Premier Donald Tusk z gospodarską wizytą u swoich wyborczych kowali. Fotoreportaż.

Obrazek użytkownika obiboknawlasnykoszt@tlen.pl
Humor i satyra

Ostatnie czasy słyszy się i czyta, że Premier Tusk gościł z gospodarską wizytą w klubie cmentarnych biznesmenów i u swoich kowali parlamentarnego sukcesu wyborczego w 2011 roku.

Tak wyglądał Tusk podczas wyborów w październiku 2011 roku.

 

A tak wyglądał Tusk podczas gospodarczych wizyt w kuźniach PO już w maju 2012 roku.

 

Wybory parlamentarne w 2011 roku w więzieniach

wygrała PO z wynikiem 35,6%

Drugi rezultat osiągnął Ruch Palikota - 32,2%

- poinformowała rzeczniczka Centralnego Zarządu Służby Więziennej ppłk Luiza Sałapa.

 

http://wybory.wp.pl/title,Tak-glosowali-wiezniowie-Kto-wygral-w-zakladach-karnych,wid,13881120,wiadomosc.html

Dlatego bardzo pracowity był szczególnie ostatni tydzień pracy Pana Premiera Tuska, bo musiał odwiedzić i osobiście podziękować za zaufani i poparcie wyborcze udzielone przez wszystkie kuźnie wyborcze Platformy Obywatelskiej.

Odwiedziny zaczął o warszawskiej bardzo słynnej kuźni wyborczej PO, bo od aresztu śledczego w Warszawie.

http://bi.gazeta.pl/im/9/2407/z2407779X,Areszt-sledczy-przy-ul-Rakowieckiej-w-Warszawie.jpg

Później poleciała TuskoPłatem do aresztu śledczego w Białymstoku.

 

Nim się dziennikarze spostrzegli, to był już w areszcie śledczym w Międzyrzeczu.

 

Dalej poleciał do kolejnych swoich kuźni gubiąc ostatnich dziennikarzy, ale nie mnie i dlatego przedstawiam listę pozostałych odwiedzonych tego dnia przez Premiera Donalda Tuska kuźni.

Areszt śledczy w Białołęka

Areszt śledczy w Wałbrzychu, w którym spędził więcej czasu, bo musiał odwiedzić kolegów z PO skazanych za fałszerstwa wyborcze.

Areszt śledczy w Świnoujściu.

 

Areszt śledczy w Olsztynie.

 

Areszt śledczy w Elblągu.

 

Areszt śledczy w Lublinie.

 

Zahaczył o "chatę" w Sopocie i areszt śledczy w Gdańsku.

 

Tutaj zatrzymał się nieco dłużej. Czyżby z Puszem chciał negocjować rezerwację swojego w nim pobytu, który Pusz już wcześniej zarezerwował, umieszczając swoją agitfotkę na murach aresztu śledczego w Gdańsku, czym zgłosił publicznie chęć swojego tam pobyt. Nie wydano w tej sprawie żadnego komunikatu o tym czy obaj politycy z PO uzgodnili kolejność pobytu i odsiadki.

Areszt śledczy w Starogardzie Gdańskim.

 

Zakład karny w Sztumie.

 

Zakład karny w Czarne.

 

Później był areszt śledczy w Toruniu.

 

Areszt śledczy w Bytomiu.

 

Areszt śledczy w Krakowie.

Areszt śledczy w Strzelcach Opolskich.

Zakład karny w Czarne.

Zakład karny w Brzegu.

 

Zakład karny w Zamościu.

 

Areszt śledczy w Radomiu.

 

Areszt śledczy we Wrocławiu, w którym rozmawiał o rezerwacji pobytu i warunkach odsiadki przez układ wrocławski.

Czyżby przy okazji wizyt gospodarczych u kowali wyborczych Platformy Obywatelskiej i BULA Komorowskiego wybierał także dla siebie i swojej kamaryli nowe lokum?

Ciekaw jestem, która z tych odwiedzonych kuźni wyborczych PO będzie maiła zaszczyt gościć w swoich progach na dłużej, premiera Donalda Tuska?

- Panie Premierze czy może nam Pan powiedzieć, który zakład karny lub areszt śledczy przypadł panu do gustu lub wybrał na miejsce niechybnej swojej odsiadki?

Premier na tak postawione pytanie nie potrafił odpowiedzieć podczas zwołanej w przerwie swoich wizyt w kuźniach konferencji prasowej, choć zastanawiał się i długi i bardzo intensywnie, co widać na tej fotografii.

 

Podobnie nie potrafił odpowiedzieć na pytanie o planowanym terminie kolejnego pobytu, już na dłużej. Nie obyło się też bez przyjemnych dla Pana Premiera niespodzianek zgotowanych mu przez osadzonych aresztantów i skazańców, bo osadzeni m.in. w świdnickim Areszcie Śledczym zbudowali dla Premiera Donalda Tuska makiety stadionów na Euro 2012.

Wszystkie swoje makiety przekazali prezencie dla Donalda Tuska, a było ich tak dużo, że wszystkie nie zmieściły się na pokładzie TuskoPłata.

 

Makiety były wykonane z drewna, papieru, zapałek i szkła. Kowale PO stworzyli miniaturowe dzieła sztuki, które nie tylko wiernie oddają kształt oryginałów, ale i zapowiadają czerwcowe emocje podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012.

W świdnickim areszcie śledczym rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs na makiety stadionów, któremu przewodniczył Premier Donald Tusk.

Na podium znalazły się aż dwie miniatury gdańskiego „PGE Arena”.

Tak wyglądały jedne z ciekawszych makiet.

 

Kolejną ciekawostką jest to, że nawet więźniowie bardzo niechętnie budowali stadion narodowy w obawie by im też się nie zawalił lub nie trzeba było kilkanaście razy otwierać i zamykać, bo mogliby nie zdążyć na czas ze zgłoszeniem swego dzieła do konkursu.

Dlatego też wykonano i zaprezentowaną najmniejszą z możliwych makiet.

Musiałem tę makietę powiększyć aż o 1000% by była widoczna.

Nawet tacy ryzykanci, jak oni obawiali się braku fartu przy jego makieto-budowie. Przygotowania do Euro2012 w aresztach śledczych i zakładach karnych III RP ukończono w przeciwieństwie do budowniczych na wolności.

Może najwyższy czas by zaczęli zdawać egzamin w zakładach karnych i aresztach śledczych skoro nie potrafili go zdać będąc na wolności?

http://www.tvsudecka.pl/material/video/8245

Jak igrzyska, to igrzyska, lecz nie wiem, czy oby jest to właściwy czas na narodowe świętowanie, bo narodowa żałoba i bankructwo państwa polskiego stoi na rubieżach i tuż za miedzą, a wewnątrz przygrywa do marszu na Polskę jawna jej agentura.

-----------------------------------------------------------------------

Donald Tusk w sejmie: Jesteście państwo w sensie politycznym bezpieczni” 
 
Na temat braku bezpieczeństwa choćby fizycznego lub biologicznego nic już nie powiedział, a więc raczej należy już się bać o zdrowie i życie.

 

 

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów