Pomóżmy dzieciom, młodzieży i artystom z Krakowa

Obrazek użytkownika jwp
Ogłoszenie

Apel do mieszkańców Krakowa w sprawie Arshartera i Teatru Hothaus.

Szanowni Państwo, Przyjaciele, Sympatycy Arshartera.
Nieoczekiwanie dla mnie, ale i też dla większości z Was miejsce Waszych artystycznych spotkań jakim jest Arsharter i Teatr Hothaus znalazło się w dość trudnej sytuacji.
Więcej informacji znajdą Państwo poniżej w linkach oraz w liście.

Wywiad z Wojciechem Terechowiczem (Arsharter|Hothaus) - audio/

ARSHARTER Siła Ludzkiego Talentu - youtube

Od 1 lipca musimy opuścić lokal przy ul. Romanowicza 2. Nie byłoby to niczym nadzwyczajnym, gdyby nie fakt że w tej chwili gorączkowo poszukujemy lokalu, tak aby bez przeszkód dalej prowadzić zajęcia i rozwijać artystyczną działalność, w której tak aktywnie większość z Was uczestniczy. Chcąc ochronić ideę i miejsce, które zostało stworzone dla takich ludzi jak Wy zwracam się prośba o poparcie akcji, którą zainicjowali sami uczestnicy Arsowego życia. W załączniku przesyłam
pismo stworzone przez osoby, którym zależy abyśmy działań naszych nie zaprzestali . Proszę zapoznajcie się z nim i jeżeli będzie taka Wasza wola prześlijcie na poniższy adres.
prezydent@um.krakow.pl
Wasz głos będzie zapisany jako wola społeczności związanej z Arsharterem, by instytucja dalej mogła się rozwijać i stwarzać coraz lepsze warunku dla rozwoju Waszego. Jeżeli ktoś z Was zna miejsce, gdzie moglibyśmy kontynuować działalność,
lub zna ludzi którzy mogą nam pomóc w znalezieniu lokalu proszę bardzo o kontakt.
Pozdrawiam
Wojciech Terechowicz

 

List do Prezydenta Miasta Krakowa.

Artyści, przyjaciele i przedstawiciele społeczności          Kraków, 27 czerwca 2011
Organizacji ARSHARTER- siła ludzkiego talentu
oraz Teatru HOTHAUS w Krakowie
Adres do korespondencji
Wojciech Terechowicz
31-057, Kraków ul. Izaaka 3/14

Prof. Jacek Majchrowski
Prezydent Miasta Krakowa
31-004 Kraków, Plac Wszystkich Świętych 3-4
e-mail: prezydent@um.krakow.pl

Szanowny Panie Prezydencie,
Jesteśmy grupą osób, która od lat związana jest z organizacją Arsharter , jego placówką i działającym od 3 lat na krakowskim Zabłociu, znanym i cenionym teatrem społecznościowym Hothaus.
Organizacja ta znalazła się w dramatycznej sytuacji, gdyż od 1 lipca tego roku, pozbawiona jest lokalu na prowadzenie swojej kulturalno-oświatowej działalności. Dotychczasowa siedziba na krakowskim Zabłociu, przy ul. Romanowicza 2 w jednej z hal produkcyjnych dawnych zakładów Telpod, chod pozbawiona wszelkich luksusów, dawała możliwości prowadzenia działalności kulturalno oświatowej skierowanej do mieszkańców Krakowa, dzieci, młodzieży, studentów, pracujących. Wynajmowana hala produkcyjna dawała różnorodne możliwości aranżacji przestrzeni oraz pozwalała na zachowanie unikalnego charakteru miejsca, w sąsiedztwie dawnej fabryki Emalia przy ul. Lipowej. Organizowane w tym w postindustrialnym otoczeniu zajęcia, warsztaty, spektakle, koncerty, potańcówki, pokazy, milongi miały swój niepowtarzalny klimat. Doceniali to stali widzowie i uczestnicy imprez artystycznych oraz sami artyści, amatorzy.
Teatru nie stad na płacenie bardzo wysokich czynszów, jakie płacą firmy produkcyjne. Jest to placówka nastawiona na propagowanie sztuki w sposób dostępny dla każdego, dlatego ceny imprez kursów i warsztatów nie odbiegały do tej pory od cen w innych tego typu placówkach dotowanych ze środków publicznych, a w przypadku imprez kulturalnych, koncertów i spektakli były nawet niższe. Pod koniec czerwca umowa najmu została wypowiedziana bez możliwości negocjacji warunków.
Konieczność wyprowadzki oznacza praktycznie likwidację placówki. To nie tylko sprzęty, meble, dekoracje, scenografia, kostiumy, które znajdą się na ulicy, ale także zaplanowane na miesiące wakacyjne wydarzenia artystyczne zebrane pod wspólnym hasłem Letnia SZTUKarteria w ramach których 12 wybitnych specjalistów z dziedziny kształcenia artystycznego chce podzielić się swoimi umiejętnościami z potencjalnymi uczestnikami. Teatr zorganizował też jedyny w Polsce Survival Teatralny wydarzenie.
Teatr Hothaus jest teatrem nie dla zawodowców a dla tych którzy pragną zajmować się sztuką bez względu na wiek i wykształcenie. Przez to Teatr jest nastawiony na wydobywanie ukrytych i drzemiących w każdym talentów. Nie tylko osób przygotowujących sie do szkoły aktorskiej, ale również dorosłych i całych rodzin. Pomimo swojego społecznościowego charakteru, spektakle były na tak wysokim poziomie, że teatr regularnie brał udział w imprezach miejskich, takich jak, Jarmark Wielkanocny (Spektakl Zaklinanie Dobrego) Krakowska Noc Teatrów (Spektakle Mały Książę, Szopka don Cristobala). W czerwcu teatr zakończył rok szkolny kilkoma premierami: Scena dorosłych wystawiła w ciągu roku spektakle Szopka don Cristobala na 500 widzów, Zaklinanie Dobrego na 200 widzów. Miramar na 100 widzów, Anty –go – now na 200 widzów, Wysypisko na 100 widzów. Scena młodzieżowa przygotowała spektakl Mały Książę na 260 widzów a scena Teatru Rodzinnego w którym biorą udział dzieci wraz z rodzicami przygotowała spektakl Afryka dzika przez dziecko odkryta na 100 widzów. Spektakl ten został też zaprezentowany w ramach imprezy organizowanej przez MOPS 17 czerwca. Dodatkowo Teatr współpracuje z Miejskim Domem Kultury im. C.K. Norwida gdzie przy współpracy w ramach XVII Dni Norwidowskich powstał spektakl „Cywilizacja” który na życzenie widzów i dyrekcji ośrodka, a także nauczycieli szkół którym był prezentowany będzie grany dla młodzieży szkolnej w sezonie 2011/2012. Należy nadmienić że grupa prowadzona w Ośrodku C.K. Norwida przez Pana Wojciech Terechowicza – prowadzącego teatr dostała w tym roku nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wszystkie spektakle te miały byd grane w sezonie jesienno-zimowym 2011. Dzieci i młodzież, którzy w ostatnich tygodniach pracowały po kilka godzin dziennie, wyjeżdżając na wakacje mówiły, „co my zrobimy 2 miesiące bez teatru”. Nie wiedziały jednak, że kiedy wrócą we wrześniu, ich teatru już nie będzie.
Teatr wielokrotnie pomimo trudnej sytuacji finansowej udostępniał pomieszczenia nieodpłatnie dla ważnych inicjatyw, takich chociażby jak spektakl Masek – zespołu terapii zajęciowej prowadzonej przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju psychiatrii i opieki środowiskowej. W siedzibie teatru miały miejsce warsztaty Future City Games, które odbyły się pod hasłem Zabłocie dla Wisły – Wisła dla Zabłocia organizowane wspólnie z Wydziałem Strategii i Rozwoju Miasta. Spektakl „Męczeństwo Piotra Ohey’a w ramach Dni Podgórza organizowanych przez Stowarzyszenie Podgórze grany był nieodpłatnie. Dwukrotnie zorganizowany został Dzień Dziecka z licznymi warsztatami i spektaklami dla dzieci i rodziców - w obu imprezach wzięło udział ponad 130 osób. Pan Wojciech Terechowicz wraz z Centrum Kultury Rotunda współpracował nieodpłatnie przy Pikniku Krowoderskim, prowadził warsztaty artystyczne w ramach Dni Społecznych organizowanych przez Stowarzyszenie Akademickie Beczka. Wspólnie z Fundacją z Kulturą nagrał nieodpłatnie słuchowisko w formie CD dla dzieci pt. Tymoteusz i Mikołajki. Zainicjował pojawienie się w Krakowie przedstawienia „Wełna – przygody małej owieczki Bae” granego przez aktorki i nauczycielki sztuki z Song og Fjordane University College w Sognal w Norwegii na które bezpłatnie zaproszono dzieci 2 i 3 letnie wraz z rodzicami – 100 widzów. W czerwcu gościnnie na Zabłociu wystąpił Teatr Tricklock z Albuquerque z USA a ich spektakl obejrzało w sumie 200 widzów. Wszystkie te akcje były prowadzone bez uzyskiwania z tego tytułu korzyści materialnych lub za symbolicznymi opłatami.
Organizacja Arsharter wspiera również akcje promujące wartościową literaturę dla dzieci, między innymi akcje promujące książkę „Bibinka” dla dzieci najmłodszych autorstwa Mai Kubackiej – aktorki z Teatru Groteska. Współtworzyła także projekt Dance Wave, który odbywał się w ramach Juwenaliów UEK 2011.
Wierzymy że, w zasobach Miasta znajdują się różne lokale oraz przestrzenie użytkowe, które nie zawsze nadają się na mieszkania komunalne, czy wynajęcie firmom. Pomieszczenia po likwidowanych placówkach oświatowych, kinach czy też inne nie w pełni wykorzystane obiekty. Nawet tymczasowe wskazanie lokalu użytkowego na okres wakacyjny, tak aby zgromadzone sprzęty i materiały edukacyjne nie uległy zniszczeniu będzie dla nas dużą pomocą. W tej dramatycznej dla placówki i dla nas sytuacji zwracamy się z apelem do Pana Prezydenta o pomoc w ratowaniu tego wyjątkowego miejsca. Pomóżcie nam ratować nasz Teatr i siłę ludzkiego talentu.
Artyści, przyjaciele,
przedstawiciele społeczności
Arshartera i Teatru Hothaus
Otrzymują do wiadomości:
1. Magdalena Sroka - IV Zastępca Prezydenta ds. Kultury i Promocji Miasta
2. Elżbieta Lęcznarowicz - II Zastępca Prezydenta ds. Edukacji i Spraw Społecznych
3. Tadeusz Trzmiel – I Zastępca Prezydenta ds. Inwestycji i Infrastruktury
4. Jerzy Fedorowicz – Przewodniczący Komisji Kultury Rady Miasta Krakowa
5. Zygmunt Włodarczyk – Przewodniczący Rady Dzielnicy XIII Podgórze ul. Rynek Podgórski 1
6. Izabela Helbin – Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, Kraków ul. Olszańska

dp 7-7-11@danz.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Wojtku "Migotku" Terechowiczu.
Podziwiam twój upór i z wielkim uznaniem patrzę na efekty twej pracy. Pozdrawiam i życzę by sprawa znalazła szczęśliwy finał.

Szarlej

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szarlej

#168823

Dziękuję w imieniu autorów apelu.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#168829

Szanowny kolego.
Ogromnie Wam współczuję w związku z zaistniałą sytuacją, gdyż my z podobnymi problemami borykamy się od ponad roku. Jestem rodzicem dziecka biorącego udział w zajęciach w Studiu Teatru Muzyki i Tańca pani Eli Armatys. Studio, jako jedyne na południu Polski zajmuje się tworzeniem musicali, gdzie aktorami są dzieci wieku od 5 do 20 lat, a w sam spektakl są zaangażowane wszystkie dzieci, tj. około 70 osób. Działają od ponad dwudziestu lat w siedzibie Domu Kultury Kolejarz, ale podobnie jak u Was komercja wyrzuca Ich na bruk. Ktoś sobie wymyślił, że na kulturze i dzieciach nie zarobi tyle, jak na hostelu, bo prawdopodobnie, taki jest zamiar prezesa Domu Kolejarza. Pisaliśmy pisma do urzędników i dają siedziby, ale w stanie nie zdatnym do użytkowania, a na remont Ich nie stać. Odsyłam Cię na stronę STMIT, zobacz, że pomimo ogromnych osiągnięć "urząd" tak naprawdę pozostaje niewzruszony. Pozdrawiam i mam nadzieję, że uda Wam się rozwiązać problem, czego Wam i Studiu życzę.
Robert

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168843

Tytuł świetny i pozwolę sobie podpisać się pod nim. Niestety sytuacja moja i mojego teatru jest znacznie bardziej dramatyczna. Otóż mój teatr powinien w przyszłym roku świętować 25 lat. 25 lat w moim rodzinnym mieście, gdzie urodziłam się, wychowałam, wykształciłam i gdzie od ponad 30 lat wychowuję dzieci i młodzież. Nigdy nie prowadziłam działalności komercyjnej. Moje spektakle muzyczne były zawsze tworzone swoimi siłami bez jakichkolwiek dotacji. Tutaj pierwsze kroki stawiali m.in. Alicja Bachleda- Curuś, Borys Lankosz, Dominika Kurdziel, Paulina Bisztyga. Recenzje prasowe zawsze były b. pochlebne. Jako była "piwniczanka" często byłam zapraszana ze swoim zespołem do udziału w wielkich Galach "Piwnicy pod Baranami" ( na marginesie ostatnio otrzymałam ofertę stałej współpracy ), często występowaliśmy w Benefisach Teatru "STU" (m.in. A.Awdiejewa, Z,Raja, J.Wócickiego itd. Vide w skrócie Archiwum - STMiT wzięło udział w wielu wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Piwnicę Pod Baranami: • „Hołdzie Pruskim” • „Przysiędze Tadeusza Kościuszki na Rynku Krakowskim” • „40-leciu Piwnicy Pod Baranami” • „Wjeździe księcia Józefa Poniatowskiego” • „Święta trzech kopców” • „Nocy Wiedeńskiej” • „Wielkiej Gali” w teatrze Juliusza Słowackiego z okazji nadania tytułu • Honorowego Obywatela miasta Krakowa Piotrowi Skrzyneckiemu benefisach Teatru Stu realizowanych przez TVP: • Z. Raja • A. Afdiejewa • T. Kwinty • J. Cygana • K. Gaetner • w kabaretowych widowiskach plenerowych organizowanych przez kabaret „Loch Camelot” w spektaklach teatralnych: • „Żabusia” – Teatr im J.Słowackiego • „Dziady” – Teatr im J.Słowackiego • „Elektra” – Teatr im J.Słowackiego • „Czarodziejska Góra” – Teatr im J.Słowackiego • „Nie-boska komedia” – Teatr Stary im H.Modrzejewskiej • „Tajemniczy ogród” – Teatr Bagatela • „Wampir” – PWST i Akademia Muzyczna • „Pan Marimba” – Opera Krakowska • „Pastorałka” – Opera Krakowska • „Tosca” – Opera Krakowska w filmowych: • „Lista Schindlera” • „Syzyfowe prace” • „Karol-człowiek który został papieżem” w programach telewizyjnych: • „Mam Talent” TVN • „Twój problem nasza głowa” TVN • „Dziecięca wioska” TVP2 • „Trzepak” TVP Kraków • „Abecadło” TVP Kraków • „Raz dwa trzy śpiewaj ty” TVP1 • „Od przedszkola do Opola” TVP2 • „Wygraj wyśpiewaj” Telewizja Nasza w Teatrach Telewizji: • „Od śmigusa do dyngusa” • „Calineczka” • „Skarb szeryfa” w programach radiowych: • „Dzieciaki” Brian’a Scott’a • 75-leciu Radia Kraków występując razem z: • zespołem VOX – Teatr Bagatela • zespołem Larrego Daltona – NCK • Big Bandem Isiego Rudnicka – NCK • Ireną Santor – TVP • Marylą Rodowicz – TVP • Krystyny Prońko – TVP • Jackiem Wójcickim – Piwnica pod Baranami • Krzysztofem Krawczykiem – Rynek Krakowski • Andrzejem Sikorowskim – Rynek Krakowski • Anną Marią Jopek – Rynek Krakowski • Januszem Radkiem – Rynek Krakowski dla TVP • Justyną Steczkowską – Rynek Krakowski w imprezach organizowanych przez miasto Kraków: • Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy • Święta Ulic: Krupniczej, Grodzkiej, Brackiej • W imprezach organizowanych przez Polonię Austriacką • W castingach organizowanych m.in. przez Teatr ROMA uczestniczyło w nagraniu płyty Zbigniewa Preisnera w imprezach organizowanych przez Centra Handlowe: • Makro Cash and Carry • Bila • Galeria Krakowska Niektórzy absolwenci Studia Teatru Muzyki i Tańca • Alicja Bachleda – Curuś – aktorka filmowa, absolwentka Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku • Paulina Bisztyga – piosenkarka, autorka tekstów oraz kompozytorka • Bazyli Brzóska – student University of Wales, Newport (kierunek Creative Sound & Music) • Anna Bystroń-Jajkiewicz – studentka Akademii Muzycznej w Katowicach (wydział wokalny) • Tomasz Drożdż – aktor, tancerz w Teatrze Rozrywki w Chorzowie; występował w Teatrze Muzycznym w Hamburgu • Dariusz Dudzik – student Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu (wydział aktorski) • Ilona Fijał – absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego (wydział psychologii) oraz Akademii Muzycznej w Krakowie (wydział wokalny) • Bartosz Jachim – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie (wydział wokalny) • Dominika Kurdziel – absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach (wydział jazzu i muzyki rozrywkowej – wokalistyka), laureatka Grand Prix, Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki “Debiuty” w Opolu ‘99, aktorka w programach telewizyjnych – m. in. Wieczór z Wampirem, Świat według Kiepskich, Szymon Majewski Show • Wojciech Kwiecień-Janikowski – asystent w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (wydział grafiki) • Borys Lankosz – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (wydział reżyserii), autor filmów dokumentalnych i krótkometrażowych, laureat Głównej Nagrody – „Złote Lwy” za film „Rewers” na XXXIV Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – rok 2009 • Karolina Łękawa – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (wydział wokalno-aktorski) • Piotr Majewski - absolwent Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni • Lechosław Pasoń – obecnie pedagog Studia, absolwent Akademii Górniczko–Hutniczej (wydział informatyki), laureat licznych nagród ogólnopolskich w tańcu inspirowanym sztuką Michaela Jacksona • Michał Rejduch – dziennikarz radiowy • Olga Szostak – obecnie pedagog Studia, absolwentka Akademii Górniczko–Hutniczej (wydział matematyki stosowanej) i Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (wydział aktorski), aktorka teatru Łaźnia Nowa • Artur Wołoch – absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego (wydział filozofii i socjologii), oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (wydział reżyserii) • Wojciech Wróblewski – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie (wydział wokalny), oraz aktor Teatrów Muzycznych m.in w Krakowie i Warszawie • Sławomir Zapała – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (wydział wokalno-aktorski)Więcej proszę zobaczyć na stronie www.stmit.pl dział O NAS -prasa, GALERIA - filmy, zdjęcia. Niestety tylko w ten sposób mogę zachęcić do ocenienia mojej 30-letniej pracy. I co z tego? Kogo to naprawdę interesuje? Kolejowe Towarzystwo Kultury ( o ironio! ) nie jest zainteresowane wspieraniem nas dalej. Ale cóż - to przykry temat, którego w tej chwili nie chcę poruszać (taniec towarzyski - to jest to, co interesuje kolejarzy.) Umowa najmu wygasa 30.06.2011 a ja (żenujące) chodzę po Krakowie i szukam dla siebie miejsca na stare lata. Prezydent, owszem, przyznał lokal, ale ......go -lokalu- nie ma. Wygrywają silniejsi. Na przetarg nas nie stać (czesne rodziców wynosi od 6 do 10 zł za 45 min). Domy kultury nie są zainteresowane (konkurencja?), szkoły przepełnione. A dzieci i rodzice cały rok pytają- co dalej? A ja pytam - obserwując z perspektywy czasu to, co dzieje się z młodzieżą dokąd prowadzi takie wychowanie. Powoli zaczynam wątpić w sens dalszej pracy. Misja....? Posłannictwo...? Po co? Na co komu potrzebny w Krakowie teatr muzyczny dzieci i młodzieży? PO co wpajać, że to, co dobre, uczciwe, szlachetne napewno się obroni? Być może ten artykuł jest dla nas ostatnią deską ratunku, być może przeczyta go ktoś,kto jest w stanie choćby tylko zainteresować się dramatem dzieci, młodzieży ale przede wszystkim moim osobistym. W przeciwieństwie do autora artykułu nie mam już takiej siły przebicia i kompletnie nie mogę się odnaleźć w dzisiejszym świecie. Choć.....pomysłów jeszcze mam wiele! Mimo wszystko wierzę, że w przyszłym roku Studio Teatru Muzyki i Tańca będzie obchodzić 25 lecie swej nieprzerwanej pracy artystycznej w naszym magicznym Krakowie, czego tez życzę ARSHETEROWI i jego twórcy. Jeszcze raz zapraszam na stronę www.stmit.pl i.....nie pozwólcie nam zginąć! Elżbieta Armatys

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168878

Droga Pani Elżbieto,
Życzę już hucznego 25-lecia Studia i dalszych artystycznych sukcesów! Miejmy nadzieję że władze miasta wywiążą się ze swoich obietnic w sprawie lokalu już wkrótce..
Przy okazji gratuluję niezwykłych projektów w Pani Teatrze takich jak zrealizowany z rozmachem musical z piosenkami Michaela Jacksona:


czy klimatyczne Koty wg. Webera...

Proszę nie ustawać w swoich wysiłkach i do zobaczenie na kolejnych premierach!
Grzegorz Początek
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168939

Dzięki za ilustrację materiałem video i niejako rozszerzenie poważnego tematu, bolączki czasu kapitalizmu w Polsce.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#169009

Witam Pani Elżbieto,
znam Panią i Pani działania sprzed wielu lat kiedy byłem związany z działalnością kulturalną dla dzieci i młodzieży.
Proszę ew. opracować materiał o STMiT, a ja pozwolę sobie go ułożyć w notkę z foto i video i zamieścić na kilku moich blogach.
Pani i Pani wychowanków oraz współpracowników imponujące osiągnięcia to widać za mało dla władz miasta. Co innego gdybyście to Wy wpłacali dutki do kasy miasta.

Jeśli można to w najbliższym czasie skontaktuję się z Panią.

Pozdrawiam Serdecznie

jwp

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#169012

Miałem przyjemność poznać Panią Armatys i cenię bardzo jej działalność. Niestety coraz mniej jest miejsca, serca i pieniędzy w Polsce na ważna działalność dla dzieci i młodzieży. Dlatego każdy nawet pojedynczy głos wsparcia jest ważny. A urzędnicy dopóki ich problem nie dotyczy to bezduszna masa, oczywiście z wyjątkami. Domy Kultury muszą na sobie zarabiać
Kropla drąży skałę. Znam problem, to się porobiło w Wolnej Polsce.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#169004

To balsam na serce, że jest w naszym "magicznym" mieście ktos, kto chce pomóc. W najbliższym czasie opracuję notkę o Studiu i mojej 30- letniej pracy. Póki co zapraszam na stronę www.stmit.pl Zachęcam do obejrzenia filmów w dziale GALERIA oraz O NAS - prasa. To tak na szybko. Serdecznie pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#169030

Panie Elżbieto,
byłem już na stronie i troszkę pooglądałem. W "normalnym" kraju i mieście władze zabijałyby się o takich ludzi jak Pani i Tych o których napisałem notkę. Może się uda poruszyć ludzi.

Pozdrawiam

P.S. Wysłałem Pani mail na adres ze strony.

jwp

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#169042