#100805

jest jego wyrazistość i karność szeregów. W JOW to Kaczyński musiałby słuchać posłów, a nie posłowie Kaczyńskiego. Jakby to antydemokratycznie nie zabrzmiało, to na wojnie nie ma miejsca na grę w łapki. Generał nie może umizgiwać się do oficerów, lecz wydawać rozkazy.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#100811

lojaność wobec POmazańca/ casus zmiany rzecznika i wiele innych/ i kompletny brak jakichkolwiek zasad.Jednak nie ma to znaczenia dla "projektu JOW" bo mianowani zostaną BMW.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#100823

jest wiara lemingów, że przez fakt popierania PO awansują do elity.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100845

.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100800

amerykańską prawicą typu Tea Party - chińskich wzorców prawicowych nam tutaj nie potrzeba :-)

W ogóle jakbyś poczytał Ojców Założycieli to by Ci rozjaśniło te ciemności chińskie :-)

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#100794

Proponuje reaktywowac PPP-Partia Przyjaciół Piwa oraz PPM-Partie Posiadaczy Magnetowidów..beda to partie w 100% konsumenckie..

Vote up!
0
Vote down!
0
#100788

ile Ty masz lat? 80?

Rozumiem, że w Chinach nadal PRL, ale w Polsce nie ma już silnych związków zawodowych, warunki się zmieniły - dzisiaj konsumenci mogą więcej niż Ci się wydaje.

Co do partii - czy ktoś tu pisał, że będzie zakładał nową? Rozumiem, żeś nadal w PRL-u i "partyjnie" myślisz, ale PZPR już nie jest przewodnią siłą narodu...

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#100793

musze przyznac "błąd.." że masz dużą wiedzę na temat Chin..Chiny dzisiaj sa mniej komunistyczne niż cała Unijo Jewropejska razem z Chazarobolszewia zwana też 3 RP!

Vote up!
0
Vote down!
0
#101058

może tak coś na zasadzie ulotek;-)
na początek
są niewielkie,tanie,tekst można powielić i rozłożyć gdzie się da.
taka ulotka może zawierać różne treści
każdy drukarkę posiada zapewne:-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#100843

Skala działanie zależy od skali zainteresowania akcją, od stopnia mobilizacji, czyli od tego jak mamy dość bandy tuskowatych i czy jesteśmy w stanie ruszyć swoje cztery litery.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#100846

A może zamiast ulotek (społeczeństwo jest rozleniwione i ma problem z czytaniem ze zrozumieniem) robić co jakiś czas spektakularną, jedną, dobrze widoczną, rozreklamowaną akcję, której nie możnaby niezauważyć. Na początek może świetlny krzyż laserowy nad Pałacem Namiestnikowskim w Warszawie? Pomysł rzucił dziś Seawolf (post Krzyż nad Gajowym). Gdyby się udało około 10-11 XI...

Vote up!
0
Vote down!
0

Kazia

#100930

zaraz po kradzieży Krzyża przez siły rezydenta...

tutaj propagował ten pomysł Dobosz, jeżeli dobrze pamiętam

Przecież tekst wyżej traktuje o spektakularnej akcji typu wielkopowierzchniowa forma zadawania niewygodnych dla ciemniaków pytań.

Pozdrawiam.

Ps. Ten laserowy podobno trochę kosztuje - Polonia odgrażała się, że zbierze kasę. Ale czy się udało? Już sporo wody w Wiśle i Missisipi upłynęło, a cicho się tak zrobiło. Zresztą, podobno ktoś dementował... jak zwykle :-)

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#100934

była akcja Zaduszkowa SZUANA - projekty miłych dla oka ulotek już są - na nich pytania w sprawie Katastrofy - można wstawić pytania odnośnie gospodarki, czemu nie?

szczerze - to dużo już było tych pomysłów, ale ludzi jakoś k... brak...

tzn. - jak tam u Was? bo u mnie nieźle, nawet dumę poczułem :-)

państwo podziemne - małe, ale jare :-)

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#100936

A tak w ogóle to ile kosztuje?
I zanim zada się pytania, trzeba przygotować pod nie grunt. Sadzę, że innaczej są przyjmowane (przez społeczeństwo, nie rzadzące buractwo) gdy zadaje je formacja w pewien sposób akceptowana i obdarzono życzliwością niż zupełnie obca i nieznana. Wszak trzeba najpierw pobalansować! (zanim się podpali).

Vote up!
0
Vote down!
0

Kazia

#100938

od tego balansowania

stanowczo za długo :-(

pozdrawiam

10.11 - Łuny nad Pałacem

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#100940