RODZINY HEJ NAPRZÓD MARSZ

Obrazek użytkownika christophorosscholastikos
Idee

RODZINY HEJ NAPRZÓD MARSZ dla Warszawy w niedzielę 29.05.2011r. a we Wrocławiu w sobotę 28 maja 2011r. pozostałe maszerujące miasta z datami dostępne są na stronie www.marsz.org

Oto ładnie ubrane w słowa idee przyświecające tej inicjatywie - zaczerpnięte ze strony http://www.marsz.org/ tam też możesz sprawdzić czy marsz odbędzie się w twoim mieście.

Marsz dla Życia i Rodziny jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci. Idea imprezy nabiera szczególnej aktualności wobec zagrożenia, jakie dla praw człowieka, rodziny i społeczeństwa stanowi kultura śmierci.

Dziś rodzina musi na nowo domagać się praw i przywilejów, gdyż jej rola jest przemilczana, umniejszana, a nierzadko dyskryminowana w przestrzeni publicznej. Dlatego należy przypomnieć to, co najcenniejsze i zasługujące na troskę.

Rodzina oparta na stabilnym związku małżeńskim to źródło życia i miejsce harmonijnego wzrastania młodego człowieka, a zarazem wielka przygoda i droga osobistego spełnienia kobiety i mężczyzny. Rodzina zapewnia szczęście, poczucie bezpieczeństwa, wsparcie w trudnościach i godną starość. Stanowi podstawę zdrowego społeczeństwa.

O sprawach rodziny decydują codziennie władze państwa. Zwracamy się do nich, by miały na względzie dobro rodziny, pamiętając również o tych, którzy ze względu na młody wiek nie mogą sami się bronić: osobach nienarodzonych oraz dzieciach, zasługujących na godne warunki rozwoju w zdrowej, szczęśliwej rodzinie.

Marsz to również afirmacja podstawowego prawa do życia – gwarancji poszanowania pozostałych praw człowieka. W poczuciu odpowiedzialności i miłości bliźniego, domagamy się pełnej ochrony życia. Apelujemy o zaprzestanie skrajnej formy dyskryminacji, jaką jest dopuszczana przez polskie prawo aborcja osób z powodu ich niepełnosprawności, czy okoliczności poczęcia.

Wrocławska odsłona marszu

www.marszrodzin.pl

Patronat nad Marszem objął Arcybiskup Marian Gołębiewski. Po uroczystym przemarszu ulicami Wrocławia, zaplanowany został PIKNIK RODZINNY, którego współorganizatorem jest Miasto Wrocław. To wspólne świętowanie dzieci z rodzicami i uczestników Marszu, koncerty, prezentacja różnych form wsparcia rodziny oraz wiele innych atrakcji.

W zeszłym roku Marsz zgromadził blisko 1500 mieszkańców Wrocławia. W tym roku Marsz Wrocławski połączy siły z ogólnopolską inicjatywą, aby wspólnie promować rodzinę, jako niezastąpiony fundament społeczeństwa.

Zachęta

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do licznego wzięcia udziału w tej bezdyskusyjnie dobrej inicjatywie. Spotkajmy się wszędzie tam gdzie się da niezależnie od mniejszych różnic pomiędzy nami. Dajmy wyraz naszego poparcia dla CYWILIZACJI ŻYCIA.

Idea warta wyeksponowania.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Tak sobie myślałem, że może niepotrzebne kontrowersje wzbudziłem tytułem poprzedniej notki. Myśl ta mnie naszła w kontekście tej. Jednak spostrzegam, że jak słowo agent jest w tytule to notka osiąga w ciągu doby 1500 wejść. Jeśli w tytule jest słowo RODZINA to setki osiągnąć nie może.

A to wydarzenie jest cenne. Pozwala spotkać się ponad podziałami. Bronić polską rodzinę i ją promować. W obliczu wskaźników demograficznych i systemu ubezpieczeń społecznych jest to więcej niż wskazane.

Zainteresowania jednak nie budzi. Ruchu nie ma. Wolimy agentów. Przykra konstatacja.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#160154

Nikt nie popiera tej inicjatywy, nikt z niepoprawnych nie wybiera się na ten marsz? Nikt nie ocenił tego artykułu oprócz mnie?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#160237

Panie Pawle, nasza ukochana Polska potrzebuje promocji rodzin i życia. Nie możemy o tym zapomnieć choćby nie wiem co się działo. Rodzina jest podstawą i ostoją.

Dziś w naszym dzienniku ks.abp. Sławoj Leszek Głódź promując marsze rodzin i życia powiedział "Trzeba, aby wierni powstali z letargu, bo czas katolicyzmu z metryki się skończył".

Wydaje mi się, że te marsze organizowane w wielu miastach, są dobrą okazją do powstawania z letargu. I co wymaga podkreślenia, więc się powtórzę, są okazją do spotykania się pomimo mniejszych różnic. Kto nie popiera życia i jego podstawowego środowiska?

Pozdrawiam i dziękuję za link :). Polska jest piękna!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#160341