Marsz Mężczyzn 2 - Epilog

Obrazek użytkownika christophorosscholastikos
Idee

"W świecie zakłamania maszerują oficerowie Prawdy.

Rozpoczęliśmy rekrutację.

Bóg zaplanował prawdę jako sposób komunikowania się między ludźmi. Ten plan był doskonały. Niestety przez bunt diabła na świat wszedł grzech. Jednym z najlepszych grzechów jest kłamstwo. To ono podtrzymuje życie imperium zła. Przez nie upadają firmy. Przez nie ludzie się rozwodzą. Przez życie w zakłamaniu ludzie chcą je sobie odebrać. Oczywiście nie tylko, ale gdy wchodzi kłamstwo jako sposób na życie, to ma prawo manifestować się też siła złego ducha i całe zniszczenie z tego wynikające.

Czy można w 21 wieku tak po prostu o tym pisać? Tak można. Właśnie czytacie to Państwo.

Zapomnieliśmy, że to diabeł jest ojcem kłamstwa i jego głównym inspiratorem. Zapomnieliśmy słów Jezusa Chrystusa który mówił, że nasza mowa ma być tak, tak – nie, nie a co więcej to od złego pochodzi.

Czy nie przypomina to systemu zero jedynkowego? Prawda i fałsz. Półprawda to nieprawda! Takie hasło wznosili mężczyźni na wrocławskim rynku. Diabeł w ostatnich stuleciach mocno się napracował, żeby wytworzyć całą paletę odcieni szarości. Mało tego, dla zmylenia przeciwnika tą paletę pokolorował.

Marsz Mężczyzn 2 WrocławW takim kontekście wspaniałe jest to co zrobiło pół tysiąca facetów z Wrocławia. Wskazało w tym chaosie gdzie jest prawda. Kim jest prawda. Krzyczeli, że aż trzęsły się fasady kamienic w pięknym wrocławskim rynku: Prawda ma twarz, kłamstwo ma odejść! Publicznie na wrocławskim rynku ci mężczyźni wyrzekali się wszelkiego kłamstwa. Odrzucali je ze swojego życia, z życia swoich rodzin i postawili wymaganie by w życiu publicznym Wrocławia i Polski, kłamstwa nie było. Utopia? Utopią jest morze kłamstwa jakie nas dziś zalewa i fakt, że nikt się temu nie sprzeciwia.

Zjednoczeni w prawdzie mężczyźni skandowali: Nie straszne jej media, nie straszne układy, ich kłamstwa kłamstewka, nie dadzą jej rady. Ten marsz był znakiem i zachętą dla innych. Mężczyzn i kobiet, bo życie bez kłamstwa jest wspaniałe. Jednocześnie nałożono presję na media by służyły jedynie prawdzie.

Życie w niej daje poczucie wolności. Nie ma człowiek żadnych stresów związanych z tym, kiedy jego kłamstwa wyjdą na jaw, bo ich po prostu nie używa. Życie w prawdzie daje wielki wewnętrzny pokój. Również słuchanie z całkowitą pewnością, że nie kłamią innych, nie tylko bliskich, osób, jest doświadczeniem wspaniałym. Powoduje to budowanie stabilnych i trwałych więzi między ludźmi.

Żałosne z kolei jest kłamanie. We własnym domu, w swojej rodzinie. Okłamywanie swoich współpracowników i przełożonych. Kłamanie prosto w oczy. Brnięcie z jednego kłamstwa w kolejne. Temu mówimy STOP. Pora zawracać.

Marsz Mężczyzn 2 WrocławDla osób, które marsz mijał zdumiewające było nasze żądanie prawdy. Wrocławianie reagowali pozytywnym zdziwieniem. Widać było w ich oczach tęsknotę za Prawdą. Liczymy jako organizatorzy, że ten marsz, tak jak i słowa tu pisane, wzbudzą taką samą tęsknotę u wszystkich do których ta wieść, że Prawda ma twarz, dotrze. Prawda wygrywa, bo prawda cierpliwa!

Uczestnicy marszu i osoby zaznajomione z tym wydarzeniem i ideą, mogą na stronie www.marszmezczyzn.pl znaleźć odpowiedź na pytanie: co dalej? Kościół katolicki ma bardzo wiele propozycji by nauczyć życia w prawdzie. By spotkać się z Prawdą twarzą w twarz.

Organizatorzy Marszu Mężczyzn"

-----------------------------------------------------
Udostępniam bo popieram. Byłem i widziałem. Tu źródło:
http://marszmezczyzn.pl/component/content/article/14-marsz-mczyzn-2-epilog.html

Brak głosów

Komentarze

Bardzo piękny artykuł,taki całościowy.Jaka prawda jest czysta i nie skalana niczym.Marzę o takiej prawdzie w życiu społecznym ,mediach ,szkołach i w mojej rodzinie .Ten artykuł kazał mi się zastanowic nad moją rodziną .Wiele kłopotów i nieporozumień wynikło z mówienia  nieprawdy ,czyli kłamstwa .Najgorsze jest w tym że jak się zacznie kłamac tak w małych sprawach ,to jest jak śnieżna kula ,kłąmstwo małe rodzi następne o większej mocy aż do manipulacji jednostką ,następnie grupą aż w końcu ogarnia państwo i całę narody.Trzeba by naprawdę wolnym człowiekiem aby mówic prawdę .Takim człowiekiem wolnym był bł. Jan Paweł II i bł.Jerzy Popiełuszko.Dobrze byłoby propagowac tą piękną cechę .

Vote up!
0
Vote down!
0

jagoda

#202317

Tylko prawda nas wyzwoli.

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Dorcia

#202349

 Piekna inicjatywa!

Brawo prawdziwi mezczyzni!

Pisze "prawdziwi", bo trzeba odwagi prawdziwych mezczyzn, mestwa po prostu, aby w dzisiejszych,kompletnie nijakich pod wzgledem moralnosci i wlasnie mestwa czasach, miec odwage na publiczne wystapienie w sprawach najwyzszej wagi. 

Najwyzszej ale tez i ....najzwyklejszej wagi.

Brawo, dziekuje i mam nadzieje inni pojda w wasze slady!

serdecznie pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#202445

Dziękuję Wam za słowa uznania dla idei przekutej w czyn. Należą się one organizatorom.
Serdeczności

Vote up!
0
Vote down!
0
#202566