Lubię facebook

Obrazek użytkownika Błąd w systemie
Kultura

Dużo tam wyzwisk pod adresem konkurencji politycznej: a to „Jarku wyp…!”, to znowu „Mariusz Błaszczak mnie wkur…”. Klasa sama sobie.

Niestety, z przyczyn zawodowych, nie mogłem od dość dawna pisać na temat lokalnych spraw. Moją uwagę przykuł jednak jeden z tekstów na pewnym portalu. Postanowiłem go zarchiwizować i wrócić po wspomnianej przerwie zawodowej.

Mam na myśli uwagi miejscowych dziennikarzy, dotyczące pierwszych działań przedwyborczych. Oczywiście, obyło się bez niespodzianek. Prawie cały tekst poświęcony jest działaniom członków SLD, którzy postanowili zeszpecić nasz region swoimi podobiznami. Przy okazji okazało się, że skądinąd ulubione i promowane stowarzyszenie cyklistów, zapyla z przedwyborczym czerwonym śmieciem po całym naszym okręgu.

Dziennikarze poczytali też sobie za obowiązek wspomnieć o akcji młodzieżówki Platformy Obywatelskiej z Bełchatowa, która założyła sobie stronę na facebooku, gdzie szkaluje posła Antoniego Macierewicza poprzez umieszczanie debilnych obrazków, dostosowanych do poziomu młodych, wykształconych z niekoniecznie wielkich miast. Stronka, pomimo reklamy w mediach, zdobyła aż 60 fanów w całym ponad siedemsettysięcznym okręgu wyborczym. Gratulujemy!

Sprawa byłaby więc niewarta wspomnienia, gdyby nie moja dociekliwość i „uwielbienie” dla facebooka, gdzie wielu dziwnych ludzi ujawnia wszystkie swoje preferencje – od filmowych po seksualne. Dlatego z wielkim zainteresowaniem obejrzałem sobie profile założycieli akcji. Są to dwaj bracia, członkowie lokalnej młodzieżówki Platformy, przedstawiani w lokalnej prasie jako animatorzy niezależnego ruchu obywatelskiego, jedynie współpracującego z PO. Dobre sobie.

Tak więc, pierwszy z nich to Arkadiusz R. Czego mogę się dowiedzieć o Arku z jego profilu? Dużo tam wyzwisk pod adresem konkurencji politycznej: a to „Jarku wyp…!”, to znowu „Mariusz Błaszczak mnie wkur…”. Klasa sama sobie. Nie bardzo więc zdziwiłem się, gdy zobaczyłem, że ten młody działacz afiliowany przy PO popiera Ruch Poparcia Palikota. A przecież Janusz mówił, że już nic nie chce mieć wspólnego z Platformą. Przyczyną miłości do Janusza może być deklarowane przez R. poparcie dla akcji „Miłość nie wyklucza”, której uczestnicy żądają wprowadzenia w Polsce związków partnerskich.

W „wyp… Jarka" dzielnie wspiera Arka jego brat, Mariusz. Ten ma przynajmniej ambicje dotyczące swojego miasta – chciałby, aby Bełchatów znalazł się w Monopoly! Toż to dopiero postęp! Przecież prezesi koncernów zagranicznych niczego innego nie robią, jak grają w planszówkę! Zobaczą Bełchatów, zapytają sekretarki gdzie to i dalej inwestować. Tutaj zauważyłem też przyjaciółkę obydwu braci – posłankę Dorotę Rutkowską. Widać reprezentantce obywateli Rzeczypospolitej nie przeszkadzają wyzwiska pod adresem opozycji. Cóż, ludzie Wschodu.

Nie byłbym sobą, gdybym nie poszedł dalej w swoich poszukiwaniach. Oto i rodzicielka obydwu braci. O wiek kobiet się nie pyta. Ale żeby „zapisać” się do Młodych Demokratów? Dzięki temu „przejściu” znalazłem też profil kandydatki obydwu braci na posła. Jest to pani nazwiskiem Elżbieta Kudaj. Cóż jest najważniejszą informacją na jej profilu? Zdjęcie, na którym widać panią Elę jak dosłownie wisi na dość znanym w Polsce piosenkarzu o pseudonimie Piasek! Tak się Proszę Państwa robi wynik wyborczy! Co tam jakiś program, po co merytoryczna dyskusja. Uwiesić się na gwiazdorze albo jeszcze lepiej – zatańczyć z takim i poparcie młodych, wykształconych, którzy by najchętniej kogoś „wypier…”, murowane!

Ps. Napisałem to jakiś czas temu. Teraz sprawdziłem kolejny raz profil obydwu braci. Niedawno w mediach podejmowano sprawę wyzywania młodych kandydatek PiS od "suczek" przez szefa młodzieżówki PO. Bracia R. nie pozostają w tyle. Nieszczęściem jest, że mieszkają "w mniejszym ośrodku", więc nie zdobędą takie sławy, jak i "młody, wykształcony" kolega.

http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/artykul/1041329,wybory-2011-kampania-wyborcza-w-regionie-rozpoczeta,id,t.html#f11dfc2620c55bf8,1,3,4

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

a ja ze swojej strony polecam ten wywiad http://www.rp.pl/artykul/365403,721687-Rozmowa-Mazurka-z-Janem-Artymowskim.html
Ten wywiad Mazurka naprawdę jest niezły. Jan Artymowski, obecnie zastępca sekretarza generalnego SD, w przeszłości budujący młodzieżówkę PO odkrywa kulisy. Myślę, że od soboty pan Tusk chodzi jak struty. Brutalny wyuwiad, ale ładny chłopak.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#187403

błąd edytora

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#187409

Dlaczego mnie nie dziwią powiązania pomiędzy partiami?
Pospekulujmy:
Z generalnym poparciem dla pjn nie wyszło.
komuchy z sld - ograne
psl - dało się poznać
nowa prawica -niewypał
ALE RAZEM?
MAMY TRZECIĄ DROGĘ!
Drogę na odebranie poparcia PIS-owi!
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#187408