Bankructwo Unii Europejskiej czyli o nowożytnym kolonializmie

Obrazek użytkownika Gdańszczanin
Gospodarka

Wydawało się, tak nam przynajmniej od dwudziestu lat wbijano do głowy, że UE to jedna wielka rodzina. Że dzięki wejściu do UE uzyskamy bezpieczeństwo, że nasza gospodarką włączona w europejski krwioobieg będzie gwarantowała nam rozwój i dobrobyt.

Tymczasem nastał kryzys i naocznie widac jak UE radzi sobie z kurczeniem się gospodarek krajowych. Ano zupełnie sobie nie radzi. Nikt nie jest zainteresowany pomocą bankrutującym krajom na wschód od Polski, warto pamiętać: także pełnoprawnym członkom Unii Europejskiej. Okazuje się, że w dobie kryzysu patrzy się tylko pod kątem interesu gospodarki swojego kraju. Nadpobudliwy prezydent Frezydent ( flagowy przykład ADHD) chce wspomagać swoją gospodarkę ale tak aby nie korzystali z niej pracownicy zagranicznych ekspozytur francuskich firm. Niemcy na kolejne dwa lata zamykają swój rynek pracy. Przykłady narodowych egoizmów wielkich z UE można mnożyć. Można postawić tezę, że rozszerzenie Unii jest chwalebne wtedy kiedy wiąże się to z pozyskiwaniem nowych rynków , możliwością przejmowania ważnych struktur gospodarczych, banków , mediów itp. Oczywiście w czasie tego nowożytnego aktu kolonializmu mówi się tubylcom o wspólnym europejskim domu i innego tego typu popierdółki, które nie mają żadnego znaczenia gdy kończy się koniunktura. Wtedy okazuje się, że każdy liczy tylko na siebie a te kraje które uważały, że złapały Pana Boga za nogi znajdują się w dramatycznej sutyacji bo bez instrumentów ( banki, media) pozawalających na obronę przed gospodarczą ruiną.

Brak głosów

Komentarze

Wydaje mi się że ten kryzys dobitnie pokazuje jak "wielcy"uni rozumieją integracje europejską i wspólnote europejską .jak chodziło o stocznie Polskie to nie było zmiłuj.a jak chodzi o francuskie lub niemieckie zakłady to pomoc państwa dla volkswagena i renaulta jest ok.sarkozy i merkel najpierw się czują obywatelami swoich państw a dopiero później obywatelami unii.szkoda że podobnej troski o swoje państwo nie przejawia nasze "słoneczko".

Vote up!
0
Vote down!
0
#14184

cos o Unii Europejskiej i o jej fantastycznych dotacjach:

Coraz więcej firm dotowanych przez Unię Europejską bankrutuje : http://webpolecanki.ckg.pl/2014/06/02/coraz-wiecej-firm-dotowanych-przez-unie-europejska-bankrutuje/

UE to tylko przekrety i to "zdrowe". UE to taka komuna, jak nie nasze to po co szanowac?

Pozdrawiam Niepoprawnych

Vote up!
1
Vote down!
0
#1426877