PROSTACKO, Z BRZYDKIMI WYRAZAMI

Obrazek użytkownika referent Bulzacki
Kraj
Wysłuchałem całe wystąpienie Anodiny z tamtego dnia, kiedy został opublikowany raport MAK. Z tego wszystkiego zostało mi jedno podparte solennie przekonanie i jeden smutny wniosek. Przekonanie mam takie, że szkoda już o tym wszystkim gadać -- o podstawach prawnych śledztwa, rzetelności Ruskich, drogach odwoławczych itd. Niech o tym dalej gadają wyznaczeni do tego gadacze. To pewnie też ważne, nie wyszydzam. Ważne choćby po to, żeby znaleźć winnych. Ja się jednak uchylam i idę do swojej roboty. 
 
    Przekonanie pojawiło się u mnie natomiast z całą jaskrawością w momencie, kiedy wspomniana generał lotnik z orderami Anodina zaczęła wyliczać co Polacy powinni uregulować w swoich ustawach, żeby było im lepiej. Pomyślałem sobie wówczas (przepraszam, naprawdę jest tak, że klnę tylko na blogu), "szmato!, jeszcze musisz przyjść i zdobyć Warszawę!". Zaraz za tym dotarło do mnie pytanie: jak to jest możliwe, że potomkowie Jagiellonów i Sobieskiego stali się narodem lokajów, którzy nie szanują samych siebie. Jak to się stało, że udało się nam wmówić, że my som małe, oni som duże, że ruki pa szwam i że brzydka panna bez posagu nie powinna się dąsać. Co to się porobiło, że naród z tysiącletnią historią obiera przywódców, którzy ze spokojem przyjmują upokorzenia, nie chcą mieć armat, nie liczą już na swoje zasieki i fortyfikacje. "Kurwa" -- pomyślałem sobie.
 
     Nie wiem, czy to jest potrzebne, ale -- uprzedzając -- wyjaśnię, że wszystko co napisałem nie ma nic wspólnego z "machaniem szabelką". Wręcz przeciwnie.
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

I znowu "też tak mam"

Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#125272

..."jak to jest możliwe, że potomkowie Jagiellonów i Sobieskiego stali się narodem lokajów, którzy nie szanują samych siebie. Jak to się stało.."

..Myślę że przyczynę można znaleść w tym że nie wszyscy są to potomkowie Jagiellonów i Sobieskiego. Wielu nas wymordowano.Na ziemiach odzyskanych pozostali tacy jak Tusk i mu podobni,część uciekło do Reichu pozostawiając braci i ciotki w miejszaści nienieckiej czy a,la śląskiej. Dużo badziewia i żydostwa przywieziono wraz z prawdziwymi polakami ze wschodu. Władza tępiła polaków i tępi do dziś.Bo prawdziwy polak to i patriota.
Widać gołym okiem,że staliśmy się na własnej ziemi w ojczyźnie miejszością. Ratujmy się bo nas wykończą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Loter

#125280

i z tym sie zgadzam i pod tym sie podpisuję. Reszta polactwa to naleciałosci wschodnie i zachodnie, a przede wszystkim żydowskie. Taka jest prawda ! Polacy (?) z własnej woli stali sie nie tyle europejczykami (śmieszne określenie, jakbyśmy przedtem byli azjatami), co "komornikami" tyrającymi na cudzym polu i dla cudzych panów. Eksterminacja porządnych, patriotycznych Polaków trwała i trwa (ostatnio Smoleńsk). Miernikiem przynależności do Polski jest własnie stosunek ludzi zamieszkałych w naszym Kraju do zamachu smoleńskiego.
Nie "owijajmy w bawełnę" tego, co widzimy codziennie w szklanych okienkach, tubach kołchoźników, szkołach, w środkach masowej komunikacji, na ulicach. To popłuczyny polskości, bez wzgledu na wykształcenie i zajmowane stanowiska. Kto nie ma w sercu Ojczyzny, ten nie jest godzien nazywac sie Polakiem. On tylko tu czasowo mieszka, pracuje i tylko czeka na okazję, by sie wyrwać tam, gdzie mu będzie lepiej (wg swego osądu). _______________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#125296

i jego ekipie, to doradziłabym nieustanne, przy każdej okazji, powtarzanie takiego oto zdania "Polacy są dumnym i hardym Narodem! Przetrwali mimo zaborów, niemieckiej i sowieckiej okupacji! Tak jak "nie będzie nam Niemiec pluł w twarz" - tak nie będzie pluł nam w twarz nikt! Zwłaszcza Rosjanie"!
Tak w kółko, jak zdarta płyta, z taką samą częstotliwością jak szczekacze powtarzają zdania: "PiS dzieli", "PiS wykorzystuje katastrofę do celów politycznych"!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#125283

nigdy dość przyzwoitości i honoru
Można się rzeczywiście nieźle wściec,na tą sytuację.Przyczyn jest wiele,wymienię parę;cykliczna eliminacja naszych obywateli i to tych wykształconych i wychowywanych w duchu wspólnoty patriotycznej,tych którzy wynieśli z domu i środowisk ludzi z honorem zachowania pro państwowe,rusyfikacja i germanizacja,grabieże i gwałty,wspieranie systemowo i finansowo wszelkiej maści ścierw,którzy szkodzili Polsce jako rezydenci,rezuni i sprzedajne świnie,układy i pakty skierowane przeciwko nam,stosowanie wielu metod i technik naraz,w celu dezinformacji,skłócenia,podzielenia Polaków poglądami,sposobem postrzegania zagrożeń,stwarzanie systemu nagród jak lepsze apanaże czy awanse i nobilitacja ,kanalii, szumowin i zdrajców,fałszując lub ukrywając ich życiorysy,dokonania i prawdziwe cele.Ten stan rzeczy jest od kilkuset lat ,tylko nasilenie się zmienia.Niektóre kraje też miały takie okresy,ale nie były one tak długie,intensywne i w tak wielu formach.Zrobili z większości społeczeństwa ,karierowiczów,oszustów i złodziei(pamiętacie jak większość po prostu kradła z zakładów pracy ,co się dało nawet jak się nie przyda teraz to się wymieni na coś innego,do tego się chwaląc jaki to on obrotny,te wycieczki na Węgry i do innych demoludów,drobny przemyt,jak jechałem do Bułgarii i nic nie miałem na handel,to byłem podejrzany gość,nikt nie chciał ze mną gadać.),dodam jeszcze że załatwienie jakiejkolwiek istotnej sprawy wymagało łapówki,znajomości,przysługi(łapówka obustronna),lub donosicielstwa(skarga do I sekretarza).Czy takie społeczeństwo jest zdolne do zrywu ?,NIE! no chyba że dotyczy to PUSTEJ! tytułowej ''MICHY''.Na szczęście zauważam że młode pokolenie zaczyna rozumieć zależność między niepodległością a jakością życia i to nie tylko tego materialnego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#125321

Też tak mam od jakiegoś czasu. Wprawdzie coś tam napisałem po tej prezentacji "raportu", ale w sumie to mi się nie chciało. Jednemu z dyskutantów, który stwierdził, że przecież ryży i jego ferajna reprezentują Polskę w tym mnie, odparłem, że w takim samym zakresie reprezentują mnie jak w swoim czasie Bierut, Gomułka, Gierek i Jaruzel.
Nie ma po co strzępić języka, bo do kogo i po co. Ci, którzy mają takie poglady jak ja, lub zbliżone, i tak nie zagłosują na tamtych, a mapety (MAPET - Młody Aspirujący POwiec) i tak będą uważały to co uważają, chyba, żeby im się ktoś ostro do kieszeni dobrał - co pewnikiem nastąpi jeszcze w tym roku.

Ceterum censeo Moskwa delendam esse
Andrzej.A

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#125395