HOŁD BŁ. OJCU ŚW. JANOWI PAWŁOWI II MODLITWA III

Obrazek użytkownika Aleszumm
Kraj

HOŁD BŁ. OJCU ŚW. JANOWI PAWŁOWI II MODLITWA III

http://niepoprawni.pl/blog/2171/hold-bl-ojcu-sw-janowi-pawlowi-ii

http://niepoprawni.pl/blog/2171/hold-bl-ojcu-sw-janowi-pawlowi-ii-modlitwa-ii

HOŁD BŁ. OJCU ŚW. JANOWI PAWŁOWI II MODLITWA III
27.1.1982 audiencja środowa generalna nagrana na żywo w Watykanie

/ III / Modlitwa trzecia – Z NAMI BĄDŹ
http://www.wincentyzkrakowa.pl/page/n_600_lat_4/
Ojciec św. Jan Paweł II błaga w mowie rodzimej

“Bądź z nami, jak my jesteśmy z Tobą”.

Otrzymałem list z Polski pisany przed Bożym Narodzeniem. List od osób internowanych w wyniku dekretu o stanie wojennym. Odczytałem ten list z głęboką uwagą i wzruszeniem. Tak bardzo był pełen treści: ludzkiej - chrześcijańskiej - polskiej treści. A na końcu - jakby zaproszenie do wigilii - te słowa: “Bądź z nami, jak my jesteśmy z Tobą”.

Przyjąłem całym sercem to zaproszenie, te słowa - i zwracam je zarazem w Twoją stronę, Pani Jasnogórska i Matko mojego Narodu. Jakże inaczej mogę odpowiedzieć na list - ten jeden i tyle, tyle innych, nie napisanych.

Bądź z nami!

Bądź z nimi! Z uwięzionymi, skazanymi na przymusowe odosobnienie bez sądu. Z wszystkimi, którzy cierpią z powodu uwięzienia swoich najbliższych.

O Matko! Wszak pamiętasz, że Ty sama również byłaś “uwięziona”. Został kiedyś uwięziony Twój Jasnogórski Obraz na szlaku nawiedzenia po Polsce - ale wyszedł na wolność!

Matko, błagam Cię, aby wyszli na wolność wszyscy, którym tę wolność niesłusznie odebrano".

Słowa powyższej MODLITWY papieża - Polaka, zostały nagrane na płycie gramofonowej

600LAT 1382-1982 JESTEŚ Z NAMI - MATKO CIERPIĄCYCH wydanej 1982 roku,

którą można oglądnąć i posłuchać na żywo w Internecie

http://www.wincentyzkrakowa.pl/page/n_600_lat_4/

MODLITWA W DNIU ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Prosimy Cię Boże miłośnie
Prosimy Cię Panie żarliwie
Byś nas umacniał w wiośnie
Byś nas utrwalał w modlitwie

Byś daru największego
Który nam dałeś w powiciu
Miłości do Ciebie i ludzi
Nie dał zaginąć w ukryciu

Ojczyźnie naszej najdroższej
W Dniu Święta Jej Niepodległości
Dał dar przetrwania na wieki
A nas utrwalał w miłości

Przez Mękę Twojego Syna
Przez Jego Rany i Ciernie
Błagamy Cię o to Boże
Stojąc przy Tobie wiernie

I Matce naszej Najświętszej
Którą nam dałeś w Królestwo
Daj Dar wspierania Ojczyzny
Bogu na chwałę i męstwo

Aleksander Szumański „Odlatujące ptaki” „Myśl do Boga”

Wybór Papieża Polaka został przez Sowietów przyjęty bardzo chłodno. Sowieci znali doskonale patriotyzm papieża Polaka i Jego orędownictwo do Matki Przenajświętszej Królowej Polski o dar Niepodległości dla udręczonej Ojczyzny. Słychać to aż nadto wyraźnie w III modlitwie bł. Jana Pawła II. Zapewne już wówczas Sowieci odczuwając zagrożenie obalenia komunizmu w Polsce snuli projekty zamachu na Ojca św. Od wieków zresztą Sowieci nie tylko zagrażają naszej suwerenności, ale również dokonują mordów jak np. na oficerach polskich w czasie wojny polsko – bolszewickiej w 1920 roku, w Katyniu w 1940 roku, czy też obecnie w Zbrodni Smoleńskiej 2010. Najsmutniejsze zawsze jest to, iż zbrodniarzom sprzyjają rodzimi agenci – mordercy. Tak było w czasie Konfederacji Targowickiej, tak było w Katyniu, gdy państwa koalicji antyhitlerowskiej znały expressis verbis mord katyński, a morderczej nagonki na Polaków dopełnili nacjonaliści ukraińscy spod znaku OUN – UPA. Tak było również w lwowskich i kresowych więzieniach, gdy NKWD w czerwcu 1941 roku wymordowało w sposób okrutny ponad 35 tysięcy więźniów.

Nie ulega żadnej wątpliwości, że Jan Paweł II uważał komunizm za ustrój zły, niesprawiedliwy, oparty na kłamstwie i wizji człowieka, która absolutnie jest sprzeczna z wizją chrześcijaństwa. Duchowy sprzeciw wobec komunizmu można odczytać nie tylko w pismach Papieża, ale jeszcze wcześniej, gdy był on arcybiskupem metropolitą krakowskim i żył pod rygorami komunizmu. Oczywiście różny był język i kwestie, w których, w których Jan Paweł II polemizował z komunizmem. Polemika odbywała się w płaszczyźnie teologii, wizji człowieka, rozumienia, czym jest ludzka godność, wolność czy praca, a nie na płaszczyźnie politycznej. Przede wszystkim Ojciec św. kontestował komunistyczną wizję człowieka i materialistyczne podejście do historii świata. W konkluzji należy stwierdzić, że osobowość bł. Jana Pawła II głęboko nasycona chrześcijaństwem i pierwiastkami patriotycznymi przyczyniła się w największym stopniu do upadku komunizmu.

Chodzi o postawę afirmacji człowieka, która była połączona ze zdecydowanym przeciwstawieniem się złu.

Papież bardzo wyraźnie oddzielał człowieka, którego dłoń ściskał, od jego złych czynów. Dlatego Jan Paweł II spotykał się z przedstawicielami reżimów komunistycznych np. z gen. Wojciechem Jaruzelskim, czy Fidelem Castro. Myślę, iż spotkania owe nie dawały nic do zrozumienia ich uczestnikom, o czym wymownie świadczy wypowiedź gen. Wojciech Jaruzelski po prywatnej audiencji papieskiej z 26 listopada 2001 roku. Mówi Wojciech Jaruzelski:

„Nie szukałem w Papieżu podpory wobec moich problemów, nie prosiłem o rozgrzeszenie i poparcie. Ale sam fakt, że mnie przyjął, chyba świadczy o tym, że jakoś docenia też to, co zrobiłem pożytecznego. (…) Papieża Polaka cieszy wszystko to, co się nam udaje, co przynosi Polsce sukcesy i pożytek, a jednocześnie martwi i smuci wszystko to, co jest niepowodzeniem, co jest trudnością, co napotyka różnego rodzaju opory”.

Na tym również polegała wielkość bł. Jana Pawła II.

Ocena wpisu: 
Brak głosów