Maszerował po Warszawie Sierp z Młotem!

Obrazek użytkownika baltowcom
Kraj

 

Przemarsz Rosjan - pobito dziennikarza "GPC"

 

Marsz Rosjan przeszedł od stacji PKP Powiśle na Stadion Narodowy. Choć zdecydowana większość kibiców zachowywała się spokojnie, nie obyło się bez agresywnych działań rosyjskich szowinistów. – Od początku działanie Rosjan to była wojna podjazdowa. Spora grupa zwyczajnie szukała zaczepki – relacjonuje Wojciech Mucha. – próbowałem porozmawiać z Rosjanami. Wyrwali mi i podeptali mikrofon, zostałem poturbowany – opowiada dziennikarz.Na agresję słowną Rosjan polscy kibice odpowiedzieli hasłem: „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”. Obie strony starała się oddzielać policja. Początkowo bez skutku. – Na razie policjanci biegają w kółko. Wygląda śmiesznie, jakby nie wiedzieli, co robić – relacjonował inny z naszych reporterów. Po kilkudziesięciu minutach policja podjęła działania. Funkcjonariusze użyli broni gładkolufowej wobec polskich kibiców. Rosjan oddzielili szczelnym kordonem. – To niedopuszczalne, że policjanci w ogóle pozwolili na przemieszanie się obu grup. Kompromitacja służb – komentuje pobity dziennikarz.Policja wyciągnęła też z tłumu Anitę Gargas, dziennikarkę „Gazety Polskiej”, która fotografowała rosyjskich kibiców. Została wylegitymowana.Warto wspomnieć, że zadymy w Warszawie nie dokonali kibice, ale podszywający się pod nich rosyjscy szowiniści. Nacjonalistyczne organizacje w Rosji często działają pod przykrywką grup kibicowskich. Przykładem jest organizator pochodu, Wszechrosyjski Związek Kibiców (WOB). – Nasz pochód to wsparcie Sbornej Rosji. Chcemy wszyscy razem przyjść na stadion i wyrazić swoje wparcie dla naszych piłkarzy – tłumaczył „Codziennej” przed marszem szef WOB Aleksandr Szprygin. Problem w tym, że Szprygin działał w skrajnie nacjonalistycznej partii Władimira Żyrinowskiego.

http://niezalezna.pl/29776-przemarsz-rosjan-pobito-dziennikarza-gpc

 

 

Nocne zamieszki

 

Ok. 180 osób zatrzymała policja po zamieszkach do których doszło w Warszawie po meczu Polska - Rosja. Zatrzymania trwały do późnych godzin nocnych. W trakcie zamieszek zniszczono m.in. jeden radiowozów."Zatrzymaliśmy w sumie ok. 180 osób, w tym ponad 150 Polaków, ponad 20 obywateli Rosji, a także jednego Hiszpana i jednego Węgra. 33 osoby zostały przewiezione do izby wytrzeźwień. Z naszych wstępnych szacunków wynika też, że w zamieszkach ucierpiało 10 policjantów, którym udzielono pomocy medycznej" - powiedział rzecznik komendanta stołecznego policji Maciej Karczyński.Zamieszki rozpoczęły się podczas marszu rosyjskich kibiców, którzy spod dworca kolejowego Warszawa-Powiśle przechodzili na Stadion Narodowy. Policja użyła m.in. armatek wodnych, gazu pieprzowego i w kilku przypadkach broni gładkolufowej.

http://niezalezna.pl/29789-nocne-zamieszki-po-meczu-z-rosja

 

 

Rosjanie, przemoc, sierp i młot – obejrzyj zdjęcia

Za przyzwoleniem władz Warszawy kilka tysięcy Rosjan przeszło dzisiaj przez stolicę Polski. Miało nie być politycznie – był sierp i młot. Miał być spokojny marsz – był awantury.Policja zatrzymała kilkadziesiąt osób, użyto armatek wodnych, co najmniej 10 osób odniosło obrażenia. Wśród nich dziennikarz Wojciech Mucha, „Gazety Polskiej Codziennie”.

http://niezalezna.pl/29779-rosjanie-przemoc-sierp-i-mlot-%E2%80%93-obejrzyj-zdjecia

 

 

„Precz z komuną” na wrocławskim Sky Tower

Na najwyższym wieżowcu we Wrocławiu zawisła dzisiaj rano ogromna flaga z napisem „Precz z komuną” oraz przekreślonym sierpem i młotem.Wielki baner na szczycie Sky Tower zawisł dzisiaj o świcie. Wprawdzie wrocławianie nie mogli go zbyt długo oglądać, bo ochrona zareagowała już po pół godzinie, ale to dość symboliczne wydarzenie. We Wrocławiu protestują, a w Warszawie dzisiaj pojawiły się flagi z komunistycznymi symbolami.

http://niezalezna.pl/29782-%E2%80%9Eprecz-z-komuna%E2%80%9D-na-wroclawskim-sky-tower

 

 

Jak to Hanka z Muchą oddały się Rosjanom

 

http://baltow.salon24.pl/425663,jak-to-hanka-z-mucha-oddaly-sie-rosjanom

 

HOME - www.baltow.com . . .  www.baltow.cba.pl

Brak głosów

Komentarze

Czy już nie ma nadziei na naszą,polską Polskę?

Vote up!
0
Vote down!
0
#265079

"... póki my żyjemy ..."

http://www.baltow.com

Vote up!
0
Vote down!
0
#265111

To Polacy zniszczą Polskę o ile się nie opamiętają.
bialogwardzista

Vote up!
0
Vote down!
0
#265085