2 news które wywołały u mnie załamkę- tak rządzony kraj zmierza do zguby!!

Obrazek użytkownika Polon210
Blog

TK orzekł, że podda ekstradycji bez badania sprawy oskarżonego niesłusznie o ciężkie przestępstwa obywatela RP

http://anglia.interia.pl/wiadomosci/news/sprawa-tomczaka-ena-zgodny-z-konstytucja,1540689

Sprawa poszlakowa z absurdalnym oskarżeniem młodego chłopaka o gwałt na 48letniej angielce bo na kamerze monitoringu "odłączył się od grupy" - heh, nieraz się odłączałem od grupy i w sensie potencjalnego gwałtu noszę przy sobie narzędzia zbrodni ale do ch... tak poważny zarzut trzeba UDOWODNIĆ!!

Anglicy niczego nie udowodnili a sędzina z TK orzekła że fiu fiu, wydajemy młodego Polaka na rozszarpanie jakimś wyspiarskim frustratom i tu uwaga pada "uzasadnienie"- bo sąd nie jest od tego by badał wagę materiału dowodowego!!

To od czego q... jest?? To że to TK, nie zmienia meritum sprawy- przy poważnej wątpliwości po prostu odmawia sie ekstradycji i tak się robi na całym Świecie, tylko nie w skorumpowanej, rozłażącej się i zepsiałej RP - hańba!!

teraz z innej beczki- pod pozorem promowania Polski robi sie mega-obciach:

http://muzyka.onet.pl/10172,1627404,wywiady.html

Poszła fantastyczna wieść w mediach, że polski zespół disco-polo ma kontrakt na sprzedaż 67mln ich płyt z tą paramuzyką w Chinach.

No szok, nie mogłem tego zrozumiec, toć to ochyda i prymityw, "majteczki w kropeczki" i inne takie "przeboje" a w reportażu w TV słucham tej podstarzałej babki i wyje tą swoją tragiczna barwą głosu bezlitośnie fałszując jak i lider również.

W w.w. artykule jest dementi- te nagrania będa głównie rozdawane w ramach "promocji" - no nie mam słów...

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Nie żebym bronił muzy rodem z remizy, jednak skoro Japończycy zakochali się swojego czasu w muzyce Chopina, to być może niedługo miliard Chińczyków będzie nucić "Majteczki w kropeczki" lub "4 x 18 w moim samochodzie" . Ja jestem za :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#91320

"2 news"? Po jakiemu to? Po europejsku?

No i to czepianie się ambasadorów naszej kultury w Chinach... ;-)

Pozdrawiam czepialsko.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#91324

to takie two ( tfu! tfu! )
Szarmanckie ukłony

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#91354

"TK orzekł, że podda ekstradycji bez badania sprawy oskarżonego niesłusznie o ciężkie przestępstwa obywatela RP"

Przecież to jest nieprawda! W ogóle nie zrozumiałeś o czym jest artykuł, do którego linkujesz.

Gdybyś się chciał oburzać na mnie, odpowiedz sobie najpierw na pytanie, dlaczego pełnomocnicy Tomczaka orzeczenie TK przyjęli z zadowoleniem. /szósty akapit od dołu/.

Gdybyś doczytał do końca, wiedziałbyś, że:

"Tomczak został zatrzymany w Poznaniu na podstawie ENA w lutym 2007 r. i przekazany do Wielkiej Brytanii. W styczniu 2008 r. sąd w Exeter skazał go za gwałt i ciężkie pobicie 48-letniej Brytyjki na dwie kary dożywocia z możliwością warunkowego zwolnienia po 9 latach. Polskie sądy utrzymały orzeczoną karę, którą skazany odbywa w kraju."

Ekstradycja miała zatem miejsce trzy lata temu, on jest teraz w kraju i nikt nie ma go zamiaru wydawać nikomu na rozszarpanie. Siedział zresztą w Anglii i go nikt tam nie rozszarpał.

Druga sprawa. Też zresztą nic nie rozumiesz, skoro piszesz o "promowaniu Polski".
Kto niby promuje ten zespół poza samym zespołem, jakimś menagerem czy innym impresario? Ambasada? Rząd?

Wyje czy nie wyje, skoro Chińczycy chcą to kupować to jest to sprawa między Bayer Full, a Chińczykami.

Trzecia sprawa.
Twoja koncentracja na wieku opisywanych kobiet i stosowane wobec nich określenia ocierają o chamstwo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#91351

Ad1) P210 nie umie przeczytac ze zrozumieniem:

Fakt ze skrót myślowy zastosowałem - to nie TK ale Sąd Okręgowy w Poznaniu w 2007 orzekł, że dowodów badac nie będzie - i goscia wydano bez weryfikacji zarzutów w tej poszlakowej sprawie. Dostał 2x dozywocie - wielce prawdobodobne, ze za niepopełnione czyny- zrobiono na niego nagonke a dowodów nie było.

TK tylko wyartykułował, ze jakby "udowodniono ze nie jest wielbładem" toby mozna nie uznac tytułu do zastosowania ENA- ale polski sad wczesniej umył ręce - dziękuje za takie faryzejskie porządki, z faryzejską krytyka włącznie- czy już sedno mojego oburzenia wyłożyłem, a wszystkie przecinki są na swoich miejscach??

Ad2) P210 jest zawistny i dezawuuje "miedzynarodowy sukces polskich artystów"

widzę ze nie przeczytałes artykułu który zlinkowałem i recenzujesz w ciemno:

- odnośnie rekordowej sprzedaży płyt "Mieli sprzedać w Chinach 67 milionów płyt z muzyką disco polo. Nie wiadomo, czy sprzedadzą choćby jedną...Do sklepów muzycznych trafi najwyżej niewielki procent nakładu. Reszta będzie rozdawana" - koszt edycji po stronie polskiej - pachnie niezłym przewałem

- "Kto niby promuje ten zespół poza samym zespołem" - trzeba było przeczytać: - "ogromny nakład to efekt włączenia zespołu w plany przedsiębiorców i Ministerstwa Gospodarki" - nie od dzis wiadomo, ze Świerzyński to kumpel Pawlaka - to juz chyba centrum przewału jasno zlokalizowałem? zreszta to pikuś dla Pawlaka, szykował sie na przewał na grube mld z KGB tylko się plan skomplikował...

- teraz sama idea-  "Płyta disco polo w prezencie ma pomagać polskim biznesmenom w nawiązywaniu dobrych relacji z chińskimi partnerami" dlaczego jest dla mnie oburzająca? dlatego że jak już za nasze podatki tłoczymy płyty do rozdawania z materiałami promocyjnymi to niechże będa to dzieła-  

polskich kompozytorów: Chopina, Góreckiego, Szymanowskiego, Pendereckiego,  wykonawców muz. klasycznej, polskich jazzmanów: Makowicza, Urbaniaka, Mozdzera, Śmietany... , ambitnego rocka, poprocka, fusion, etnicznej czy smooth i last but not least wogóle młodych wykonawców wszelkich gatunków których mamy i to zdolnych a przez skorumpowana sitwę nie moga się przebić - 67mln trailerów wartościowej polskiej muzyki i wykonawców mogło pójść w Świat a tu kolejny chamski przewał- tego nie mogę zdzierżyć więc zjawisko opisałem.

- paramuzyczny prymitywny chłam disco-polo w wykonaniu pożal sie Boże amatorskim - 3a być kompletnym tłumokiem żeby po 26 latach udzielania się na scenie prezentowac tak niski poziom, a tu "Bayer Full ma pełnić rolę ambasadora, który ułatwi biznesmenom kontakty za Wielkim Murem. To dla nich spore utrudnienie, bo Sławek nie ukrywa, że zespół lubi i wypić, i potańczyć... już się przyzwyczaił, że od 26 lat co sobota pije wódkę" - czyli jednak "kultura wysoka"  ha ha ha ;/

- i na zakończenie sedno - "Na występy do Chin ruszają lada chwila. Wszystko zależy od tego, kiedy rząd podpisze umowę gazową z Rosją. Bez tego z kraju nie będzie mogła wyjechać delegacja rządowa" - występy Pawlaka ze świtą się szykują - to po mojemu żenua na całego!!

Ad3) P210 jest chamski - "Twoja koncentracja na wieku opisywanych kobiet i stosowane wobec nich określenia" - uściślijmy - podano wiek ofiary (48lat) jakoby pobitej i zgwałconej przez polskiego bodajze nastolatka jeszcze wtedy Kuby Tomczaka to zacytowałem to jedynie w celu podkreślenia nieprawdopodobnych okoliczności w tym poszlakowym procesie- ten fakt jak i brak dowodów i przesłanek do podejrzewania o zbrodnicze skłonności, konsekwentnego zaprzeczenia JK jak i atmosfery nagonki na Polaka uważam za ważne bo wystarczajace by odmówić ekstradycji. W żadnym stopniu nie wygłaszałem komentarzy pod adresem pokrzywdzonej osoby- skąd Ci sie to przywidziało kol. Traube?

Kończąc pozwolę sobie zauważyć, ze jak w tych ławach przysięgłych zasiadają osoby tak łatwo uprzedzające sie personalnie jak Traube do uczestników procesu, to niejeden śmiertelnik jeszcze niewinnie zadynda na szubienicy ku uciesze tychże i pospólstwa!!

Pozdrawiam!

PS - określenie sędziny TK rzeczywiście nie wypadło zbyt uprzejmie - teraz zauważyłem i wyedytowałem do formy neutralnej.

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wild

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#91407

Wyje czy nie wyje, skoro Chińczycy chcą to kupować to jest to sprawa między Bayer Full, a Chińczykami.
- nie to nie tak.
Ambasada ChRL i inne rządowe instytucje w Polsce działają wespół z zespół z ich podmiotami.(co z tym węzłem w Jaworznie?)

Polski szlachecki charakter - brzydzi się drobnym handelkiem, o wizach nie wspomniawszy .

PO jakiego Wacka - inwestujemy w chybione reklamy całostronicowe o wartości kilku mil dolców w poczytnych Nowojorskich pismach .Tymczasem na pierwszych stronach tychże icki piszą o Jedwabnym i grają z Nami w klasy .

Kitajec większy - grosiki zbiera z ulicy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#91486

Dlaczego nie napisałeś nic o badaniach DNA?

"Sprawa poszlakowa z absurdalnym oskarżeniem młodego chłopaka" - jakbym czytała GW... To oni usilnie promowali niewinność Tomczaka.
Dużo czytałam o tej sprawie, kwestia badań DNA jednak wskazuje, że Tomczak jest winien.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#91479

Sprawą się bliżej nie interesowałem, ale pamiętam, że były przeprowadzone badania DNA. A to nie jest poszlaka tylko raczej twardy dowód. Co prawda chyba adwokaci starali się podważyć wiarygodność badania - widać im się to nie udało. Teza, że młody Polak nie mógł zgwałcić "starej" Angielki (48 lat - no i wiadomo, Angielki to takie brzydkie kaszaloty) jest - jakby to powiedzieć - kontrowersyjna (że uszyję określenia ulubionego przez mainstreamowe media). Jak wiadomo młodzi wykształceni z wielkich miast - a szczególnie nasi rodacy "intelektualiści" pracujący w Anglii na zmywakach - są zdolni do wielu rzeczy, które nam ciemnogrodzianom nie mieszczą się w głowach. Faktem jest, że wtedy w mediach była taka histeria - jak mogą wstrętne Angole rodaka nam oskarżać  o takie paskudne czyny. Dla mnie plemienna solidarność w takich wypadkach jest nie na miejscu - przestępca powinien ponieść karę niezależnie od tego jaki paszport posiada. W końcu nie jesteśmy państwem Izrael, żeby swoich bronić a ścigać obcych niezależnie od faktów.

oszołom z Ciemnogrodu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#91482

Stawiam tezę: winny czy nie, to polski wymiar sprawiedliwości pokazał, że rzuci swojego obywatela na pożarcie nie badając nawet materiału dowodowego- o tym jest mój artykuł

a nie o dywagacjach czy łatwo czy trudno podrzucic materiał genetyczny (obiektywnie łatwo) i czy JT został wrobiony (miałem takie wrażenie przez cały czas relacjonowania tej sprawy) Z rodzinę JT prawdopodobnie ubili deala, obiecując zwolnienie po 9 latach- to udają że się cieszą ;/

Teraz będzie finał sprawy o 96-krotne kwalifikowane zabójstwo połączone z zamachem stanu i znowu państwo polskie oddaje wszystkie prerogatywy- tym razem to juz stronie będącej bezposrednim beneficjentem mordu - może mi nerwy z lekka puszczaja, ale to jest właśnie przyczyna- uwiad Państwa i jego poszczególnych organów w tym Sądownictwa i Prokuratury (wojskowa to wogóle pośmiewisko na 1-szy rzut oka ;/)

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wild

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#91489

Z komorki, wiec krotko.
Punkt 1- podtrzymuje w calosci. Napisales tak,jakby chodzilo o aktualne wydarzenie. Dziwna jest tez ta pewnosc co do niewinnosci tego goscia.
Punkt 2 - zwracam honor. Nie interesuje sie discopolo. Tu zreszta tez uzyles za duzo "skrotow myslowych". A mozna bylo napisac tak jak w odpowiedzi do mnie.
Punkt 3- nazywasz podstarzala wokalistke mlodsza nie tylko od mnostwa innych i to swietnych piosenkarek, ale tez od wielu kolezanek piszacych na tym forum.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#91483

wyjaśniam ogólniejszy sens poruszenia tej sprawy), ale z tym przytykiem do wokalistki BF pozwól że wyjaśnię- jak występuje ponad 1/4 wieku to wiadomo, że nie nastolatka - wiek tu nie ma nic do rzeczy-

jak posłuchałem w reportarzu o "chińskim sukcesie BF" tej kobitki na próbach i fragmentach na żywo to była tragiczna- zrobiło mi się wstyd jako wrażliwemu na muzyke Polakowi, że ktos taki ma naszą kulture reprezentować

a poza tym działam 3-ci rok na portalu muzycznym Interii muzzo.pl i zapewniam, że jest tam sporo wokalistek amatorek czy pół-amatorek, którym nigdy nikt nie da szansy w polskim skorumpowanym showbiz sie pokazać, a na wstępie kasują 90% "gwiazd" naszych scen -

to jest smutne i to wywołało moja nerwowa reakcję - dajcie wiec miłe panie na luz ;)

pozdrawiam!

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wild

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#91494

[quote=Traube]
Punkt 3- nazywasz podstarzala wokalistke mlodsza nie tylko od mnostwa innych i to swietnych piosenkarek, ale tez od wielu kolezanek piszacych na tym forum.
[/quote]
Oj, Polon, bo sobie narobisz! ;p

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#91582

A tak serio to byłbym skłonny zadzwonić do chińskiej ambasady by zdementować ten przewał z "chinskim zalewem disco polo"

- zakładam się o każde pieniądze że pawlaki robią ludzi w bambuko a jak się pomylę, to oświadczam tu na piśmie że wobec tych co uwierzyli w tę "kulturonośna misje" publicznie odszczekam pod biurkiem hau hau hau ROTFL

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wild

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#91889

0 66 999 000 płyt za dużo. Na chiński rynek 1 sztuka wystarczy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#91485

A pozostałe 999?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#91497

Założyłam, że jedna płyta już w Chinach jest.
Przeszacowałam, czy niedoszacowałam?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#91500

Nie rozumiem?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#91520

A teraz?
http://www.duplikatory.pl/produkty,2,156.htm

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#91730

Jeszcze mniej.

Zacznijmy może od początku, 67 milionów minus 66 999 000 to 1000. Tysiąc minus ta jedna płyta, która "wystarczy" na chiński rynek - i zostaje 999.
I o te 999 pytałem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#91817

1000 płyt na dobę można nagrać kombajnem DUP-08 - to duplikacja całego nakładu zajmie 67tys DÓB czyli 184lata. Kupujac 100 DUPów zejdzie nam na produkcje tej "płytki promocyjnej" niecałe 2 lata...

W przygotowaniu nastepne odcinki Magiii.. mega- przekrętu Pawlaka jak i całosciowe opracowanie w formie kompletnej - tylko wyslać do NIK

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wild

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#92326

Pozostałe 999 rozda się fanom platformy - wyrafinowanie tej linii melodycznej odpowiada jedynie wyrafinowaniu ich mózgowych zwojów.

Zaraz, jakich zwojów? Teraz ja przeszacowałam. ;p

Ach, te lemingi, tylko by się podgryzały nawzajem, no nie? ;-)
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#91584

Nieładnie.
Nie jesteś pluralistką.
Deprecjonujesz smak muzyczny sporej części narodu.
Ergo - nie jesteś też demokratką. Demokracja polega, jak wiadomo, na uporczywym szanowaniu GUSTU większości.
Zasadniczo, naruszyłaś też dobra osobiste wielu milionów Polaków. To analogiczne do zabrania im, na przykład, łóżka.
Muzyczna strawa duchowa jest równie ważna jak... pożywienie łóżkowe.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#91586

[quote=Max]
Zasadniczo, naruszyłaś też dobra osobiste wielu milionów Polaków. To analogiczne do zabrania im, na przykład, łóżka.
Muzyczna strawa duchowa jest równie ważna jak... pożywienie łóżkowe.[/quote]

OK, poddaję się, zaaresztuj mnie.
Pożywienie łóżkowe? A co to takiego - truskawki i szampan? ;PP
I w której celi tak karmią?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#91587

Dlaczego - celi? Aa - rozumiem, diagnozuję też faszystowsko-totalitarne odchylenie. To znaczy, że fanów muzyki disco-polo należałoby - do celi? Przecież żyjemy w państwie prawa! :D No, dobra już nie dam dłużej rady na poważnie tego ciągnąć :D Swoja drogą, może nie cela dla nich, ale takie roboty przymusowe, dajmy na to pomoc w budowie autostrad w Polsce?? :) To już pomysł mój, autorski... ;)

A propos faszystów zresztą:

 

Przerwała nam jakaś dziewczyna z poziomkowym znamieniem na nosie i ulotkami w dłoni. Zapytała, czy podpisaliśmy się już w sprawie aresztowanych towarzyszy argentyńskich. Belbo podpisał od razu, nie patrząc na kartkę.

- Tak czy inaczej wiedzie im się gorzej niż mnie - powiedział Diotalleviemu, który przyglądał mu się zagubionym wzrokiem. Potem zwrócił się do dziewczyny:

- On nie może podpisać, należy do hinduskiej mniejszości, która zabrania pisania swojego imienia. Wielu gnije w więzieniach, gdyż rząd ich prześladuje.

Dziewczyna spojrzała ze zrozumieniem na Diotalleviego i podała kartkę mnie. Diotallevi odprężył się.

- Kim są? - zapytałem.

- Jak to, kim są? Towarzysze argentyńscy.

- No tak, ale z jakiego ugrupowania?

- Taąuara, z jakiego by?

- Ci z Taąuara to faszyści - powiedziałem na chybił trafił, bo tak mi się zdawało.

- Faszysta - syknęła z nienawiścią dziewczyna. I poszła sobie.

 

Nieśmiertelne "Wahadło"... ;)

 
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#91589

Ależ nie, cela z truskawkami i szampanem zarezerwowana jest dla aresztowanych. ;PP

Pomyśleć, że naiwnie PRAWIE dałam się zaaresztować - za friko.
Wysmyknęłam się w ostatniej chwili. ;d

Wahadło... jeszcze mi się nie udało przeczytać.
Uciekam, zanim zostanę zrugana - wróć! Złapana. ;-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#91615

jak wiekszości pasi disco polo to mam gdzieś preferencje estetyczne wiekszości. Że nie jestem niniejszym demokratą? ok, zacytuje szlagwort jednego z dp-olowych "przebojów "a mnie to wali, bo jestem na fali" ha ha ;p

pozdrawiam :)

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wild

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#91712

Estetyka nie podpada pod demokrację :))

Co za bzdura, swoją drogą, zauważyliście?
Od N lat próbuje nam się wmówić, ze da się przegłosować pewne kanony estetyczne (konkursy, festiwale, nagrody) i etyczne.

Demokracja - o ile działa - może nam ustalić prawa i wybrać władze, ale, litości, "vox populi" nigdy mnie nie przekona, że coś jest ładne, a coś innego dobre :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#91895

na grube miliony!! Zakładam że przy koszcie tłoczenia 1 CD ok 1USD to będzie 67mln USD a myślę że to ca 1/3 ogólnej sumy przewału czyli całość ca 200mln USD czyli dobrze ponad 0,5mld zł przekręci banda Pawlaka z naszych podatków. Muzyczka DP to tylko pretekst, zresztą kretyński i bezczelny. Jak ktos ma jakąś wątpliwość to tel do ambasady Chin - zapewne nic o tym "zalewie polskiej kultury" nie wiedzą!

Na Eureko przekręcono łącznie kilkanaście mld zł, więc ta afera nie jest tak gigantyczna, ale wyczerpuje znamiona zuchwałego rozboju.

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wild

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#92316