Strach ma oczy Tuska.

Obrazek użytkownika jwp
Blog

I jego zauszników.

Zacznijmy od zdjęcia wprowadzającego.

Jeżeli nawet założyć, że Ci leżący są odpowiedzialni za zamieszki i dopuścili się czynów karalnych, to niedopuszczalne jest takie traktowanie jakie widać na załączonym zdjęciu. Są kajdanki, obecnie „plastikowe”, można tak delikwenta spętać i ustawić pod ścianą, by nie fikał, nie stwarzał już żadnego zagrożenia, a szans na ucieczkę nie mieli żadnych. Przecież nawet skazaniec ma prawo do godnego traktowania. Od tego jest wyrok i kara, a nie gleba i poniżanie. Jakoś nie widziałem „gości z Niemiec” na polskiej ziemie leżących. Chodzi jednak o przekaz, jasny komunikat. Nie fikajcie bo was położymy. A lewakom i zwolennikom PO cieszą się gębusie na taki widok. Wreszcie ktoś zrobił porządek z faszystami, z tymi co na wózkach też. Zapominają tylko, że Premier, Niech Mu Lęk Wiecznie Towarzyszy, rozłożył w rekordowym czasie Polskę na łopatki. Nie tylko tą brunatną prałacką. Polskę wszystkich Polaków, może za wyjątkiem kolesi i miłych panów na resortowych emeryturach.

Dla kogo jest Konstytucja i prawo ?, tylko dla poddanych. Tylko my mamy przestrzegać prawa, zasad i umów ? NATO wygląda. Stara władza zabezpieczyła się za przyzwoleniem części uwikłanych we współpracę „ludzi ze styropianu” i kleru przy Okrągłym Stole i w suto zalewanej Magdalence. Nowa za ich przykładem przez ponad 20 lat budowała sobie „ochronkę”. Wspomagają ich w tym postępowe siły lewactwa, które nie mają litości dla nienarodzonych dzieci, za to pochylają się nad zbrodniarzami znosząc karę śmierci. Co stwarza również komfortowe warunki do popełniania zbrodni na Państwie i Narodzie. Od najniższego szczebla niekompetencji i bezkarności do wierchuszki. Tej z czymś na rękach. A ta farba jest niezmywalna.

Zatem gdy władza wybrana „demokratycznie” ( to jedne z lepszych propagandowych wiców ) ma najnormalniej prawo, konstytucję i Polskę tam gdzie Biedroń odczuwa przyjemność, to my mamy grzecznie maszerować bocznymi uliczkami pod lufami karabinów. Broń gładkolufowa na gumowe pociski to co prawda nie kałach ZOMO-wca,  ale do końca życia, ani ja, ani moje dzieci nie zapomną tego „celowania” do uczestników Marszy Niepodległości”. To nie jest metoda na opanowanie „zamieszek”, bo takich nie było. To wyraźny gest władzy, a policjanci, którzy mierzyli do tłumu są dla mnie najwyższego stopnia skurwienia na zamówienie władzy. Po co mierzyć, by strzelać. Dowódcy nie mają wyobraźni ? Nie wiedzą co by się stało gdyby padły strzały ? Panika i ofiary. Lub też wgniecenie w bruk w sumie wystraszonych i niezbyt profesjonalnych funkcjonariuszy Reżimu Tuska i Komorowskiego.

Jeżeli nawet zaniżyć ilość uczestników marszu do 20 tysięcy, to byłby to dla nich spacerek po polewaczkach i siłach prewencyjnych. Zamówienie przerosło pachołków i ich mocodawców. Niech dziękują Bogu i manifestantom, że tylko nieliczna grupa zadymiarzy uprawiała igrce na przedpolu. To byli harcownicy, potępiam ich, tym bardziej, że dali pożywkę dla „niezależnych mediów” na pasku służb. Polskich i rosyjskich. Prowokacja policji i tajniaków nie poszły zgodnie z ich planem, stąd ten skowyt mediów.

Pultają się w „zeznaniach”, wpadka goni wpadkę. A miało być tak pięknie. Marzyły się ofiary wśród niewinnych członków „Tęczowego Bractwa”, a z rękawa zadufanego pokerzysty wypadły pałki, gaz i kastety. Groźny i dramatyczny apel policyjnego spikera usypiał jak mantra, a po pewnym czasie mógł budzić już tylko rozbawienie. Totalna kompromitacja Rządu, władz Warszawy i Policji stała się naszym sukcesem. Bo nie tylko ilość się liczy, jakość była po Naszej stronie.

Relacje blogerów, teksty, zdjęcia i materiały video już straszą ich w dzień i w noc. A co dopiero w sądach.

Był też kobiecy Oddział Prewencji. Nie jestem szowinistą, jednak kobieta budzi we mnie inne skojarzenie niż te „Żółwiki” z długimi włosami. Czyżby były szykowane do humanitarnego ataku na matki z wózkami, inwalidów i staruszków. Czy też miały ocieplić wizerunek policji.. Z tego co wiem, kobiety potrafią być bardziej bezwzględne niż mężczyźni, na służbie, że tak powiem. Bo w życiu łączą dobroć, ciepło, ale i też potrafią własną piersią osłaniać dzieci. Tam gdzie mężczyźnie zdarza się okazać słabość. Damskie ZOMO to nowy wynalazek naszej władzy. Może się kto zapatrzy w piękne, duże niebieskie oczy i wtedy z znienacka dostanie pałą w łeb, seksista jeden. To nam trzeba było na czoło pochodu wystawić weteranów na wózkach ze stenami za pazuchą i matki z wózkami. A te oczywiście pełne materiałów wybuchowych.

Albo karty są rozdawane po równo i nie gramy znaczonymi, albo też nie ma reguł tej gry. Dzięki temu co się wydarzyło, a co skrzętnie ukrywa władza i sprzedajne „merdia” dostaliśmy broń do ręki.. Tą bronią jest kolejne odsłonięcie intencji i zamiarów obozu władzy. I tego widocznego i tego co zawsze w cieniu, w zaciszu gabinetów UB-eków. Co prawda wyprzedzają nas zawsze o kilka kroków, na szczęście wkrótce pozostanie po nich tylko niechlubna pamięć. Osądzonych i skazanych na banicję zdrajców kupczących Polską. A to Zbrodnia najwyższa. Pojawiło się wiele świetnych tekstów i materiałów. Po każdej ze stron,  tylko ich „świetność” ułatwia nam walkę o Naszą Ojczyznę. Polskę o której marzyli i śnili nasi Dziadowie i Ojcowie. A teraz My. Nie ma okupacji, zaborów, nie ma PRL-u ( choć to wątpliwe ). Pozornie jest wolność i tak jakby łatwiej nam żyć. Tak naprawdę, to mamy pod górkę. A ta górka to nie tylko scheda po poprzednich epokach, to nowoczesny strony stok. Budowany za brudne pieniądze, na nasz koszt. Tu nie ma miejsca na klasyczną „kristanię”.

Może czasem na starych deskach, ale nowoczesną techniką pokonamy ten „stok”. Przeskoczymy ten źleb jaki na nas czeka. Niczym Staszek Marusarz na Monte.

Nawet jak czeka na nas kilkutysięczna grupa z „Nowego Kolorowego Świata”. Bo ani to siła, ani też poważny partner do dyskusji i walki o Polskę. Jakoś sobie nie przypominam bohaterskich i patriotycznych dokonań tej lewackiej hołoty. Nie uwłaczając mańkutom, „Lewa ręka”, a tym bardziej noga, nijak się nie ma do Prawicy.

Gdy z jednej strony czyha na nas globalna katastrofa, a z drugiej jesteśmy na pozycji tubylców, którzy są trzymani w rezerwacie drapieżnego kapitalizmu, musimy odrzucić lęk przed pierwotną siłą i instynktem, który w nas tkwi. Być może to ostatnia szansa by nie dać się zwieść „koralikom” kolonizatorów, nie zarazić dżumą z koców jakie nam dają w darze. Ognista woda leje się dzień w dzień, a my w stanie upojenia wyrzynamy się wzajemnie w chocholim tańcu. Tańcu na zgliszczach Ojczyzny. Ku uciesze i satysfakcji naszych dobroczyńców. Niczym Konkwistadorzy łupią nasz Kraj, niszcząc Tradycję. Lekcje historii obumierają, w w raz z nimi Naród. Płoną Aleksandryjskie Biblioteki, niedługo nikt nie będzie w stanie odczytać Kipu.

A Duch nasz zemrze niczym Atahualpa podstępnie uduszony „garotą”. Czas nagli. Nie jest naszym sprzymierzeńcem. Postęp podstępem czuć. Nikt poza nami już nie ma skrupułów. Ano odpłacić pięknym za nadobne. Z nawiązką, by starczyła zaprzańcom na długie lata. Gdy w Wujku strzelano do Górników ( Polaków z dużej litery ) twierdzono, iż oddziały MO i ZOMO zostały bezpardonowo zaatakowane metalowymi prętami. Nie pozostało im zatem nic innego jak się skutecznie bronić.

Gdy w III RP policjant mierzy do mnie z broni, takiej tylko na kule gumowe, to wiem, że władza strzeli do mnie z innej broni. Ma ich wiele w arsenale. Oni nie mają skrupułów, ja nie będę miał litości w egzekwowaniu moich praw, a ich powinności. Wolno było Solidarności, kibicujemy wszyscy Młodym Demokracjom, to nie pozwólmy sobie odebrać prawa do walki ze starym systemem. Tym, który tak łatwo stroi się w nowe piórka. A zamiast gumowych pałek używa teleskopowych „łamigłówek”.

To nie jest kwestia obywatelskiego wypowiedzenia posłuszeństwa. To wypowiedzenie umowy jaką zawarliśmy. Obustronnej umowy, która rodzi zobowiązania i zarazem być może bolesne dla co poniektórych i dotkliwe konsekwencje. Nieuniknione gdy Władza chowa się za plecami kontynuatorów tradycji Milicji ponoć Obywatelskiej. Obywatelskiej jak zawsze i jak widać było w trakcie Marszu Niepodległości.

Nie możemy powtórzyć błędu "grubej kreski". Po strachu w oczach Premiera Tuska i przyśpieszonych "wdrożeniach" Prezydenta Komorowskiego widać, że problem, nie tkwi w kilkuset Aferach PO. Nie wiem nawet czy jest jakaś inna kara niż Boża dla nich. Ani Ziemi naszej nie rzucim, ani też nie damy im umknąć bez kary. Była Zbrodnia, będzie i Kara. Na Wieki i ku przestrodze potomnych.

normal">Nie było, nie ma i nie będzie żadnej zgody, która buduje jak się wszystko wali na nasze utrudzone grzbiety.

normal">A rachunek jak zwykle kelner przyniesie do stolika gdzie siedzi pijany w trupa frajer.

normal">A teraz z innej beczki.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

róbmy co do nas należy. Może się uda. A może nie, ale wtedy zawsze będziemy mogli sobie powiedzieć, że gdybyśmy nie próbowali, bylibyśmy przegrani od samego początku. Ale od kilku dni jestem większym optymistą niż jeszcze niedawno. Świat wokół staje się bardziej czarno-biały niż poprzednio - "256 odcieni szarości" rozmydlonych w relatywiźmie wszelkiej maści i kolejnej "małej stabilizacji", wróg jest łatwiej definiowalny, a MY - nie jesteśmy gorsi niż byliśmy 31 lat temu. A na pewno jesteśmy bardziej doświadczeni.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#200863

Witaj,
to co napisałeś w komentarzu daję nadzieję i urealnia rzeczywiste możliwości.

"...Świat wokół staje się bardziej czarno-biały..." - to klucz.

Każde Twoje zdanie to zadanie i definicja stanu, jak sądzę ja i Ty, nowego, choć nie bez ściółki.

Naprawdę Serdecznie...

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#200878

W kwestii formalnej -

dlaczego Twojego txtu nie widze na SG Niepoprawnych ?

Odkrylem go przypadkiem :)

pozdro !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#200873

Witaj na dyżurze.

Siedź w kącie, a znajdą Cię.

O tej porze admini już śpią, mają prawo.

A SG nigdzie i nigdy nie było moim celem. Często jest mi głupio, że ważniejsze i lepsze teksty tam nie trafiają.

Choć na sralonie zdarzało im się pomylić i byłem na SG. Gdybym tam częściej gościł, to być może odmieniłbym Oblicze tego Sralonu.

Ponadto jak każdy funkcjonariusz Resortu piszę po służbie. A zawsze sobie ustawiam dyżury w robocie w dzień, to pozostaje mi na blogach tylko Nocny Dyżur, pod "wpływem" całego dnia.

A kto chce to i tak mnie znajdzie.

Insomnia to Piekło i Niebo.

I tak jakoś sobie latam między Ustami, a Brzegiem Pucharu.

Dzisiaj miałem ciężki dzień, jednak bardzo owocny.

Miało być refleksyjnie, a jest bardzo...

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#200875

Chcesz zdenerwowac tego, ktory jest tu na sluzbie :)

Zaraz przesle Ci cos ciekawego z wielkiego jabola.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#200879

No przeca Nasi są na dyżurze.

Sam układałem dyżury.

Czekam na jabola.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#200884

Gospodozu,

dlacego tylko jabol ?

Chyba z wlasnego wyroby jabol typu calvados :)

Ja pije tylko lekko sfermentowana herbate z Tajwanu.

Zwana tu zielonym  ulungiem (cos posredniego miedzy zielona i ulungiem dla frankow).

Ale pozniej otworze chyba cos konkretniejszego :)

pozdro !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#200891

Jak mawiał mój Tata - "...Calvadosik !, wódeczka z jabłuszek. Dla Pań...".

Ja już raczej zamykam.

Ach te strefy czasowe, nawet nie można się normalnie razem napić.

Porucznik Zaraza, a obecnie w stopniu Kapitana wzywa mnie.

Zatem do jutra Baco.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#200893

* Kapitan Zaraza...    jak wzywa, to trudno.

Spotkamy sie jeszcze i pooceniamy tych robo-kapow Tuska. Podobno niektorzy z nich maja (oficjalnie zakazane?) palki teleskopowe (?)

Na mnie najwieksze wrazenie zrobily jednak 'kapy', uzbrojone w butle z gazem na plecach.

Podobni do psow - bernardynow z antalkami z pierwsza potrzeba~ :)

dobrej !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#200896

jwp :

/.../  Choć na sralonie zdarzało im się pomylić i byłem na SG. Gdybym tam częściej gościł, to być może odmieniłbym Oblicze tego Sralonu.                         **********************

Chyba wiem, o jakim sralonie piszesz.

Tym, co lubi pokazac sie w dyskotekowym Hummerze na wyborach :)

Zdaje sie, ze jest on pod pelna kontrola tzw. sluzb.

Wlasciciel salonu zwany przez bace. "kameleonem" stoi okrakiem na barykadzie, glupawo usmiechajac sie na prawo i lewo.

Oficjalnie uwazany jest za...   konserwatyste :), ale tylko oficjalnie.

Nieoficjalnie sprzyja lewactwu, salonowym bolszewikom i internetowym prowokatorom.

Jednym slowem internetowy... koszmar !

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#200897

co teraz ?
Polska krajem zamachów i skrytobójczych mordów ?

Ktoś sprowokuje zamachy bombowe ?
Ktoś da kałacha w ręce szaleńca?

Ta władza jest gotowa na wszystko.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#200880

Witaj,
stare hasło - nowe treści.

Dobrze już było, teraz będzie inaczej, a jednak po staremu.

U nas nie było tradycji semteksu na śniadanie, chocia teraz mamy inne wybuchowe GóW-na do porannej kawy lub "Kakała" Biedrońki.

A szaleńcy zapewne w "Odwodzie" i inne Ryszardy C. czekają.

A kałachy już dawno rozdane.

Ta "Władza" nie jest gotowa na Polaków, tylko im się wydaje, że są Ready.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#200883

Zanim na choiny pójdą "bombki".

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#200886

Dzieki za Vivaldiego.

Zdaje sie, ze Nigel Kennedy zakochany w Twoim miescie :)

* Czy nalezy on do tzw. krakowka, jak inny bryt (walijczyk raczej),

salonowy Norman D. :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#200892

Nigel jest kibicem Cracovi. Mamy sporo wspólnych ziomków.
Bo jakoś tak się złożyło, że i z Andrzejem Zauchą się piło małe co nie co pod Żyrafa w Jaszczurach.
A to mój ulubiony....

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#200894

Wspominalem Tobie, ze Cracovia to takze moj klub :)

Po Slasku Wroclaw i Lechu Poznan.

Jedyny taki uklad w Polsce, bo oficjalnie Slask i Lech to wrogowie :)

* Lubialem Zauche, ktorego zalatwil zazdrosnik.

I pewnie juz na wolnosci.   Straszna historia !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#200895

Wczoraj po polnocy NYPD rozprawilo sie z protestujacymi w Parku Zuccotti 

(od pewnego czasu zwanym Parkiem Wolnosci).

Zobaczcie nocny plan dzialania tajniakow stanowych i federalnych.

Czyta sie od spodu.

O 1.20 w nocy zamknieto nie tylko Most Brooklynski. Takze inne mosty i podziemne tunele, laczace Manhattan z reszta swiata. O tej samej godzinie zamknieto metro (zwane tu subwayem, otwartym 24 godziny na dobe).

Odcieto takze Gorna czesc Manhattanu od Dolnej.

Chodzilo o zablokowanie spodziewanych posilkow z "miasta".

W Parku, ze wzgledu na jego wielkosc, nocowalo tylko ok. 500 protestujacych.

Inni nocowali w miescie, przewaznie u znajomych i przyjaciol.

Tajniacy Tuska z pewnoscia analizuja skutecznosc nowojorskiej akcji.

Aresztowanych - podobnie jak i w Warszawie - ponad 200 osob.

pozdro.

 

 

Updates

 • 6:05 a.m. Liberty Square has been cleared. General assembly under way at Foley Square.
 • 3:36 a.m. Kitchen tent reported teargassed. Police moving in with zip cuffs.
 • 3:16 a.m. Occupiers linking arms around riot police
 • 3:15 a.m. NYPD destroying personal items. Occupiers prevented from leaving with their possessions.
 • 3:13 a.m. NYPD deploying sound cannon
 • 3:08 a.m. heard on livestream: "they're bringing in the hoses."
 • 2:55 a.m. NYC council-member Ydanis Rodríguez arrested and bleeding from head.
 • 2:44 a.m. Defiant occupiers barricaded Liberty Square kitchen
 • 2:44 a.m. NYPD destroys OWS Library. 5,000 donated books in dumpster.
 • 2:42 a.m. Brooklyn Bridge confirmed closed
 • 2:38 a.m. 400-500 marching north to Foley Square
 • 2:32 a.m. All subways but R shut down
 • 2:29 a.m. Press helicopters evicted from airspace. NYTimes reporter arrested.
 • 2:22 a.m. Frontpage coverage from New York Times
 • 2:15 a.m. Occupiers who have been dispersed are regrouping at Foley Square
 • 2:10 a.m. Press barred from entering Liberty Square
 • 2:07 a.m. Pepper spray deployed -- reports of at least one reporter sprayed
 • 2:03 a.m. Massive Police Presence at Canal and Broadway
 • 1:43 a.m. Helicopters overhead.
 • 1:38 a.m. Unconfirmed reports of snipers on rooftops.
 • 1:34 a.m. CBS News Helicopter Livestream
 • 1:27 a.m. Unconfirmed reports that police are planning to sweep everyone.
 • 1:20 a.m. Subway stops are closed.
 • 1:20 a.m. Brooklyn bridge is closed.
 • 1:20 a.m. Occupiers chanting "This is what a police state looks like."
 • 1:20 a.m. Police are in riot gear.
 • 1:20 a.m. Reports of Police are bringing in bulldozers.
 •  

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#200888

wyglądają jak grupa kibiców...Gwardyjskiego Pionu Sportowego MSW "Gwardia"...prawie wszyscy w dżinsach,tak jak tajniacy w zielonych kamizelkach. Dżinsy znowu modne?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#200920

Jeansy są zawsze na topie. A dresy by się nie kojarzyły ?

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#200956

 strach to nicość ulic parków przystanków autobusowych to ludzie szczęśliwi i nic nie mogący nic nie zatrzyma destrukcji którą zaplanowali wyżej Polski już nie ma gdyż polacy nie potrafią sobie pomagać

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#201102

Witaj,
raczej nie chcą sobie pomagać. Nie uogólniałbym jednak. Jest jeszcze sporo porządnych ludzi z pomocną dłonią.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#201153

 Zajączek jeden młody

Korzystając z swobody

Pasł się trawką, ziółkami w polu i ogrodzie

Z każdym w zgodzie.

A że był bardzo grzeczny, rozkoszny i miły,

Bardzo go inne zwierzęta lubiły.

I on też, używając wszystkiego z weselem,

Wszystkich był przyjacielem.

Raz gdy wyszedł w świtanie i bujał po łące,

Słyszy przerażające

Głosy trąb, psów szczekania, trzask wielki po lesie.

Stanął... Słucha... Dziwuje się...

A gdy się coraz zbliżał ów hałas, wrzask srogi,

Zając w nogi.

Wspojźrzy się poza siebie; aż tu psy i strzelcel

Strwożon wielce,

Przecież wypadł na drogę, od psów się oddalił.

Spotkał konia, prosi go, iżby się użalił:

"Weź mnie na grzbiet i unieś!" Koń na to: "Nie mogę

Ale od innych będziesz miał pewną załogę".

Jakoż wół się nadarzył. "Ratuj, przyjacielu!"

Wół na to: "Takich jak ja zapewne niewielu

Znajdziesz, ale poczekaj i ukryj się w trawie,

Jałowica mnie czeka, niedługo zabawię.

A tymczasem masz kozła, co ci dopomoże".

Kozieł: "Żal mi cię, niebożę!

Ale ci grzbietu nie dam, twardy, nie dogodzi:

Oto wełniasta owca niedaleko chodzi,

Będzie ci miętko siedzieć". Owca rzecze:

Ja nie przeczę,

Ale choć cię uniosę pomiędzy manowce,

Psy dogonią i zjedzą zająca i owcę.

Udaj się do cielęcia, które się tu pasie". -

"Jak ja ciebie mam wziąć na się,

Kiedy starsi nie wzięli?" - cielę na to rzekło;

I uciekło.

Gdy więc wszystkie sposoby ratunku upadły,

Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły.

      ---

 zajączki stare powinne nie mieć złudzeń a jednak ... ratunku zawsze przed końcem wołają(porządni ludzie czekają ... czekają ... 

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#201161

Choć znacząca ilość ludzi nie jest tak jak być winna, pozostaję przy swoim zdaniu. A wiersze celny.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#201177

się w niebie jeśli tam trafię 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#201186

Nie ma pośpiechu.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#201251