Homo sapiens odchodzi.

Obrazek użytkownika Bogdan Lichy
Humor i satyra
 Ostatecznie taki homo sapiens sapiens bo tak brzmi jego imię i  nazwisko  jest przecież obywatelem ludzkości ale tylko wtedy gdy trzeba się podeprzeć prahistorycznym autorytetem na oficjalnych zgromadzeniach natomiast w kwestii utrzymania jakiegoś zasłużonego działacza to jestem przekonany że ONZ zagłosuje jednoznacznie w sprawie przyznania Polsce prawa do udzielenia dożywotniej emerytury zasłużonemu Homo sapiens sapiens.
 
Wynika to oczywiście z tego że mamy największe na świecie rzecze zasłużonych działaczy w działaniu którzy jakoś nic nie mogą zdziałać a których odwieczną dewizą jest znane powiedzenie „Robimy wszystko co możemy a że nic nie możemy to nic nie robimy”
 
Najprawdopodobniej z tej samej tradycji wywodzi się pojęcie Działo określające baterie ogniową będącą na wyposażeniu wojska które jest skrótem od pełnej nazwy „Działało „ co znaczy że teraz już nie działa a w każdym razie nie wtedy kiedy trzeba. Z tego to powodu zawsze przegraliśmy w sytuacji kiedy wszystko miało działać bo właśnie w tym momencie nic nie działało a wygrywaliśmy w przypadku gdy już ostatecznie nic nie działało bowiem nie wiedzieć dlaczego wszystko zaczynało jakoś działać.
 
Niestety nikt nie wie na jakiej to zasadzie i pojawiła się ostatnio sugestia ze strony duchowieństwa że jest w tym niewątpliwie Palec Boży.
  
Tak więc Sejm utworzył specjalną komisje do zbadania natury owego palca bo w końcu można było by się nim posługiwać we wszystkich przypadkach gdyby udało się uzyskać wzór i uruchomić produkcje repliki.
 
Lewica Sejmowa zaproponowała jednocześnie aby zawczasu go znacjonalizować bowiem na podstawie konkordatu trzeba było by odprowadzać znaczne sumy od prawa własności na dobro urzędowego przedstawicielstwa jakim jest instytucja kościelna będąca prawnym organem boskiego nadzoru.
 
Nie chodzi tu oto żeby uszczuplać dochody jakże zasłużonej organizacji ale oto że mogą się w tej sprawie zgłosić inne zagraniczne przedstawicielstwa roszczące sobie pretensje do bycia prawną jednostką ambasady królestwa bożego na ziemi.
 
Nie chcą oni ,jak powiadają negować ich statusu ale niestety nie dostarczono jeszcze listów akredytacyjnych i dlatego tak wiele jest na świecie wyznań i religii.
 
Jednakże partie prawicowe uważają ze sam fakt że w Polsce nic nie działa jak ma działać a wszystko działa wyłącznie wtedy gdy nie ma prawa działać jest wyraźnym dowodem na to że ten Palec Boży jest palcem wskazującym dokładnie na nasz kraj i w tym względzie niema najmniejszej wątpliwości kto jest ambasadorem najwyższej władzy
 
Niestety argument ten nie znalazł uznania w Komisji Europejskiej która zawczasu odrzuciła preambułę odwołującą się do Boga nie dlatego że ma Mu coś za złe ale dlatego że u nich zawsze wszystko działa jak ma działać i woleli by tego nie zmieniać.
 
Póki co trwają przesłuchiwania analityczne pojęć które mogą być w ten czy inny sposób powiązane z cudotwórstwem ale najbliższym formalnie pojęciem jakie udało się odnaleźć w języku polskim jest cudzołóstwo przeciwko czemu zaprotestowały władze kościelne nie zważając na strukturalno-leksykalną analogie.
 
Strony usiłował pogodzić Instytut Języka Polskiego sugerując że wynika to niewątpliwie z mechaniki zapisywania Palcem przez Boga dziesięciu przykazać gdzie w jednym z nich porusza się kwestie cudzołożenia
 
Interwencja okazała się rewelacyjna bowiem stwierdzono ze w istocie rzeczy chodzi tu o „nie łożenie” czyli nie wykładanie określonych sum pieniędzy na utrzymywanie cudzych czyli nie swoich interesów. Powiedziane jest wyraźnie Nie cudzołóż
 
W związku z tym podjęto rezolucje że nie będziemy spłacać żadnych długów bowiem nie jest to nasz interes .Naszym interesem było je zaciągnąć a w żadnym przypadku nie spłacać co jest już interesem kredytodawcy czyli obcym więc są to w końcu cudze sprawy .  Tak więc skoro w piśmie stoi wyraźnie nie cudzołóż to jako kraj ludzi wierzących nie możemy przeciwstawiać się fundamentalnym nakazom.
 
Nowe i nawiasem mówiąc prawidłowe rozumienie podstawowego dekretu stosunków wewnętrznych respektowanych przez międzynarodową społeczność jakim jest Dziesięć Przykazań uzyskało gorące uznanie w wielu krajach świata.
 
Okazało się bowiem że to co większość ludzi do tej pory robiła a co powszechnie nazywało się cudzołóstwem wcale nie jest i nigdy nie było grzechem a tylko nieporozumieniem wynikającym z błędnego rozumienia woli samego Boga co jest zupełnie zrozumiałe bowiem niezwykle trudno jest przeniknąć szczegółowe intencje stwórcy.
 
 Protesty oficjalne wniosły jedynie Instytucje Finansowe i związane z nimi Banki a w tym Międzynarodowy Fundusz Walutowy  co Pan Prezydent w jednoznaczny sposób skwitował że jest to zwyczajna próba interwencji w wewnętrzne sprawy niepodległego państwa  bowiem mają wystarczającą ilość papieru i drukarek żeby sobie pieniądze wydrukować.
 
Jest to jak powiada Prezydent normalna procedura w takich razach powołując się na przykład amerykański gdzie pieniądze się po prostu drukuje jak ich zaczyna brakować W związku z tym długów i tak spłacać nie będziemy bowiem jest to niemoralne ale gotowi jesteśmy pokryć koszty papieru i farby oraz znormalizowaną stawkę pracy drukarni.
 
Wzoru Palca Bożego nie udało się ustalić ale stwierdzono ustawowo  że musi się on zawierać w samym akcie powoływania Specjalnej Komisji Sejmowej do badania różnorodnych spraw, które się same jakimś cudem rozwiązują. Dlatego od tej chwili we wszystkich kwestiach mniej lub bardziej istotnych należy powoływać rzeczone komisje.
 
Tak więc udało się tym sposobem zaoszczędzić znaczne sumy pieniędzy a przede wszystkim farby i papieru . Farbę przeznaczono na farbowanie lisów a papier na makulaturę i dzięki wspólnym wysiłkom ufundowano dla Homo Sapiens Sapiens ustawową emeryturę która według polskich norm Zakładu Ubezpieczeń Społecznych starcza na sól i pieprz. Sól dlatego że powiedziane jest w piśmie do uczciwych ludzi „ wy jesteście solą tej ziemi” a pieprz żeby nikt nie mówił ze znowu ktoś w rządzie coś spieprzył a tak posłowie mają podstawę twierdzić że nie tylko oni jedni pieprzą bzdury bowiem robią to też emeryci domagając się wyższych stawek .
 
Ogłoszono więc oficjalnie ze Homo sapiens sapiens może przyjeżdżać do Polski i nawet dostanie miejsce w noclegowni ale wszystkie te starania okazały się niepotrzebne bowiem informacja o tym że Homo sapiens sapiens odchodzi pochodziła z Agencji Informacyjnej AFP która konkludowała w ten sposób horrendalne premie jakie przyznają sobie prezesi upadających banków stwierdzając w ten sposób że człowiek zwyczajnie stracił rozum.
 
Człowiek może i stracił rozum ale za to nie traci czasu ani okazji bowiem jak utrzymują oficjalne źródła ufundowaną staraniem rządu emeryturę Homo Sapiens Sapiens ktoś mimo wszystko odbiera lecz niestety nie można ustalić kto i gdzie bowiem jak twierdza osoby zbliżone do pewnych kół Homo sapiens jest bezdomny i niezwykle trudno  jest  określić miejsce jego pobytu.
 
 
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Piekne - pełne aluzji .
Kto ma jeszcze siłe doszukiwać się w takich tekstach obrazu rzeczywistości personifikując zjawiaska?
Niestety w dzisiejszej dobie Homo sapiens sapiens wydaje się być ślepą uliczką drzewa życia.
Nadchodzi epoka Homo erectus erekcjusz.
I oby nie skończyła się ta wycieczka na drzewie w pozycji kucznej z erekcją .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#41775

Dziękuje bardzo za głos w dyskusji . Mój tekst jest humoreską opartą na książce nad którą obecnie pracuje a która dotyczy fenomenu zjawiska „wyobraźni „ i jego oddziaływania w procesie ewolucyjnym. Przedstawiam w niej pogląd że rzeczywiście mamy do czynienia z końcem Homo sapiens i początkiem Homo imago , który rezygnuje z podstaw wyobraźni nominatywnej a także metrycznej na rzecz wyobraźni geometryczno-liczbowej czyli obrazu liczbo-rzeczy . Homo sapiens nie jest w stanie funkcjonować w przestrzeni n –wymiarowej dlatego musi odejść. Więcej na ten temat w dziale idee pod tytułem Polityka i psychologia. Nie chce być zbyt brutalny w wyrażaniu swoich poglądów bo mimo wszyscy potencjalni czytelnicy blogów mają swoje sentymentalne tradycje.

Dlatego oryginalny tekst Homo sapiens odchodzi został skrócony przez redakcje prawdopodobnie z tego powodu że jest w początku owego tekstu swoista euforia z faktu że Homo sapiens odchodzi.

Oto oryginalny początek

Nareszcie! Homo sapiens odchodzi. To dobrze . Dowiedziałem się o tym z oficjalnego komunikatu PAP .

Co prawda nie wiadomo gdzie odchodzi ale odchodzi. Gorzej jakby to była emerytura bo znowu coś trzeba będzie pokryć z budżetu.

Życzę powodzenia i odsyłam do humoreski Życzenia Noworoczne (ten sam dział) w której zawarte są podobne rozważania ale w perspektywie wyobraźni rekonstrukcyjnej w archeologii . Najlepszego w nowym roku.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#41815