Polska Platformy, totalna demokracja

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Jak wiadomo, Platforma i jej doradcy znają się na wszystkim. Na przykład „profesor” Władysław Bartoszewski jest ekspertem od spraw niemieckich. Zna się na nich chyba lepiej od Niemców. Reszta to matołki.

 
Czy wiedzą Państwo, jaki oficjalny tytuł posiada Władysław Bartoszewski? Przypomnę: jest on pełnomocnikiem premiera ds. dialogu międzynarodowego. Jako taki może on sobe pozwolić na monolog w kraju w sprawach tegoż dialogu. Z rozbrajającą szczerością „profesor”
 
Bartoszewski
 
powiedział – cytat za onetem – „że nie interesuje go opinia opozycji w tej sprawie. –„Jesteśmy fachowcami i w przeciwieństwie do prezesa PiS znamy się na sprawach niemieckich, na których on się w ogóle nie zna.” Na pewno Bartoszewski jest geniuszem przy Tusku. Ale to nie sztuka.
 
Dla odprężenia polecam:
 
 
 
Post scriptum: polsko-niemiecki okrągły stół nie przyniósł praktycznie rozwiązań spraw istotnych dla Polaków w Niemczech. Wszystko odfajkowano na okrągło. Nie padło ani jedno słowo na temat zwrotu majątku Rodła. Nie powiedziano nic na temat statusu prawnego obywateli(ek ) polskich w związkach małżeńskich z obywatelami(kami) niemieckimi, zwłaszcza w przypadku rozwodu i w zakresie praw rodzicielskich, nie usunięto asymetrii w prawach mniejszości niemieckiej w Polsce i Polaków w Niemczech.
 
Tak między Bogiem a prawdą, projekt utworzenia w Berlinie Centrum Dokumentacji Kultury i Historii Polaków w Niemczech (z pewnością ciekawy dla wyeksploatowanych polityków z trzeciego rzędu, szukających dodatkowego zarobku) nie spełnia praktycznych oczekiwań Polaków w Niemczech.
 
Zaskakuje zawarcie w treści porozumienia okrągłego stołu postanowień odnoszących się do postępowania władz Polski wobec zamieszkujących Polskę (poza niemiecką) mniejszości narodowych i grup etnicznych. Tak mści się brak znajomości historii: ujęcie takich spraw w dokumencie o znaczeniu międzynarodowym nasuwa na pamięć gwarancje dla praw dysydentów (w znaczeniu obcych), wymuszone przez carycę Katarzynę, która to dla Angeli Merkel stanowi wzór silnej kobiety. Jej portret zdobi biurko kanclerz Niemiec.
 
Opozycja w Polsce (podobnie, jak na Białorusi) tymczasem przywykła do tego, że jej opinia rządu nie interesuje. Budowa demokracji w Polsce będzie stanowić zatem wyzwanie dla Polski po Platformie Obywatelskiej.
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

nie przyniósł oczekiwanych przez Polaków w Niemczech rozwiązań myślę, że najwyższy czas aby w naszym prawodawstwie w omawianym tam temacie zacząć brać przykład z Niemców i zacząć wprowadzać takie same uregulowania jak u nich. Niechby doświadczyli na własnej skórze jak to działa. Może wówczas zaczęliby myśleć logicznie. Tyle, że do tego potrzebny byłby rząd, a nie nierząd.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#164773

"Polsko-niemiecki okrągły stół"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#164775

Jan Bogatko

...tak, koniecznie!

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#164788

Jest takim specjalistą od spraw niemieckich,jakim jest profesorem.Zresztą niemców nie bał się nawet w czasie okupacji,natomiast Polacy byli dla niego zagrożeniem.Kiedy emerytura?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#164777

No coz, tylko patrzec ja ten zakochany w sobie (on to mowi otwarcie)  fachowiec wrzasnie do mikrofonu (bo wrzeszczec umie): Wollt ihr die totale Demokaratie !!!???     A rozentuzjazmowany "narod"  odkrzyknie zgodnie, co sil w gardlach: "Jaaaaaaaaa !!!!"

 

PS. Wedlug jakiego klucza dobierano uczestnikow tego "okraglego stolu" - tego samego co w Magdalence???

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#164778

Jan Bogatko

Najwyższy czas, by ci panowie zrozumieli, że ich czas minął. Bezpowrotnie.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#164789

czasu też umieli wrzeszczeć do mikrofonów.Oby ten obyczaj nie wrócił.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#164883

Jan Bogatko

...udaremnić,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#164932

Myślę że coś jest na rzeczy w tym wyznaniu "profesora" - Wróble ćwierkają że jego współpraca z Niemcami sięga początku lat czterdziestych. Z tego co opowiadał mi ś.p. wujek o Oświęcimiu to choroba więźnia standardowo była powodem wysłania go do komory gazowej a "profesora" odesłano do sanatorium wagonem pierwszej klasy (jak wiadomo zarezerwowane one były tylko dla Niemców lub ich najbliższych współpracowników).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#164783

Poprosiliśmy o objęcie patronatem demonstracji w obronie polskich firm i rolników polskich oszukanych przez mafijną organizację przestępczą kierowaną przez 3 krotnego wiceministra i 32 lata posła do Bundestagu z CDU Manfreda Arthura Carstensa i Clemensa Heinricha Barlage z Emstek Kreis Cloppenburg,Niedersachsen w dniu 1.09.2009 roku przed centralą CDU w Berlinie.Grupie przestępczej doradzał jak oszukiwać polskie firmy ,rolników polskich ,skarb państwa polskiego , prać brudne pieniądze itd.były wiceprezes sądu w Słupsku:Mataczą ściganie ,zacierają sprawę dwaj prokuratorzy ze Słupska,sprawa w sądzie w Warszawie i Prokuraturze Generalnej oraz
informacja do komisarz UE Viviane Reding.Tak długo będzie ta sprawa prowadzona ,aż na ławie oskarżonych zasiądą oszuści Niemcy i ich polscy pomagierzy.
To odpowiedzi sekretarza ministra Władysława Bartoszewskiego,dr Marcina Barcza.

Szanowni Państwo,

w odpowiedzi na wiadomość mailową uprzejmie zawiadamiam, że pan minister Bartoszewski nie obejmie patronatem planowanej demonstracji w Berlinie i nie wyraża zgody na rozpowszechnianie jakichkolwiek ulotek z jego nazwiskiem lub wizerunkiem. Pan Bartoszewski chętnie obejmuje honorowymi patronatami konferencje naukowe poświęcone bliskiej mu tematyce historycznej lub międzynarodowej oraz projekty edukacyjne, jednak nie happeningi w aktualnych kwestiach spornych, tym bardziej o podłożu gospodarczym

Uprzejmie proszę przyjąć do wiadomości jego decyzję.

Z wyrazami szacunku,
Marcin Barcz

----------------------------
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Aleje Ujazdowskie 1/3
00-583 Warszawa
0048 22 694 65 26
0048 22 694 75 45 (Sekretariat)
0048 22 694 74 34 (Faks)
wladyslaw.bartoszewski@kprm.gov.pl

Szanowny Panie,
Pan Bartoszewski został poproszony przez Pana o objęcie patronatu nad demonstracją. Poinformowałem Pana w odpowiedzi, że nie jest to w jego zwyczaju (obejmuje patronaty nad imprezami historycznymi, kulturalnymi i projektami współpracy międzynarodowej). Nie angażuje się natomiast w spory gospodarcze, polityczne i nie obejmuje patronatów nad demonstracjami. Uprzejmie poinformowałam Pana zatem, że – niezależnie od intencji organizatorów – nie przyjmie zaproszenia podobnie jak nie przyjmuje wielu innych zaproszeń, które nie dotyczą dziedzin jego działalności.
Z poważaniem,
dr Marcin Barcz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#164798

Na temat tekstu już pisałem. Bełkot i daleko od rzeczywistości gniot bez żadnej mocy prawnej. Przyjrzeć się temu należy od... tyłu. Kto, kiedy i gdzie ten wytwor nowo-mowy podpisał. Otóż pare godzin po przyjeździe do Warszawy, mało znani funkcjonariusze ministerstw spraw wewnętrznych obu państw i dwóch udajacych reprezentacje Polakow w Niemczech, pomijam osobę reprezentująca Niemcow w Polsce, składają podpisy ze załoza biura i ośrodki w Nieczech i 18 czerwca zorganizują uroczystości obchodów 20. Rocznicy Traktatu. Ustalają to wszystko 12 czerwca br! Przecież to już uzgodniono w zeszłym roku w ambasadzie RP a nie przy jakimś kolejnym okraglym stole! Kim sa pp. Lewicki i Wojcicki? Czy ich ktoś zna, czy ich ktoś zlustrowal? Kto organizuje obchody tej haniebnej uroczystości w Berlinie? Odpowiedz na to ostatnie da wszystkim wiele do myślenia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Nasza Szkapa

#164822

Jan Bogatko

...informacjach, że rocznicowa akademia przyniesie coś pożytecznego. Wielka szkoda, że rząd Tuska (chyba nieświadomie)ujemnie wpływa na nastawienia Polaków do Niemców.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#164824

Trzy banery mieliśmy na domonstracji w Berlinie w dniu 1.09.2009.
Wcześniej odwołano Carstensa po rozdaniu ulotek w Emstek Cloppenburgu oraz Oldenburgu z funkcji szefa parti CDU okręgu Oldenburg,pozostał jako honorowy.

"FRIESOYTHE - Der Bundestagsabgeordnete Franz-Josef Holzenkamp aus Emstek ist am Sonnabendnachmitag in Friesoythe (Kreis Cloppenburg) zum neuen Vorsitzenden des Landesverbands der CDU Oldenburg gewählt worden. Der Nachfolger von Manfred Cartens erhielt gut 96 Prozent der Stimmen. Carstens wurde in Friesoythe zum Ehrenvorsitzenden ernannt.

Den ausführlichen Bericht lesen Sie am Montag in Ihrer NWZ.
25.04.2009".

Zapytujemy tych 19 polskich prokuratorów co zajmuję się tą skandaliczną sprawą,kiedy zostanie wystawiony list gończy za oszustami,NiemcamiGdyby to jakijś polski wiceminister , parlamentarzysta dokonał tak wyrafinowanych przestępstw na taką skalę w RFN ,miliony euro, już dawno grzałby celę w
Niemczech ,wszystkie stacje TV gazety by o tym pisały.
Ministrze Władysławie Bartoszewski do dzieła,spraw żeby oszust Manfred Arthur Carstens znalazł czas dla polskiej prokuratury.Jak wyłudzał kasę to często był w Słupsku,miał wynajętą willę na firmę,jeździli mercem z kierowcą.Dlaczego teraz nie chcą przyjechać wypożyczonym mercem z kierowcą do słupskiej prokuratury?Ucieszą się nawidok starego kompana
gmatwacze słupscy prokuratorzy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#164803

Na "Open Air Konzert" DEUTSCH-POLNISCHE BEGEGNUNGEN BERLIN BREITSCHEIDPLATZ 18.06.11. od 11:00-22:00 mają przyjechać prezydenci panowie Ch.Wulff i B.Komorowski na rowerach.Szybkie pytanka?Czy już odnalazły się zaginięte obrazy po imprezie WOP i kto tę imprezę współorganizował?Czy aby ta sama osoba nie jest szychą ww imprezy? Jak partycypuje w tej imprezie Hartz IV ?Czy pan prezydent Wulff po przybyciu na koncert podzieli się spostrzeżeniami z publicznością o swoim locie z Düselldorfu do Miami na Florydzie,płacąc za klasę ekonomiczną całej rodziny a leciał w klasie biznes?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#164807

te zdjęcia na wymiotny odruch sie zbiera.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#164951

Jan Bogatko

...jednoznacznie oceni,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#164969