Polska państwem policyjnym

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Platforma, reklamująca siebie jako „liberałów”, zapewniła Polsce miano „niechlubnego lidera Unii Europejskiej”, podaje pap. A Naczelna Rada Adwokacka dodaje, że Polak jest najbardziej inwigilowanym obywatelem Unii.

O tej sprawie pisałem już nie raz, ale nowość polega na tym, że i palestrze otworzyły się oczy. NRA – poinformował na konferencji prasowej prezes Rady, Andrzej Zwara, przygotowała raport na temat skali inwigilacji i retencji. Mocne słowa

NRA

- służby, które nie są w tym wypadku kontrolowane przez sądy czy prokuraturę, nadużywają prawa i nie liczą się z ochroną prywatności obywateli. Raport utrzymuje, że Polska wdrożyła unijną dyrektywę w sposób bardzo restrykcyjny, a

obawy

Rady „budzi fakt, że gromadzenie danych dotyczy wszystkich, nawet zobowiązanych do przestrzegania tajemnicy zawodowej: lekarzy, adwokatów, radców prawnych, notariuszy czy dziennikarzy, podaje onet. Dobrze, że NRA dostrzegła ten

skandal

rozgrywający się na naszych oczach. Inwigilacja, podsłuchy, pranie brudnych kamizelek (np. TW „Bolek”) , wprowadzanie na salony skompromitowanych upiorów przeszłości (gen. Jaruzelski), walka z młodzieżą na stadionach*, czy bicie posłów - to tylko krótka

lista

posunięć Platformy, mających zapewnić tej formacji „po ostatecznym rozwiązaniu kwestii PiS-u” totalną władzę w Polsce pod specjalnym nadzorem. Powoli, ale skutecznie, w majestacie prawa, Platforma odbudowuje wydawałoby się nieboszczkę PRL.

*oczywiście solą w oku prezesa Tuska jest wyłącznie demonstracja dezaprobaty politycznej wobec Platformy. Gdyby kibice protestowali np. przeciwko PiS-owi, byłaby to dla prezesa Tuska „wykształcona młodzież z dużych miast”.

http://www.youtube.com/watch?v=PgEaGypdlG4

 

Post scriptum: unijna dyrektywa jest bardzo kontrowersyjna. Odrzuciły ją (i nikt nie zarzuca tym państwom eurofobii) Austria i Szwecja. Ale rząd prezesa Tuska chce uchodzić za prymusa w europejskiej klasie. Zwłaszcza, jak może to mu dopomóc w walce z opozycją i wolnością słowa.

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Zgoda co do tytułu. Jednak cytowanie opinii A.Zwary jest nadużyciem, nawet jeżeli pełni taką funkcję. Okzauje się bowiem, że ci co doprowadzili do takiej patologii w Polsce nagle dostrzegają tę patologię i zamierzają coś zrobić. Nalepiej, aby odeszli z życia publicznego i może z Polski.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Gawronski Rafzen

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

#159952

Jan Bogatko

...przeciwników są naszymi sojusznikami,

pozdrawiam,

ps: ale nie oznacza to, że będą nimi zawsze.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#159979

milicja(bo nazwa sie tylko zmieniła) jest nadal, te same ku... szkolą takich samych jak oni w młodości, a przecież jest to organ pomocniczy i służy głównie do ucisku obywateli, 80% z nich kwalifikuje sie do pudła a resztta do wojska lub na zieloną trawkę ze wzgędu na wrodzony wręcz patologiczny kretynizm - vide matury pisane ołówkiem, wojsko na ulicach, dopóki nie stworzy się poprawnej w każdym calu jednostki do pomocy przy utrzymaniu prawa każdego obywatela a nie organu do terroryzowania i za nasze diengi te w/w ku... nic nie robią i jeszcze im sie marzą po 15 wiosnach emerytury!!!

p.s. ok 200 r tzw. ne powstaje urząd/y Tribun Civitas i Tribun Militii

było to pospolite ruszenie i istniało tylko na czas wojny!!!!

..w/w ku... za nic mają prawo oraz tych którym mają pomagać...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#159988

Jan Bogatko

...a o ludziach. Ale zgodzę się z Panem, że państwo musimy budować od nowa,

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#160003

Pamiętam - kwitły kasztany
i równie ciepły był maj.
Kraj był szybciutko sprzątany.
Zawadzał jeden - nie dwaj.

"Dożynać trzeba watahę!"
- tytuły strzeliły hasłem.
Media straszyły nas krachem,
a miały bułeczkę z masłem.

Natychmiast złapano "kwity"
ukryte w sejfach pałacu.
Ludzi wstrząśniętych, obitych -
wypchnięto z ulic i z placów.

Zaglądać nigdzie nie można.
Po cichu zwożono resztki.
Reakcja ma być ostrożna!
Obasadzą wszystko koleżki.

"Zgoda, panowie, buduje!
Wszystkiemu trzeba przytaknąć,
a potem się wyprostuje.
Ten krzyż należy gdzieś zamknąć!"

Pamiętam - kwitły kasztany
i równie ciepły był maj.
Nie mówię o czymś nieznanym.
To moja Polska. Mój kraj.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marek Gajowniczek

#159997

Jan Bogatko

...wiersz, ale doskonale ilustrujący uczucia Polaków,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#160004

We wszystkich państwach zachodniej cywilizacji, we wszystkich, również w Rosji na przykład w Moskwie, kamery stają się codziennością, na którą zwykli obywatele zupełnie przestali zwracać swoją uwagę i są na nie obojętni. PESEL 2 już czeka za progiem, identyfikacja biometryczna ma być wprowadzona również w Polsce, chipy już są w każdym dokumencie, to są atrybuty nowe porządku światowego, który ma być wprowadzony na całym świecie.

Czy tam, gdzie pan mieszka panie Bogatko, nie ma kamer na ulicach, nie ma chipów w dokumentach albo biometrycznej kontroli albo gołego skanowania ludzi na lotniskach?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#160006

a niezależnie od tego :

tusek to bolszewik i koniec

yarenty - kraków

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
=
>>bez światłocienia<<

#160008

Jan Bogatko

...kamery nie są koniecznością, są, niestety, codziennością.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#160020

Jan Bogatko

...ale stopień wykorzystania środków konroli społczeństwa w Polsce jest najwyższy.

Potępiam także inne formy inwigilacji: wmawianie obywatelom, że to służy ich ochronie, oznacza tylko ubezwłasnowolnienie społeczeństwa.

Programy wychowawcze (a nie "nowoczesna pedagogika") prawo karne, egzekucja praw - to wszystko zaniedbano po to, by nałożyć człowiekowi obrożę.

Ja nazywam to Nowe Oświecenie i z tym walczę.

Ne trafiłby natomiast do mnie argument, że skoro gdzie indziej jest zło, to nie powinieniem krytykować tego zła w mym kraju. Ja uważam, że nawet tym bardziej.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#160019

Źle mnie pan zrozumiał, oczywiście, że trzeba to krytykować, napiętnować i potępiać, jednak nasz kraj pod tym względem nie różni się niczym od Stanów Zjednoczonych ani na przykład Wielkiej Brytanii. Tam ludzie, którzy sprzeciwiają się tego typu poczynaniom ich rządów są wpisywani na listę podejrzanych o terroryzm, wystarczy aby na taką listę trafić, gdy z biblioteki wypożyczy się, na przykład książkę znajdującą się na tzw. czarnej liście.

Czy za czasów, gdy w Polsce rządził PiS ilość kamer umieszczanych na ulicach polskich miast zmniejszyła się, czy prace nad wprowadzeniem w Polsce 2 PESELU zostały ograniczone, czy baza, która ma objąć wszystkich obywateli Polski miała zostać zlikwidowana albo ograniczona do minimum? Czy coś się miało radykalnie zmienić w polskiej edukacji? Oprócz krótkiej chwili, gdy ministrem edukacji był tutaj tak krytykowany Roman Giertych coś w tym względzie za czasów rządów PiS-u się zmieniło? Czy gdy będzie w Polsce rządził PiS zlikwiduje ten nieustający monitoring wszystkiego i wszystkich, czy unieważni powstanie w Polsce drugiego PESELU i kontroli biometrycznej w każdym urzędzie oraz spowoduje zniknięcie z naszych dokumentów chipów?

Myśli pan, że w Ameryce, Kanadzie, Wielkiej Brytanii nie wsadza się do więzień ludzi za ich poglądy polityczne, które nie mają nic wspólnego z nazizmem, komunizmem, anarchizmem, narodowym socjalizmem albo bolszewizmem?

W Polsce rządzą agendy tych z Londynu oraz z Waszyngtonu, ci sami ludzie rządzą teraz w Moskwie oraz w Polsce i czas wreszcie to zrozumieć. :))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#160039

Proszę nie porównywać USA z Polską. W żadnym kraju na całym świecie nie ma większej wolności niż w USA. W Polsce skala posłuchów jest większa niż na Białorusi, a jakie książki ktoś wypożycza ABW nie interesuje bo ma bilingi, wydruki kart kredytowych, itp, itd.
Taka ingerecja w prywatność jest po prostu niemożliwa w USA.
Pana komentarze co do "rządów PiS-u" kompromitują Pana w kontekście dzisiejszych przeszukiwań ABW. Jeśli Pan tego nie rozumie, to znaczy, że nie potrafi Pan wysnuć logicznych wniosków.
Rozczarowuje mnie Pan jako człowiek.
Pozdrawiam
p.s.
Nie rozumiem co Pana bawi? Jest coraz gorzej, niedługo zaczną zamykać portale blogerskie, a Pan dalej będzie pisał o "złym PiS-ie" i złym USA.
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#160048

Pan kiedyś walczył w Stanach albo w Wielkiej Brytanii z rządzącymi tam ludźmi, podważał ich prawo do władzy w tych krajach?

Zadałem konkretne pytania, czy gdy zacznie rządzić w Polsce PiS znikną z naszych polskich ulic kamery, czy znikną z naszych dokumentów chipy, czy w Polsce nie wprowadzą 2-go PESELU, czy nie będzie kontroli biometrycznej w urzędach państwowych i lotniskach?

Śmiem wątpić w to, że gdy w Polsce zacznie rządzić PiS, to wszystko o czym piszę pójdzie w Polsce w niepamięć. Tak samo jest w Stanach i Wielkiej Brytanii i naprawdę nie ma znaczenia, kto akurat jest u władzy w tych krajach, to samo dotyczy Polski, dlatego można w tej konkretnie sprawie szukać podobieństw między Polską, Stanami a Wielką Brytanią. Natomiast oczywiście w Stanach i Wielkiej Brytanii jest większa swoboda niż w Polsce, ale i jest większa kultura między dyskutantami oraz oponentami politycznymi, ale oni nigdy w swoich krajach nie mieli komunizmu, zaborów ani nazizmu. Być może z tego powodu ich rozmowy polityczne wyglądają, inaczej między nimi niż między nami Polakami, chociaż tamte "narody" to konglomerat wielu narodów złożonych w jeden.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#160055

Jan Bogatko

...złych USA jest dla mnie nowy tom Mister Twister.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#160280

Jan Bogatko

...niestety zagalopował. Nie może Pan porównywać Polski z USA, państwem o nieprzerwanych tradycjach demokratycznych. To dla mnie za bardzo lewackie, mam nadzieję, że nieświadomie.

Ja nie wiem czy PiS zlikwiduje monitoring. Ale jeśli ranking inwigilacji pod rządami PiS się nie poprawi, to będzie to dla mnie temat.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#160278

zachowuje się zgodnie z oczekiwaniami przełożonych. Jaki pan, taki kram. Tylko na Dzikim Zachodzie nie było policji, ale był szeryf.

pozdrawiam emeryt22

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrawiam emeryt22

#160074