Brrrrrr..... efekt cieplarniany

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Jeśli Rosjanie zakręcają kurek z gazem, to znaczy, że efekt cieplarniany daje Europie w kość. Najpóźniej płacąc rachunek za energię zadamy sobie pytanie, czy nas ktoś nie robi w konia.

Ekosekta kontynuuje zwycięski pochód przez Ziemię. Na jedynie słuszną bo naukową (w mniemaniu jej twórców) religię nawracają się liczne rządy, partie i ludzie. Powstają ekobanki oferujące koszerne produkty. Teologia zwrównoważonego rozwoju ma zapewnić  nam zbawienie wieczne. Cena jest wyższa, niż pobierana w średniowieczu. Ale skoro inwestorzy lokują

pieniądze


w ekokoszernych inwestycjach, to tłumaczy to wiele. Po pierwsze, że je mają (a także i skąd). Teolodzy ekosekty poczyniają sobie coraz śmielej. Jak autorzy pewnego raportu, który utrzymuje, że elektryczne ekoautka wcale nie są przyjazne dla środowiska (czyjego?). Otóż elekrownie na bazie węgla emitują więcej co2 do atmosfery od spalin samochodów na tradycyjne paliwo. Nie o

samochodzik


tutaj chodzi, lecz o elektrownie. Przekaz brzmi: pozamykać wszystkie (nie tylko atomowe z obawy przed tsunami w Alpach) lecz i te węglowe. Wystarczą wiatraki na Morzu Północnym, Bałtyku i oczywiście Gazprom. Wiatraki produkować powinny energię dla samochodzików, tak, jak Gazprom dba o nasze cieplutkie mieszkanka. Czysta energia czy czysty interes? A że zimno? Komu?!

]]>http://www.zm.org.pl/?a=zmiany_klimatu-071]]>

]]>http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20091208&typ=my&id=my11.txt]]>

]]>http://jobvarnabg.blogspot.com/2011/12/kioto-globalnego-oszustwa-i-kolej...]]>

]]>http://www.youtube.com/watch?v=eA6R7DZX4Ik]]>


Post scriptum: czy wiedzą Państwo, dlaczego Grenlandia nazywa się Grenlandią? I że w Polsce  - zanim nadeszła mała epoka lodowcowa – uprawiano winną latorośl?

Czy Państwo są w stanie wyobrazić sobie wielkość emisji co2, wywołanej organizowaniem gigantycznych synodów ekosekty (konferencji nt klimatu)?


 

Brak głosów

Komentarze

Grenlandia (ang. Greenland) to dosłownie zielona ziemia. Dawniej w szkołach uczono, że Ziemia przechodzi naturalne kilkusetletnie cykle ocieplania i ochładzania. W okresie ostatniego ochłodzenia przez Bałtyk do Szwecji jeżdżono saniami.
Jeżeli tzw. dzisiejsze ocieplenie przypisywać emisji dwutlenku węgla do atmosfery, to wszelka działalność człowieka - przemysłowa i pozaprzemysłowa - partycypuje w emisji ogólnej zaledwie w 4%! Innymi słowy, praktycznie cała emisja pochodzi ze źródeł naturalnych (pożary lasów, erupcje wulkanów, rozkład materii organicznej w warunkach tlenowych, procesy oddychania itd.)
Lewactwo to prawdziwe, pasożytujące robactwo!

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#221841

Jan Bogatko

Czytałem że krowy, puszczając bąki, emitują gazy cieplarnianie. To prawda.

W Toskanii obory zajmowały parter wiejskich domów.

Skutki działalności ludzkiej są znikome, stąd ekoreligia to czysty biznes.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#221852

gdyby chodziło o emisję CO2, to chyba wszyscy powinni postawić na energetykę jądrową, a tak nie jest, np. Niemcy planowali swoje elektrownie zamknąć

Vote up!
0
Vote down!
0
#221843

Jan Bogatko

Niemcy zrezygnowały z energetyki jądrowej z przyczyn religijnych.

Energetyka jądrowa jest per salo najbardziej czysta i wydajna. Przy produkcji wiatrowni emituje się olbrzymie ilości co2.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#221853

i rura Gazpromu może by i wystarczyły. Śmigła wiatraków mogłoby w czasie flauty wprawiać w ruch Słońce Peru a rury Gazpromu mógłby czyścić Pawlak od czasu do czasu, skoro wynegocjował tak horrendalne ceny gazu na kilkadziesiąt lat. Przy okazji zwolniłyby się dwa poważne etaty w państwie.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#221958

Jan Bogatko

...to też możliwe zastosowane. Zwolnienie dwu etatów (tychże)to wielka wartość dodana,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#222443