Z igły widły - taśmy Sawickiego

Obrazek użytkownika foros
Kraj

 Stała się rzecz niesłychana, okazalo się, że stanowiska państowe rozdawane są po linii partyjnej, ponadto tworzy się fikcyjne stanowiska i wykorzystuje państwowe posady dla prywaty. Dla kogo to jest niespodzianka? Dla kogo odkrycie? Bo moim zdaniem tego typu praktyki to kamień węgielny III RP. Czym są zresztą te "przestępstwa" w porównaniu do kupowania prawa przez biznes (afera hazardowa) czy sprzedania stoczni nie istniejącemu inwestorowi (afera katarska)? Policzył ktoś co było droższe dla państwa: Elewarr czy fikcyjne stanowisko dla Arłukowicza z przybocznymi?

W taśmach PSL jest jednak coś nowego, coś co skłania mnie do obdarzenia zaufaniem tej partii. Otóż mało klną, nawet w rozmowach o biznesie. W porównaniu z Adamem Michnikiem, Lwem Rywinem, Mirem, Rychem i Zbychem to po prostu Wersal. Wolę by rządzili mna ludzie, którzy kulturę zachowują i na codzień i od święta. Z kulturalnym człowiekiem zawsze można się dogadać, przed hipokrytami trzeba się mieć na baczności.
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

„Wolę by rządzili mna ludzie, którzy kulturę zachowują i na codzień i od święta. Z kulturalnym człowiekiem zawsze można się dogadać, przed hipokrytami trzeba się mieć na baczności”

No cóż, czyli dochodzi do tego, że powoli przyzwyczajamy się do hipokryzji i relatywizmu w życiu społeczno-politycznym.
To źle, bo to przykład naszej niemocy, jako społeczeństwa. No ale co robić?

Zwróćmy uwagę, że przypadki nepotyzmu i konfliktu interesów na nieskończenie poważniejszą skalę , występują w demokracjach o wiele bardziej "wystandaryzowanych" niż nasza.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

anagramka

#275510