Nie matura, lecz chęć szczera!

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

84 tysiące z 343 tysięcy maturzystów oblało egzamin. To jedna czwarta! Wiele wskazuje na to, że zasilą oni szeregi młodych, wykształconych, z dużych miast. Piętą achillesową okazała się matma. To nie dziwi. Dla Onet np. 43 procent to już większość.

 

Jest większość matematyczna i większość partyjna. Już Lenin wykazał, że garstka bolszewików to większość. Nową definicję większości kreuje dziś Onet. Tytuł info brzmi: „Większość Polaków popiera badania psychiatryczne dla prezesa PiS”. Z treści notki dowiaduję się, że

 

43 procent

 

„Polaków popiera skierowanie Jarosława Kaczyńskiego na badania psychiatryczne – wynika z sondażu Millward Brown SMG/KRC dla Radia ZET”. Zatem, proszę Państwa, Einstein zagościł w redakcji Onet – jest nim twórca teorii względności w statystyce. Żarty na bok: wiem, że

 

sondaż

 

to lipa; reprezentatywna grupa 1000 ankietowanych to farsa; ponadto nie wiemy, ilu pytanych rozłączyło się przed udzieleniem jakiejkolwiek odpowiedzi. Z dalszej lektury notki dowiaduję się, że 41 procent uznało badania za hucpę – to jednak więcej, niż sondażowe poparcie dla PiS*.

 

* a to świadczy dobrze o poprawności politycznej, a źle o prawdziwości publikowanych dotąd sondaży, w myśl których PiS ma poparcie tylko 28-31 procent.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=TimJMUnTdX8&feature=related

 

 

Post scriptum: jak brzmiałby tytuł notki, gdyby okazało się jednak - wbrew wszelkiemu prawdopodobieństwu - że 43 procent było przeciwko badaniom psychiatrycznym lidera największej partii opozycyjnej? Chyba tak: „Mniejszość Polaków nie popiera badań psychiatrycznych dla prezesa PiS” (czy coś w tym rodzaju).Tak wynikałoby z teorii względności w statystyce.

 

Jak mawiał lord Beaconsfield, czyli Beniamin Disraeli, są kłamstwa, ohydne kłamstwa i statystyka.

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

jak mawiała w filmie "Wyjście awaryjne" Bożena Dykiel grając naczelniczkę pewnej mieściny. Tyle, że owa podłość owych specgnojków od rozmaitych "sądarzy" nie jest już podłością ludzką , ale diabelską.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#167840

Jan Bogatko

...bandyckiemu rzemiosłu,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#167843