Tylko jeden telefon Arabskiego??

Obrazek użytkownika baltowcom
Kraj

 

 Wielu blogerów ostatnimi dniami ogarnęła istna gorączka na temat jednego telefonu Arabskiego do PAPu.Podnieceni prześcigają się w swoich wpisach i komentarzach o sprawie co prawda ważnej,lecz jednak jedynie incydentalnej.
    Co innego z wieloletnim świadomym wpływem na media jaki ma miejsce na terenie mojego powiatu!W swoim niedawnym wpisie wspomniałem p.Cioska i nie moge oprzeć się wrażeniu,że jednak jego osoba ma jakiś związek z tym co u nas w ostatnich latach się dzieje.Wolne media,aby czekają na jakiegoś newsa,aby zainteresować nim swoich "Drogich" czytelników,a tu...

  ...jakikolwiek artykuł,który w jaki kolwiek sposób mógłby cokolwiek uszczknąć z "świetlanego wizerunku" drugiego znanego nam człowieka z Pawłowic nie ma prawa się pojawić.No,ale niby jak... skoro dzienikarz najbardziej poczytnej gazety codziennej w Świętokrzyskim ("Echo Dnia") p.redaktor Tyczyński ("TeZ")"zakwaterowany" w "JuraParku" zamiast pisać o wszystkich sprawach naszej gminy(bo po to chyba został tutaj przysłany?!) On zajmuje się jedynie pomiarami pokrywy śnieżnej na Bałtowskim stoku i obsługą imprez lokalnych "elit" władzy,co łatwo sprawdzić przeglądając TUTAJ i TU,co udało mu się w przypływie weny twórczej spłodzić.Śledząc ten "dorobek" zastanawiam się,czy aby nie spełnia on definicji z Wiki - TUTAJ??!!
Użyłem wcześniej słowa "płodzić", a co oczywiste... "do tego trzeba dwojga" i... na co TUTAJ się natknąłem... proszę skromna urzędniczka Ostrowieckiego Starostwabezinteresownie(bo nie bierze udziału w wyborach) ze swojej skromnej urzędniczej gaży wysupłała pokaźną,jak na miejscowe realia kwotę,aby wesprzeć kampanię TOS.???!!!Kim jest prywatnie? - żoną "naszego drogiego" redaktora!!!
A kto otwiera tą listę "darczyńców"?! A jakże,także nie biorący udziału w wyborach "Drugi człowiek z Pawłowic",który... a jakże -oczywiście- z pewnością bezinteresownie chojnie wsparł kampanię: byłego(W.Paluch) i obecnego Starosty(Z.Kałamaga-były poseł),Prezydenta Ostrowca(J.Wilczyński) oraz Wójta gminy Bałtów(A.Jabłoński)!!! "Ale co tam te <parę groszy> żałować na rozwój polskiej,lokalnej samorządności-mamy i na tym polu być Liderem!".
Ludzie w Ostrowcu zaczeli baczniej przyglądać się swoim rządzącym choćby-TU lub TU,a co do Bałtowa to tylko ja próbuję przekazać miejscowe realia - TUTAJ-opisałem nieco ostatnie wybory. Co do Referendum2007 i nastepujących po nich dwóch turach wyborów wójta to dla zainteresowanych od początku cały BALTOW.SALON24.PL oraz BALTOWCOM.BLOX.PL.

Jak wytłumaczyć to,że na temat protestu wyborczego złożonego przez pełnomocnika powiatowego PIS z Ostrowca dotyczącego ostatnich wyborów samorządowych nie znajdziecie nigdzie nic winternecie poza mną??!! Jak to możliwe,że wspomniana wcześniej gazeta nie napisała zupełnie nic,a są przecież jeszcze inne lokalne media(Wiadomości Świętokrzyskie , Gazeta Ostrowiecka , Gazeta Kielce , Radio Kielce)?? Kto ma na nie,aż tak wielki wpływ??!!
      A co robi świeżo wybrana władza?Ano wcale nie przejmuje się nic tym ,że jak do tej pory Sąd Okręgowy w Kielcach nie wydał orzeczenia na temat protestu i... spokojnie podejmuje długofalowe decyzje dotyczące majątku gminnego.Podjęto właśnie decyzje o likwidacji 2 z 4 szkół,które jeszcze kilka miesięcy temu pochłoneły na remont  znaczne środki ze skromnego budżetu gminy,a teraz... pozostałe puste i wyremontowane budynki być może pójdą za symboliczną złotówkę.Podobnie do kolejnej decyzji o wydzierżawieniu stowarzyszeniu "DELTA" budynków po byłym GS za taką właśnie kwotę na 10 lat.. Czy nie można byłoby  pokusić się o jakieś wymierne korzyści dla biednego budżetu i czy nie rozsądniej i pogospodarsku powinno się poszukać inwestora z zewnątrz,a jednocześnie odebrać "oręż wyborczy" monopoliście którym ostatnimi laty stał się strach przed utratą pracy,gdyby nie daj Boże wygrałby ktoś inny niż ten "WYZNACZONY". Czy wydzierżawiając lub nawet sprzedając gminny majątek nie można by oczekiwać zdobycia środków na normalną komunikację z Ostrowcem?Ostatni miejski autobus z Ostrowca do... Stolicy Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego czyli... Bałtowa jest o godz. 16.20!!!Do czego to podobne,aby we wczesnych godzinach popołudniowych był ostatni miejski autobus do Bałtowa?! Wracamy do czasów o jakich opowiadali starsi,przedwojenni ludzie- "buty na ramię i do Ostrowca pieszo-marsz !"
       Takich prawdziwych,"mniej-świetlanych" spraw i tematów jest wiele,ale.... chyba jakiś nasz miejscowy,"Bałtowski... Arabski" już dawno temu zadzwonił do pana Tyczyńskiego?!No i jak tu nie pomyśleć i o...p.Ciosku?!

A Wy Drodzy blogerzy podniecacie się JEDNYM telefonem Arabskiego?!Nie znacie kraju w jakim przyszło nam życ!
 

 

HOME - www.baltow.com

 

 

Brak głosów

Komentarze

--W głowie się nie mieści ,ale podobnie jest w wielu miejscach...

---------------------

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

hejabar

#140075

Tak jest wszędzie. Sprawdź 4 największe firmy z Kielc... Nie dziwi Cię nic?

************************** BETTER DEAD THAN RED!

Vote up!
0
Vote down!
0

**************************
BETTER DEAD THAN RED!

#140151

mix propagandowy musi być spójny - to wymyślił dr Goebbels a bolszewicy jeszcze ulepszyli - nie na darma za PR odpowiada w PO syn byłego sekretarza ds propagandy Sławomir Nowak!

Dodam jeszcze, że taka zmasowana inwazja propagandowa jest charakterystyczna dla czasu wojny a skutecznosć uzależniona jest od stopnia rozmiękczenia mózgownic odbiorców ewentualnie ich agenturalnego umaczania.

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#150820