Wspólne państwo Niemiec i Polski? - jestem za

Obrazek użytkownika foros
Kraj

 Nie mam nic przeciwko powstaniu wspólnego państwa Niemiec i Polski.

Wspólny demokratyczny parlament, 
Wspólny rząd federalny,
Wspólna policja federalna, służby specjalne, służby skarbowe, nawet armia
Wspólne urzędy centralne
Wspólne systemy: emerytalny, edukacyjny, zdrowotny
Wspólny budżet federalny, finansujący duże inwestycje infrastrukturalne
Wspólne sądy
Wspólne prawa obywatelskie
Swoboda działalności gospodarczej
Polska przyjmuje niemieckie prawo federalne
Obydwa języki językami urzędowymi
Odrębne kwestie tożsamościowe, kulturowe, obyczajowe, religijne.
 
Sądzę, że jest to najszybsza droga do dynamicznego rozwoju naszego kraju i wzrostu dobrobytu jego obywateli.
Czy oznaczałoby to zgodę na likwidację suwerenności? Podobną jak Litwini podczas Unii Lubleskiej.
Niestety, po XX latach niepodległości wypada stwierdzić, że polskim elitom o ubecko - pezetpeerowskim a częściowo i solidarnościowym rodowodzie nie udało się stworzyć zdrowego, silnego, suwerennego państwa. Kiepskie szanse, by im się udało w przyszłości. Niemiecka alternatywa, przy przyjęciu powyższych warunków, jest, moim zdaniem, lepsza.
Nie jest ona wolna od niebezpieczeństw. Najpoważniejszym jest to, że Polsce groziłaby redukcja do Królestwa Kongresowego. Szansą jest stworzenie silnego wspólnego europejskiego państwa. Osobiście wierzę w siłę i witalność Polaków, nie sądzę, że bylibyśmy w takim państwie pariasami. 
 
Pytanie brzmi, czy Niemcy poszliby na to?
Nawet jeśli, nie zgodziłyby się na to polskie ubecko-urzędnicze mafie, ponieważ oznaczałoby to kres ich silnej pozycji. Już szybciej zgodziłyby się one na powstanie półkolonialnej Mitteleuropy, z ich silną w niej pozycją jako nadzorców tubylców. 
 
Brak głosów

Komentarze

1. Czy Polaków naprawdę nie stać na to, żeby sami coś zdziałali? By wykształcili nowe elity? By pogonili stare mafie? Zacznijmy od tego, by każdy "Niepoprawny" uświadomił 5 osób, później te 5 następne 5 i tak dalej. Ciężka i długa praca, ale jedyne wyjście.
2. A po co Niemcom taki partner do federacji, jak obecnie mają wszystko- "polski rząd" rządzący jak oni chcą, rynek zbytu dla niepotrzebnych towarów, rzesze tanich robotników...
---------
"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#204245

"Czy Polaków naprawdę nie stać na to, żeby sami coś zdziałali?By pogonili stare mafie"

Jakoś przez 20 lat nie udało się. Więcej mafie sie replikują, czy ich oddziaływanie jest mniejsze czy większe kwestia do dyskusji. Afery hazardowa, stoczniowa, Czorsztyn, jest tego chyba coraz mniej ale, moim zdaniem, po katastrofie smoleńskiej trend uległ odwróceniu.
Pomysł z piątkami jest o tyle nieskuteczny, że Polacy głosują regionami, tak naprawdę więc należałoby przekonywać ludzi z ziem odzyskanych.

A po co Niemcom taki partner? Niestety jedyny walor jaki dostrzegam, ale nie znam się zbytnio na tym, to możliwość osiedlania się i kupowania ziemi, czyli nowa kolonizacja. Minus jest taki, że
a. mogłoby z czasem dojść do wynarodowienia
b. przybyłby DDRówek, co tylko pogłębiłoby kryzys
Plus zaś to możliwość wyczyszczenia starych układów i ewentualna polonizacja
Jest też inna perspektywa. Z czasem tylko wielcy będą silni, a z małych ci mądrzy. U nas zaś mała szansa by mądrzy długo porządzili. I niekoniecznie mądrzy to synonim PiS.

Vote up!
0
Vote down!
0
#204279

jeszcze jedno
Niemcom brakuje ludzi do pracy.
Niech się zastanowią co jest dla nich lepsze: 40 mln nowych, bliskich kulturowo obywateli, którzy chcą się dorobić, czy żerowanie na Turkach, Jugolach i Afrykanach

Vote up!
0
Vote down!
0
#204292

40 mln .. bliskich .. albo żerowanie"

To wygląda jak szantaż; nie wcielicie Polski do Niemiec, to nie będziemy u was tyrać!

No, odlot pełny, sorry.

A co niby im przeszkadza mieć i jedno i drugie, i żerować także na - za przeproszeniem - "bliskich", tak jak do tej pory? 

Vote up!
0
Vote down!
0
#204322

jest - delikatnie mówiąc - aberracją.

Jeśli już koniecznie musielibyśmy się komuś poddać, to wolałbym USA i 51 stan. Niemcy są możliwością najgorszą. Ponad 1000 lat jakoby uczyliśmy się, a wciąż jesteśmy durniami ???

Wszyscy ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#204248

"jest - delikatnie mówiąc - aberracją."
Czyżby? To już się dzieje, pytanie na jakich warunkach.

Vote up!
0
Vote down!
0
#204280

A co to za argument przeciw mojemu stwierdzeniu, że to aberracja.

W `33 też JUŻ się działo. Piłsudzki to widział i miał na to prostą receptę. Fakt "dziania się" nie oznacza, że należy opuścić ręce, a już na pewno nie należy posuwać z wiernopoddańczymi "adresami". Facet pojechał do Berlina zaplusić na własne konto, a tu już są chętni "pożyteczni" do oddania całej Polski w tej intencji.

Jeśli komuś śnią się konszachty z Niemcami, to przypominam, że Pomorze Zachodnie i Śląsk przeszły we władanie niemieckie bez jednego wystrzału, bez żadnego gwałtu. Jakoś tak same wsiąkły, a znalezienie dziś prawdziwych Pomorzan jest właściwie niemożliwe, podobnie jak Prusów, czy Serbołużyczan, których miasto Berlin jest stolicą Niemiec.

Tam to udał się Sikorski, żeby oddać Niemcom to, czego nie zawojowali siłą.

Liczy na naszą głupotę i być może się nie zawiedzie :(

Vote up!
0
Vote down!
0
#204323

pozostaniemy przy swoich zdaniach
Moim zdaniem byłaby to dla Polaków b. duża szansa

Vote up!
0
Vote down!
0
#204347

Jak przed I Rozbiorem Polski : jedni rozdzierali szaty i kładli się przed drzwiami Sejmu,a inni paktowali by ugrać lepsze warunki. Kogo dziś wyżej cenimy ?

Czy zgadzasz się głosować na Helmuta czy Helgę w Parlamencie ?

PS. Czy oglądałeś parę lat temu Teatr Telewizji "19 południk". Po jednorazowej emisji, nigdy już nie pokazano Polakom tego proroczego spektaklu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#204661

Istnieją różnice mentalnościowe, które powodują, że bliżej nam do aborygenów, niż do Niemców. To taki paradoks Europy, że mamy wspólną cywilizację, ale różniące się narody.
Ten projekt istniał już w średniowieczu. Dla Niemiec zakończył się długotrwałym rozbiciem dzielnicowym, natomiast dla Polski - powstaniem Unii Jagiellońskiej. Myślę, że w długiej perspektywie czasu Niemcy nie wiedzą co robią.

Vote up!
0
Vote down!
0
#204250

Jakoś Polacy pracujący w Niemczech dalej chcą pracować, a Niemcy zatrudniać ich. Więc bez przesady

W długotrwałej perspektywie, to Niemcy albo mają szansę wejść do superligi albo spaść do karzełków.

Vote up!
0
Vote down!
0
#204281

Nie, nie! Kto jak kto, co jak co, ale NIGDY nie Niemcy i Rosja. Tysiąc lat historii powinno nauczyć nas, że te dwie nacje zawsze będą chciały nas wykorzystać, ograbić, a na końcu zniszczyć, ewentualnie przerobić nas na ich osobistych kmiotków. Przez setki lat mordowali polską inteligencję, próbowali nas rusyfikować i germanizować. I ktoś może stwierdzić, że za bardzo daję ponieść się wydarzeniom historycznym, ale uważam, że powinniśmy wynieść z tego naukę- nie jesteśmy ich majtkami. Mamy swoją narodowość, swój kraj, swoje tradycje i język. I to powinno być dla nas najcenniejsze.
I fakt- nie mamy silnego państwa, nie mamy wszechobecnego dobrobytu. Ale w Niemczech też jest coraz gorzej. Nadal pozostają mocarstwem, ale wiele razy słyszałam, że młodzi Niemcy są w trudnej sytuacji.
Powinniśmy umieć zrobić coś, żeby naszą sytuację polepszyć- nas, jako niepodległego państwa. Niestety te kmioty w rządzie nawet o tym nie pomyślą. A druga sprawa, że Polacy nie potrafią wybierać. A szkoda.
Pozdrowienia od prawdziwie polskiego serducha :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#204251

Tysiąc lat historii uczy nas, że między silnym Niemcami a silną Rosją nigdy nie będziemy bezpieczni. Musimy albo grać na osłabienie jednego z tych państw, w dzisiejszej rzeczywistości Rosji, albo zawrzeć z jednym z nich ściślejszy sojusz. Proszę mi teraz wskazać jakim sposobem elity z ruskiego nadania będa Rosję zwalczać.

Vote up!
0
Vote down!
0
#204282

że straciliśmy niepodległość na jakieś 200 lat, a poza tym właśnie minęło kilka pięknych rocznic, ostatnia to 450 lecie przyłączenia Inflant do Polski. Wnioski są oczywiste. Sposób gry także.

"Proszę mi teraz wskazać" - no to wskazuję; w 2007 nastąpił gwałtowny zwrot w polskiej polityce nie tylko zagranicznej !

I nie ma to nic wspólnego z "pechowym" położeniem geograficznym.

Vote up!
0
Vote down!
0
#204328

Lenistwo nie jest usprawiedliwieniem.
Nie jest nim też ślepa wiara, że ktoś zrobi coś za nas.
Kulturowo, stanowimy przeciwstawne bieguny.
I jeszcze jedno:
Mali Powstańcy Warszawscy, splunęli by nam w twarz,
za same tylko myśli na ten temat.
I mieliby rację.
Bo Oni oddali ŻYCIE za ten kawałek ziemi, a nam się nie chce
nawet d.py podnieść z fotela, aby przekonać innych do patriotyzmu.
I mielibyśmy zyskać szacunek u innej nacji?
Za kapitulanctwo?
Czas wyleźć spod Kasinej spódnicy i brać się do działania,
a nie do szukania usprawiedliwień!

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Vote up!
0
Vote down!
0
#204252

Witaj Rospinie,

zdziwilem sie tym txtem Forosa. Myslalem, ze to jakis dowcip z okazji 1 kwietnia.

Zastanawialem sie tylko, jak by odpowiedzieli nasi wschodni sasiedzi na propozycje podobnej integracji :)

pozdrowienia.

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#204257

to nie jest podpucha, tak sądzę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#204285

 Wreszcie mogę się obiema ręcyma podpisać pod Twoim postem :). Chociaż nie jestem taki pewien, czy kulturowo stanowimy dwa bieguny. Myślę, że jest nam z pewnością mentalnościowo bliżej do Niemców, niż do Rosjan, Greków, czy Włochów. Problemem raczej jest to, że my sami siebie nie szanujemy. Dlaczego nie mogę np. spokojnie z Tobą polemizować bez spotkania się z inwektywami z różnych stron? Zróbmy na początek mały krok: Szanujmy inaczej myślących. 

Vote up!
0
Vote down!
0
#204258

lenistwo jest faktem i raczej się nie zmieni.
Kulturowo jesteśmy podobni
Jeśli chodzi o powstańców, to ciekaw jestem za czym opowiedzieliby sie:
za federacją niemiecko - polską czy za rządami pachołków ościennych mocarstw.
Naprawdę XVIII wiek i konfederacja barska nic nas nie nauczyły?

Vote up!
0
Vote down!
0
#204284

Chyba jednak... chybiony.

Zwlaszcza przy tak duzej roznicy aktywow - pewnie 10 do 1, albo jeszcze lepiej.

Niemcy chetnie w to wejda, Forosie. I pokojowo odzyskaja, to, co stracili.

Widzialem to juz na rozlicznych, niemieckich napisach we Wroclawiu.

Gratuluje radkowo-zdradkowych argumentow.

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#204296

Pytanie jest takie: wejdą czy już są
Jaki rząd jest lepsz dla Polski: przeplatanka tuskowców z palikociarzami pod patronatem czerwonych pułkowników czy rząd federalny?
Wg mojej intuicji, dla partii takiej jak PiS, szanse na realną władzę, nie zabawę w administrowanie dają wybory pod reżimem niemieckich instytucji. Tak to widzę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#204305

są to prawda nie wiedzą na razie jak ten kraj podzielić rura łupki węgiel i jak się pozbyć ludności narazie znaleźli zdrajców karierowiczów i czekają aż wykończą swój własny kraj

Vote up!
0
Vote down!
0
#204311

[quote=foros]Pytanie jest takie: wejdą czy już są Jaki rząd jest lepsz dla Polski: przeplatanka tuskowców z palikociarzami pod patronatem czerwonych pułkowników czy rząd federalny? Wg mojej intuicji, dla partii takiej jak PiS, szanse na realną władzę, nie zabawę w administrowanie dają wybory pod reżimem niemieckich instytucji. Tak to widzę.[/quote]

Czy Ty naprawdę nie widzisz tego, że obecne położenie Polski jest efektem 4 lat rządów germanofila herr Tuska ? On zmierzał do tego od początku i za to dostał od Merkel order Karola, bo dla niego polskość to nienormalność.

Czy Polacy to lenie, że mamy tak jak mamy; czy raczej jest to efekt celowego rozmontowywania gospodarki przez zdrajców okrąglostołowych. W jakim celu to robili - widzimy jasno dzisiaj.

Katastrofa CASY i Smoleński Zamach, zamordowanie szyfranta Zielonki i drastyczne zmniejszenie liczebności armii - to kroki podjęte wcześniej abyśmy nie mogli się bronić własnymi siłami.

Niby przypadkowe pozbawienie orłów koszulek naszej reprezentacji, to sygnał przygotowawczy do rozmontowania państwa polskiego.

Pewnie chaotycznie piszę ale robię to na gorąco i szkoda mi czasu na "wygładzanie". Nie potrafię innym słowem ocenić prób racjonalizowania opłakanej sytuacji w jakiej znaleźliśmy się jako Naród, niż słowem  ZDRADA. W Twoich rozważaniach nie ma miejsca na takie sprawy jak honor i duma z wielowiekowej suwerenności i świetności Polski. Praca i krew milionów Polaków nie są dla Ciebie warte tyle by się obejrzeć za siebie w drodze do być może dostatniej ale na pewno hańbiącej egzystencji.

PS. Mnie Twój wpis nie dziwi, bo już poprzedni sprawił, że zapaliła mi się w głowie ostrzegawcza lampka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#204670

Szanowna Pani
My już jesteśmy w związku państwowym z Niemcami. jeszcze raz przypomnę, że zanim irlandzcy posłowie ujrzeli swój budżet wypowiedział się na jego temat parlament niemiecki. Czy polscy posłowie widzą niemiecki budźet przed niemieckimi deputowanymi?

Vote up!
0
Vote down!
0
#204745

Wiem, że jesteśmy w Eurokołchozie, ale czy to znaczy, że mamy zupełnie się pogrążyć ?

Rząd PO świadomie prowadził  i nadal prowadzi politykę szkodliwą dla Polski w każdym obszarze ( gospodarka, finanse, obronność) aby zminimalizować  szanse na silny głos Polski w UE. August II Mocny i jego syn, prowadzili podobną politykę, która doprowadziła do utraty suwerenności. Oba przypadki mają wspólny mianownik - osoby u steru władzy nie identyfikujące się z Polską.

PS. Ja byłam w tej mniejszości, która głosowała przeciw wejściu do Eurokołchozu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#204836

to raczej polska szlachta i magnaci zrywając kolejne sejmy nie pozwalali na żadne zmiany w polskim ustroju wychodząc z przekonania, iż jeśli będziemy słabi to nikt nas nie napadnie, bo ewentualni najeźdźcy będą walczyć ze sobą.
Niestety obecna sytuacja ma wiele punktów wspólnych z wiekiem osiemnastym, również ten, że i wtedy i wówczas na Polską rządził Polak.

Vote up!
0
Vote down!
0
#205367

Do poważnej dyskusji, potrzeba chłodnych ocen.
Tymczasem nie odpowiem, bo mam wulkan w środku.
Jednak, dla wstępnego wyjaśnienia:
W przedszkolu zapytano mnie, dlaczego do krwi pobiłem
kolegę.
Bo bawiliśmy się w wojnę.
A on był niemcem.
I do dziś nie postrzegam niemców jako lepszych.
To półmózgi, którym regulaminy i imigranci(niewolnicy),
ratują życie.
I pomoc świata, aby germania była przeciwwagą dla rurykowego
plemienia.
Pańską odpowiedź powyżej, traktuję jako prymitywną manipulację.
Pytanie, które ma sugerować JEDYNIE dwie odpowiedzi.
Ale życie to nie test gimnazjalny.
I odpowiedzi, jest tyle lub więcej, ilu uczestników
dyskursu.
Aha.Proszę mi przypomnieć.
Dla jakiego kraju pracowało STASI?

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Vote up!
0
Vote down!
0
#204301

stasi pracowało oczywiście dla Związku Radzieckiego plus trochę lokalnych oboczności.
Nie twierdzę, że są tylko dwie możliwości, jednak, na dziś dzień, ta federacyjna wydaje mi się najlepsza.Jednak możliwość wyboru kanclerza Niemiec to realna władza, w przeciwieństwie do wyboru członków instytucji, w której ustawę można kupić za kilka mln dolarów, czy może parę reklam w tvn.
tak to, niestety, wygląda

Vote up!
0
Vote down!
0
#204308

To nie my zaraziliśmy europę korupcją.
Za to błyskawicznie równaliśmy do najlepszych.
I nie wierzę w uczciwe wybory, w kraju, który z korupcji
słynie, a jego urzędnicy prostytuują się w gazpromie.
Nie federacji nam potrzeba, a CHĘCI i mocnego postanowienia
na WOLNĄ i UCZCIWĄ Polskę.
Bo nie ma wyboru, pomiędzy rosja a niemcami.
Jest wybór pomiędzy bytem a wyginięciem.
Pomiędzy Polską a niewolnictwem w kleszczach rusgermańskich.

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Vote up!
0
Vote down!
0
#204316

Niemcy słyną z korupcji? Gdyby tak było nie doszliby tam gdzie są.
Jeśli zaś chodzi o federację to i tak, niestety jest to dyskusja czysto akademicka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#204349

Forosie,

jestes gosciem (jednym z nielicznych), ktorego lubialem na s24 :).

Prowadzisz teraz akcje, jakby proRadkowa~. Sprawa nie byla znana i naglosniana w kraju. Radek wyskoczyl z ta integracja federacyjna w Berlinie jak Filip z konopii. A Ty mu nagle przyklasnales.

Dziwne to troche, nie uwazasz ?

Pozdrowienia !

 

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#204351

rozgrywacie sobie to tu to tam a Polska tylko może płakać że ma takich chwiejnych obrońców

Vote up!
0
Vote down!
0
#204355

iKropko,

nie przesadzaj. Jacy chwiejni obroncy ? Prosilem, zebys rozwinela swoje zastrzezenia, a ty  tylko, ze...  Polska moze plakac po takich chwiejnych obroncach.

Chwiejnych, to znaczy jakich - niepewnych, koniunkturalnych, internetowo-kawiarnianych?

 

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#204362

 psia krew nie widzicie to już późno to już koniec weteranów szukacie na start 

Vote up!
0
Vote down!
0
#204377

Zdradek Zdradkiem a racja racją

Vote up!
0
Vote down!
0
#204375

"W przedszkolu zapytano mnie, dlaczego do krwi pobiłem
kolegę."
:(

Vote up!
0
Vote down!
0
#204317

To takie pytanie do Polaka.Moze cosik nie tak ze zdrowiem,skoro takie pomysly sie rodza. 

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#204253

dzięki za troskę
Ma Pan lepszą alternatywę?

Vote up!
0
Vote down!
0
#204286

BINGO!

pZdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#204255

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#204287

Nie wiem czemu nie wierzysz, że u nas kiedyś też nastaną lepsze czasy. W demokratycznym państwie władza jest wiernym odbiciem narodu. Ale powstaje pytanie, czy nasza demokracja kreuje zdrową władzę. Zauważ jakie mechanizmy działają na samym dole. W mojej gminie w statnich wyborach był tylko jeden kandydat na Wójta. Nie znaczy to, że taki dobry, ale ludzie generalnie nie garną się do władzy. Wolą kibicować, oceniać, narzekać itd. Niemiecki styl zarządzania i w skali mikro i makro w dużym stopniu oparty jest na takich podstawowych wartościach jak: obowiązkowość, rzetelność, karność itd,, podczas, gdy Polak zawsze na władzę mówi "Oni", Przepisy prawa interpretuje według własnego uznania itd. Zatem, zamiast narzekać, bijmy się w piersi i zacznijmy naprawę Państwa od siebie i najbliższego otoczenia. Nie uczmy dzieci, że jak będziesz uczciwy, to będziesz frajerem, albo, że aby się dorobić, to trzeba najpierw ukaść. Narzekamy, że pracę w Polsce się załatwia, a nie zdobywa, ale za chwilę sami komuś załatwiamy lub prosimy kogoś o załatwienie. 

Vote up!
0
Vote down!
0
#204256

Moim zdaniem ludzie są zdolni i spostrzegawczy, jeśli dojdą do wniosku, ze uczciwość się opłaca będą uczciwi.Potrzebują jednak wzorca, i moim zdaniem, państwo niemieckie jest takim wzorcem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#204289

Świetny wzorzec niemiecki oparty na takich cechach:

Dokładność
punktualność
dobra organizacja
posłuszeństwo
czystość
oszczędność
porządek
pracowitość
karność

Cieszę się, że nie wykorzystali tej pierwszej cechy - dokładności i ostatniej - karności
72 lata temu (1939) i 67 lat temu (1944)
Bo nie byłoby mnie na tym świecie!

Vote up!
0
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#204299

cóż mogę Panu powiedzieć? sercem jestem po pańskiej stronie, ale nie rozumem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#204309

Ani sercem, ani rozumem.
Trzeba umieć wyciągać z historii rozsądne wnioski.
A Panu tylko wydaje się, że Pana wnioski są rozsądne.
Nie chciałbym, żeby się Pan na własnej skórze o tym przekonał, bo wtedy także okrutne baty dostałyby moje dzieci i wnuki.

Vote up!
0
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#204354

Podpisz się człowieku z imienia i nazwiska, podaj adres, a przyjadę i powiem ci w twarz co myślę o takich jak ty.
Jak mawiał Pan Janusz Rewiński: szkoda gadać ...
Różnica między nami polega na tym, że mój dziadek Piotr zdezerterował z armii carskiej, nie wstąpił do czerwonej i z grożącą mu karą śmierci na karku po trzech miesiącach ukrywania się i tułaczki po rosji wrócił do POLSKI !
Kiedy byłem małym chłopcem, mówił mi: pamiętaj Krzysiu, najważniejsze w życiu są cztery rzeczy: Bóg, Honor, Ojczyzna i Rodzina. Pamiętam i przestrzegam te zasady do dzisiaj. A ty co piszesz? Nimiecki rząd federalny nad Wisłą ?
Czy wy po-lszewickie śmieci już nie macie żadnych zasad ?
Czy ten wasz fuchrerek tak wam wyczyścił mózgi ?
Mój dziadek nie służył w wermachcie i nie strzelał do Polaków. Ty może kiedyś byś to zrobił skoro masz takie po-glądy.
TU JEST I BĘDZIE POLSKA,czy to sie wam po-doba czy nie.
Bez poważania dla ciebie, a z pozdrowieniami dla niepoprawnych Janusz Krzysztof Polański.

Vote up!
0
Vote down!
0

enarStańczyk54

#204359

ale czy tu będzie Polska, zależy od nas a ostatnie pseudowybory pokazały, nie mamy dlatego mamy radka tuska bula a w internecie tylko i to nie długo sobie p...*

Vote up!
0
Vote down!
0
#204363

Mix

Proszę o wpisanie się osób teraz jest 10 głosów pod wpisem.

Kto jest za / imię nazwisko

nie macie odwagi - nie macie bo nie jesteście patriotami.

Co to za pomysły, Niemcy nam nie są do niczego potrzebni.

Po pierwsze wiszą nam odszkodowanie za II wojnę -
Powinno się oficjalnie wysłać im rachunek by zapoznali się
z kwotą którą są winni Polskiemu Narodowi.

Cały wpis powinien być usunięty a człowiek z takimi wizjami
poddany terapii wstrząsowej.

Vote up!
0
Vote down!
0

Mix

#204376

a Ty przedstawiłeś się z imienia i nazwiska diabli wiedzą jakie miałeś intencje ale trzymaj się choć własnych zasad 

Vote up!
0
Vote down!
0
#204381

Mix

Bardzo proszę o precyzję , jak nie w otwartym wpisie to może w prywatnych wiadomościach.
Z imieniem i nazwiskiem nie mam problemu , mam problem z
agentami i SB - ekami.
Jak chcesz zaproszę Cię na kawę nie tylko poznasz moje imię i nazwisko ale również zobaczysz mnie w normalnym świetle.

Vote up!
0
Vote down!
0

Mix

#204385

 ciekawe ile masz lat ,sb ub i uinne jakieś tam służby byle kim się nie zajmują więc jesteś wielki ale w którą stronę wiatr u Ciebie wieje może jak rospin tu tylko gdaczesz

Vote up!
0
Vote down!
0
#204394

Mix

że każdy w swoim okopie ze swoimi pomysłami.
jeżeli chodzi o wiatr to dziś wiało z każdej strony
jak rąbałem siekierą drewno do kominka.

Powiem Ci tak , jakby wszystkim zawiało tak samo jak mi wieje
i w głowie huczy to Polska miałaby szansę. Niestety za bardzo dużą cenę.

Vote up!
0
Vote down!
0

Mix

#204400

Tak kończy się prowokacja. Ewidentne tchórzostwo biednego, zagubionego w po-lszewickiej i tvn-owskiej propagandzie człowieczka, który niestety dość długo prowokował niepoprawnych. Ale nie ma nic straconego. Czegoś nauczyliśmy się, a moja 17 letnia córka przy okazji obejrzała "foty" z II wojny światowej. Szczególnie zainteresowała ją fotografia z przybitymi do drzewa i obwiązanymi drutem kolczastym Polskimi dziećmi.
Płakaliśmy oboje. Wiem, że teraz nadszedł czas na pokazanie jej niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku w Lublinie, gdzie "bracia" niemcy zamordowali 360 000 Polaków i 100 000 Żydów. PO-tem panie sikorski i foros pokażę swoim dzieciom niemiecki obóz śmierci w Auschwitz. To będzie dopełnienie lekcji "po-jednania" niemcami. My nie jesteśmy mściwi, my tylko i aż pamietamy. To już koniec lekcji historii i patriotyzmu. Niech Bóg wam wybaczy, bo nie wiecie co czynicie...
J.K.P.

Vote up!
0
Vote down!
0

enarStańczyk54

#204399

Za to, to niektóre tzw. "prawicowe", zwące się konserwatywnymi (to chyba jakiś żart?!) kreaturki gotowe byłyby chyba urynkowić nawet własną d... Również przez was, wielce wolnorynkowe, chamy jesteśmy tu gdzie jesteśmy. Na "kapitalistę" Palikota też głosowałeś z tych powodów?

1/10, no chyba, że to ironia, ale jakoś nie jestem w nastroju do żartów na ten temat.

Vote up!
0
Vote down!
0
#204530

Moja odpowiedź w kolejnym poście
http://niepoprawni.pl/blog/2370/jeszcze-o-federacji-niemiecko-polskiej

Vote up!
0
Vote down!
0
#204647