AKTUALNOŚCI ZE LWOWA

Obrazek użytkownika Aleszumm
Świat

Aktualności ze Lwowa.

1 stycznia 2012 roku we Lwowie odbyły się uroczyste obchody przy pomniku Stepana Bandery z okazji 103 rocznicy urodzin działacza, przewodniczącego prowydu OUN.

Przewodniczący Lwowskiej Rady Obwodowej, "swobodowiec" Oleh Pańkiewycz w swoim wystąpieniu powiedział, że takie same wydarzenia mają miejsce w Kijowie, Zaporożu i innych miastach Ukrainy, a to, według jego słów, świadczy o tym, że "postać Stepana Bandery jest w stanie zjednoczyć Ukrainę".

Z kolei burmistrz Lwowa Andrij Sadowyj powiedział: "Stepan Bandera - to nie obiecanki, nie hasła, nie przemówienia. To czyn i działanie. Warte tysiąca pustych dyskusji." Burmistrz powiedział, że lwowianie są wspólnotą, jeśli oni będą razem, nigdy nie zostaną pokonani i to będzie najlepszą kontynuacją dzieła Bandery.

Natomiast radny Lwowskiej Rady Miejskiej z WO "Swoboda" Jurij Mychalczyszyn powiedział: "Musimy spojrzeć jemu (Banderze - red.) w oczy i złożyć sprawozdanie z tego, jak żyjemy, co robimy, o co walczymy".

Oprócz tego "swobodowiec" wyraził przekonanie, że przyjdzie czas, że we Lwowie będzie nie tylko lotnisko imienia Bandery i stadion imienia Bandery, lecz Lwów ma się stać miastem imienia Stepana Bandery.

Dodajmy, że żaden z przedstawicieli Lwowskiej Obwodowej Państwowej Administracji oficjalnie nie wziął udział w uroczystości, ale kwiaty od Lwowskiej Obwodowej Państwowej Administracji pod pomnik Stepana Bandery przyniesiono.

Udział w spotkaniu wzięło dwa tysiące osób.

http://zaxid.net/home/showSingleNews.do?bandera_priyde__poryadok_navede__smoloskipna_hoda_u_lvovi&objectId=1244699

"Bandera przyjdzie - zaprowadzi porządek" - marsz z pochodniami we Lwowie

Aktualności Lwowa
1 stycznia 2012 r.

Ponad stu młodych ludzi wzięło udział w marszu z pochodniami, poświęconemu 103 rocznicy urodzin przywódcy ukraińskich nacjonalistów Stepana Bandery, marsz odbył się wieczorem 1 stycznia w centrum Lwowa.

Zebrawszy się pod pomnikiem Danyły Halickiego, chłopcy i dziewczęta z państwowymi i czerwono-czarnymi flagami i pochodniami wyruszyli centralnymi ulicami Lwowa pod pomnik Stepana Bandery. Przebieg akcji obserwowali pracownicy milicji.

Podczas akcji uczestnicy skandowali hasła: "Chwała nacji! Śmierć wrogom! "OUN UPA - uznanie państwowe", "Bohaterowie nie umierają - umierają wrogowie", "Bandera przyjdzie - zaprowadzi porządek" (wg. W. Tokarczuka).
Tak, faszystowska Ukraina czci „swojego bohatera”, z którego rozkazów mordowano na Kresach Południowo – Wschodnich II RP nie tylko Polaków, ale również Ukraińców. Establishment polski nie tylko, że nie protestuje, ale jeszcze będące u żłobu polactwo obdarza honorowym doktoratem czołowego nacjonalistę ukraińskiego, czciciela mordów na Polakach na Wołyniu Wiktora Juszczenkę. Komorowski z Juszczenką za pan brat, a z Janukowiczem umawiają się na modły w Sahryniu nad grobami banderowców. Tusk ze swoją prezydencją czyni usilne starania o wstąpienie Ukrainy do UE, Michnik marzy o stworzeniu nowego państwa UKR – POL, lub POL-UKR, czyli wcielenia Polski do Związku Sowieckiego, przepraszam Swobodnej Ukrainy, podobnie jak tatuś, członek Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy usiłował przyłączyć Polskę do kraju rad, za co otrzymał w II RP 6, lub 8 lat pierdla, a Komorowski w czasie wizyty w totalitarnych-komunistycznych Chinach nie upomina się o respektowanie praw człowieka, tylko spotyka się w Chinach nie wiadomo z kim i po co.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

Miło że wspomniał Pan o tym wspaniałym mieście , mieście pomniku polskiej nade wszystko historii ..

Mam bliskich na "Janowskim" stąd i sentyment do tych stron ..

Szczerze Noworocznie ściskam i ślę gorące pozdrowienia

"I jak wolny człowiek mogę powiedzieć tym, którzy nie chcą być wolnymi Polakami, a jebał was pies."[J.M.Rymkiewicz do Michnika]
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com
Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#211054