Operacja Sejf – akta SB

Obrazek użytkownika jwp
Blog

…Twoim celem musi być zdobycie wszystkiego bez zniszczenia czegokolwiek… - Sun Zi

I tak zdobyto Polskę i Nas.

Większość  nas pamięta scenę palenia akt SB z Psów Pasikowskiego. Jaki ma wymiar i znaczenie ? Na pewno nie radosne, bo nie palono nic zdobytego, a pozornie niszczono własny dorobek, lata pracy służb. Nie ma bardziej fałszywego obrazu. Tam palono tylko papier, nawet jak były to teczki, to nie niszczono zasobów archiwów. Wypalano w naszych umysłach obraz, który na dziesiątki lat miał przesądzać o dalszych dziejach Polski i losie służb specjalnych. Ich pracowników etatowych, wierchuszki i TW. A co za tym ich dalszej działalności, sile, bezpieczeństwu i możliwościach działania, również agentury wpływu.

Nikt przy zdrowych zmysłach nie uwierzy, że tak się chcieli ochronić, likwidując akta. Nie można, bowiem ani być bezpiecznym, ani też władać krajem i ludźmi bez doskonałego narzędzia, jakim zawsze są nie tylko haki, ale i cała sieć powiązań. SB-ecy i inne służby nie wybierali się na Bezludną Wyspę i nie było ich stać na skasowanie pamięci służbowego „telefonu”. Nazwa, być może fikcyjna, znaczy nie tylko miejsce bezpieczne dla akt, czyli sejf, ale i od angielskiego – zachowany i bezpieczny dla obiektów oraz służb.

Trzeba być wyjątkowym imbecylem, by sądzić, że Oni myśleli, iż w tej formule będą rządzić wiecznie. Tak jak przygotowywano Stan Wojenny, tak samo od wielu lat, a w zasadzie od zawsze ( w pojęciu istnienia odwiecznego tego typu służb ) przygotowywano się na różne sytuacje. A pamiętajmy, że to nie jest tak, jak się nam wmawia, że robili tylko kopie na kliszach. Nowoczesne technologie zawsze pierwej były wykorzystywane przez wojsko i służby.

Zatem już w latach 80-ych archiwizowano dane na nośnikach pamięci komputerów. By potem je przenosić na nowsze. Oraz obrabiać i łączy w strukturę zarządzania nimi, jakiej nawet nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić. Interaktywnej, aż do bólu naszych najmniejszych potknięć i pozornie nieważnych spotkań, powiązań i niespłaconych, a zaciągniętych długów i zobowiązań. Weksle są gotowe nie tylko do wydruku, ale mogą wpaść do nas z każdej strony z realizacją klauzuli wymagalności. Większej niż kapitał i procenty.

Primo – chodziło o to, by stworzyć wrażenie i przekonanie, że pewne sprawy są zamknięte i nawet najlepszy pies nie znajdzie tropu i zwierzyny oraz tymczasowe poczucie bezpieczeństwa bohaterów akt.

Sekundo – poprzez w/w doprowadzenie do sytuacji, gdy w każdej chwili można odzyskać ( i tak nieutracony ) wpływ na władzę. A także sprawdzonych już agentów, który niczym w filmie, po jednym telefonie z hasłem podprogowym  powstaną, jak Zombi.

Tertio – co być może kluczowe, nie rozsupłać misternie plecionej sieci, gdyż powtórne jej stworzenie byłoby prawie niemożliwe, a naczynia połączone służ obozu Demoludów utraciłyby zbyt dużo krążących w nich płynów, dla Moskwy życiodajnych bardziej niż własny naród.

Coraz częściej, szczególnie po Smoleńsku w wielu domach odzywa się telefon i płynie z niego jasny komunikat – Już czas. Gdyż wielu zapomniało, kim był ich sąsiad, znana i publiczna persona, a także ich służbę wcześniejszą przykryły profesjonalnie i zgrabnie wyprodukowane zasługi w Solidarności, noce na styropianie, czy też błyskotliwa kariera w III RP, dla dobrej Wolnej Ojczyzny.

I dotyczy to każdego obszaru naszego życia, od ludzi najzwyklejszych, poprzez naukowców, nauczycieli, artystów, literatów, dziennikarzy, aż po polityków. A co najlepsze, wszyscy oni w okresie ochronnym dorobili się znaczącej trzódki swoich wyznawców oraz wychowanków. Przeświadczonych o ich nieskazitelnej drodze życiowej, nowoczesnym patriotyzmie i bezinteresowności. Mamy, zatem, gdzie by nie popatrzeć na kopy i mendle przebudzonych i ich zindoktrynowanych następców oraz wyznawców.

Po co to piszę ?, otóż dalej blask płomieni palących się Akt SB z Psów i ich narracji o dobrych i złych SB-ekach przysłania nam rzeczywistość. A ta coraz bardziej skrzeczy, Prezydentem jest osoba, której życiorys i „dokonania” oraz progenitura, zarówno rodzinna, jak i zawodowa ( czyli polityczna  ) stawia coraz więcej pytań, a odpowiedzi jak nie było, tak nie ma. Mamy i Radka, którego teraz sprytnie rozgrywa Rosja, a tak po prawdzie on i ich jest. Taka poczwórna Mata Hari, multiszpion, który realizuje plany bynajmniej niepolityczne, bo polityka jest tylko metodą - narzędziem do władzy i zarządzania społeczeństwem oraz gospodarką.

Tak po prawdzie wszyscy byli uwikłani, tyle, że co poniektórzy mieli za małe płuca i po podtopieniu oddychają już niezbyt polskim powietrzem. Ponadto małość ludzi, brak odporności na strach i ból, na trudy codziennego życia prowadzi do sytuacji, gdy dają sobie zatruć krew miedziakami, które potem brzęczą radośnie w głowach i kieszeniach zagłuszając prawdziwy sens naszego tu, dając poczucie bezpieczeństwa, sytości, a nawet mocy prawie boskiej ciału, przy równoczesnym zgłuszeniu głosu płynącego z serca i wyparciu z życia duchowości. Która nie jest tak wymierna i na co dzień smaczna, jak owoce wymiany srebrników na produkty zastępcze. W niczym niedorównujące temu, co daje pełne znoju i czasem szare, jak poranek człowieczeństwo. A jednak wielu łasi się na cuksy w kolorowych papierkach, pomimo, iż prędzej, czy później niestrawność ich dopadnie w Karczmie, co Rzym się nazywa.

Jeżeli ktoś mi powie, że służby specjalne nie otaczały Moniki Jaruzelskiej, czy też innych Dzieci Komuny troskliwą opieka nie miały wpływu na ich rozwój mentalny, karierą, na to co myśleli, mówili, myślą i mówią oraz co będą czynić, czytaj – jak działać, w przyszłości, to mogę tylko życzyć powrotu do zdrowia, a i w to nie wierzę. Gdy kto inny lub ten sam powie, że „romans” Bogusia Lindy z Moniką Jaruzelską, czy też Anna de domo Dziadzia, to przypadek. Iż rok Bogusia z Moniką, bez wiedzy Generała………

Wybaczcie, w duchy wierzę, ale w takie bzdety nie. Że niby przypadkowo, na Mazurach Pasikowski i takie tam inne, a Boguś się nadał na Franca. A kariera nabiera rozpędu z dużym wsadem SB-eckiej narracji w wielu innych arcydziełach reżysera, co się jawi polskim Tarantino. To ja już nawet zdrowia nie życzę. Tylko tego co powiedział ponoć Wojtek Mietkowi – Jak wejdą, to palnę sobie w łeb i ty też powinieneś ( cytat niedokładny ). Zatem komu Ruskie weszły do głowy służbowymi drzwiami winien sobie palnąć w łeb. Dla własnego i otoczenia zdrowia. Honoru jednak nie wymagam, gdy na tych drzwiach przybito lep w postaci nie tylko Wajdelotów i Lindowników ( od czynowników ) ale i wielu oswojonych dla nas, jako swoi od lat, a nawet wieków herbarzami z szaleju.

Reasumując, zatem coraz więcej ich wypłynie na wierzch i coraz to odważniej, bez krępacji będą nam zmieniać patriotyzm na radosne pikniki. Za kilka lat, może dziesiąt nikt nie będzie wiedział i pamiętał po co wyszedł na ulice, na plac jakiś  pomnikiem. Liźnie sobie Orła, dziecko zbierze makulaturę i dostanie kolejny gadżet, zegarek z Bronkiem na cyferblacie, a Ojciec „polskiej rodziny” krawat czerwony z białym orłem ze stłuczonej również bańki na choinkę, bo tą zastąpi Wielka Palma Poprawności Politycznej.

A matka, przepraszam, jedno z rodziców, bynajmniej niekoniecznie ma to związek ze spłodzeniem i rodzeniem, ten rodzic płci obojętnej radośnie podąży w przyszłość widząc świat zza „Różowych Bronokli” ( najnowszy model okularów ), podniesiony na duchy, że pomimo wszystko jest dobrze, a nawet lepiej i tak radośnie, sympatycznie, podniesiony Balonikiem. Niestety nie widząc, że to wszystko nadmuchane odgórnie i zza granic naszych, a on sam wydmuchany na wszystkie możliwe sposoby.

Życie nie jest tak kolorowe, jak nam się wmawia. Owszem, jest jak tęcza. Tyle, że po dokładnym przyjrzeniu się barwność jej na niebie nie oznacza li tylko radości. A tym bardziej komedianctwa. By słońce prawdziwie dla nas świeciło i ogrzewało, trzeba nam poprzedni dzień zamknąć poczuciem sensu tego, co czyniliśmy, czym wypełniliśmy serce, duszę i ciało. Bez rachunku sumienia nie będzie spokojnej i bezpiecznej wieczerzy, ni snu, a nawet poranka. Zaświeci nam bez tego na zawsze Cielec.

Doskonale rozumiem, że wszyscy usiłujemy jakoś pływać. Tylko czasem styl jest ważniejszy niż fałszywe koło ratunkowe, a nade wszystko najtrudniejszą sztuką  jest się nie umoczyć.

Mój tekst dedykuję pamięci Wilka Morskiego. Świetnego i ważnego blogera, dobrego człowiek i patrioty, który otwierał nam w sposób dowcipny, choć nierzadko bardzo poważny szeroko zamknięte oczy. Jego okulary, z właściwą perspektywą, bez fałszywych dioptrii, nazywały się Polska. Wierzmy, że nawet, gdy już zamknął oczy patrzy na Nią i na Nas. Wie, bowiem, że na zawsze pozostanie w naszych sercach i myślach, oby też czynach, nawet tych najzwyklejszych. Płyńmy, zatem pod żaglami, które On i jemu podobni, choć zgoła inni, dla Polski rozwinęli. Gdy szczury dawno uciekły, my z Kapitanem na mostku, czy to na pokładzie, czy też w maszynowni, wszędzie tam, gdzie statek trzeba prowadzić, płyńmy do Jego i Naszej wymarzone przystani. Co Polska się zowie. Zaszczytem było i będzie dalej dla mnie pływać pod Twoją Banderą.

Taki byłeś Wilku -

"...Użyj skromności, by wzbudzić we wrogach pychę.

Zmęcz ich wymykaniem się. Wywołaj wśród nich rozłam.

Gdy będą nieprzygotowani, zaatakuj i bądź tam, gdzie cię nie oczekują..."

Sun Zi.

Cześć Jego Pamięci !

normal">A teraz z beczki rumu.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Twój tekst przywodzi mi na pamięć znakomity spektakl teatralny, "Norymbergę" Wojciecha Tomczyka.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#354760

Witaj,
nawet nie śmiałem pisząc myśleć, że ktoś mnie tak zrecenzuje.

Niewielu, tak, jak Ty potrafi wychwycić moje myśli inaczej uczesane.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#354769

wielu takie wypowiedzi jak Twoja nazywa "spiskową teorią" przypisując temu słowu znaczenie pejoratywne. Niestety, to prawda co piszesz, przynajmniej ja tak uważam i nie obawiam się łatki "teoretyka spiskowego". Dla mnie osobiście ciekawym zagadnieniem jest pozyskiwanie nowych "kadr". Młodych ludzi dotychczas nie związanych (a może w rzeczywistości jest inaczej, zgodnie z wyżej cytowanymi przykładami?) z tym systemem. Pnących się po szczeblach rozmaitych karier, ale w przypadkach "wątpliwych" sprawiających wrażenie że są chronieni przed kłopotami. Nie zawsze i nie wszystko wytłumaczyć można jedynie przypadkiem. Nasuwa mi się myśl o "świecie równoległym" z jednego z wywiadów ze Sławomirem Petelickim.
Pozdrawiam
Honic

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#354776

Witaj,
jest tak, że Oni twierdzą, że ich nie ma. A równocześnie mówią, jesteśmy silni i wszechobecni, jak nigdy.

Spiskową Teorię Dziejów stworzyły Służby, by ją skompromitować.

A prawda jest taka, że powyżej dwóch ludzi naturalnie powstaje spisek dwóch.

Być może, to są tylko moje rojenia, a być może z kimś porozmawiałem.

Oni kochają pogaduchy. Tak niby nie na temat, a jednak z kontekstem.

Nie trzeba się sprzedać, by wiedzieć więcej.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#354779

Świat nie jest równoległy. Jest równoznaczny.
Wirtualny znaczy inaczej, niż ludzie pojmują.
Równoległe obecny, czyli część całości.

Pozdrawiam

jwp

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#354783

Jeśli to ma służyć jakiemukolwiek aspektowi władzy nad ludźmi wykraczającemu poza władzę administracyjną, prawo i "zwyczajowe" relacje społeczne, to jest to zło. Zwłaszcza, że wielu na różnych szczeblach i w różnych intencjach próbuje manipulować informacją powszechnie niedostępną, zarówno prawdziwą jak fałszywą.
Ciekawi mnie - to taka moja dygresja - jak dalece różni się świat widziany oczami "zwykłego" człowieka wchłaniającego media (załóżmy że w tym względzie nie ma istotnej różnicy pomiędzy ludźmi myślącymi krytycznie a lemingami), a kimś kto jest "poinformowany". Tyle że tacy ludzie są albo uczestnikami władzy z najwyższych szczebli albo funkcjonariuszami, a więc ich opinie są z założenia niedostępne. My w najlepszym razie znamy tylko niewielką część prawdy. A to oznacza, że nie mamy wielkich szans na obronę, a np. seryjni samobójcy w większości przypadków mogą takimi w "społecznej świadomości" pozostać.
Pozdrawiam
Honic
P.S. Oczywiście, zgoda, rzeczywistość jest jedna.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#354801

Być może jesteśmy ostatnim pokoleniem, które dzięki w miarę szerokiej wiedz, wykształceniu i doświadczeniu widzi więcej.
A informacje, jak znaki na niebie są i trzeba je umieć czytać.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#355229

Wciąż mają w ruchu gałki
Oglądają się na wszystkie strony
Nie wiedzą skąd przyjdą patrony
Często robią na zapas działania
Bo wiedzą ,że dostaną przesłania
A że są nadgorliwi łajdacy
Więc topią Polskę na tacy
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#355005

Witaj,
tak jak piszesz, nie śpią i nie zasypiają gruszek w popiele.
Tego nam brakuje. Ponad 22 lata marnych działań daje im znaczną przewagę.
Można jednak jeszcze uratować Polskę. Nie czas jednak na sentymenty i źle pojęte człowieczeństwo.
Gdy bronimy Wiary i Ojczyzny musimy wiele poświęcić.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#355230

"Za kilka lat, może dziesiąt nikt nie będzie wiedział i pamiętał po co wyszedł na ulice, na plac jakiś pomnikiem. Liźnie sobie Orła, dziecko zbierze makulaturę i dostanie kolejny gadżet, zegarek z Bronkiem na cyferblacie, a Ojciec „polskiej rodziny” krawat czerwony z białym orłem ze stłuczonej również bańki na choinkę, bo tą zastąpi Wielka Palma Poprawności Politycznej."

jwp dzięki Tobie i Tobie podobnym tutaj i nie tylko tutaj, nie zginie pamięć i historia.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#355136

Witaj Druhu,
jest nas jeszcze niemało. Więcej wiary trzeba i zdecydowania.

Podmiana wartości trwa, musimy ją przerwać jednym cięciem.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#355231

Wiesz JWP
po tym co pisales o "najwiekszym twardzielu kina lat 90' "
zaczalem szukac w sieci i okazalo sie,ze Boguslaw majac 29 lat zostal podratowany i zaopiekowala sie nim filmowa Marusia z Pancernych, ktora jednak ....zawiodla sie na nim i rozstala.
Wkrotce potem Boguslaw bywal w domu I Sekretarza i generala !
( gensek majac tylu szpionow rzekomo nie wiedzial o romansie Moniki..... z aktorem;
no chyba , ze szpiony SB mialy cos od corki za nie donoszenie do Tatulka....)
Ja naiwny nie wiedzialem, ze z takich trampolin "Bodzio " wyskoczyl do kariery [ i kasy ]
niczym rakieta.
Taka wiedza wiele zmienia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#355370

gość z drogi

od dawien dawna oplata wszystko...nigdy nie uwierzę,że ktoś w tamtych czasach "normalnie "stawał się aktorem z najwyższej półki...tak jak nikt mi nie wmówi,że można było wtedy dostać paszport na piękny uśmiech i zwiedzać Europę,lub studiować  tam....

takie bajki mogą opowiadać tzw utrwalacze,mnie ich nie opowiedzą,bo ich wyśmieję...

dzięki Ci za tą "przypominajkę " :)

nocna dycha z pozdrowieniami :)

i serdeczną modlitwą za Naszego Kapitana,nie wiem jak przyzwyczaję się do Jego Nieobecności....

Kapitanie...do zobaczenia kiedyś na drugim brzegu...i Ty nie zapomnij o nas....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#355388

Witaj Gościu,
z szafy wylatują kolejne trupy, a końca nie widać.
Może za późno, ale to kolejna porcja do przemyślenia dla chorych na lemingozę.

Pozdrawiam Serdecznie

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#355487

gość z drogi

............coś zaczyna robić sie gorąco...

mam nadzieję,ze doczekam dnia,gdy zostanie rozliczony Polski Przekręt,złodziejstwo i dile,

a winni zaczną znikać z naszej Polski,na razie żrą się między sobą,ale tylko patrzeć,jak następne trupy wypadną ich szaf......

serdeczności słoneczne :)mimo narastającej grozy...grozy ich, a nie naszej :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#355490

Nie wiadomo też czy nie miał okoliczności z Czterema pancernymi i...

A tak na poważnie, to jeszcze więcej ciekawych rzeczy wkrótce wypłynie, nadchodzi czas rozgrywek służb o przetrwanie i dojście do/ustawienie nowej władzy.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#355476

gość z drogi

już buldogi  gryzą się na śmierć i życie,ale jeszcze POd dywanem....

serdeczne pozdrowienia

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#355483

jeden prokurator strzelal;
a jeden general juz "sie zastrzelił" na śmierć.

pawulon W PIATEK/SOBOTE w rekach seryjnego samobojcy + sznurek dla ofiary
z opieszalymi sluzbami na koniec tygodnia
[siodmy dzien zawsze odpoczywaja, nie to co tysiace ludzi w "galeriach" - wspolczesnych pewexach ]

jest cichszy, równie skuteczny i nie daje powodów do badan balistycznych....wiec "udzial osob trzecich" dziwnie sie przewaznie wyklucza !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#355491