12 grudnia 2012 roku, kto żyw pod Pomnik Poległych Stoczniowców w Gdańsku!

Obrazek użytkownika obiboknawlasnykoszt@tlen.pl
Kraj

Dziś tj. 12 grudnia 2012 roku o godz. 23: 30

działacze i sympatycy Pierwszej „Solidarności” spotkają się pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku.

Bardzo, ale to bardzo jestem zadowolony z tak zorganizowanego spotkania, a nie na jakimś spędzie w stylu komuszej akademii pierwszomajowej czy rewolucji październikowej, na której dla salonowych eŁyt stoją puste krzesełka z kartkami „ZAREZERWOWANE”.

Wcześniejsze rocznicowe spotkania, które miały dotychczas miejsce w Sali BHP trącały dla mnie POkomuszą nieświeżością, w których zaprzańcy i zdrajcy się bardzo lubowali.

No, ale cóż można było i jest wymagać od POkomuszych naśladowców i uczniów typu Bolkopodobnych czy Borsuczopodobnych, prawda?

Dziś tam też będę by po 31 latach znów stanąć tak jak w grudniu 1981 roku pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku otoczonym przez czołgi i pojazdy opancerzone LWP i oddziałów ZOMO oraz esbeków.

Będę z oryginalną polską flagą narodową z 1981 roku, która przeszła szlak bojowy w 1982 roku i latach następnych oraz z zomowską rogatywką moro, którą zerwałem podczas jednej z zadym w Gdańsku.

Oddamy hołd tym, którzy w tamtych dniach stanu wojennego nie bacząc na niebezpieczeństwo stanęli dzielnie do nierównej walki z uzbrojonymi bandami komunistycznych siepaczy.

Dziś jeden z tamtych dowódców kompanii czołgów, który wziął udział w brutalnej pacyfikacji gdańskich stoczni ramię w ramię z ZOMO pełni funkcję wiceministra MON III RP.

HAŃBA!

Po trzy kroć HAŃBA!

O taką zakłamaną niby Polskę to myśmy nie walczylibyśmy ani wówczas ani tym bardziej teraz. Mile widziane będzie przybycie z flagą narodową i zniczem.

* * *

Dziękuję Andrzejowi Michałowskiemu za przekazanie dla mnie tej ważnej informacji, którą choć bardzo późno to jednak przekazuję dalej, a sam zmykam pod pomnik. Kim jest Andrzej Michałowski? - Tym, co wystąpił w programie Jana Pospieszalskiego, i który dał popić ze źródła prawdy zakłamanemu zaprzańcowi, byłemu ministrowi sprawiedliwości z PO? http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka/jan-pospieszalski-blizej/wideo/05012012-2230/5942069 http://www.encyklopedia-solidarnosci.pl/wiki/index.php?title=Andrzej_Micha%C5%82owski

Fotografia czołgu została wykonana przy pomniku w grudniu 1981 roku.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Złożyłem swój "podpis" (znicz biało-czerwony) pod rzeźbą i czerwony przy tablicy poświęconej błogosławionemu ks. Jerzemu Popiełuszko.

Nie mogło zabraknąć kibiców gdańskiej Lechii, którym w imieniu organizatorów i własnym bardzo dziękuję za przybycie pod pomnik z transparentem i flagami oraz za odpalone race.

Andrzej Michałowski udziela wywiady dla telewizji.

Więcej TU:

picasaweb.google.com/105760622012340412557/GdanskPomnikPolegYchStoczniowcow13Grudnia2012

Marny aparat i takie fotografie.

 

Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#313874

Nie ma czegoś takiego jak "komunizm a'la PRL" Komunizm albo jest, albo go nie ma. PRL to było państwo socjalistyczne. A "socjal" wtedy był, że ho ho - chyba sam przyznasz.

 
 
 

W Polsce tuż po tzw wyzwoleniu wypadki toczyły się wg tego schematu http://www.youtube.com do czasu kiedy nawiezione przez Stalina Chazary zdominowali Polaków! Powstał system mafijny, gdzie satelitarna do KPZR partia PZPR czyli zgraja Chazarów, zdrajców i kolaborantów trzymała naród "za twarz" .przy pomocy swoich "cyngli" z UB, Informacji Wojskowej, SB itd czyli objawił się komunizm "a la PRL" - czy coś jeszcze wymaga dodatkowego wyjaśnienia?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#313882

Zapomniales jeszcze o tym cichym przyzwoleniu licznych szarakow-czlonkow nie potrafiacych glosno wyrazic swojego sprzeciwu. Liczacym na ochlapy z chamskiego, bo nie panskiego stolu. Ciagle zyja z tego, teraz stol sie inaczej nazywa, oni tez.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#313894

incydentów, których nie było.
Cóż jak widać kłamstwo wyssali z ruskiej piersi macochy.

[quote]Uoczystości trwały niespełna godzinę i poza kilkoma drobnymi incydentami odbyły się w spokojnej atmosferze zadumy.[/quote]

http://www.radiogdansk.pl/index.php/wiadomosci-wydarzenia-sport/wydarzenia-rg/39347-obchody-rocznicy-wprowadzenia-stanu-wojennego.html

Może jakaś suczka dostała cieczki w tę mroźną grudniową noc, a może nie maiła po prostu podpaski?

Mendy to są mendy bez względu na to czym się zajmują.

Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#314040

pod pomnikiem w dniach 13-15 grudnia 1981 roku minionej nocy z 12/13 grudnia 2012 roku stali przedstawiciele PO i jej młodzieżówki.

Rację miał Kaczyński mówiąc, że PO stoi tam gdzie stało ZOMO, bo taki fakt miał miejsce w rocznicę wypowiedzenia wojny Narodowi Polskiemu przez WRONią juntę Jaruzelskiego.

Tam gdzie stały pojazdy wojskowe stali z ZSMO (Związku Socjalistycznej Młodzieży Obywatelskiej) i ich starsi politrucy z PO.

Z zawiścią patrzyli w Naszą stronę i nie mieli ani jednej flagi w barwach narodowych, która jest dla nich polską nienormalnością.

Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#314104

odczytany o północy z 12 na 13 grudnia 2012 roku pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców w grudniu 1970 roku w Gdańsku.

[quote]Gdansk, 13 grudnia 2012

Stowarzyszenie GODNOSC -

List Otwarty

Mija 31 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Stowarzyszenie Godność od początku swojego powstania tj od 19 lat co roku upominało się o osądzenie sprawców masakry robotników na Wybrzeżu w grudniu 1970 r. Domagaliśmy się ukarania junty wojskowej z gen w Jaruzelskim na czele, która wprowadziła stan wojenny. Od 1993 roku w rocznicę stanu wojennego piszemy protesty, listy otwarte do władz państwa w których domagaliśmy się osądzenia winnych komunistycznych zbrodni w grudniu 1970 r i w stanie wojennym. Domagaliśmy się także usunięcia z wymiaru sprawiedliwości sędziów i prokuratorów, którzy brali udział w procesach politycznych w PRL i sprzeniewierzyli się niezawisłości sędziowskiej. Wielu z nas tu zebranych uczestniczyło w strajkach w grudniu 1970 r w sierpniu 1980 i w latach stanu wojennego. Wielu z nas poznało obozy internowania i więzienia PRL-u. Mimo że od 1989r mamy Polskę niepodległą i wielu rządzących odwołuje się do korzeni solidarnościowych,to rozliczenie się z komunizmem nie nastąpiło a winni zbrodni na narodzie nie zostali osądzeni. Ludzie odpowiedzialni z komunistycznych władz za terror i zbrodnie są dotąd bezkarni. Symboliczny wyrok dla gen Kiszczaka jest kompromitacją wymiaru sprawiedliwości. Uwalnianie od procesów gen W Jaruzelskiego i gen F Siwickiego poprzez wystawianie im zaświadczeń o złym stanie zdrowia jest dalszą manipulacją zmierzającą do nie osądzenia ich. Polski wymiar sprawiedliwości robił wszystko przez 23 lata aby ich nie skazać. Nasze listy i protesty były lekceważone przez najwyższe władze państwa, tak jak byśmy nie mieli moralnego prawa aby upomnieć się o elementarną sprawiedliwość. Boli nas od lat jak wielu kolegów, którzy doszli do władzy, także dzięki naszej walce, tak łatwo zaprzyjaźnili się z naszymi oprawcami , zdrajcami ojczyzny, którzy w imieniu obcego mocarstwa sprawowali dyktatorskie rządy. Jakże inaczej nazwać jak nie zdradą nas Adama Michnika, któremu ufaliśmy, z Jerzym Urbanem, który siejąc nienawiść do ks Jerzego Popieuszki doprowadził do jego zamordowania przez komunistycznych morderców. A przecież widzieliśmy Adama Michnika na zdjęciach idącym w pochodzie z ks Jerzym. Czy nazwanie przez Adama Michnika „ludźmi honoru”Kiszczaka i Jaruzelskiego nie jest zdradą naszych ideałów bez ich osądzenia? Takich zachowań ludzie nie nazywają inaczej niż zdradą. A jak nazwać fraternizację Lecha Wałęsy i Prezydenta Bronisława Komorowskiego z gen Jaruzelskim. W opinii społecznej gen Jaruzelski jest odpowiedzialny za najazd na Czechosłowację przez Ludowe Wojsko Polskie, masakrę robotników na Wybrzeżu i wprowadzenie stanu wojennego. Czy te fakty tak łatwo można wymazać ze zbiorowej pamięci tylko dlatego, że wy tak Panowie chcecie?

Dlatego też stojąc tu pod pomnikiem Poległych Stoczniowców po raz trzeci domagamy się sądu nad komunizmem i ludźmi władzy którzy odpowiadają za zbrodnie popełnione w grudniu 1970 r i w stanie wojennym. Potępiamy tych, którzy

w naszym imieniu przebaczają komunistycznym zbrodniarzom. Nadal żądamy usunięcia z wymiaru sprawiedliwości ludzi, którzy sądzili w procesach politycznych w PRL, z urzędów państwowych wszystkich tych, którzy byli agentami wszelkich służb specjalnych, żądamy ujawnienie agentów ze zbioru zastrzeżonego tych, którzy działali na szkodę polskiego narodu, współpracując z ze służbami obcych państw.

Polska potrzebuje dziś poważnych reform. Wzrasta bezrobocie, emigruje młode pokolenie, następuje spadek produkcji, od lat w kryzysie jest służba zdrowia i szkolnictwo. Łamane są standardy demokratyczne poprzez uzależnianie od państwa środków przekazu, rodzina polska potrzebuje pomocy. Atakuje się Kościół. Nawet kazania księży próbują cenzurować ministrowie. Polskę- nasz wspólny dom- należy budować na zdrowych fundamentach opartych na prawdzie i zaufaniu, a nie propagandzie i niszczeniu opozycji. Wesprzemy takie działania, które będą zmierzać do poprawy bytu obywateli i wyciszeniu nastrojów społecznych. Pomódlmy się za ofiary grudnia 1970 i stanu wojennego. Pomódlmy się także o szybki powrót do zdrowie Krzysztofa Wyszkowskiego. W ubiegłym roku był tu z nami. Pozdrawiamy Cię Krzysztofie. Życzymy wielu łask Bożych z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Stowarzyszenie „Godność”[/quote]

List Otwarty został odczytany pod pomnikiem Poległych Stoczniowców Stanisława Fudakowskiego.

PS
Stanisław Fudakowski po odczytaniu listu otwartego dodał też parę słów od siebie.

Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#316058