Czy to już PRL?

Obrazek użytkownika rewident
Kraj

Włączyłem dzisiaj radio. Była to decyzja ryzykowna, ale spragniony najnowszych informacji rozpocząłem przeszukiwanie fal eteru. Pierwszy głos, który usłyszałem należał do Grzegorza Miecugowa, który komentował w radio TOK FM przyznanie Polsce prawa organizowania mistrzostw Europy w piłce kopanej. Gwiazda Big Brother i Szkła Kontaktowego powiedziała, że wprawdzie w Warszawie nie ma obwodnicy, a Dworzec Centralny jest brudny, ale (cytuję z pamięci) nie przeszkodzi to w organizacji mistrzostw, bo kibiców” puści się pieszo przez Most Poniatowskiego i w 20 minut dojdą do stadionu. W końcu, dodaje Miecugow, poradziliśmy sobie z pielgrzymką Papieża, to dlaczego z tym Euro miałoby być inaczej.

Lekko oszołomiony przełączyłem się na Program 3 Polskiego Radia. Liczyłem na to, że oczyszczona z Kaczystów stacja zachowuje jednak jakieś pozory wiarygodności. Usłyszałem występ redaktora Dębskiego. Dziennikarz Trybuny stwierdził, że drogi na Euro 2012 wybudujemy, bo jak jechał do Bydgoszczy to widział tam roboty drogowe i na pewno powstanie tam (tu chwila zawahania) 4-pasmowa trasa. Na uwagę rozmówcy (nazwiska niestety nie pamiętam), że w Bydgoszczy nie odbędzie się żaden mecz turnieju, redaktor Dębski wspomniał o „pięknej” drodze na Gdańsk, która przecież będzie już wkrótce gotowa. Wtedy współrozmówca przytaknął i pochwalił stan techniczny obwodnicy Wyszkowa.

W tym momencie nie byłem pewien czy cierpię na jakąś egzotyczną chorobę, której skutkiem są omamy słuchowe, czy też, może te dwie stacje radiowe zmówiły się, aby wspólnie zakpić ze swoich słuchaczy. Przełączyłem ponownie na TOK FM. Tym razem głos zabierał redaktor Szuszkiewicz z Polityki komentując ostatnie wypowiedzi ministra Rostowskiego.

Przypomnijmy, że tydzień temu minister finansów powiedział, że prognoza Komisji Europejskiej odnośnie poziomu wzrostu gospodarczego i deficytu finansów publicznych w Polsce jest błędna. 2 dni temu ten sam minister w wywiadzie dla Financial Times stwierdził, że ta prognoza może być prawdziwa. Redaktor Szuszkiewicz spokojnym głosem wygłosił swoją ocenę zachowania ministra Rostowskiego. Oznajmił, że to, co mówił i mówi minister „jest spójne”

No dobra, wygraliście, dałem się nabrać, jest Prima Aprilis. Nie każdy ma takie poczucie humoru jak przedstawiciele Salonu Warszawskiego. Radio wyłączyłem i uruchomiłem przeglądarkę internetową. Na Onecie czytam: ”Polska siódmą potęgą UE”. Klikam na newsa i widzę: ”Wśród zalewu doniesień o kryzysie, recesji i bezrobociu, jest wreszcie jakaś dobra nowina dla Polski - pisze "Dziennik". W tym roku nasz kraj będzie miał siódmą co do wielkości gospodarkę w Unii Europejskiej - wynika z prognoz Eurostatu. Pod względem wartości dochodu narodowego pierwszy raz wyprzedzimy Szwecję i Belgię.

Mrużę oczy, pukam się w głowę i przypominam sobie gdzie na mapie leży Szwecja i Belgia. Uzyskuję mentalną geograficzną wizualizację tych nieszczęsnych kraików, które właśnie przegoniliśmy w rankingu. Zapomniałem tylko, ilu mieszkańców liczą sobie te dwa mocarstwa. Acha, to te kraje w Europie zamieszkane przez jakieś 10 milionów ludzi każdy. Coś zaczynam sobie przypominać z lekcji geografii. Ale w Polsce mieszka przecież prawie 40 milionów ludzi! To znaczy, że nasz dochód narodowy w przeliczeniu na jednego mieszkańca jest cztery razy mniejszy niż w tych dwóch krajach. Zdezorientowany zaczynam sobie uświadamiać, że news Onetu jest tak naprawdę potwierdzeniem polskiej nędzy. Ale może się mylę, może sprawę pomogą mi zrozumieć autorytety. W dalszej części newsa czytam: "Polska już stała się integralną część Zachodu. Jesteśmy krajem rozwiniętym, choć jeszcze stosunkowo ubogim. Czyli takim, który ma wszystkie instytucje nowoczesnej gospodarki, ale potrzebuje czasu, aby nadgonić cywilizacyjne opóźnienia" - potwierdza prof. Witold Orłowski.

Uff, stokrotne dzięki, panie profesorze, stokrotne dzięki. Te słowa otuchy pozwolą mi przetrwać do końca dnia http://biznes.onet.pl/2,1970190,wiadomosci.html

Brak głosów

Komentarze

Od upadku komuny nic sie nie zmieniło. Każdy sobie rzebkę skrobie. TV swoje, radio swoje. "Mamo chwalą nas..." wciąż aktualne.I PO nic nie ma z tym wspólnego. My Polacy Złote Ptacy...

...Obnoszę po ludziach mój śmiech i bukiety
Rozdaję wokoło i jestem radosną
Wichurą zachwytu i szczęścia poety,
Co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną.
K.Wierzyński

Vote up!
0
Vote down!
0

...Obnoszę po ludziach mój śmiech i bukiety
Rozdaję wokoło i jestem radosną
Wichurą zachwytu i szczęścia poety,
Co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną. K.Wierzyński

#19908

Ha..Za PRL to ja się uczyłem, iż Polska to 10 potęga gospodarcza na świecie. Za Tuska to mamy szansę na księżycową politykę gospodarczą.

Miej oczy szeroko otwarte.
zz113
http://365.info.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

Miej oczy szeroko otwarte. 

#19910

Ja jako "dzieciak" w podstawówce to nawet wierzyłem w te bzdury, aż mnie moja Babcia wyśmiała, że te statystyki to same kłamstwa. Pamiętam, że mi sie jakoś przykro wtedy zrobiło (6 klasa podstawówki).
Pamiętam, że rocznik statystyczny był cały czas wertowany i... zawsze wychodziło, że "polska gospodarka rośnie w siłę", a ludziom "żyje się lepiej".
Coś jak za Tuska.;)
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#19911

mniejszy od Hiszpanii!
Ilość bredni wypowiadana przez gęgaczy typu redaktor trybunodębski jest dosłownie porażająca!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#19930

Szkoda czasu na sluchanie,ogladanie,czytanie mediow polskojezycznych.Komuna nie zostala obalona w 1989.Ona jest nadal.Nie mozna pozwolic na likwidacje mediow polskich ktore powolali redemptorysci z Torunia.

Vote up!
0
Vote down!
0

pat

#19938

Wyłączona została z koszyka cena energii i już mamy mniejszą inflację. Zresztą chyba za Millera zmieniono sposób naliczania długu publicznego i czary mary dług publiczny zmniejszył się. Niedługo media zaczną przeliczać dochód na dolary Zimbabwe i wszyscy będą miliarderami
Vote up!
0
Vote down!
0
#19941

To je dobreee.

Miej oczy szeroko otwarte.
zz113
http://365.info.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

Miej oczy szeroko otwarte. 

#19955

Cały czas tak twierdzę. Nawał propagandy, powszechna miłość, zamykanie ust opozycji, hasła "któraś tam potęga świata".... bicie demonstrantów...
Jedyną różnica jest taka, że komuchy i "badylarze" (dziś już postubeccy biznesmeni)nie muszą się kryć z bogactwem.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#19957

I PO to komuchy zrobiły ten fikcyjny przewrót, żeby nie kryć się swoją zagrabioną forsą. "Bydło" zaakceptowało taki miraż "demokracji" i złodziejska ruletka się kręci.
Aż IIIRP się rozleci i ogłosi bankructwo, wtedy nad Wisłę przyjdą Niemcy.
I to już w tym pokoleniu.
Pozdro.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#19960

Mieli już dosyć ukrywania majątków.To oni i ich dzieci jeździli za granicę do lepszego świata (Passent miał plan, żeby jego dzieci studiowały na najlepszych zachodnich uniwersytetach, inni podobnie). Teraz maja nie tylko wille i jaguary, ale setki hektarów.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#19966

ja to często myślę, że Niemcy i Rosja do tej pory marzą o granicy na Wiśle i o tym, jak uwiera ta *strefa buforowa*. To zwykła geopolityka. Przecież już Jarosław Mądry w 1031 roku kombinował, jak to się nami podzielić z Niemcami.

A III RP upadnie, o ile nie dojdzie do jakiejś ruchawki i nie popłynie krew twórców PRL bis. Inaczej marny los naszego państwa.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#19977

Wydaje się, że IIIRP upadnie, tak jak upadł socjalistyczny twór Gierka. Nie wiadomo jak i kiedy, ale się rozleci, tylko tym razem nie będzie "pokojowej rewolucji".
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#19982

annaise~~to znacznie gorzej,proszę nie obrażać PRL-u

Vote up!
0
Vote down!
0

annaise

#19972

Chyba zapominacie ze to byla 10 gospodarka swiata. Ale mysle ze za rok badz dwa nasze lemingi dojrzeja zeby byc i 3 gospodarka swiata - tuz po naszych przyjaciolach Niemcach i Rosjanach ma sie rozumiec!
pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#20036