KACZYŃSKI --- NASZA PRZYSZŁOŚĆ CZY GWARANCJA STAGNACJI

Obrazek użytkownika K-pax
Kraj

Niestety PIS kolejny raz jest drugi w wyścigu do władzy a zwycięzca może być tylko jeden ! Jak to jest w strukturach partii ,na którą głosuję odkąd pamiętam nikt nie znalazł skutecznego sposobu na walkę w kampanii przez tyle lat ?!
Od jakiegoś czasu zastanawiam się jak można sześć razy popełniać podobne błędy i nie wyciągać wniosków ? Czy człowiek z którego ideałami utożsamiam się od kilkunastu lat jest na tyle sprytnym wizjonerem by wygrać jakiekolwiek kolejne wybory ... wątpię ! 30% poparcia to ta magiczna liczba która dokładnie wskazuje ile jest ludzi myślących podobnie do nas , odpornych na manipulacje , mających inny system wartości. To jest ściana którą można przebić tylko manipulacją lub obietnicami bez pokrycia . Ale czy Prawo I Sprawiedliwość może sobie pozwolić na taką wyborczą strategią , pytanie raczej retoryczne . Oczywiście możemy czekać z Prezesem na scenariusz węgierski ale czasami możemy poczekać kolejne cztery lata a może dłużej . I czy to będzie wówczas zwycięstwo ? Czy raczej budowanie od nowa na spalonej ziemi ...
Oczywiście doskonale zdaję sobie sprawę z mediokracji która manipuluje nami jako społeczeństwem na co dzień ale to nie dzieje się od wczoraj , ten stan trwa kilkanaście lat ! Ze smutkiem czytam kolejne głosy rozczarowania i zwątpienia . Jesteśmy wściekli na media ale czy coś sensownego jako społeczność z tym robimy,NIE!

Pomstujemy na Tuska ale chyba umyka nam fakt ze kolejny raz Polacy zagłosowali nie za rudym POpaprańcem a przeciw Kaczyńskiemu !!! Znów wybrali mniejsze zło ! Co ciekawe wielu tych ludzi doskonale zdaje sobie sprawę że PIS ma lepszy program i potrafi rządzić ale w ich szarych komórkach strach udziela się podobnie jak stadu podnieconych surykatek widzących jastrzębia ...

Zastanawiam się czy można mieć pretensje do tych ludzi ? Tacy są nielogiczni, wewnętrznie rozdarci i zmanipulowani przez system . Jak pisała kiedyś moja znajoma - jeden patrząc przez okno widzi piękny kwitnący ogród a inny tylko brudna szybę.
Niestety moim skromnym zdaniem prezes powinien już jakiś czas temu namaścić młodego następcę a sam pozostać w komitecie doradczym , jeśli tego nie uczyni nastąpi kolejny rozłam od wewnątrz , tak samo jak to miało miejsce z ludźmi z PJN . Przeceniamy role prezesa zapominając ze te wartości są w nas samych i zawsze intuicyjnie będziemy szukać ludzi o konserwatywnych poglądach i szanujących Polskę jako matkę i ojczyznę . Do tych przemyśleń skłoniła mnie ostatnio bardzo zmęczona twarz pana Jarosława , zastanawiam się czy ma na tyle sił , czy chce być naszym wybawcą ? Bo może przeświadczony że tylko ON a ludzie w niego wierzą i nie ma wyjścia , musi trwać !? Czy ta sytuacja go czasami nie przytłacza ?
Jestem przeświadczony ze z wodzem Kaczyńskim Jarosławem w obecnych realiach medialnych nie mamy szans na rządy jakiekolwiek a o większościowych możemy zapomnieć. Surykatki w zwojach maja zaprogramowane że Kaczyński to: awanturnik, obciach , moher, kawaler ,manipulant i człowiek który dzieli Polaków , a jak się nudzi to wywołuje konflikty z sąsiadami , cyniczny gracz który chce pomścić brata . Znam wielu ludzi, dla których Kaczyński to przekleństwo a próba rozmowy kończy się na kompletnym zaburaczeniu i skrajnych emocjach ! To jest stereotyp który głęboko został wtłoczony w podświadomość i tego się nie da naprawić w istniejących realiach .
Nie wiem jak wy ale ja potrafię sobie wyobrazić PIS i przyszła Polskę bez dominującej roli pana Jarosława ....

Naszym bezpośrednim przeciwnikiem są kłamliwe media i korporacyjne dziennikarstwo . Gdyby zamiast wielu innych bezsensownych akcji przeprowadzić raz na jakiś czas jedną konkretną demonstrację pod siedzibą TVN i Agory to efekt byłby o niebo lepszy , a w tej kwestii proponuje naśladować kibiców ...

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Czy bierzesz pod uwagę skalę nagonki na Kaczyńskiego i PIS? Czy bierzesz pod uwagę działania dawnych służb i pożytecznych idiotów dążących do rozbicia partii?
Czy uważasz, że 680 tys. osób mogło źle wypełnić karty do głosowania (w wyborach samorządowych więcej)?
Czy pewien jesteś systemu informatycznego zarządzanego przez dawnych oficerów WSI i innych służb?
Czy widzisz skalę wtrącania się innych państw i ich agentów w nasze wewnętrzne sprawy?
Czy wiesz, że PIS nie ma dostępu do żadnych mediów?
Czy w jakimkolwiek państwie polityk, minister odważyłby się mówić o "dożynaniu watah", albo "zamordowaniu drugiego"?

Tych pytań można mnożyć.

Ja uważam, że tylko dzięki Kaczyńskiemu jest 30%. Bez niego prawica nie miałaby ŻADNEJ reprezentacji w Sejmie.

Nie rozdzieraj szat, trzeba wrócić do pracy u podstaw, pracy nad społeczeństwem. I tu się należy zastanowić nad metodami i środkami.

To co było, minęło. Patrzmy na to, co dalej!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Jedynie prawda jest ciekawa"

#191272

Doskonale zdaje sobie sprawę z tego w jak parszywy sposób jest atakowany i demonizowany , niemniej nie zmienia to faktu że to
on o wszystkim decyduje w partii a jego decyzje ostatnio są ukierunkowane na trwanie w opozycji zamiast na zwycięstwo wyborcze ...

Polska i media nie zmienia się od tego ze będziemy czekać na kolejny genialny ruch supermena Jarosława . Powinniśmy działać i pokazywać społeczeństwu że blogosfera to świadoma cześć internautów która swoimi działaniami jest w stanie kreować rzeczywistość nawet bez prezesa .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#191438

Moim zdaniem, te 30% głosuje na PiS, bo liderem PiS jest Jarosław Kaczyński. Jeżeli Jarosław Kaczyński odda przywództwo i odsunie się w cień PiS automatycznie straci połowę poparcia. W Polsce w wyborach czy to parlamentarnych czy samorządowych głosuje się na lidera ugrupowania gdyż to on wraz ze swym nazwiskiem "robi za lokomotywę". Wyobraźmy sobie, że za 4 lata na czele PO stanie zamiast Tuska dajmy na to Rostowski, Schetyna lub jakiś inny Gowin. Porażka murowana. Na dowód tego wystarczy prześledzić kampanię. Zawsze tam pełno liderów a ludzi z 3 rzędu nie ma wcale. Aby to zmienić musiałyby powstać JOW-y. Ale nie powstaną i dlatego sytuacja jeszcze przez wiele kadencji się nie zmieni a PiS może jedynie wygrać w przypadku kompletnego załamania gospodarczego w kraju.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

              

#191278

tylko Jarosław może poprowadzić prawicę! Jak Jarka nie będzie nawet na wybory nie będzie mi się chciało pójść.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#191295

W obecnym stanie ogłupienia narodu zaryzykuje tezę że gdyby Kaczyński obiecał iż po wyborach oddaje ster np . Hofmanowi, Ziobrze , Kurskiemu czy Macierewiczowi to ludzie zagłosowali by masowo aby tylko pozbyć się go polityki .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#191441

Wpisujesz się trochę, w zupełnie zresztą naturalny po wyborach, nurt "szukania winnych".

Polowanie na czarownice trwa: a to winne struktury terenowe, a to Kurski i Ziobro, a to Jarosław.

A napiszę tak: obraz każdego da się skutecznie zrobić czarnym w mediach. KAŻDEGO.

Tak że nie oceniajmy "przydatności: polityka po tym jak go przedstawiają media = jak go widzą lemingi, ale po rzeczywistych umiejętnościach.

A tutaj, obawiam się, nie ma nikogo kto mógłby zastąpić Jarka, przynajmniej na tę chwilę. Taki ruch to gwarancja spadku poparcia dla PiS (ludzie głosują na niego, dużo mniej "na partię") i powtórka z PJN pod przewodnictwem miernot.

Po znajomości i za fajnie napisany tekst 10, ale z tezami zupełnie się nie zgadzam.

Musimy ochłonąć po wyborach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#191319

W każdej szanującej się firmie po chybionych inwestycjach kadra odpowiada przed rada i albo obroni się albo dostaje wilczy bilet ! Ja Kaczyńskiego nie wykluczam ja dziwie się że nie potrafi zrozumieć ze mógłby skutecznie pociągać za sznurki z tylnego siedzenia a cele mogą być tez zrealizowane

Aby zmienić Polskę musimy wygrać większością i rozwalić ten układ ... Tylko jak wygrać wyścig jak koń jest nieustanie na cenzurowanym . Nigdy nie zaufa mu większa cześć społeczeństwa chyba ze lemingi zaczną przymierać głodem

Co do ogólnej tezy Max pisze by podzielić się z wami moimi przemyśleniami i nie oczekuje aplauzu :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#191461

To nie Kaczyńskiego musimy zmienić, tylko ten chory system.

Obecnie media (jak widać nie tylko polskojęzyczne - niemieckie również ochoczo wzięły udział w ostatniej nagonce i kampanii strachu) mogą zniszczyć każdego.

Nasza jedyna szansa, to zagrać ich bronią. Tak poprowadzić kampanię wyborczą, aby ludzie bardziej bali się PO niż PiS-u, Tuska bardziej nienawidzili niż Kaczyńskiego, a GW, TVN-u i Polsat miały mniejsze zaufanie niż Gazeta Polska, Radio Maryja i TV Trwam.

To musi być zintegrowany atak. Ukazanie tego rządu jednocześnie jako bankruta jak i zagrożenie dla demokracji. Hasłem musi być "Zakończmy ten czas POgardy!" zaś kłamstwa wyborcze Tuska mają być symbolem tej pogardy. I to wszystkie kłamstwa - nie tylko niespełnione obietnice, ale także stawianie znaku równości między kibicem a bandytą, bloggerem a pedofilem, wyborcą PiS a fanatykiem.

Jeśli niezdecydowani wyborcy w ostatnich dniach kampanii usłyszą 1000 razy, że Tusk gardzi nimi skoro sprzedaje im takie bajeczki, to PO nie przekroczy progu wyborczego.

Płytkie to i niskie, ale chyba nie mamy wyjścia!

I jeszcze jedno pytanie: dlaczego mamy czekać z kampanią do następnych wyborów? PO zaczęła kampanię czarnego PR-u już w kilka dni po przegranych wyborach w 2005 roku. Odpłaćmy im pięknym za nadobne!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#191392

Miło jest czasami przeczytać konstruktywny komentarz :)

pozdrawiam !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#191465

Jeśli dobrze ciebie zrozumiałem to chcesz by PiS  stał się taki jak Partia Oszołomów ?

Przecież historia nigdy nie wybaczyłaby tego PiS-owi.

I jeszcze jedno.Sympatyzuję z PiS właśnie dla tego, że nie dał się wkręcić w proponowaną "POlitykę miłości". 

_______________________________________________________________ Sukces nigdy nie jest ostateczny,porażka nigdy nie jest totalna.Liczy się tylko odwaga.   /Churchil/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#191471