Car Rosji przygarnia osieroconą Polskę

Obrazek użytkownika laryssa
Blog

Ambasador rosyjski Nikołaj Szaronow 2 września 1939 roku pytał Becka dlaczego nie skorzysta z radzieckich dostaw z pomocą dla Polski oferowanych przez Woroszyłowa.W tym celu do Moskwy wyruszył mjr. Zarębski i dotarł tam dopiero 17 września rano(!).Szaronow opuścił Warszawę 11 września.
W tych dniach łatwo zapomnieć że prawdziwa polityka płynie innym nurtem niż spontaniczne i szczere gesty zwykłych ludzi.Ale fakty pomagają odczytywać politykę a te które poprzedzały katastrofę składają się na złowieszczy ciąg.

- luty 2010 – prorosyjski prezydent Janukowycz obejmuje fotel prezydenta na Ukrainie
- marzec 2010 – Francja sprzedaje Rosji 4 okręty typu Mistral – to pierwszy przypadek dozbrajania
Rosji przez członka NATO
- kwiecień 2010 – przewrót w Kirgistanie dokonany przez prorosyjską „opozycję”
- 7 kwiecień 2010 – złożenie hołdu pomordowanym w Katyniu przez Tuska i Putina
- 8 kwiecień 2010 – Rosja i USA podpisują układ o redukcji broni nuklearnej
- 9 kwiecień 2010 – oficjalna uroczystość z okazji otwarcia budowy gazociągu Nordstream
- 10 kwiecień 2010 – ginie prezydent Kaczyński wraz ze swoimi „pułkownikami” który jako jedyny potrafił przeciwstawić się rosyjskiej polityce , kręgosłup polskiej polityki zagranicznej został złamany

Rosja odcięła się od dziedzictwa Stalina co w Polsce odczytano jako wielki krok naprzód.Ale co tak naprawdę się stało?Rosja pozbyła się resztek zadżumionych łachmanów co tylko otworzyło jej szerzej drzwi na polityczne salony świata.Jesteśmy świadkami odradzania się imperium carów które jest jeszcze groźniejsze niż Rosja bolszewicka co widać w wyścigu umizgujących się do niej , jak o pannę na wydaniu, Obamy i Sarkozego.W 1918 Piłsudski mógł poprzeć białych w walce o władzę ale nie zrobił tego gdyż doskonale wiedział że z bolszewicką Rosją nikt na zachodzie nie będzie chciał rozmawiać i nie znajdzie ona poparcia dla rewizji polskich granic wschodnich.A ten scenariusz spełnia się na naszych oczach ale w odwrotną stronę . NATO rozpada się na naszych oczach , traci rację bytu , następuje przetasowanie sił na świecie i nowy podział stref wpływów .Na takim tle wiara że katastrofa w Smoleńsku to wypadek wymaga nadludzkich możliwości.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Nie usłyszym głosu z Polski , nie usłyszym głosu z Litwy.
????
"Milczące psy"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#55772

... białych, bolszewickiej Rosji i nierozmawianiu nie zrozumiałem. Na pewno nie ma tam jakiegoś błędu?

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#55784

Mnie uczono, że Biali nie ukrywali, że są przeciwni niepodległości Polski. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#55812

Biali akceptowali suwerenną Polskę ale do lini Bugu na co nie mógł albo raczej nie chciał przystać Piłsudski.Denikin na jesieni 1919 roku o mały włos nie rozgromił bolszewików kiedy juz podchodził pod Moskwę i potrzebował natarcia Piłsudskiego.Na Piłsudskiego na dokładkę naciskał Zachód (przede wszystkim Francja ) żeby udzielił białym wsparcia ale ten wykręcił się ze armia nie jest jeszcze gotowa.Potem zresztą Denikin zarzucał Piłsudskiemu że uratował bolszewicką rewolucję co poniekąd prawda.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#55850

Dodajmy do tego totalne surowcowe uzależnienie Słowacji wraz z umową na budowę szerokich torów do Bratysławy z możliwością przedłużenia do Wiednia (!), bardzo niekorzystny kontrakt Pawlaka, sprawę gazu łupkowego, tajny aneks do raportu z likwidacji WSI, Juszczenkę, Litwinienkę, odpowiedzialność Kaczyńskiego za przegraną wojnę w Gruzji, lansowanie przez niego tarczy antyrakietowej (Rosja groziła wtedy wycelowaniem rakiet w Polskę!), oraz fakt bombardowania miłością całego świata, co świat radośnie łyka... a NATO milczy... Rosja odniosła z tej śmierci ogromne korzyści, kosztem prawie zerowym.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#55816