NSZZ Solidarność: Będzie wojna z Tuskiem

Obrazek użytkownika baltowcom
Kraj

 

12 marca, podczas posiedzenia sztabu protestacyjnego NSZZ Solidarność przyjęto harmonogram czynnych akcji protestacyjnych przeciwko rządowym planom podniesienia wieku emerytalnego. Do akcji mają się przyłączyć pozostałe centrale związkowe. – Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych i Forum Związków Zawodowych.

NSZZ Solidarność zebrał 1,5 mln podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie rządowych planów podniesienia wieku emerytalnego, a podpisy zbiera jeszcze Sojusz Lewicy Demokratycznej i OPZZ. – Jeżeli premier nie weźmie tego pod uwagę, to cokolwiek się od tego momentu stanie – już na ulicy – to za to, tylko i wyłącznie, bierze odpowiedzialność rządpremiera Tuska – ostrzegł Piotr Duda, szef Komisji Krajowej NSZZ Solidarność. Zapewnił, że protesty uderzą w rządzących,
a nie w społeczeństwo.

Kobiety u premiera
22 marca w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie odbędzie się posiedzenie Komisji Trójstronnej z udziałem premiera Donalda Tuska. Na to spotkanie przyjdzie liczna grupa ekspertek. Będą wśród nich m.in. pielęgniarki i kasjerki, o których ciężkiej pracy premier mówił w emitowanym w internecie klipie filmowym z życzeniami z okazji Dnia Kobiet. – To będzie spotkanie w „realu”, spotkanie z rzeczywistością. Przekażemy premierowi Tuskowi tulipany. Prawdziwe, a nie wirtualne, którymi machał w internecie. Usłyszy też nasze prawdziwe, życiowe argumenty, a nie wydumane teorie dotyczące pracy kobiet – zapowiada Justyna Latos, wiceprzewodnicząca Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności. – Nie wiem, czy go przekonamy, ale będziemy próbować – dodaje.

23 marca odbędzie się ogólnopolski Dzień z Solidarnością pod hasłem „Tak dla referendum, nie dla pracy aż do śmierci”. W tym dniu w mediach pojawią się zaproszenia na manifestację przed Sejmem w czasie głosowania wniosku NSZZ Solidarność o przeprowadzenie referendum w sprawie wieku emerytalnego. W całym kraju związkowcy będą kolportować wśród mieszkańców ulotki i materiały informacyjne dotyczące akcji protestacyjnej.

W ostatnich dniach marca, tuż przed posiedzeniem Sejmu, ruszą w Warszawie masowe konsultacje społeczne. Szkoda, że na ulicy, ale taką niestety taktykę przyjęli rządzący – mówi Dominik Kolorz. 26 marca rozpocznie się stała, całodobowa pikieta przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Przed rządowym gmachem będą się pojawiać grupy manifestantów z całego kraju. – To będzie swego rodzaju sztafeta regionów. 26 i 27 marca rozstrzygnie się, czy Sejm podda pod głosowanie nasz wniosek i jeśli tak, to w jakim terminie. Jesteśmy przekonani, że rządzący będą nas próbowali trzymać w niepewności, będą próbowali nas ograć, ale jesteśmy przygotowani na różne warianty ich gier. W dniu głosowania nad wnioskiem o referendum, niezależnie od tego czy odbędzie się ono 28, 29, czy 30 marca będziemy pod Sejmem i będą nas dziesiątki tysięcy. Wystawimy ogromny telebim, na którym wszyscy uczestnicy manifestacji będą mogli zobaczyć, jak głosują ci, którzy mówią, że są naszymi posłami. W tych dniach wszyscy Polacy, jak na dłoni będą mogli zobaczyć, kogo tak naprawdę reprezentują ciposłowie – zapowiada Dominik Kolorz.

Istnieje taki scenariusz, że podczas posiedzenia Sejmu w dniach 28-30 marca wniosek o referendum nie będzie rozpatrywany. – Sytuacja jest dynamiczna. Będziemy reagować w zależności od rozwoju wydarzeń i od uporu rządzących – dodaje Kolorz. Jak przypomina szef Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności, związek nie protestuje przeciwko rządowym planom na zasadzie „nie, bo nie”. – System emerytalny w Polsce wymaga naprawy, ale podwyższenie wieku emerytalnego do biologicznych 67 lat, automatycznie dla wszystkich i zmuszanie Polaków, aby pracowali aż do śmierci niczego nie rozwiązuje i niczego nie naprawia. Wręcz przeciwnie, psuje. NSZZ Solidarność ma szereg projektów i pomysłów na naprawę systemu rent i emerytur w Polsce, na jego uszczelnienie i uczynienie zdecydowanie bardziej efektywnym. I ta naprawa w żadnym wypadku nie wymaga automatycznego podniesienia wieku emerytalnego – podkreśla Kolorz.

Rząd zapowiada podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat i zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. Zgodnie z projektem przygotowanym przez Ministerstwo Pracy, co cztery miesiące wiek emerytalny podwyższany byłby o kolejny miesiąc. Oznaczałoby to, że z każdym rokiem na emeryturę przechodzić będziemy o trzy miesiące później. W ten sposób poziom 67 lat w przypadku mężczyzn osiągnięty zostanie już w roku 2020, a kobiet w 2040 roku.

Źródło: Region Śląsko-Dąbrowski NSZZ Solidarność

Brak głosów

Komentarze

Bul tylko czeka, by wprowadzić stan wojenny, musi tylko przeczekać Euro 2012.

Vote up!
0
Vote down!
0
#235875

Niechaj najpierw wytłumaczy się z tego - http://niepoprawni.pl/blog/1586/rosyjskie-spotkania-bronislawa-komorowskiego-0

http://www.baltow.com

Vote up!
0
Vote down!
0
#235910

 

 Wczoraj w TV któryś (już nie patrzę) klepał, że referendum jest za drogie!!! 70....

ale zapomniał o premiach za likwidację stoczni, za fuszerkę stadionu...

Ale pocieszam się:

 

Lengyelek a magyarokkal - így érkeztek meg a lengyelek a Békemenetre

 

 

 

JUŻ !   TU I TERAZ!

********************************************************

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#235984