Słodko - gorzko

Obrazek użytkownika baltowcom
Kraj

 

Rzadko mam okazję bywać... na lokalnych salonach politycznych,lecz wczoraj był jeden z nielicznych dni kiedy jednak miało to miejsce i tak-brałem udział w spotkaniu w Ostrowcu Św. z szefową świętokrzyskiego PIS Beatą Kempą.Całość była podzielona na dwie części: otwarta dostępna dla wszystkich zainteresowanych,a po krótkiej przerwie miała miejsce wewnętrzna PISowska dyskusja ostrowieckiego kółka.

Podczas pierwszej(ogólnej) mieliśmy sposobność usłyszeć przedstawiony ludzkim językim ogólny raport o stanie naszego kraju.Oczywistą oczywistością jest to że padły krytyczne oceny pod adresem rządów Mr.Tuska ,którego głównym mottem politycznym jest ... "Polityka sondażowa". Mimo wielu prób znacznej większości mediów  prowadzonych i zmierzających do jego "wybielania" nie daje się już ukryć,że ... nie jesteśmy jednak "zieloną wyspą na mapie Europy". Była mowa stanie finansów państwa(ponad 20 tys.długu na karku każdego obywatela)o planowanej prywatzacji służby zdrowia(czyli poziom pomocy medycznej uwarunkowany zasobnością portfela pacjenta),infrastruktura drogowa kraju(drogi Tuska),system kształcenia i wychowania naszych dzieci(w myśl dewizy "Róbta co chceta"),no i oczywiście sprawa Smoleńska,którą wbrew popularyzowanemu przez wielu poglądowi jakoby to był przesyt i nuda,jednak wielu ludzi nią żyje i żyć będzie dopóki spraw nie zostanie należycie wyjaśniona.(Ja do tej części społeczeństwa także się zaliczam.( 1  2  3  4     ....) )

Później nastąpiła krótka przerwa podczas której pozwoliłem sobie na wymianę kilku zdań z P.Kempą sygnalizując jej temat który od kilku lat jest moim tematem wiodącym w internecie,a mianowicie stanem demokracji(a właściwie jej brakiem) w moim Bałtowie.Pani Poseł obiecała,że na sprawę spoglądnie swoim wyrobionym w "hazardówce" wzrokiem.

Drugiej części spotkania nie zrelacjonuje,bo... zostałem wyrzucony za drzwi przez p.A.Głąba(pracownika Biura Poselskiego),bo.. nie należę akurat do kółka ostrowieckiego! 

Mimo to ja ze swej strony mam lekki odbój,bo nareszcie jest ktoś kto daje nadzieję. (Co zrobi Kempa?)

 

Jestem.....

Salon24.pl

 

Niepoprawni.pl 

 

NowyEkran.pl

 

Home - www.baltow.com 

 

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów