typki o mentalności cinkciarzy Rostowski i Belka mają "genialny" plan

Obrazek użytkownika Polon210
Gospodarka

w.w. panowie, zapewne po degustacji "mleka od wsciekłej krowy" ogłosili publicznie, że dogadali się odnośnie wdrażania planu aprecjacji złotówki metoda upłynniania na wolnym rynku waluty pochodzącej z unijnych kredytów - tak oto maja walczyć z rosnacą niepokojąco inflacją

http://waluty.onet.pl/spotkanie-rostowski-belka-planujemy-przewalutowac-,18892,4249469,1,news-detal

Niby konwersja środków pienięznych nie jest niczym niezwykłym, ale w skali Państwa odbywa się to za pośrednictwem banku centralnego czyli u nas NBP, którego prezesem jest obecnie po smierci prez. Skrzypka w smoleńskiej masakrze noo... właśnie... Belka!!

Tenże ustalił z Vincentem "niplesem", że ominą NBP i beda zbywać pożyczone EU na wolnym rynku czyli np w kantorach walutowych (każdy bank ma własny kantor i to nie dziwi bo prezesami, członkami zarządu i RN tychże banków sa zwykle byli cinkciarze, czytaj SBcy, WSIoki i ORMOwce).

Wsparcie medialne z "zaprzyjaźnionych" stacji TVN, Polsat i zdobycznej TVP ustami tokujacych ciećwierzy zapluwających się w sitka z logami tychże, uzasadniaja jakie to zbawienne dla gospodarki kupować relatywnie taniej towary, półprodukty i surowce- no ładnie to brzmi, ale...

Jakoś zupełnie nie w modzie już niedawny jeszcze dogmat, że deprecjacja złotego wspaniale służy eksporterom - czyżby likwidatorzy RP wyzerowali juz całkowicie eksport? co tu jest w zasadzie grane? mozna dyskutować jaki cel tego ręcznego sterowania (przypominam - oni jako liberałowie głoszą prymat wolnego rynku!) ale zapewniam, że nie nasze obywateli RP dobro!!

Co sobie poużywałem na tych kretynach to moje, a teraz podsumowanie:

skoro ci z Ministerstwa Finansów korzystają z wysokooprocentowanej linii kredytowej UE by spekulować walutą, to jaki maja plan na spłatę tego długu- będą skupować walutę w kantorach?? Skutku tej fazy "genialnego planu" chyba się domyślamy? ;>

Na koniec ku przestrodze dla "kreatywnych" urzędasów z nieudacznej ekipy Tuska zacytuję dzisiejszą opinię ekonomisty z Centrum im Adama Smitha - "jak Rostowski i Belka zaczynaja się bawić w spekulacje walutami muszą przyjać do wiadomości, że są lepsi gracze w te klocki wśród internacjonalnych spekulantów i ta ich cwaniacka gierka może być impulsem do otwarcia spekulacyjnej puszki Pandory, co się może skończyć definitywną ruiną finansów RP"

Może nie zacytowałem dosłownie p. Sadowskiego, ale chyba główna myśl poprawnie ująłem!!

Ewa Stankiewicz ma rację - Tusk i jego agenturalna ekipa precz i nie czekajmy do wyborów, bo ich moc destrukcyjna niszczy Polskę każdego dnia!!

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Mam kredyt we frankach. Spłacam regularnie. Już to odzczuwam. A co będzie dalej? Na bruk? Nie dam się!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Xenia

#154144

ja nie lansuję żadnej opcji - ja tylko opisuję aberracje w systemie :)

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#154153

Osobiście działania poszczególnych czynników rządowych odbieram jako domykanie, dalekosiężnego planu zniszczenia Polski, głównie jej niezależności, gospodarki, finansów oraz szeroko rozumianego spektrum nauki i kultury. Domykanie to musi być w maksymalnym stopniu zakończone przed wyborami, bo ich wynik, wskutek zachowania życia przez dr Jarosława Kaczyńskiego i coraz lepszych sondaży PiS, jest dla rządzącej agentury dużą niewiadomą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

UPS

#154199

Nieraz się już z klęsk podnosiliśmy, nawet jak było znacznie gorzej - taraz po prostu musimy wygrać zdecydowanie wybory. Już mamy przewagę, ale oni media i szykują się do megaoszustwa wyborczego!!

Plusem w tym dramacie jest, że ujawniła się agentura - już możemy robić listy kogo na zbity pysk wywalić a kogo przed trybunał - nie ma innej drogi...

życzę wszystkim Naszym udanych Świąt :))

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#154226